Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@napisal zupełnie szczerze, to jeżeli Portugalia wygra grupę i będzie w drugiej części drabinki, to będę jej autentycznie kibicował w drodze do finału. Perspektywa takiego pojedynku w finale jest obłędna. A wygraną Messi by raz na zawsze zamknął pewną dyskusję.
0
Z czasem, mimo że od najmłodszych lat jestem zawsze na turniejach za Hiszpanią, to jednak w tym roku mogę poczekać na następne EURO i na Mundialu nie muszą wygrywać, jeżeli zamiast tego dostanę finał Argentyna - Portugalia, gdzie zmierzą się w ostatnim wielkim pojedynku Messi i Ronaldo. Najlepiej niech obaj panowie w 120 min strzelą wtedy po 3 gole (3:3), a potem karne i w 5 serii wpierw pudło Ronaldo, a potem gol Leo na wagę tytułu. Byłby to najbardziej ikoniczny mecz w historii futbolu.
Wiadomo, że niemożliwe, ale warto mieć marzenia ;)
0
@lukaszmatusiewicz dlaczego pech? moim zdaniem to szczęście by było, tak jak tegoroczna grupa LM. Jeżeli drużyna ma robić progres, a młodzi zawodnicy nabierać doświadczenia, to trzeba rywalizować z najlepszymi, a nie klepać ogórki.
Ja chcę znowu wielkiej Barcelony, a sezony przejściowe są środkiem do celu. Ogrywanie słabszych drużyn nie spowoduje progresu drużyny, bo nie widać problemów i wad drużyny i zawodników.
1
Jeżeli PSG trafi na mocnego rywala, to musi liczyć na "rozstawienie" we wcześniejszym terminarzu, żeby rewanż odbył się jeszcze przed urodzinami siostry Neymara.
1
@Barwindg ale właśnie niektóre te błędy tworzą jego fantastyczną historię. Np. nazywanie Messiego na MŚ 2014 Maradoną - bezcenne ;)
0
@Rhaan ale wiesz, tam jeszcze musisz się ustawić, przyjąć, strzelić, wykazać jakąkolwiek inicjatywę. A przy asystach to czasem wystarczy w zasadzie stać i oddać piłkę. Dla mnie jest pewna różnica.
2
Liczenie bramek to jeszcze rozumiem, ale z asystami to już tak średnio, bo są one bardzo różne. Jeden zawodnik się musi napracować i coś "wyczarować", a drugi mieć po prostu dobrego napastnika.
Dla tych co nie pamiętają - legendarna asysta Busquetsa:
0
@antymadridista100 i fajne mecze na ostatni mundial dostał. Tylko 4 w fazie grupowej co prawda, ale wszystkie w miarę ciekawe, w tym hit Hiszpania - Niemcy.
0
w kontekście ew. wygranej w LE to najważniejsze, że odpadło dzisiaj Atletico. Z nimi to zawsze w europejskich pucharach były straszne męczarnie. Reszta jest do ogrania. Arsenal, jeżeli zagra dobry styczeń, to myślę że odpuści LE dla walki z City.
1
@Pawlak1992 dużo zależy od tego, kogo po drodze będziemy mieli...jakbyś grali co rundę z "gigantami" typu Man Utd., Juventus etc. to masz inną frekwencję i pieniądze z dnia meczowego, niż grając z jakąś Bragą czy Karabachem.
1
Ach ta słaba i ogórkowa Bundesliga w porównaniu z POTĘŻNĄ La Ligą...Niemcy 4 drużyny w 1/8 LM, Hiszpanie 1...poza tym bezpośrednio w grupach Bayern lepszy od Barcelony, Leverkusen od Atletico, Borussia od Sevilli, zobaczymy czy Lipsk nie przeskoczy na koniec Realu...
0
@MESSIah16 o nic? już jedna była taka drużyna, co jechała na Anfield z zaliczką 3 goli...
0
2h studia o tym jaki to Zieliński jest liderem i kluczowym graczem...w związku z tym siedzi na ławce xD
0
@Mroziu bo wiesz, ostatni mecz o nic Barcelony (z Villarreal w ostatniej kolejce minionego sezonu ligowego) to było traumatyczne przeżycie, po którym ciężko było się podnieść.
0
Czy będąc prawdziwym kibicem Barcelony można sobie odpuścić ten rezerwowego składu mecz z Pilznem o nic i obejrzeć zamiast tego Liverpool-Napoli?
0
Na zimę priorytetem powinien być prawy wahadłowy do "11":
Mats - Araujo, Eric, Kounde - NOWY GRACZ, FdJ, Gavi, Pedri, Balde - Lewandowski, Depay/Fati/Ferran.
0
jeżeli dalej chcemy grać 1-4-3-3 to niech odejdzie - dla swojego dobra i klubu, bo dobrze nie będzie grał.
jeżeli rozważamy natomiast przejście na 1-3-5-2 z wahadłami, to powinien zostać, bo będzie wartością dodaną do zespołu, być może graczem pierwszej "11".
0
Pamiętacie, jak wszyscy byli na "nie" dla plotki o sprowadzeniu Neymara w letnim okienku, bo Raphinhia lepszy? Okoliczności trochę nas zweryfikowały :D
Tak samo było zresztą z Dybalą, który byłby perfekcyjny do gry obok Roberta w ustawieniu z wahadłowymi (pomijając, że nie mamy prawego wahadłowego).
0
@wasacz wiesz, mam takich kilka przemyśleń/obserwacji:
1. Przy tak grającym Balde jak ostatnio nie potrzebujemy lewego skrzydłowego. Jeżeli dodać środkowego obrońcę do trójki, to Balde jeszcze bardziej będzie mógł ofensywnie wychodzić.
2. Eric grający w dwójce to problemy, ALE mając za sobą Araujo i Kounde moim zdaniem tamta dwójka będzie eliminować wady Erica, a on będzie mógł bardziej wykorzystać swoje atuty w rozegraniu, długich piłkach itd.
3. Raphinhia - aż szkoda patrzeć, jak ostatnio się kopie po czole...widać, że ma szybkość i drybling, na prawym wahadle jest szansa, że się odnajdzie lepiej. Plus Araujo i Kounde graliby na środku, czyli tam gdzie chcą i radzą sobie najlepiej.
4. Depay nie pasuje na lewe skrzydło, na "9" też nie, ale taki cofnięty napastnik - w reprezentacji Holandii radzi sobie dobrze na tej pozycji, to czemu nie tutaj?
5. Przy 3 obrońców z jednym grającym piłką (Eric lub FdJ) nie potrzebujemy 1:1 zastępować Busquetsa, tylko pomoc można zorganizować w zupełnie inny sposób. Aż się prosi o transfer takiego B.Silvy czy F.Wirtza, jeżeli byłaby sposobność.
2
mam nadzieję, że mecz z Bayernem będzie początkiem refleksji na temat gry systemem 1-4-3-3, kiedy to profil naszych młodych zawodników wręcz idealnie pasuje dla systemu z wahadłami 1-3-5-2.
Bramkarz - na razie nie rozważmy zmiany.
Obrona - Araujo i Kounde, a tym trzecim bardziej wychodzącym do rozegrania FdJ lub Eric. W odwodzie Christensen i miejsce dla gracza z Cantery.
Wahadła - Balde i Raphinha. Moim zdaniem Brazylijczyk mógłby odpalić na prawym wahadle, bo do strzałów to talentu nie ma za bardzo. Jeżeli nie - to po sezonie trzeba poszukać nowego gracza. Alba jako zmiennik Balde na słabszych jest ok (ale na warunkach rynkowych).
Pomoc - Gavi, Pedri, FdJ, a jeżeli ten w obronie, to spróbować Torre, Kessie, potem Nico w presezonie, jak nikt nie odpali, to trzeba kogoś kupić.
Atak - Lewandowski i docelowo Depay, wydaje mi się że jako taki cofnięty napastnik z dobrą techniką ładnie tam odpali, w rezerwie Fati, może kogoś jeszcze latem dokupić młodego, albo spróbować z Cantery.
Do tego systemu nie pasuje de facto tylko Dembele. Ferran od biedy w ataku może dostać szansę, ale średnio już w niego wierzę. Bellerin i Roberto raczej za wolni na prawe wahadło.
0
@don'T.R.I.P.e to Atletico to mocne było w 2016 roku. 2017 rok słabo po prostu graliśmy na wyjazdach, gdzie nie tylko przegraliśmy wysoko w Paryżu i Turynie, ale też straciliśmy ligę gdzie zanotowaliśmy aż 6 porażek na wyjazdach (i 2 remisy).
a potem w 2017 roku odszedł Neymar a w jego miejsce kupowaliśmy same drogie niewypały - Dembele, Coutinho, potem Griezmann...gdybyśmy wtedy zatrzymali Neymara albo wzięli za te 160 mln euro Mbappe, to dzisiaj moglibyśmy być w zupełnie innym miejscu.
0
19/20 (po przerwie covidowej) - Araujo
20/21 - Pedri
21/22 - Gavi
22/23 - Balde
23/24, 24/25 - Nico/Barbera/Akhomach?
25/26 - Yamal
jeszcze parę sezonów musimy poczekać, żeby drużyna powstała, bo niestety "w transfery" to my słabo umiemy ;)
0
@Firestone śmiem twierdzić, że z Neymarem byśmy ograli Romę i Liverpool. Finansowo też by się to pewnie wywaliło w końcu (pewnie trochę później), ale zauważ, że w dużej mierze nieudane transfery w miejsce Neymara (Dembele, Coutinho, Griezmann) spowodowały problemy finansowe.
4
Szkoda odejścia Neymara w 2017 roku...od tego momentu wszystko się zaczęło sypać...
1
W sumie to tak sobie patrzyłem, żeby się pocieszyć, ale się nie udało. Nierzadko się zdarzało, że drużyny z 10 pkt nie wychodziły z grupy...ale trafiłem na sezon 13/14, gdzie Napoli po zdobyciu 12 pkt w grupie z Arsenalem, Borussią i Marsylią nie wyszło z grupy...to dopiero pech.
1
@doc taktyka na Seville? Faza grupowa LM + wygrana w LE?
1
i tak, niezależnie od Interu, to wygrana z Bayernem jest ważna. Tak szczerze, to odpaść z LM z zdobytymi 10 pkt w grupie to żaden wstyd/kompromitacja.
0
@Kuuba77 to słabo, bo w sumie gra dość regularnie w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, to myślałem, że już będzie.
1
Pytanie do kogoś, kto już testuje FM'a 23 - czy Lamine Yamal jest już dostępny w Barcelonie?
0
@Xxxbarca4ever ale oni nie chcą obniżać, tylko strategią są wysokie ceny i inflacja...PiS teraz mocno pompuje budżet, żeby przed przyszłorocznymi wyborami rzucić $$$ na rzecz swojego oraz potencjalnego do zdobycia elektoratu.