2

Arcybiskup Dzięga tym razem krył pedofilię w Kościele. Wielokrotnie awansował księdza Andrzeja Dymera, który dopuszczał się przestępstw seksualnych wobec dzieci. Kryty przez Dzięgę Dymer przez ponad 25 lat unikał odpowiedzialności.

W liście skierowanym do księży metropolita szczecińsko-kamieński kłamał, że jego odejście kilka lat przed emeryturą jest związane z pogarszającym się stanem zdrowia.

W poniedziałek, w wyniku medialnej presji, nuncjatura wydała kolejny komunikat.
"Odpowiadając na pojawiające się pytania, Nuncjatura Apostolska precyzuje, że decyzje związane z odejściem abp. Andrzeja Dzięgi z urzędu arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego zostały podjęte w następstwie dochodzenia prowadzonego z ramienia Stolicy Apostolskiej w sprawie zarządzania diecezją, a w szczególności zaniedbań, o których mowa w dokumencie papieskim Vos estis lux mundi". Przyznano więc, że nie o zdrowie, a o krycie pedofilów w sutannach tutaj chodzi.

I jako kara za grzechy, będzie tłuściutka emeryturka. I tak to się buja.

0

@Volk Kolana Suareza nie są przeklęte - po co wprowadzać element zabobonny?
On są podatne na kontuzje, jest to proces fizyczny.

0

@FcPortoFan1999 A kto Smurfowi podsunął słowo dziadek?

0

@FcPortoFan1999 Nie martw się smurfie, baterie naładowane.

2

Czekam aż sędzia w jakimś meczu przy remisowym wyniku gwizdnie karny dla Realu.
Będzie to w dodatkowym czasie gry, dodane +5 minut.
Zawodnik podejdzie do karnego tuż po 95 minucie, weźmie rozbieg, a sędzia wtedy odgwiżdże koniec meczu. Zgodnie z przepisami.

4

@wpwelement Jeśli widzimy błyskawicę to przed grzmotem. To ile sekund po błysku następuje grzmot, pokazuje odległość błyskawicy od nas.

Stąd wynikałoby, że obraz widzimy, zanim go możemy usłyszeć, jeśli towarzyszą mu dźwięki. Zatem przy odpowiedniej przejrzystości powietrza, obraz dotrze do nas wcześniej, potem dźwięk.

Przy braku odpowiedniej przejrzystości powietrza, dźwięk może dotrzeć znacznie znacznie później, albo wręcz wcale.

Stąd wybieram odpowiedź a.

Ale w sytuacji braku przejrzystości wizualnej, (mgła) wcześniej dotrze dźwięk, albo dotrze do nas tylko dźwięk. I wtedy mamy odpowiedź b.

0

Zaraz usłyszymy, ze Manzano przerwał akcję, bo wiedział, że ma paść gol dla Realu.

2

W jednym z ostatnich meczów Realu (bodajże Vallecano) rywale szli z ostatnią akcją w połowie na bramkę Madrytu, a sędzia im absurdalnie przerwał.

Dziś skandal, wtedy nikogo to nie obchodziło. Bardzo dobrze, że sędzia pokazał Madrytowi, jak normalnie traktowani są ich rywale.

0

Dzisiaj będą 3 połowy

0

Wszystko wskazuje na gładką wygraną wielkiego Realu.

0

Legia i Pogoń gubią po 2 punkty - doskonała wiadomość dla Lecha.

1

Jak już ma się okazać, że Xavi to jednak wybitny trener, to zawsze jakiś Modrić załaduje gola z niczego, albo czarny męczennik wsunie swoje nieprzeciętnie umięśnioną nogę tam gdzie trzeba. A tak wielki mógłby być Xavi.

0

Uwaga, uwaga. Właśnie włączam Real

1

@JimMorrisonFCB siśkie tsy

2

@FCB_dimiC Cenię realistów.

3

@draxidox Jestem za. Ty żyjesz w świecie bez kaszojadów, a one chcą świata bez mężczyzn. Chyba to rozumiesz?

2

@mekston Nie, było wiele innych, ale nie ten

4

@Sulimo Tylko nie dziadzio smurfie

45

Mały suchar na wieczór:

Skąd wiemy, że Koreańczycy z Południa lubią miód?
Bo zbudowali Se ul.

1

Brawo Warta! Kolejne 3 punkty dopisane.

12

@NeroTFP1 Jako, że jesteś polonistą, wykaż to w formacie rozprawki na 200-240 słów.

2

Kiedyś miało się w pokoju plakat z trzema tulipanami z Holandii, Gullitem, Rijkardem i van Bastenem.

Dzisiaj mam w pokoju plakaty z trzema perłami europejskiej polityki: Tuskiem, Sikorskim i w środku van der Leyen

I trudno powiedzieć która trójka jest większa

1

@shahman Kolonko? Ty żyjesz?

3

@shahman A dlaczego mieszasz do tematu męskie genitalia?

5

Czyli jest de Jong, de Ligt gdzieś się kręci, to jeszcze ściągnąć ten Haga i mieszanka wybuchowa, która dała sukces w Ajaxie gotowa.

Jesteśmy skazani na sukces.

0

Macierewicz odleciał w Poznaniu:
"Chciałem jednoznacznie wam powiedzieć, że wszyscy w Polsce popieramy Czerwińskiego, bo wiemy jak ważne dla Polski jest to, że Poznań będzie wreszcie
wolny"- mówił Antoni Macierewicz. "Poznań ma być wolny nie tylko od Platformy, ale też od obecnego prezydenta, bo nie można chwalić nieustannie Niemców. Nie można tworzyć takiej sytuacji, kiedy Państwo Polskie jest zagrożone, że zostanie zniszczone przez Unię Europejską, przez Niemcy i zdominowane przez antypolską formację. Prezydentem musi być Czerwiński"

Maciar nie rozumie tego, że w Poznaniu takich "patriotów" jak on się nie ceni.

6

Nie traktujcie dzisiejszego wyniku Napoli jako wypadek. Ten trener wie co robi, a za 2 tygodnie Napoli przedstawi dużo lepszą wersję niż we Włoszech.
Czy Xavi zdoła na to odpowiedzieć?

0

Rumak już w 2 meczach z rzędu na 0 z przodu. Pamiętam z poprzedniej kadencji Rumaka w Lechu, że największym mankamentem Lecha była niezdolność do kreowania groźnych sytuacji. Sytuacja już zaczyna niebezpiecznie przypominać przeszłość.
Czyżby Rumak nie rozwinął się przez kilka lat.
Rumak z ofensywą wygląda jak Duda ze swoim angielskim.

0

@FCBparasiempre Kariera kompletna.

3

Napoli szykuje wielką formę na wielkie czyszczenie Barcelony w rewanżu LM.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?