0

@matirix20 a Lamine Yamal już będzie w grze?

0

Myślicie, że kiedyś takie El Clasico jak za Pepa i Mourinho wrócą? Gdzie będą nie tylko najlepsi z najlepszych sportowo, ale też mecze będą na styku, będą emocje wraz całą otoczką jak konferencje prasowe, przepychanki itd. Otoczka tego wszystkiego była magiczna, a dzisiejsze mecze są strasznie nudne w porównaniu do tamtych.


2

dziś zagrali Ferran, Fati, Alonso, Roberto, Bellerin, Busquets, Alba, oczywiście Gavi i Pedri...po prostu Xavi szykuje drużynę dla Enrique, żeby byli w rytmie meczowym.

0

Na "+" po meczu na pewno Ansu, drugi dobry występ z rzędu (dobry, a nie świetny itd.).

5

Raphinhia najlepiej się w Barcelonie sprawdza na tegorocznej pozycji C.Ronaldo.

0

@HavertzKai Enrique go poprosił.

0

@Kondziubarca Kucharczyk to by ci powiedział kto jest fatalny :p

0

@Sensible marketingowo lepszy Lewandowski? serio?

0

Skoro chcemy wziąć starego Messi'ego, to bym wziął w pakiecie też C.Ronaldo na 1 sezon. Sukcesu sportowego z tego wiadomo nie będzie, ale przynajmniej trochę sytuację budżetową poprawimy, bo pieniędzy będzie z tego mnóstwo, bo marketingowo będzie bomba. W lidze pewnie 3 miejsce i 1/8 LM, ale tak zupełnie poważnie, to jeżeli byłaby z tego do zgarnięcia konkretna suma $$$, to warty temat do rozważenie w kontekście budowania drużyny w przyszłości.

0

@Survier Świat się zmienia, taktyki też, a mamy obecnie bardzo dobry zespół na grę wahadłami, szczególnie w kontekście środka obrony i potencjalnego odsunięcia i odejścia Busquetsa. Z naszymi finansami lepiej dobrać taktykę do zawodników jakich mamy (szczególnie tych młodych), niż szukać zawodników do taktyki.

0

Moim zdaniem Xavi'emu brakuje klasowych wahadłowych po prostu. Nasi skrzydłowi to niestety niewypał i tyle. Gdybyśmy mieli takiego Alvesa i Albe w TOP formie z dawnych lat, to gralibyśmy świetnie moim zdaniem. Nawet Eric lub De Jong w trójce obrońców w parze z Kounde i Araujo by robotę robili. W środku Pedri z Gavim, a w ataku Lewandowski z Depayem/Fatim.

0

@SkilledHydra16 Żeby nie sięgać daleko pamięcią - '98 rok, mundial Zidane'a i Złota Piłka. '02 rok, mundial Ronaldo i Złota Piłka. '06 rok, mundial Cannavaro i Złota Piłka. '10 rok, mundial Xavi'ego i Iniesty, kontrowersyjna Złota Piłka dla Messiego za najwięcej bramek w roku kalendarzowym, Xavi i Iniesta na podium. '18 rok, mundial Modrica i Złota Piłka. Poza rokiem '14 i Złotą Piłką dla Ronaldo, to Mundial jest decydujący, '10 jeszcze jakoś się broni. Jeżeli dobry piłkarz zostanie MVP Mundialu, to ma dużą szansę na następną Złotą Piłkę.

0

@kubix05 ciekawe kogo przejedzie tym razem z tej okazji...

0

Czym jest zdegustowany? Mógł odejść i grać wszystko od deski do deski w United, to wolał zostać, mimo ze trener wiadomo było, że nie zrobi z niego 1 wyboru...sam jest sobie winien.

0

@zodiak_10 Pique w rewanżu zalajkuje post Dembele po strzelonej bramce w 1/8 Mundialu z Argentyną ;)

2

Kolejna sprawa - robimy nadal słabe transfery...Napoli za 10 mln ma Kwaracchelie, a my za 55 mln Ferrana. Napoli za 11 mln bierze świetnego Mathí­asa Olivera, a my de facto za niewiele mniej bierzemy dużo starszego i przeciętnego Alonso...Roma bierze za darmo świetnego Dybale, a my za 58 mln słabego jak na razie Raphinhie. Do tego bierzemy niepasującego nigdzie do naszej pomocy Kessi'ego, zamiast zaoszczędzone wyżej pieniądze przeznaczyć na Savica czy Bernardo do pomocy. Transfery do obrony były tylko jako tako ok poza Alonso.

1

@arasz1819 moim zdaniem pomysłem na Fati'ego na ten sezon, jest po prostu rozegrać sezon bez kontuzji, skupiając się jednocześnie (i przede wszystkim) na wzmacnianiu problematycznych mięśni czy innych części ciała, żeby zapobiec przyszłym urazom.

2

dla tych, co uważają Fati'ego za straconego, tak tylko wspomnę, że m.in. Pedro zaczął regularnie grać w 1 zespole w wieku 22 lat, a Lewandowski w wieku 22 lat wyjechał do Borussi. A Fati ma 19 lat, serio, ma jeszcze czas. I nie tylko ten sezon, ale cały następny. Nie każdy piłkarz osiąga peak formy będąc nastolatkiem jak Messi czy Cristiano.

0

ale bramka na 3-2 to była straszna patologia całej drużyny.

2

@ProMILs plus ładna asysta Erica.

3

ja po tym meczu doceniłbym swoją drogą FdJ, bardzo dobra zmiana. Fajna dynamika przy wyjściu z piłką z własnej połowy.

0

@Kitek1640 to za mało...

0

nasi trenerzy od odejścia Valderde to żart...

0

Barcelona i LM jest jak ten Polak na igrzyskach, co nawet dobrze jeszcze nie wystartował, a już się wyjebał na ryj xD


0

Suarez by to strzelił...

7

@michal26
To ja ci spróbuję wytłumaczyć, dlaczego taka propozycja nie ma w ogóle racji bytu. Brakuje nam "racji stanu", możesz też to inaczej sobie nazwać. Przez rację stanu rozumiem przede wszystkim dzisiaj pewną ciągłość, stałość, stabilność przy podejmowaniu decyzji przez dłuższy okres czasu, bez względu na zmiany polityczne zachodzące w naszym państwie. W cywilizowanych, wysoko rozwiniętych państwach to tak działa, że jeżeli podejmiesz np. ustalenia z prezydentem Trumpem, to potem kolejny prezydentem Biden co do zasady dotrzyma tych ustaleń. W pewnych sprawach, dla partnerów USA w zasadzie to nie ma znaczenia kto jest aktualnie prezydentem USA, liczą się tylko poczynione ustalenia i przyjęte strategie. Wieloletnie postępowanie w ten sposób tworzy wiarygodność i zaufanie na arenie międzynarodowej. Takie zaufanie buduje się latami i stanowi kapitał polityczny państwa do podejmowania różnych przedsięwzięć politycznych. My tego nie mamy i długo mieć nie będziemy, bo dla opinii międzynarodowej jesteśmy jak rozchwiana emocjonalnie nastolatka, co zmienia opinię co miesiąc na dany temat. Dobrze wiemy, że jakby PO przejęła władzę od PiS, to zrobi duży zwrot w polityce międzynarodowej. I to też powód, dlaczego nikt w oparciu o nasze państwo nie będzie budował żadnych układów politycznych, ponieważ nie ma żadnych gwarancji, że kolejne rządy będą dalej realizować poczynione ustalenia. Wojna na Ukrainie generalnie w tym zakresie nic nie zmienia - może co najwyżej być pewnym początkiem dla wieloletniej pracy, której efektem za 20 lat będzie w ogóle możliwość realnego analizowania takiego schematu, o którym piszesz. Nie wchodzę nawet w prawno-materialne aspekty takiej propozycji czy jej ekonomicznej zasadności, bo to nie ma sensu ze względu na brak obecnej sprawczości politycznej naszego państwa. Zobacz też, iż znamienne jest to, iż dzisiaj mówi się dużo o układzie wojskowym nazwijmy to tego "międzymorza", ale w zasadzie z wiodącą rolą USA i UK. Ich obecność w takim układzie nie będzie spowodowana właśnie wyłącznie potencjałem militarnym, ale także tym, że posiadają wystarczający kapitał polityczny, aby być spoiwem takiego układu. Nie oszukujmy się - Polsce dzisiaj te państwa nie zaufają, ale przede wszystkim USA - już jak najbardziej. Reasumując - wiele lat pracy nas czeka, żeby móc w ogóle rozważać inicjowanie działań o których wspomniałeś, a być może nie będzie to niestety nigdy możliwe. Wszystko zależy od naszej klasy politycznej, z którą - patrząc po "młodych" posłach - chyba może być nawet gorzej, niż było i jest...

3

@Comentateiro Co tylko potwierdza, że Messi uzależnia grę drużyny od siebie, sprawia że inni nie biorą odpowiedzialności za grę, a finalnie potem jak go nie ma albo słabo zagra - to gra całej drużyny po prostu leży. Nic nowego, widzieliśmy to wiele razy już.

0

@Fake69 a co to za problem. Ubierze koszulkę de Jonga, nikt się nie pozna.

0

na drugą Ansu - Depay - Dembele. Tak, żeby mieć bezpośrednie porównanie.

0

@Wossi61FCB Polska, Serbia, Ukraina, Kosowo, Białoruś. Można obstawiać mecze na kartki (Ukraina - Białoruś i Serbia - Kosowo). Tylko pewnie będą tam reguły wykluczające Ukraina - Białoruś i Serbia - Kosowo, plus z tego co mi wiadomo Białoruś też nie uznaje Kosowa, więc będą problemy z wjazdem na mecz itd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?