Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Kozinho. Kozinho? Kozinho? Kozinho? Ja już gdzieś widziałem ten tytuł.
0
Ta Wigilia to jest przed świętami?
1
@ali3gator To jest argument ludzi bezradnych w dyskusji, pomijających chronologię.
Na marginesie, mówisz wcześniej "Tak, jeszcze zaszufladkuj mnie jako zwolennika PiS" do innego kolegi, a piszesz jakbyś dostał skrypt z TVRepublika.
Ok, ale załóżmy, że rzeczywiście tak blisko leży Twemu sercu praworządność.
Obecnie nie da się wielu patologii naprawić w sposób prawny, o czym strona demokratyczna grzmiała już w roku 2016. Tęgie prawnicze głowy mówią, że to praktycznie niemożliwe. A PiS zrobił to z Dudą z rozmysłem. Jasne było, że nie będzie już zdrowego systemu prawnego, w ramach, którego da się pewne szkody naprawić.
Weźmy decyzję dot. wyborów. Komórka SN, nasycona nielegalnymi sędziami, nie uznawana przez Trybunał UE. Podejmuje decyzję nielegalnie, bo nie ma prawa tej decyzji podjąć. Zatem co? Nie uznać wyborów? Przyjąć, że skoro nie ma komu orzec o legalności wyborów, to są nielegalne, czy istnieje domniemanie legalności? Zatem od roku mamy nową władzę, bez legalnej decyzji o ważności jej wyboru. Zatem ktoś może stwierdzić, że rządy KO są nielegalne i może dyskutować z osobą, która uważa, że skoro nie ma komu orzec o nielegalności wyborów, to rządy KO są legalne.
Gdyby nie bandyckie podejście PiS do prawa tych dylematów by nie było.
0
@ali3gator Może, bo obawiam się, że nikt z 1 klasy dziennikarskiej tam nie przyjdzie. Tam jest jakiś likwidator, tak? Nie śledzę bardzo TVP, moje oglądanie jej jest sporadyczne.
0
@ali3gator Co do przestrzegania prawa, to jesteś chyba zupełnie nieprzytomny.
Wszystkie decyzje KO, co do których używasz słowa bezprawne są pokłosiem łamania prawa przez PiS. Pis przejął państwo w stanie ładu prawnego, KO przjęło państwo w stanie szalejącego bezprawia.
Klasyką oprychów i ich klakierów (tu wcielasz się rolę klakiera a nawet pożytecznego i.............) jest nieszanowanie wyroków niezależnych trybunałów, stąd nie uznawanie przez PiS wyroków Trybunału UE.
Każde państwo zakapiorskie, a takim było państwo PiS nie stosuje się do wyroków Trybunałów.
Pisząc ironicznie, PiS tak przestrzegał prawa, że nie dostaliśmy środków z KPO, a KO tak je łamie, że te środki odzyskało. To dużo mówi o Twojej logice, czyli jej braku.
1
@ali3gator To Ty dopisałeś wg własnego wymysłu, ze ja wierzę, że KO (nie PO, to błąd merytoryczny) uzdrowi TVP. Jeśli zaczynasz mówić za swojego rozmówcę, to rozmowa taci sens.
Ale o to chodzi, TVP nie może być ordynarne.
Ja oceniam TVP dość wysoko na przestrzeni lat 1989 - 2015. Lekkie przechyły nie zmieniały faktu, że poziom dziennikarstwa był bardzo solidny i można było z przyjemnością włączyć "Wiadomości". Rządziły w TVP wrogie komuchy, PiS między 2005-07 (na marginesie dostali wtedy 1 z moich głosów, więc nawet przypisywanie mnie do KO jest bez sensu), potem PO ale zawsze jakość dziennikarzy była solidna.
Szczujnia PiS nie dość, że to radykalnie zmieniła, to jeszcze doprowadziła do całkowitego upadku prestiżu TVP. I nawiązując do Twojego "czytania w moich myślach", obstawiam, że będzie ciężko odbudować prestiż dziennikarstwa politycznego w TVP.
1
@Wasacz_ Ci sekciarze pisowscy muszą zrównywać szczujnię TVPiS ze spokojną i normalną TVP obecnie, bo muszą sobie kłamstwem racjonalizować, że jak oni są w ścieku to wszyscy są tam razem z nimi.
Klasyczny symetryzm - najważniejsze, że my ludzie uczciwi musimy robić swoje i nie dopuścić, żeby ten rynsztok się naszym kraju powtórzył.
1
@Ls0811 W latach 2015-23 wycofała się z tego kręgu, dołączając do Węgier.
I nie mówię o technologii, ale o obyczaju politycznym i szacunku do prawa.
Ty tego nie zrozumiesz, bo trzymasz z szajką Ziobry, ale jeśli nie jesteś bankrutem jako człowiek, to zrozumiesz o czym mowa.
2
@ali3gator Nie wiesz o czym mówisz, łatwo rozbroję Twój argument. W latach 2005 -2007 PiS rządził a szczujni nie było. Nie umiesz patrzeć na sprawy obiektywnie.
Szczujnia to szczujnia i ona była pisowska, a TVP, która ma przechył w jakąś stronę nie oznacza z automatu szczujni.
Różnica jest kolosalna, język w TVPiS w latach 2015-23 był ordynarny, dziennikarzy zastąpili funkcjonariusze na kolanach robiących lody pisowcom.
Teraz jest etap przejściowy, ale i tak jest miażdżąco lepiej. Sposób mówienia, styl, brak nachalnej propagandy wylewającej się z odbiornika.
Najwyraźniej nie rozumiesz słowa szczujnia.
A przed szczujnią, to już ogóle był wyższy standard dziennikarzy, którzy teraz po upadku TVP po 8 latach rządów PiS nie chcą tam wrócić, dlatego przed 2015 rokiem TVP ma miała spore poparcie społeczne.
4
@Prorokk Na szczęście oglądałem kilka razy TVP INFO - jest spokojnie, bez chamskiej propagandy, bez ohydnych pasków i bez kolesiów robiących sabat czarownic nad politykami.
Jest normalniej.
To, że piszesz to co piszesz świadczy o tym, że albo nie wiesz co się dzieje, albo masz tak sprany łeb, że jako sekciarz wygłaszasz propagandowe farmazony jak Kurski w primie.
0
@Recha_0684 Jak wybitny komentator Recha_0684 został wyprostowany ze swoimi bzdurami jakimi nas obsrywał w sprawie CPK, to trzeba napisać coś kompletnie z dupy, a propos niczego.
Czy ty kiedykolwiek napiszesz coś co ma sens?
0
@Borneo Ja ciągle nie jestem przekonany, że ten projekt jest racjonalny. Ale widzisz, jaką wielkomocarstwową sraczkę prawicową mamy na LR i po prawicy w Polsce. Jak tym ludziom jakaś antyniemiecka szajba uderzy do łbów jak koniowi owies, to logiczna dyskusja jest wykluczona.
Warunki demograficzne, jak piszesz będą się zmieniać, poza tym czytałem analizy kwestionujące możliwość zwrotu poniesionych kosztów.
Jak już się zdecydują, będę trzymał kciuki, wiadomo, ale oby ten projekt nie okazał się przeskalowany.
9
@Miszak
Weryfikacja już nastąpiła - Polska wróciła do grona państw cywilizowanych i cieszy się kasą z Unii. Ponad 250 aktów oskarżenia Twoich idoli jest w prokuraturach.
Szczujni TVPiS nie ma. Szczury uciekają na Węgry.
Jest dobrze. Powietrze się oczyszcza.
9
@maroon Nie "ten", tylko projekt został zmodyfikowany, i już nie ma "tego" projektu jakbyś zapomniał.
0
@NeroTFP1 Musi być to specyficzny i ekspercki portal, bo nie chce mi się wierzyć, że gdyby Polacy sięgali po literaturę anglojęzyczną to woleliby ichnie lektury od książek np. Kinga.
0
@barcelonaLM A jak już zbudują, to coś innego się przyklei do Tuska, co? Nie byłeś wśród tych skomlących, jak to Tusk uwala projekt?
2
Komentarz usunięty
2
@Borneo Nie dość, że nie zbudują, to jeszcze przez Polaków. Tusk zwariował z ta podległością wobec Niemiec.
0
@NeroTFP1 To brzmi jakby polonistka (przepraszam, że tak przeklinam) napisała listę lektur i prosiła obcych o ocenę.
"Ferdydurke" "Sklepy cynamonowe" - litości, to ludzie zza granicy czytają z własnej woli w wolnym czasie?
2
To ja uderzę w kontrowersyjne tony: jedzenie ikry to aborcja na karpiu
0
@FrankliN7 Wszystkie książki typu "young adult", celuj w półki z tym nagłówkiem, np. w empik-u.
Nastoletnie dziewczyny wręcz uwielbiają dramy typu młoda dziewczyna poznaje księcia, który coś tam ...
Z tego co wiem jest takich książek bez liku, więc przeczytaj na okładce, czy jest tam jakieś ukryte romansidło i powinno się udać.
0
@Marian_Pazdzioch Ty lepiej zjedz sobie karpia.
0
@AxelF Dostałeś czarno na białym potwierdzenie, dlaczego kolega dyskutant ma u mnie opinię ślizgacza, bo dokładnie tak wygląda dyskusja z tym kolegą. I z tego właśnie powodu już z nim rozmawiać nie będę. Już nie mówiąc o tym , że intelektualnie nie dorasta Ci do pięt.
Przeczytałem Twój ostatni wpis w wątku - masz poczucie, że taka rozmowa ma sens? Jeśli, tak, co powoduje, że tak sądzisz? Bo chyba bycie kulturalnym za małe kompetencje do prowadzenia dyskusji?
1
@comtedurgell Mój silnik jest przekręcony, ponieważ pewnego dnia zresetowało mi staż na stronie
0
@maroon Poranek TOK.FM - przegląd prasy. To było chyba za wyborczą i to wersji za wykupiony dostęp. Raczej prowadząca nie wymyślała na żywo artykułu.
0
@Eklerek Nie wrzucasz nic, poza zdaniem kilku osób, których opinie nijak się nie mają do jakości programów i publikacji Kołtonia. Klasycznie szkalujesz, dalej jest to działanie w stylu trola na zasadzie "daj człowieka, a paragraf się znajdzie"
To przypomina atak na zasadzie "on jest głupi, bo tak"
W jego programie jest mnóstwo ciekawych gości, ze świetnymi wnioskami, ciekawostkami, analizami itp. Mnóstwo faktów z przeszłości, anegdotek i dużo dużo więcej. Ale, żeby to wiedzieć, to trzeba słuchać programów, a nie youtuberów Stanowskich, którzy szukają haków.
1
@Antimadridista_WR To prawda, posłowie na których głosuję, też chowają się po Węgrzech. W sumie to tradycja polskiego parlmentaryzmu.
0
@Eklerek Nie rozumiem tych linków z Feio. Jakich perełek? Normalne rozmowy.
Stano zatrudnia gościa na X i próbuje oczerniać Kołtonia? O co Ci chodzi?
Nie rozumiem. Działając w ten sposób (jest to działanie a'la trol) można zrobić kompilacje każdemu dziennikarzowi sportowemu.
Strzelasz pustakami, widać tu zero zarzutów, a wielką niechęć. I nic więcej.
3
@Nightraider Ale zobacz ile jest tego betonu w społeczeństwie. Cokolwiek nie zrobisz, 30% gwarantowane.
Okradasz skarb państwa - no problem
Wpuszczasz za łapówki migrantów - no problem
Dewastujesz prawo - no problem
Jest to bezmyślna cześć społeczeństwa, która daje pisiorom licencję na zabijanie. Im wolno dosłownie wszystko, a wymogów nie ma żadnych.
0
@Eklerek Czyli jak człowiek w życiu raz się pomyli w przewidywaniach, to znaczy, że jest skończony?
Tzn. że Ty w życiu nigdy nie popełniłeś błędu.
Ten chwyt z Kagawą jest tani i populistyczny, coś w stylu Stanowskiego.
Wyłapujesz 1 błąd, z 30 lat działalności, czyli zachowujesz się jak rasowy internetowy trol, albo pisior.
Makabryczne standardy. A autorytetem jest dla Ciebie Strejlau, który w życiu prawie niczego nie osiągnął.