Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@ObiwanKenobi Nie wiem co to jest LPG, więc jak mogę krytykować coś o czym nie wiem. Podrzuć artykuły, linki, chętnie skrytykuję. Liczę na pomoc. Nie słyszałem o systemowym gwałceniu dzieci przez LPG (co to jest?), tak jak przez Kościół.
Jak kogoś bronię, to przed niesłusznymi zarzutami. Podajesz merytoryczną krytykę, to chętnie się dołączę. Jak oczekujesz, że rząd w 2 miesiące posprząta burdel po 8 latach, to piszesz absurdy. W tym nie ma pochwały Tuska, w tym jest krytyka twojej nadgorliwości. Operuj faktami a nie propagandą.
0
Obiektywny sondaż Comentateiro:
Czy od przejęcia władzy przez obecną koalicję żyje się Wam:
1) jak w raju
2) zdecydowanie lepiej
3) wyraźnie lepiej
4) po prostu lepiej
1
@sokot To jest zdanie o niczym - klisza..
Dzięki KPO, które odblokowuje koalicja zaraz samorządy ruszą z kopyta z wieloma inwestycjami. PiS te inwestycje blokował.
Zatem koalicja zadziałała w sposób propolski, a PiS wręcz przeciwnie - niestety.
Co więcej samorządowcy już narzekają, że pieniędzy tych nie są w stanie rozsądnie zagospodarować, bo do 2025 roku jest niemożliwe stworzenie wiarygodnych planów.
Jest taka część Polaków i Ty do nich się zaliczasz, dla którcyh współpraca w ramach jakichkolwiek struktur (jak UE) to zdrada, marionetki itp. Problem jest raczej z Wami, a nie z przynależnością do Unii.
3
@ObiwanKenobi Jeszcze jedno:
"tak Donald to moja obsesja, ale nie aż taka jak ja jestem twoją."
Nie ukrywam, że podpadłeś mi pasywną obroną pedofili. Jakbyś kościółkowych i Jasia-herszta mafii skomentował chociaż tak: "to nienormalne co się działo za rządów JP2 w Kościele w sprawie gwałcenia dzieci" to miałbyś moje uznanie.
Jakbyś zapytał "skąd tylu pedofili wśród znajomków JP2," miałbyś mój szacunek
Nie chodzi o wiele, o minimum. Ty tego nie spełniasz, dlatego kojarzysz mi się z pedofilią. I dlatego jesteś najmniej szanowanym przeze mnie użytkownikiem tego forum. Ale dajesz grube powody
0
@kamilop To jest wiedza podstawowa w zakresie ekonomii. To info wczoraj podali w programie ekonomicznym tokfm, a potwierdzenie znajdziesz w 1 minutę, jak ruszysz swój leniwy tyłek na necie.
Swoją drogą, jak rzeczywistość nie zgadza się z bajkopisarstwem, to nagle niedowierzasz.
6
Komentarz usunięty
4
@ObiwanKenobi Ostatnio to nie była literówka, ich się nie czepiam. Zmieniłeś całe słowo na inne, wypaczając zdanie.
Jak krytykowałeś to ok, ale nie pamiętam tego. Mam nadzieję, że wyraźniej niż pedofilię w Kościele. W tym temacie udało ci się wykrztusić całe 3 krytyczne słowa. Małym druczkiem, tak żeby nikt nie zauważył. Po godzinie wyciskania z ciebie tej lrytyki, jak z pustek tubki po paście.
Na razie koalicja musi sprzątać burdel po PiS w innych obszarach, w których od 1989 do 2015 roku był spokój, np systemie prawnym . Z powodu tego burdelu samorządowcy zgłaszają, ze nie są w stanie zagospodarować kasy z KPO przed 2025. Bo pieniądze są odblokowane tak późno, że my lokalnie na tym obrywamy.
PS. Głosowałem na Trzecią Drogę, więc pudło. I pamiętaj, że rządzi koalicja a nie sam Tusk. Decyzje są wypadkową ich rządów, a nie samego Tuska.
1
Populizmy i emocje to jedno a fakty to drugie.
Handel kwitnie mimo wojny. W 2022 roku wartość handlu pomiędzy Polską a Ukrainą sięgnęła rekordowych 73,5 mld złotych z czego wyeksportowaliśmy nad Dniepr towary o wartości 45,5 mld złotych, a sprowadziliśmy ich za kwotę 28 mld złotych. Dodatni bilans handlu wyniósł 17,5 mld złotych.
To Polacy zyskują na handlu z Ukrainą, Podobnie jak na zatrudnianiu Ukraińców, którzy wypełniają luki na rynku pracy.
Import z Ukrainy do Polski spadł w 2023 r. o 7,8 mld zł do 20,3 mld zł (-28 proc. rdr). W skali dwóch lat jednak wzrósł o 0,9 mld zł (+4 proc. rdr). Polski eksport kierowany do Ukrainy natomiast urósł o 6 mld zł do 31 mld zł (+79 proc. rdr, a o 239 proc. w ciągu dwóch lat). Nadwyżka eksportu nad importem na naszą korzyść wyniosła w ub.r. aż 31,4 mld zł. Dysproporcje są olbrzymie i z danych statystycznych wynika, że to my tracimy per saldo na blokadzie, choć akurat rolnicy i przewoźnicy mogą mieć inne zdanie na ten temat.
Zatem?
3
Komentarz usunięty
1
@gumaz Ja zupę covidową, warzywka covidowe. Wszystko podałem sobie oczywiście strzykawką, a zjadłem w lesie, który uprzednio zamknąłem.
0
@OBSERWATOR2021 Te memy o Dudzie odbieram jako niegodne programu TVP. To w iście pisowskim stylu. Pełana zgoda - to rynsztok.
Na pewno się zgodzę, że od ideału mają bardzo daleko - być może to etap przejściowy? A może nie. Może to etap gdzie strasznie trudno przyzwoitym ludziom przytaczać słowa strony, która zniszczyła wszelkie standardy rzetelnej TV i kariery wielu ludziom.
LGBT jest tematem niepolitycznym. To prawica zrobiła z normalnych ludzi szatana.
I niechcący wykazałeś, że TVN ma całkiem rzetelne wiadomości.
2
Legia dzisiaj zanotowała bardzo wstydliwy epizod w europejskich pucharach.
0
@FutureFCBarcelona Lis od dłuższego czasu zalicza wpadkę za wpadką.
I nie, nie jest to człowiek Tuska. On jest całkowicie niezależny, ale ta jego niezależność zdecydowanie poszła w kiepską stronę.
1
@KmN Brzmi jak radykałka. Teraz opisałeś to co jest standardem wśród wyborców PiSu - nienawiść do świata, ale w tym przypadku wszystkich i wszystkiego co nie wpada w krąg: biały, hetero, wierzący, prymitywnie patriotyczny.
0
Komentarz usunięty
5
@Arden Uważam, że każdemu może się tak zdarzyć. Tutaj na LR z byle powodu ludzie wpadają w pompatyczne czy dramatyczne tony.
1
@Culer9002 Jeszcze jestem w trakcie zmiany tożsamości.
@Azi schowaj kompleksy chłopcze
3
Ciągle niedowierzuję w wyniku Arsenalu.
1
@Borneo Nie myślmy o szczegółach. Ważne są idee.
0
@Destroyer_of_Worlds Dziękuję. Naprawdę nie widzisz tu ogromnej szansy? Zrobilibyśmy CPK od Szczecina aż po Charków.
0
Kiedyś była Unia polsko-litewska, a może po zakończeniu wojny, można by stworzyć
Polskrainę. Silne superpaństwo o powierzchni 915 000 km² i ludności blisko 80 mln.
Tej potęgi nic by nie zatrzymało. Bójcie się Niemcy!
0
Komentarz usunięty
0
Upadek służb medycznych za Tuska.
Szpital w Hrubieszowie zoperował 74-letniej pacjentce zupełnie zdrową rękę. Kobieta zgłosiła się do placówki z zespołem cieśni nadgarstka lewej ręki, lekarze jednak
omyłkowo wykonali zabieg na prawej. W wyniku błędu obie ręce kobiety są niesprawne. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Za PiS takich rzeczy nie było.
6
@Herato Nie uwierzyłbym chyba. Wtedy żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazywały na to, że z takim zjawiskiem będziemy mieli do czynienia. Niewyobrażalne.
A gdyby ktoś wtedy powiedział Ci, że taki zawodnik będzie wyzywany od drewna, uwierzyłbyś?
2
@Kgorecki2500 Każdy komu się płaci popełnia błędy, czy inżynier, czy piłkarz, czy pielęgniarka.
Czy troszeczkę jednak kolegi zdanie nie jest przesadą?
3
@Saviola88 Pomyłka nawet tak idiotyczna, to pomyłka i można to skrytykować.
Ale nijak się to ma systemowego uprawiania propagandy przez całe wydanie, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu.
Nikt nikogo tu nie chciał zniszczyć, upokorzyć, czy obrazić.
Dopóki mówimy o wpadkach (a te są nieuniknione) wszystko jest jak należy.
Zatem lizusie pisowski - nie dramatyzuj, bo do waszego rynsztoka nikt w i9:30 nigdy się nie zbliży.
8
Nie podniecałbym się nadmiernie remisem Barcy na wyjeździe. To w końcu Xavi.
Z Eintrachtem też było 1:1 na wyjeździe a koniec był smutny.
Powtórzył się również schemat meczu, w którym Baca gra dobrze, dominuje, tworzy sytuacje, a potem gra się załamuje i niewykorzystane sytuacje się mszczą.
Tak było z Bayernem (0:2), mimo, że w 1 połowie w piłkę grała tylko Barcelona.
Dodatkowo nowy trener Napoli ma 3 tygodnie na wdrożenie swoich pomysłów. Można się spodziewać, że tak słabego Napoli jak wczoraj już nie zobaczmy.
4
Barcelona - Porto 1:0, 2:1
Porto - Arsenal 1:0
Xavi zniszczyłby ligę angielską. Koniec pracy Xaviego w Barcy spowoduje popłoch na wyspach.
3
Xavi żyje w alternatywnej rzeczywistości od dłuższego czasu.
2
@MesQueUnClub96 To wraca karma za Haalanda