Damian11
Dołączył/a: kwiecień 2013
15 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
https://strawpoll.com/sc3f4r1g
Galatasaray czy Fenerbahçe?
Jestem ciekaw kogo woli la Rambla.Ja Fenerbahçe
1
#WIELKIE DERBY *1
Tak ostatnio zainteresowałem się najgłośniejszymi i najbardziej fanatycznymi derbami na świecie,a więc derbami Turcji,a konkretnie Stambułu czyli mecz pomiędzy europejskim Galatasaray,a azjatyckim Fenerbahce.Co ciekawe mają one praktycznie tyle samo mistrzostw(Galata ma 20,a Fenerbahçe 19).Co ciekawe też w samej Turcji nie ma wielkiej przewagi/różnicy jeśli chodzi o sympatię dla danej ekipy.Za Galatasaray jest podobno okolo 22mln Turkow,a za Fener okolo 20mln.A wiec mam do was pytanie.Komu wy kibicujecie/ewentualnie z kim bardziej sympatyzujecie w tych wielkich derbach?Bogatej Galacie(kibice jej zawsze byli zamożniejsi,wywodzili się z bogatych rodzin,co ciekawe klub aktualnie jest już biedniejszy od największego wroga) czy Fenerbahçe (drużynie po azjatyckiej stronie Bosforu,której kibice składali się głównie z nacji robotniczej,byli ubożsi od rywali)?
MÓJ GŁOS: FENERBAHÇE
16
Ozil to leń.Facet ma umiejętności,ale w pomocy trzeba zapi****lać jak Paulinho.Pamiętam,że Cesc miał podobnie gdy u nas grał,miał momenty gdzie truchtał,chociaż bardzo go cenię,ale obiektywnie tak niekiedy robił.Barca wile straciła sprzedając go bo gość był stąd,ale Ozil grał w Realu,ma wiek i według mnie bedzie drugim Turanem-nadzieje wielkie,na początku pogra,a po roku nie będzie można się go pozbyć.Według mnie powinniśmy się skupić na Coutinho,a jak nie na nim to alternatywach typu Eriksen.Po prostu w pomocy nie można oszczędzać,pokazuje to choćby transfer Paulinho.
0
Nie,nie.Napisalem de Rossi kolego.
0
Dużo niecelnych piłek ma,ja bym go zmienil za de Rossiego, który potrafi lutnąć z dystansu, słaby mecz Jorginho
0
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.
0
Belotti mógłby wejść za Gabbiadiniego,a za Jorginho De Rossi.
Ktoś wie czemu nie ma Verrattiego?
2
Ja tam wolę Digne na lewej flance :D
0
Ja jednak zamierzam dziś oglądać mecz Włochy-Szwecja niż piknik w Gdańsku.Tam dopiero będzie mecz,ciekawe czy Włosi dadzą radę,ta wygrana Szwecji stworzy nam dziś świetne widowisko.
1
A ja myślę wręcz odwrotnie,PES jest na ten moment dużo lepszą grą.Niech najlepsza fizyka gry ma najlepszą drużynę do grania tiki taką.Wyglada to nieziemsko realistycznie,PES niszczy Fifę w tym roku znacznie.
3
Ja gram w PES-a i się cieszę że wreszcie fani Fify cierpią,a my mamy super grę pod Barcę.
0
O co Ci chodzi?
0
Cillessen niech gra,to cieszy.Umtiti mógłby już odpocząć w kadrze.
1
Ronaldo z tymi rozłożonymi rękami w koszulce Realu powinien siedzieć z krzywą miną w polu karnym.
3
Oo i to są fajne serie faktów,a nie jakieś denne żarciki,brawo!
0
Ci Ślązacy to chyba z Sosnowca co nie?To że są tu zameldowani,nie znaczy że są Ślązakami.To,że mieszka w np Katowicach nie znaczy że jest hanysem.Jezeli mają pochodzenie w papierku tak jak ja i cała moja rodzina,to okej,ale nie chce mi się w to wierzyć.Po prostu pewnie ich rodzice się tu osiedlili w czasach napływu Polaków do prac i spolszczenia Śląska.
0
Śląsk był spolszczany celowo przez Warszawę.Ci, którzy nazywają się tu Polakami wcale nie są stąd.Jest tu dużo tak zwanych "Goroli" i "Hadziajów", którzy zostali tu osiedleni celowo,aby po prostu spolszczać teren sprzeciwiający się Warszawie. Żaden rdzenny Ślązok nie powie Ci,że czuje się Polakiem, gwarantuje Ci :) Mylisz niestety tych "uchodźców" lub celowo chcesz udowodnić nieprawdę.
0
Ale dlaczego miał wyjeżdżać skoro w czasach których żył był u siebie? Śląsk kolego był niemiecki w XIX wieku do końca pierwszej wojny.Dlaczego wy w Polsce macie taki ból dupy jak ci w Madrycie?Ktoś jest inny niż wy i już rzucacie się że Śląsk to Polska.Zgadza się na mapie,ale nie w krwi, historii.Podzialy na mapie są ogólnie śmieszne przykład Częstochowy i Sosnowca.Na mapie Śląsk,w rzeczywistości Zagłębie, które nie powinno znajdować się w naszym regionie.
0
Śląsk był niemiecki,był dłużej regionem niemieckim niż polskim i takie są fakty.My mamy krew niemiecką,mój prapradziadek nazywał się Johann i walczył dla Niemiec w I wojnie,praprababka na nazwisko miała Bloom,po prostu my szanujemy swoje korzenie i nie zapominamy o swoim pochodzeniu.
0
Nic dziwnego,moje pokolenie i tak nie jest tak radykalne jak nasze dziady czy pradziadku, którzy nawet po polsku pisać nie umieli.Mamy swój język, dokładnie gwarę, wszystko z niemieckiego,mamy pochodzenie, rodzinę i krewnych z zachodu,krew niemiecką,my nie jesteśmy radykalnymi patriotami i należy to zrozumieć i szanować.
0
Bo u nas nie ma patriotów, Ślązak nie powie że jest Polakiem,my czujemy się inni tu masz rację,tak jak nie dziwisz się Katalończykom tak powinieneś nas zrozumieć,my jesteśmy mieszanką Polsko-Niemiecka,sam miałem pradziadków co nie umieli pisać po polsku i walczyli dla Niemiec,ty i inny Polak nigdy tego nie zrozumiecie,ale my nigdy nie oddalibyśmy życia za Polskę i kochamy tylko i wyłącznie Nosz Ślonsk.Zeby to poczuć musiałbus się tu urodzić,wychować i samo to uczucie nie wydawałoby Ci się dziwnym,tylko czymś normalnym tukej.
5
Na Śląsku jest inaczej ze świętem niepodległości.Tego święta się tak nie przeżywa,tutaj raczej u nos panuje dzień jak co dzień.Ludzie wymieniają opony, zgrabiają liście,po prostu pracują,nie tak jak w Warszawie jakieś marsze.My hanysy przeżywamy to jak Katalończycy niepodległośc hiszpańską.Nie chcę wywoływać żadnej gówno burzy tylko mówię jak to wygląda tutaj,jak ja to sam odczuwam i mówię jak wygląda dzień w moim regionie,inni Ślązacy też pewnie potwierdzą.To tak w nawiązaniu do wcześniejszych komentarzy patriotów z Polski.
0
Moim zdaniem mam talent skończył się po ostatnim sezonie Kuby Wojewódzkiego.Kto pamięta ten wie,co to wtedy były za jaja i przechodzili i wygrywali najlepsi.
0
Widziałeś widziałeś, tylko transfer nie doszedł do skutku to musisz polizać.Taka prawda,na pewno już wyobrażał siebie w koszulce Blaugrana ;)
0
Z Kaptouma nic już nie będzie.A Mujica zapowiadał się na świetnego napastnika i było o nim głośno tak jak teraz o Abelu Ruizie i Arnaizie.Mam nadzieję że wróci silniejszy i będziemy mieli w czym wybierac na środku napadu.Abel Ruiz/Mujica/Cardona, naprawdę mamy przyszłościowy atak i obiecujące 9-tki.
0
Kto jest tam obecnie kontuzjowany orientujesz się?
0
Oo Galareta już wrócił? Zauważyłem,że Ty się bardzo interesujesz Barcą B i młodzieżą więc powinieneś wiedzieć najwięcej z wszystkich użytkowników tutaj.
0
Ja Ci tylko mówię,że były usuwane komentarze o żartach i wierszykach.A czemu nie można tego robić to zapytaj redaktorów.To nie jest w ogóle śmieszne,wielu robi to pod polecenia, zaśmiecana jest tylko la rambla i człowiek musi przewijać żeby przeczytać coś ciekawego czy dowiedzieć się jakieś info.Mi się to nie podoba głównie z tego powodu i nie tylko mi i mam nadzieję redakcji też.
0
No właśnie nie można,bo jestem tu użytkownikiem z dużym stażem i za takie rzeczy były bany i to całkiem niedawno,była czystka z zarcikami i wierszykami i jeśli redakcja będzie konsekwentna to też te komentarze usunie,pozdro dla hejterów :*
6
Redakcjo znowu kawały na stronie? Kiedyś były czystki za takie żarty,wierszyki i liczę że teraz będzie to samo.To wcale nie jest zabawne po przeczytaniu,a lajki to na Facebooku można zbierać.Mysle,że większość tu chce poczytać jakieś informacje czy wypowiedzi na dany temat,a nie udawać śmiechy hihy,ale tu jest wesoło,no ludzie...