0

@poskus Trudno powiedzieć ile jest prawdy w tym co piszesz.

0

@Bilon87 Dla mnie obawa przed panią w szkole, która mówi o seksualności to ciemnogród. Nie wiem co ma nieroztropna pani z lizakami w szkole to profesjonalnej nauczycielki, która pomoże dowiedzieć się o czymś, czego nie przekaże część rodziców.
Spłycanie tematu do własnego jednostkowego przykładu, oznacza, że nie rozumiesz, ze nie jest on reprezentatywny dla całego społeczeństwa.

Czasy są inne, mnie te irracjonalne strachy w Twojej głowie nie przekonują za grosz.

0

@pt9 Napisałem o tym raczej neutralnie, chodzi tylko o fakt, że ludzie uciekają od rzeczywistości

2

@Roobo Nie możesz wiedzieć co wiem o programie tego przedmiotu, więc bajdurzysz z dupy.
A Twoja wykładnia jako antydemokratycznego obsesjonata mnie nie interesuje.

4

@Kazragore Ale są inne czasy i młodzież dowiaduje się o życiu intymnym w niewłaściwy sposób ze złych źródeł. Dlatego właśnie lepiej żeby doświadczony edukator uczulił na potencjalne niebezpieczeństwa. Doprawdy nie rozumiem , dlaczego tak się obawia edukacji w szkole w tym zakresie.
Ja w podstawówce, pod koniec lat 80-tych miałem chyba ze 2 pogadanki o życiu seksualnym, nie powiem, siedziałem zawstydzony nawet skrępowany, ale z perspektywy czasu to było pozytywne doświadczenie.

3

@kuz "Nikt nie będzie lepszym i bardziej kompletnym piłkarzem od Leo, przynajmniej w najbliższej przyszłości się nie zapowiada"

A skąd to wiesz? I jak się nie zapowiada, skoro Yamal złamał wszelkie schematy w świecie futbolu, brylując w futbolu jak nikt przedtem w wieku 17 lat (nie wiem czy Pele był tak regularny, być może tak)?

To jest błąd logiczny, że mówisz jednocześnie, że Yamal nie będzie lepszym piłkarzem niż Messi, po czym wymagasz konkretnych statystyk i osiągnięć od Yamala, nie czekając nawet czy je pobije w przyszłości. Póki co już ma 3 trofea na koncie, w tym wielki udział w mistrzostwie Europy. Zapowiada się nieźle.

Nie ma nic odklejonego w stwierdzeniu, że Yamal jest bardziej estetyczny z piłką przy nodze. Moim zdaniem Yamal ma wielką grację w operowaniu piłką, a o gustach się nie dyskutuje.

3

@Miszak Rozśmiesza mnie niezdolność ludzisk do oddzielenia swoich nienawiści partyjnych od konkretnych tematów.
Co złego jest w tym, że dzieciaki dowiedzą się czegoś o własnej seksualności od profesjonalnych wykładowców?

Przecież nabożny prawicowiec towarzysz Miszak nie powie strasznego słowa seks przy swoim dziecku. Właśnie przed takimi uprzedzonymi ludźmi jak Ty trzeba dzieci chronić. Wbrew pozorom te dzieciaki konserwatystów, mają duży potencjał, który z ich zapiekłych ideologicznie rodziców już dawno wyparował

3

@Bilon87 Jeśli to wszystko co wiesz o tym przedmiocie, to znaczy, ze ciemność zalegająca nad konserwatystami, jest głębsza niż myślałem.
Ok, to dowiedzą się wszystkiego z pornosów na necie, jak nie na własnych telefonach to od kolegów.

3

@maroon Nie odbieram Ci prawa do przegapienia nowych trendów językowych.
Jeśli czujesz się znakomicie jako dinozaur, relaksuj się pod paprotką.

Oficjalna strona rządowa
https://www.gov.pl/web/premier/sklad-rady-ministrow

To, że kiedyś nie używano słowa weekend, nie znaczy, że się nie pojawiło się ono w języku na pewnym etapie. Naprawdę konserwatyzm jest czasami symbolem wręcz wstecznictwa.

12

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że w nowym roku szkolnym 2025 edukacja zdrowotna będzie nieobowiązkowa. Decyzja zapadła po fali politycznych napięć i protestów, które – jak podkreśla minister – bardziej zaszkodziły dzieciom.

Dramat. Rząd wycofuje się pod naciskiem nieuków z opozycji, bo rodzice pokrzyczą, o seksualizacji dzieci, bowiem edukacja seksualna byłaby częścią przedmiotu.

Jeśli jest się pewnym, że przedmiot jest sensowny i dobrze skonstruowany, nie ma powodu go nie wprowadzać. Dla mnie to przyznanie się Nowackiej do wlasnej nieudolności.

Pisowska propaganda ze swoimi gniotami w postaci (S)HiTu miała w dupie jakiekolwiek uwagi. Koalicja przestraszyła się puhukiwań PiSu i rycerzyków gietrzwałdzkich z Konfederacji, w kraju, gdzie mamy epidemię dzieciaków z nadwagą, a średni wiek pierwszego kontaktu z pornografią to 11-lat.

5

@CLS63AMG To ma znaczenie bardziej symboliczne niż faktyczne. Nasze moce przerobowe są tak niskie, że 1 koszyk byłby nieuzasadniony. Obok nas znalazły się kraje Europy środkowo-wschodniej.

Zawężanie tematu tylko do obecnego rządu jest nieporozumieniem. Nauka nie rozwija się, ani nie zwija w ciągu 1 roku.

2

@MesQueUnClub96 Zastanawiałem się nad tym nie raz i nie dwa i doszedłem do jednego słusznego wniosku, że życie nie ma żadnego sensu.
Niczemu ono nie służy. Ludzie próbują sobie racjonalizować sens życia, ale ostatecznie kończymy jako nawóz i zajmujemy miejsce na samym dole łańcucha pokarmowego.

Niektórzy mają problem z akceptacją tego faktu więc wymyślają sekty i religie ze swoimi bożkami, popadając w stan pewnego letargu za życia, rezygnując ze świadomego przyjęcia niewygodnych faktów. Coś jak żona, która wypiera fakt, ze mąż ją zdradza. Dopóki skutecznie się oszukuje, prawda jej nie uderzy. Stąd część ludzi podlega pewnej zombizacji już za życia i żyje w bańce iluzji.

Są tacy, którzy argumentują, że to co robią za życia, ma sens, bo służy innym pokoleniom lub tym, którzy pozostają na ziemi. Ich dziedzictwo przetrwa.
Tyle, że to co robią może służyć komuś, ale do czasu, dziedzictwo też przetrwa, ale do czasu. W końcu po naszej cywilizacji kiedyś nie pozostanie żaden ślad - to nieuniknione, i szlag trafia całe dziedzictwo, Zresztą nawet, jeśli żyjący z tego skorzystają, to umarły uległ dekompozycji i skonsumowaniu.

Atrybut wyjątkowości człowieka tez brzmi śmiesznie. Jest wiele wyjątkowych na swój sposób istot, nie rozumiem, skąd ten zachwyt własny.

Człowiek, tak jak wiele istot jest mgnieniem w dziejach wszechświata. Co wielce sensownego jest w wycinkowej egzystencji całej ludzkości na mapie wszechświata, który będzie trwał wiele miliardów, jeśli nie bilionów lat. Nasz gatunek jest epizodem, a co dopiero pojedynczy człowiek.

Ostatnio widząc z bliska śmierć jednego z członków rodziny (87 lat) absolutnie się w tym upewniłem. Tyle lat życia, wymazane jednym mgnieniem. Postać, która za jakiś czas będzie dla świata zapomniana. Jeśli nie za 30 lat, to za 50, jeśli nie za 50 to za 100.
Nieważne kiedy. W przyszłości nadejdzie moment, kiedy nie będzie nawet komu nas wsposminać.

3

@don'T.R.I.P.e Wreszcie ekspercki komentarz w temacie.

1

@mekston Messi mając 21/22 lata wtedy zagrał zjawiskowo i zdominował Złota Piłkę na lata. Yamal jednak gra na nieziemskim poziomie w wieku 17 lat - ciągle uważam, że to nie ma prawa się dziać, a jednak się dzieje.

Dla mnie kluczową kwestią jest jego potencjał rozwojowy. Czy jest on jak niektórzy pływacy, którzy w pewnym wieku zatrzymują się i przestają poprawiać wyniki, czy jednak ma Lamine dalej perspektywy na jeszcze lepsze granie.

Nie mam wątpliwości do do jednego - już dziś będąc elitarnym rozgrywającym z pozycji skrzydłowego, jeszcze poprawi swoją umiejętność podań, co jest nieuchronne wskutek zdobywanego doświadczenia. On wchodząc jako debiutant, w pierwszym swoim epizodzie posłał takie dwie wisienki, że zbierałem szczękę z podłogi. Tamten mecz kazał mi myśleć, że mamy do czynienia z facetem o niebywałym wprost boiskowym IQ. Już wtedy twierdziłem, że takie podania nie miały prawa się zdarzyć u takiego gówniarza.
Zakładam, że wykończenie, podobnie jak u Leo będzie się tylko poprawiało z wiekiem. Uważam, że Yamal ma znakomicie ułożoną stopę - tu trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Yamal, mając pełen pakiet, może nie być facetem strzelającym po 30 goli w lidze, tu być może, musi równoważyć rozgrywanie z wykończeniem. Na razie widzę przewagę tego pierwszego.

Messi i Mbappe w młodym wieku byli bardziej eksplozywni, Yamal w mojej ocenie, ma wyższą inteligencję boiskową. Oczywiście, u Leo to boiskowe IQ szybko rosło po 20-tce, osiągając potem apogeum.

1

@mekston To jest wielkie szczęście, bo to co mnie zawsze kręciło w Barcy, to oprócz nienagannego wymieniania piłki, była zawsze jakaś gwiazda w latynoskim stylu.
Yamal z Brazylii co prawda nie jest, ale wiadomo jaki ma zakres umiejętności technicznych. A będzie prawdopodobnie coraz lepszy, będzie więcej widział, lepiej czytał grę itp.

0

@Lionel_Messi10 Ja nie zajmuję się zmianą czyjegoś zdania. Po prostu mówisz nie na temat, więc mija się to z celem.

0

@barczyk Ale wtedy był półmecz.

2

@Lionel_Messi10 Najlepsi grają w Europie. Najlepsi nie grają 5 topowych meczów w sezonie, a 25. Leo nawet na Copie był cieniem siebie z MŚ, a w 2026 roku będzie o 1,5 roku starszy. Oby był w formie, ale pewnych rzeczy nie oszukasz, choćbyś bardzo chciał.
Papier przyjmie wszystko, murawa nie.

5

@TheKlucha Dzięki. Podziwiam Twoją troskę o jakość przekazu na stronie barca.com.
Ja dodatkowo ustawiłbym jeszcze armatę przed moim oknem i rozważył odpalenie.
Na wszelki wypadek, żebym już Cię nigdy tak nie skrzywdził.

1

Wg transfermarkt Yamal w Barcy ma w 24 meczach tego sezonu 9 goli i 13 asyst.

Obłędne statystyki jak na tak młodego gracza.

5

@TheKlucha Nie wiem, ja radzę Ci omijać troli z daleka. Ale jakbyś pragnął ciekawej pogaduszki, wal śmiało

6

@Lionel_Messi10 Nie takie jest pytanie. Pytanie dotyczy tego kto obecnie jest najlepszy, a nie kto ma największy dorobek.
Idąc Twoją pokrętna logiką, dzisiaj Ronaldinho jest lepszy niż Yamal, bo "tu wklejamy Twoje uzasadnienie", a przecież na chłopski rozum ktoś kto obecnie nie gra, nie może być obecnie lepszy od kogoś kto obecnie gra.

Twoja odpowiedź byłaby sensowna gdyby pytanie brzmiało "kto z aktywnych graczy ma największy dorobek piłkarski" albo kto jest najlepszym piłkarzem w ostatnich 30 latach.

Rozumiem podziw dla Leo, ale absurdalne jest wklejanie go tam, gdzie się go wkleić nie da.

0

Świetny nagłówek z L'esportiu. Zrobiło się ostatnie bardzo świątecznie.
Oby karnawał się nie skończył

4

@TheKlucha Nie no szanujmy się, Niemiec w polskiej drużynie - to nie przejdzie na dłuższą metę.

1

@Lionel_Messi10 Obecnie Messi nie jest tak jakościowy jak Lamine. Messi nie wniósłby obecnie tyle jakości co Yamal, który ma statystyki zachwycające, nie zalicza zniżek formy i jest motorem napędowym Barcelony.
Messi może błysnąć, ale nie może być liderem zespołu w ligach top 5 na dystansie 50-60 meczów w sezonie.

Czym innym zakres umiejętności porównywany czysto teoretycznie. Tu Yamal może przejąć cały ocean z uzbrojenia Leo.

5

@TheKlucha To trzeźwa ocena sytuacji. Flick do lutego!

7

Barca znowu straciła gola, choć nie powinna. Tym samym posada Flicka zawisła na włosku.

1

@Firestone I dodatkowo nie ma warsztatu, co lansował tu jeden użytkownik, który to rzekomo wszystko wie o futbolu, bo w nim po uszy siedzi

5

Już mam dosyć tracenia goli z kim popadnie. Wolałem zachowawczy futbol Xaviego.

Flick do lutego!

0

Hansi chyba naprawdę eksperymentował w poprzednim roku, bo widać, że inaczej zarządza drużyną.
Widocznie potrzebował czasu by się tego zespołu nauczyć

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?