1

@Criss18Barca zdecydowanie nie...wolę, żeby Pedri rozwijał się jako playmaker, którym będzie dla nas przez miejmy nadzieję następnych 12-13-14 lat, zamiast przychodził do klubu 36-letni piłkarz, żeby zabierać mu minuty. Trzeba skończyć życie przeszłością i skupić się na teraźniejszości i przyszłości. Plus dwóch piłkarzy nie wracających w ogóle do defensywy (Lewandowski+Messi) to byłaby katastrofa na boisku.

0

a ktoś wie ile kosztuje organizacja meczu na Camp Nou?

0

@MarFan Sprzedawać trzeba umieć. Każda osoba, która prowadzi własną firmę wie, że żeby sprzedać produkt lub aktywa trzeba je w odpowiedni sposób zareklamować, pokazać, zachęcić etc.

A jak wygląda polityka naszego w klubu w kontekście sprzedaży?
1. hurr durr w mediach, nie mamy pieniędzy, piłkarze muszą obniżać wynagrodzenia bo nie zarejestrujemy graczy, mamy takie i takie braki w budżecie - budujemy fantastyczną pozycję negocjacyjną przy sprzedaży.
2. praktycznie oficjalne ogłaszanie, że jakiś piłkarz jest "do odstrzału". Od razu zniechęca kupujących do zapłaty określonej ceny.
3. jedziemy na nic nie znaczące sparingi do USA...to na klasyk czy Juve obok once de gala wystawiasz w podstawie Mingueze i Puiga, dajesz im też wolne (a nuż coś wpadnie), karne etc. Ludzie potem oglądają i widzą, że to nie tylko maskotki z ławki/trybun, ale nawet piłkarze i w perspektywie w teorii klasowego rywala nie wyglądają całkowicie dramatycznie.

A nasze świetne zakupy ostatnio polegają, że dajemy dużo pieniędzy i bierzemy piłkarzy. Nikt tu nie przychodzi za niższe pieniądze dla Alemany'ego, tylko dla Barcelony, dzięki jej marce zbudowanej w ostatniej dekadzie. Wszystkim już widzę tak odbiło, że osobę, która robi po prostu zwykłe dobre transfery nazywają cudotwórcą...cudotwórcą Alemany to będzie, jak za 5-10 mln euro znajdzie i powyciąga nowych Pedrich, a nie piłkarzy za 50-60 mln euro. Takich to wielu by się w Barcelonie sprawdziło.

Txiki Begiristain moim zdaniem historycznie był jak na razie lepszym dyrektorem sportowym od Alemany'ego. Za jego czasów za sensowne pieniądze sprawdzaliśmy wielu dobrych piłkarzy (w tym Eto'o i R10), zbudował drużynę pod 3 LM (ta z 2011 to w zasadzie jego zasługa, a nie następcy, który przyszedł wtedy na gotowe).

0

@MarFan Mingueza zarabiał grosze, podwyżkę dużą dostał od Laporty już, a i tak to nie była żadna niebotyczna pensja. 4 mln brutto Puiga to też w skali dzisiejszej europejskiej piłki to nie szaleństwo, nawet kluby np. z Belgii byłoby spokojnie stać.
@MesQueUnClub_87 A ja liczę, że ludzie zaczną po prostu mówić jak jest, a nie wymyślać teorie celem zmiany (poprawy) narracji. Rozczarowuję się każdego dnia. Oddawania takich graczy jak Mingueza czy Puig za darmo to porażka i tyle.
@pt9 Piątkowskiego zestawiamy z Minguezą - ten po podwyżce od Laporty ok 1 mln euro rocznie brutto. Tyle mają nasi "najlepsi" ligowcy.
@Borneo no to sobie to obejdą np. poprzez wymianę zawodników i tyle z tego % zobaczymy...

3

@AlexDark00 jeżeli Lech dostaje oferty na poziomie 2,5 mln euro za kopiącego się po czole Ishaka, to Puig jest twoim zdaniem warty mniej? A taki Kamil
Piątkowski jest warty 6 mln euro, a Mingueza 0?

3

@MesQueUnClub_87 co najwyżej mniej stracimy, a nie zarobimy...jeżeli uważasz to za zarabianie, to świetnie byś się odnalazł jako minister finansów w rządzie pisu. Ci piłkarze nie są warci 0, szczególnie Mingueza i Puig ze względu na dość jeszcze młody wiek. Neto ok, to inny przypadek.

2

Pamiętam jakie było jeszcze niedawno liczenie ile zarobimy na sprzedaży zawodników...a tu na razie Mingueza 0, Puig 0. Neto 0, prawdopodobnie Nazario też 0...

2

@Sau_Ron ps. wydaje mi się, że widzę też drugie słowo, jakie pasuje, ale to zostawię już innym do odgadnięcia ;)

1

@Sau_Ron to "N" w końcówce naprowadza na -ING ;) a potem to już łatwiej ;)

2

@Sau_Ron BLEEDING ?

1

Szczerze, jak czytam o tym proszeniu naszych zasłużonych piłkarzy (Pique, Busquets, Alba) o obniżkę pensji tak po prostu...to wydaje mi się to mega słabe.
Wolałbym już, żeby Barcelona stała się spółką akcyjną (ale prywatną, nie giełdową), gdzie stowarzyszenie zachowa nie mniej niż 51% akcji, a reszta akcji sukcesywnie będzie oferowana zasłużonym piłkarzom w zamian za właśnie niższą pensję, czy też innym jak Iniesta, Xavi, Messi czy Guardiola po prostu do kupienia. Fajnie by to nawet wyglądało, jakby raz do roku na walne zgromadzenie przyjeżdżały wszystkie legendy jako akcjonariusze (współwłaściciele) podebatować o sytuacji ich ukochanego klubu. Klub oczywiście by zachował prawo pierwokupu tych akcji albo prawo wskazania nowego nabywcy, żeby z czasem nie zostały posprzedawane dziwnym i podejrzanym osobom.

5

@Ojciec5tkidzieci dupa z uszami ;)

0

@PatriBarca Różnica między MATSem a VV jest taka, że pierwszy jedzie na dobrej opinii z początku, a drugi jedzie na złej opinii z początku (gdzie pod koniec był kozakiem). All in all podobny poziomu gry obu na przestrzeni lat.

0

@Firestone wierzysz, że wtedy też dobrowolnie? przykuje się do kaloryfera w szatni xD

0

@michal26 ale problemem byłoby to, że Alves nie chciał końcówek meczów w perspektywie Mundialu i tyle.

1

@Sawik_10 Pjanica szanuje tylko za to, że kiedyś jako piłkarz Lyonu wywalił Real z LM :)

0

@busel004 do 3-5-2 bardziej pasował skład z poprzedniego meczu, gdzie na prawe wahadło przesuwałby się Raphinhia, Araujo schodził do środka, a Fati przesuwałby się obok Lewandowskego.

1

@Kgorecki2500 Winter Soldier i Civil War były znacznie lepsze w tym zakresie. A potem jak @Danny Gaucho pisze...bracia Russo zrobili robotę i tyle :p

0

Taki skład jak dzisiaj, tj. z Araujo na PO, Fatim i Raphinhią możemy widzieć często w tym sezonie, bo daje duże możliwości płynnej zmiany ustawienia w trakcie meczu z 4-3-3 na 3-5-2 z wahadłami (Alba i Raphinhia) i Fatim obok Lewandowskiego.

1

@macio_944 Sunrise?

3

@barcelonaLM tylko to jest bez znaczenia...możesz dostać i 60% głosów w wyborach i przegrać...tam trzeba patrzeć zbiorczo na 50 stanowych sondaży i to oceniać.

0

Tak zupełnie szczerze, to jakie "fakty" pozwalają sądzić, iż termin ważności na dobrą grę Kounde będzie dłuższy, niż Umtitiego czy Lengleta? to że zagra sezon czy dwa dobre to jak najbardziej wierzę, ale martwię się tym jak ten drogi transfer spisze się w następnych sezonach...do trzech razy sztuka?

0

@Damian11 wiesz, to nie chodzi o poziom gry, bo Umtiti i Lenglet mieli fajne wejście w zespół. tylko jaki termin ważności będzie miał ten poziom gry...

1

a czemu rozwiązywać kontrakty i dawać im całą kasę z góry? niech idą do Barcy B i zrobią awans do Segunda.

0

@shahman Sterlinga tam zabrakło, ten to by im pokazał jak należy nurkować xD

0

@Kessie a który to był odcinek? na yt są całe i bym obejrzał tego typka chętnie ;)

już znalazłem, 20.

0

@donleoJR no jest od wielu lat, lista kapitanów jest tożsama ze stażem w 1 zespole...zwyczaj to często nawet "silniejsze" prawo w takich przypadkach, niż jakieś regulaminy.

2

Jeżeli po zbliżającym się sezonie z drużyny odejdą Busquets, Pique, Alba i Roberto oraz zachowamy zasadę "starszeństwa", to lista kapitanów na kolejny sezon byłaby następująca (dopóki ktoś nie odszedł, to nie odszedł...):
1. MATS
2. Umtiti
3. Dembele
4. FdJ

Myślicie, że ta zasada zostanie z tego powodu zmieniona (może z wyłączeniem MATSa), żeby do grona kapitanów dołączyli Araujo, Fati i Pedri zamiast takiego Dembele czy Frenkiego?

1

@Walker w drugim znikają te tłumaczenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?