4

Lionel Messi Stats Under Pep Guardiola:

Games:219
Goals: 221
Assists:91
- 312 G/A in 219 games
- 1.4 Goal Contribution per game.
- Together They Won 14 of 19 Titles.
- Lionel Messi won 4/4 Ballon d'Or.
The Perfect Manager-Player Combination
Messi×Guardiola.

9

@Orlik00 Sir Alex Ferguson: “The Messi I saw 10 years ago was on verge of being the best, the Messi I see today is already the greatest ever".

Luis Enrique : "Messi is not just the best player in the world, but he is the vest player in history".

Lionel Messi - All Time La Liga Records:

▫️Most wins (383)
▫️Most Goals (474)
▫️Most Braces (97)
▫️Most Assists (192)
▫️Most Hat-tricks (36)
▫️Most Free-kicks (39)
▫️Most MVP awards (9)
▫️Most Away Goals (197)
▫️Most POTMs awards (8)
▫️Most Pichichi trophies (8)
▫️Most Goals in a season (50)
▫️Most Assists in a season (21)
▫️Most Hat-tricks in a season (8)
▫️Most Game winning goals (124)
▫️Most Trophies for Barcelona (10)

Aaaa takich wypowiedzi największych sław w historii bala EVER odnośnie "Chwalmy Pana, czyli D10S" - mam od groma. Zresztą setki rekordów również mam od liku, są na moim koncie, gdybyś chciał kiedyś zalukać, to rób wbitę. Pzdr :)

28

Parę dni temu był wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim na temat napaści kremlowskiego ludobójcy na Ukrainę. Były Prezydent, poproszony o ocenę zachowania zbrodniarza w ostatnich latach i powody takiego zachowania, odpowiedział, że o ile mocarstwowe dążenia Smigola nie są żadnym zaskoczeniem, o tyle wielką niewiadomą jest dla niego stan psychiczny rosyjskiego dyktatora. I powiedział chyba rzecz w całym tym wywiadzie najważniejszą. Że to nie przypadek, iż w niemal wszystkich państwach ich przywódcy mogą sprawować władzę najwyżej przez dwie 5-letnie kadencję, bo gdy ktoś dzierży tę władzę np. 20 lat, to ryzyko, że mu w końcu zacznie totalnie odpierd...ć/walić na dekiel, przeradza się właściwie w pewność. Taki człowiek z czasem przestaje myśleć racjonalnie i zatraca całkowicie zdolności do prawidłowej samooceny oraz samokrytyki, ponieważ władza jest nieodłączną częścią jego życia od tak dawna, jak daleko sięga pamięcią, więc nie wyobraża sobie, by mógł tę władzę kiedykolwiek utracić. Wszelkie próby pozbawienia go władzy traktuje jak zbrodnię i przeciwko swojemu "majestatowi", i przeciwko własnemu narodowi, bo taki człeczunio stawia znak równości pomiędzy sobą i swoim narodem. Jest przekonany, że to, co jest dobre dla jego władzy, jest także dobre dla milionów jego rodaków. Naturalną konsekwencję takiego skrzywienia psychicznego jest podejmowanie wszechstronnych autorytarnych działań, które mają uniemożliwić pozbawienie go władzy. Dlatego m.in. cechą każdej dyktatury jest silny aparat represji i powszechny terror.

W każdym państwie autokratycznym w pewnym momencie "wódz" całkowicie odizolowuje się od społeczeństwa i jego problemów. Otacza go "dwór" i ten "dwór" zastępuje mu cały naród. Dostęp do niego ma tylko wąskie grono wiernych sług, posłusznych i przytakujących, cmokających z podziwu nad geniuszem satrapy, zapewniających go o jego nieomylności i słuszności podejmowanych decyzji także wtedy, gdy te decyzje są zupełnie irracjonalne lub nawet zbrodnicze. Kwaśniewski w wywiadzie powiedział z przekąsem, że on sam nie ma gwarancji, czy gdyby porządził jeszcze dwie kadencje, to czy by i on najzwyczajniej w świecie nie ześwirował. Bo ile można słuchać słów zachwytu, ile można znieść dowodów uwielbienia i pozostać jednak normalnym, logicznie myślącym człowiekiem??? W pewnym momencie każdy taki przywódca zaczyna wierzyć w to, co słyszy i co mu usłużni poddani pokazują. I traci kontakt z rzeczywistością, bo jego pochlebczy „dwór” na ogół nie ma interesu w tym, by znał prawdę.

Niby Kwaśniewski nie powiedział niczego, czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli. Że prawie wszyscy dyktatorzy (wyjątki to np. koreańscy "dziedziczni" dyktatorzy) dochodząc do władzy byli ludźmi normalnymi, często zupełnie przeciętnymi. Co nie znaczy, że byli ludźmi dobrymi i uczciwymi. Takimi przeciętniakami byli swego czasu Hitler/ Stalin i Mussolini. Byli nimi również Fiut(in) - traumatyczne dzieciństwo, zwykły oficererk KGB, Łukaszenka (b. dyrektor kołchozu), Orban (prawnik, urodził się na głębokiej prowincji), Kazach Nazarbajew (robotnik, potem działacz komunistyczny) czy wreszcie Ceausescu (urodził się w wielodzietnej rodzinie chłopskiej). Żaden z nich nie zaczął swoich rządów od krwawych represji. Musieli dopiero do tego dojrzeć. I co do ich wszystkich (z wyjątkiem może Orbana) można mieć wątpliwości, czy na pewno są (lub byli) przy zdrowych zmysłach. Do tego grona trzeba zaliczyć także Kaczyńskiego, tyle że on jest jednak pewnym "rodzynkiem". Jego kariera polityczna przebiegała podobnie, jak pozostałych. I trudno go uznać za psychicznie całkiem normalnego, ale on już z domu rodzinnego wyniósł przekonanie o wielkiej misji, jaką ma do spełnienia i o wyjątkowych talentach oraz cechach charakteru, predestynujących go rzekomo do sprawowania władzy nad milionami.

Ktoś może powiedzieć, że Kaczyński sprawuje władzę absolutną zbyt krótko, by oderwać się od rzeczywistości lub zwariować. I tak, i nie, bowiem od 20 lat sprawuje on taką właśnie władzę absolutną we własnej partii. Czyli ma odpowiednio długo do czynienia z tłumem posłusznych pochlebców, utwierdzających go w przekonaniu o jego doskonałości i nieomylności. Wychwalających pod niebiosa jego sukcesy i przemilczających to, co dla niego niemiłe.

Ktoś może powiedzieć, że przecież Kaczyński, choć właściwie dyktator, to jednak daleko mu do zbrodniarzy w rodzaju Fiut(ina) lub Łukaszenki. Zgadza się, jest miedzy nimi olbrzymia różnica, ale ona wynika raczej z okoliczności i czasów, w jakich przyszło mu sprawować władzę, aaaa nie z istotnych różnic w mentalności. Kaczyński wiele by dał, by rządzić w kraju takim jak Rosja lub Białoruś. Ale przyszło mu władać państwem od lat należącym do Unii oraz NATO, w dodatku sąsiadującym z kilkoma innymi członkami Unii i NATO. Kaczyński do dziś nie pogodził się z tym, że choć jest władcą w zasadzie absolutnym, to jednak Polska to nie Rosja lub Białoruś i jednak nie na wszystko może sobie pozwolić. Grał na nosie Brukseli, okłamywał ją, zwodził, aaaa nawet poniżał i ośmieszał swoimi kolejnymi bezprawnymi działaniami, godzącymi w prestiż Unii oraz unijne traktaty i prawo - no i się doigrał. Obecna blokada funduszy dla Polski pokazała mu aż nadto wyraźnie, że definitywnie skończyły się czasy, gdy mógł robić w Polsce wszystko to, co mu tylko do łba strzeliło.

W przeciwieństwie do Rosji i Białorusi u nas, po 1989 r., zdążyły się wykształcić pewne demokratyczne mechanizmy i struktury. No i zdążyła się jednak znacznie zmienić mentalność wielu Polaków. Wprawdzie ładnych kilka milionów z nas nadal tkwi mentalnie nie tylko w czasach komuny, ale wręcz XIX w. Trudno sobie wyobrazić we współczesnej Francji, Danii lub Szwecji kilkuset jakichś pieprzonych „Wojowników Maryi” klęczących na jezdni z różańcami w rękach... Ale jednak kilkanaście milionów Polaków zmieniło swój sposób postrzegania świata/wolności/ własnych praw, ale także dopuszczalnych metod sprawowania władzy. Nie staliśmy się wprawdzie społeczeństwem w pełni nowoczesnym i światłym, ale nie jesteśmy już także narodem „postsovieticus”. Polacy zresztą zawsze byli trudni w rządzeniu: nieobliczalni/ emocjonalni/ niecierpliwi/ niezdyscyplinowani i kombinujący, jak by tu obejść przepisy prawa... Owe mechanizmy i instytucje stojące na straży demokracji i praworządności, które powstały po 1989 r., okazały się wprawdzie zbyt słabe, by zapobiec bolszewizacji naszego kraju i łamaniu prawa przez Kaczyńskiego, ale wystarczająco silne, by zniweczyć jego dyktatorskie plany i znacznie opóźnić zrobienie z naszego państwa drugiej Białorusi…

Ale to, że Kaczyńskiemu nie do końca udało się zrealizować swoje autokratyczne cele, nie oznacza wcale, że nie chciał ich osiągnąć. Jestem pewien, że człowiek, który wyłącznie dla własnych doraźnych korzyści politycznych zmusza Polki do rodzenia dzieci z bezmózgowiem, nie zawahałby się zlecać swoim służbom zabójstw przeciwników politycznych lub wydawać polecenia strzelania do protestujących na ulicach obywateli. On miał po prostu znacznie mniej czasu i trudniejsze zadanie, dużo trudniejszy naród do złamania, no i niekorzystne uwarunkowania geopolityczne. To żadna jego zasługa, że nie ma jeszcze w Polsce skrytobójczych mordów politycznych i setek opozycjonistów w więzieniach. Gdyby rządy Kaczyńskiego trwały nieprzerwanie od 2005 r., to niemal na pewno Polexit miałby miejsce jeszcze przed Brexitem i dziś bylibyśmy tą drugą Białorusią. Tak pod względem gospodarczym, jak i społeczno-politycznym. Kaczyński miałby tę swoją wymarzoną dyktaturę. On 100 razy bardziej wolałby rządzić niepodzielnie w kraju biednym i zacofanym, niż dzielić się z kimś władzą w państwie bogatym i nowoczesnym. Toczka w toczkę jak Putin i Łukaszenka...cdn

17

Media publiczne Orbana, największego sojusznika Kaczyńskiego, relacjonują wojnę w Ukrainie identycznie, jak mass media Adolfa Putina. Nazwisko zbrodniarza Adolfa Putina w tych mediach w ogóle nie jest wymieniane. Nie ma żadnych walk, nie ma żadnych bombardowań, nie ma żadnych ofiar. Armia rosyjska pilnuje tylko porządku i kieruje ruchem drogowym…SZOK!!!

43

Kremlowski hitlerek przerżnął już swoją wojnę z kretesem… Ma już zresztą chyba pełną świadomość, że co by się nie wydarzyło w najbliższych tygodniach w Ukrainie, to klęski Rosji ani to nie odwróci, ani nie osłodzi, nawet gdyby polecił w tej chwili zrównać z ziemią Kijów, Charków i Lwów za pomocą nalotów lotniczych, to będzie to już tylko aktem jego małodusznej zemsty i daniem upustu wściekłej bezsilności (że też nie można kląć!!!). Bowiem zniszczenie miast i gospodarki ukraińskiej wcale nie było celem zbrodniarza, wręcz przeciwnie, miał on nadzieję na w miarę szybkie i bezkrwawe zajęcie państwa z nieuszkodzoną infrastrukturą i przemysłem, którego po przyłączeniu do Rosji nie trzeba by było latami odbudowywać. Bowiem odbudowa musiałaby się odbywać głównie na koszt Sowietów. Takie szybkie zwycięstwo miałoby zresztą wiele pożądanych przez Kreml skutków ubocznych, moralnych i materialnych. Zachód nie zdążyłby się wściec, zorganizować i przeprowadzić żadnej kontrakcji, wpierw patrzyłby bezsilnie, aaa za pół roku musiałby się pogodzić z nowym status quo Ukrainy. Miliony Rosjan nawet by się nie dowiedziały, że w Ukrainie trwała prawdziwa wojna i zginęli jacyś ich bracia Słowianie. Blitzkrieg armii Fiut(ina) udowodniłby światu jej potęgę i wzmocniłby pozycję Rosji jako mocarstwa, które może dyktować warunki i żądania każdemu. Pokazałby wreszcie znienawidzonym przez Fiut(ina) Ukraińcom miejsce w szeregu i wybiłby im raz na zawsze z czerepów marzenia o niepodległości i niezależności od Moskwy. Poza tym szybko przegrana wojna nie zdążyłaby wzniecić w Ukraińcach bardzo niebezpiecznych dla agresorów uczuć... powszechnej nienawiści i chęci zemsty za krzywdy swojego kraju np. w postaci działań partyzanckich.

TERMINATORZY!!! Po odzyskaniu niepodległości, w obliczu ciągłego zagrożenia ze strony Moskwy, w społeczeństwie ukraińskim wytworzyła się specyficzna atmosfera "ciągłej gotowości”, dodatkowo spotęgowało ją odebranie im 8 lat temu Krymu i części Donbasu. Z czymś podobnym mieliśmy do czynienia także w Polsce, tyle, że bardzo dawno temu... po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., w całym okresie międzywojennym. Dziś Ukraińcy mają nadal coś cholernie ważnego, co niestety my, Polacy, chyba już bezpowrotnie utraciliśmy. Ukraińcy, czy to wskutek ciągłych trudności bytowych, czy również ciągłego poczucia zagrożenia zewnętrznego, nie rozhartowali się, są nadal cholernie twardzi, wytrzymali na otrzymywane ciosy i niedostatki, jak zresztą prawie wszystkie nacje wchodzące niegdyś w skład ZSRR. A my, podobnie jak Czesi lub Węgrzy, zgnuśnieliśmy/ staliśmy się leniwi/ kapryśni i wymagający, tak jak niemal wszystkie narody Europy zachodniej. Nasze dawne, hartujące charaktery i potęgujące wolę walki, dążenia do wolności i niepodległości zastąpiło dążenie do codziennego dobrobytu. Demokracja, poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja i trwały dobrobyt mają również pewne minusy. Usypiają czujność i stępiają wolę walki, nie bardzo chce nam się nawet walczyć o tę demokrację i nasze prawa obywatelskie. Czy chciałoby się Polakom walczyć o niepodległość swojego kraju tak, jak Ukraińcom??? Jednak myślę... że TAK!!!

Nie doceniłem także jedności Zachodu. Kremlowski ludobójca też jej nie docenił, ewidentnie zlekceważył Zachód, wszak z pewnością miał w pamięci haniebną obojętność i bierność USA, Unii oraz NATO po zajęciu Krymu i części Donbasu. Może myślał, że Zachód, dopiero wychodzący z ciężkiego kryzysu związanego z pandemią nie będzie mieć głowy do zajmowania się jakąś Ukrainą, choć tym razem gwałtowniejszą i bardziej stanowczą reakcję Białego Domu oraz Brytoli można było przewidzieć, ale wszystko wskazywało na to, że skończy się jak zwykle… Symboliczne gesty przyjaźni i poparcia, wyrazy potępienia dla agresora, może jakieś sankcje dla kilku oligarchów, pomoc humanitarna, może jakieś deklaracje dostaw uzbrojenia, które by i tak nie zdążyło dotrzeć na Ukrainę, bo przecież po kilku dniach miało już być po wszystkim. Oprawca liczył, że Biden, tak jak Trump, skoncentrowany jest na rywalizacji z Chinolami i mało go obchodzi Europa oraz NATO, aaaa w Unii Putin miał swoje "przyczółki” w postaci Deutsche i Madziarów, ale także Francji, z którą miał ostatnio bardzo dobre relacje, no i dyktatorek całkowicie się pomylił. Zupełnie nie wziął pod uwagę, że napaść na Ukrainę boleśnie uświadomi Zachodowi, że Rosja w swojej ekspansji wcale nie musi poprzestać na zajęciu Ukrainy.

Zachód potrafił błyskawicznie się zjednoczyć, bo Zachód nie tylko się wściekł i bardzo zawiódł na Putinie, ale także zaczął się go BAĆ. Dopiero co mieliśmy kryzys energetyczny i gwałtowny wzrost cen gazu, także sprokurowany przez Rosję, na szantaż energetyczny nałożyło się zagrożenie dla pokoju na całym kontynencie. Wstrząsające relacje w mediach dopełniły całości. Gdyby armia rosyjska walczyła z armią ukraińską, reakcja Zachodu byłaby z pewnością ostrożna i wstrzemięźliwa, ale Smigol wypowiedział wojnę narodowi ukraińskiemu i to jeszcze zanim jego czołgi przekroczyły granicę. Tylko w jednym swoim orędziu do narodu rosyjskiego, tuż przed rozpoczęciem inwazji, zawarł dziesiątki jakże bezczelnych kłamstw i oskarżeń, jakby żywcem wyjętych z przemówień Hitlera przed napaścią na Polskę… "Ukraina została sztucznie utworzona przez Rosjan. Przyznanie praw republikom po opuszczeniu Imperium Rosyjskiego było szaleństwem”." Ukraina w takim kształcie nie powinna istnieć”. "Jesteśmy gotowi pokazać, co oznacza prawdziwa dekomunizacja dla Ukrainy. Ukraina dla Federacji Rosyjskiej nie jest tylko krajem sąsiednim. Ukraina jest integralną częścią historii i kultury Rosji”. "Ukraina nie jest zdolna osiągnąć statusu stabilnego państwa i musi polegać na innych krajach". "To amerykańska kolonia z marionetkowym rządem. Obcy mają wpływ na wszystkie najważniejsze decyzje, które zapadają na Ukrainie". W tym samym orędziu do narodu zdołał jeszcze zarzucić Ukrainie dążenie do stworzenia broni masowego rażenia/kradzież rosyjskiego gazu/ represjonowanie ludności rosyjskojęzycznej, aaaa przede wszystkim zbrodnie ludobójstwa w Donbasie...

KATASTROFA/KLĘSKA. Rosja już przegrała tę wojnę na wszystkich możliwych frontach. Militarnym (nawet jeśli zajmie Ukrainę - OBY NIE!!!), politycznym/ ekonomicznym/ społecznym i humanitarnym, wizerunkowym, aaaa nawet sportowym. Wojna jest lokalna, ale klęska Rosji będzie totalna. Na razie sankcje Zachodu wywołały panikę przed tym, co dopiero nastąpi, czyli waleniem się w gruzy gospodarki bandytów i cofnięciem jej w rozwoju o całe dziesięciolecia. Chiny jako jedyne pomogą Rosji, ale nie po to, by odbudować zniszczone gospodarczo mocarstwo, tylko by utrzymać przy życiu swojego wasala. Reszta świata będzie patrzeć i czekać, aż wymrze pokolenie "putinów”,nawet 30 lat będzie mało, by Rosja odzyskała pełne zaufanie i sympatię Zachodu. Może się zresztą okazać, że kremlowski oprawca przegrał nie tylko wojnę z Ukrainą i Zachodem, ale także swoją władzę. Bo nie sądzę, by mu jego rodacy tak łatwo wybaczyli to, co teraz czeka Rosję. Nie tylko dla całego cywilizowanego świata, ale nawet dla dużej części własnego społeczeństwa Smigol i jego otoczenie są zbrodniarzami wojennymi, jak niegdyś GÖRING lub HIMMLER, aaaa Rosja, o ocieplenie wizerunku której tak bardzo zabiegał, dla wszystkich na powrót stała się symbolem zaborczości/ agresji i zdziczenia.

Potwór swoją napaść na Ukrainę uzasadniał m.in. obawami Rosjan przed przyjęciem Ukrainy do NATO lub rozmieszczeniem NATO-wskiej broni na jej terytorium. Barbarzyńca w najczarniejszych myślach nie przewidywał, że skutkiem tej napaść będzie zapewne przyjęcie do Paktu Szwecji i Finlandii, aaaa z Finlandii, jak się ktoś dobrze zamachnie, to kamieniem trafi w okno rodzinnego domu Smigola w Petersburgu… Taki niby mały drobiażdżek, aaaa baaardzo cieszy. Sowieci??? Co??? FUCKE YOU in the SNOUT!!!

7

Wuc będzie chciał wkrótce wykorzystać do własnych celów to olbrzymie zamieszanie i zaangażowanie całej Europy w ukraińską wojnę. Słusznie wychodzi bowiem z założenia, że dziś nikt nie ma głowy do uważnego obserwowania naszej sceny politycznej. I w myśl przysłowia o "łowieniu ryb w mętnej wodzie" Prezio w pewnym momencie będzie chciał zrealizować jakieś swoje "chore" plany, których realizacja w normalnych warunkach byłaby dużo trudniejsza, bo wywołałaby falę protestów i zapewne ostrą reakcję Brukseli. To jego ulubiona metoda działania od lat, czyli robić "coś" pod osłoną "czegoś innego” i nie przepuści z pewnością tej okazji... Na razie musi jednak czekać, aż nieco opadnie kurz i pył, albowiem trudno byłoby mu wytłumaczyć, że w chwili, gdy ważą się losy Ukrainy, aaaa być może nawet całej Europy środkowej/w ogóle całej cywilizacji zachodnioeuropejskiej, gdy wszyscy starają się pomóc jakże bohaterskiej armii Zełenskiego i ofiarom wojny oraz jak najdotkliwiej ukarać agresorów, on wznieca na prawicy awanturę o Izbę Dyscyplinarną SN lub zaczyna grzebać w kodeksie wyborczym...

Kaczyński wie, że on też będzie wśród przegranych wojny na Ukrainie, jeszcze bardziej przegra na niej Ziobro, ale także naziole z Konfy - OBY!!! Cała ich polityka oskarżania Unii o wszystko, co w Polsce złe i wmawiania Polakom, że Bruksela wprowadziła własny dyktat oraz ogranicza naszą suwerenność, bierze w łeb. Miliony Polaków zobaczyły na własne oczy, że tylko dzięki jedności Wspólnoty i stanowczości jej najważniejszych organów możliwe było błyskawiczne wypracowanie antyputinowskiej strategii. Kaczyński i Ziobro mają więc powody do wściekłości na kremlowskiego hitlerka, choć z zupełnie innych powodów, niż zdecydowana większość Europejczyków. Rozbijanie Unii od wewnątrz i jej demontaż, jeden z priorytetów tercetu Liliputin-Kaczyński-Orban, jak na razie nie powiódł się. Unia, zamiast się rozpadać, zjednoczyła się i zsolidaryzowała. Być może ten stan rzeczy nie będzie trwać długo, po zakończeniu wojny (oby jak najszybciej!!!) zapewne znów zaczną się niesnaski i wzajemne pretensje, ale stan na dzień dzisiejszy jest taki, że nie tylko w Polsce, ale w ogóle w Europie wszyscy najwięksi polityczni krzykacze /zakapiory i wrogowie Unii pochowali się do swoich nor i są teraz zupełnie, niewidoczni, żeby w tych norach zostali do końca swych dni - DARZBÓR!!!

Dodatkowy problem Kaczyńskiego polega na tym, że nic nie wskazuje na to, by wojna w Ukrainie miała pomóc Sex PiS(tols) w odblokowaniu unijnych funduszy dla Polski, na dokładkę Polska jeszcze bardziej uzależni się od Brukseli, bowiem utrzymanie setek tysięcy uchodźców będzie kosztować krocie. Budżet państwa nie jest przygotowany na takie wydatki, aaaa one nie będą ponoszone przez tydzień lub miesiąc, nawet gdy skończą się działania wojenne powrót do normalizacji potrwa baaardzo długo. Wśród uchodźców przeważają kobiety z dziećmi / osoby starsze, jest więc mało prawdopodobne, by podjęły u nas pracę i szybko zaczęły zarabiać na swoje utrzymanie, przecie większość z nich nie ma ani żadnego keszu, ani dobytku. Dziś koszty ich pobytu u nas dobrowolnie ponoszą miliony Polaków, czy to poprzez zapewnianie dachu nad głową, czy zbiórki pieniędzy, żywności i leków, olbrzymie koszty ponoszą samorządy, ale ich budżety również nie są przygotowane na takie wydatki.

Wkrótce więc państwo będzie musiało przejąć na siebie większość wydatków związanych z opieką nad uchodźcami, aaaa skarbiec państwa nie dość, że jest pusty jak bębenek, to zostanie dodatkowo uszczuplony o wpływy np. z akcyzy na paliwa. Obniżona akcyza miała obowiązywać tylko do 31 maja, ale już dziś wiadomo, że będzie musiała zostać przedłużona, bo nawet przy tej obniżonej cena benzyny z łatwością przebiła granicę 6 zeta za litr i na pewno będzie rosnąć nadal. Zapewne podobnie przedłużone zostanie obowiązywanie "tarczy antykryzysowej" i to kolejne uszczuplenie wpływów do budżetu, aaaa to nie koniec złych wieści dla finansów państwa, bo konsekwencji związanych z wojną będzie dużo więcej np. zablokowanie wymiany handlowej ze wszystkimi państwami na wschód od Edenu /Bugu. Można więc być pewnym, że już dziś emisariusze z Sex Pistols błagają w Brukseli o pomoc finansową....I Polska ją otrzyma, tyle że będzie to pomoc, aaaa nie zwrot wszystkich wydatków poniesionych przez nasze państwo w związku z agresją Fiut(ina). Różne "sasiny", "dworczyki" i "błaszczaki" z pewnością część tej pomocy rozkradną, bo oni nie potrafią nie kraść, może z Brukseli ściągnięte zostaną na cito Szydłowa, Zalewska i Klępa, NAJLEPSZE, aaaa wręcz wybitne PIS-owskie specjalistki od "znikającej pomocy humanitarnej", szczególnie dla uchodźców. Pewnie również wybitni eksperci ds. wschodnich Riczi Czarnecki, Jojo Brudziński i Dochtor Jaki też już ostrzą sobie zęby na te unijne miliony… aaaa juści!!!

Schemat będzie taki jak zwykle. Sejm zastosuje tzw. szybką ścieżkę ustawodawczą, a PIS-owcy decydenci swoim kumplom-"biznesmenom", takim jak choćby Mejza, załatwią wielomilionowe kontrakty na wynajem miejsc noclegowych/budowę prowizorycznych osiedli dla uchodźców/dostawy łóżek / sprzętu/ domowego/catering/przeróżne szkolenia dla Ukraińców itd. Aaaa za rok okaże się, że choć funfle Sex PiS(tolsów) dostali pieniądze na budowę domków... to postawili namioty. Łóżka, za które skasowali po 800 zeta /szt., do złudzenia przypominają karimaty, aaaa do jedzenia uchodźcy dostali racje żywnościowe odkupione od ruskich sołdatów, te z okresem ważności do 2015 roku...cdn

10

Hę... Carewicz Aleksy Piotrowicz Romanów zmarł w wyniku tortur i 40 batów zadanych knutem na rozkaz ojczulka. Piotra III udusili oficerowie gwardii. Iwan VI Romanów zginął z rąk strażników więziennych. Cara Pawła I zatłukli we własnej sypialni spiskowcy z najwyższych kręgów rosyjskiej arystokracji. Z Aleksandra II życie wypłynęło przez nogi pogruchotane bombą rzuconą przez polskiego studenta Ignacego Hryniewieckiego. Z wielkiego księcia Siergieja Aleksandrowicza Romanowa pozostały strzępy w ludzkiej papce i dwa koła karety. O rodzinie cara Mikołaja II zmasakrowanej przez bolszewików aż strach wspominać...

ŚWIAT CYWILIZOWANY LICZY DZIŚ NA WIERNOŚĆ TRADYCJI ROSYJSKIEGO NARODU!!! He must be found, dead or alive - IMMEDIATELY!!!

31

SORRY ZA DŁUGI TEKST, ALE KASPAROW MIAŁ RACJĘ - NIESTETY!!!

Oznaki słabości, przekonywał Kasparow w 2015 roku, bandyta odbiera jak przyzwolenie.

– Jak każdy urodzony autokrata, Putin szanuje tylko siłę. Robi krok, patrzy wokół, bada atmosferę i wtedy, jeżeli nie ma negatywnych konsekwencji, robi kolejny krok. Z każdym kolejnym zyskuje pewność siebie i staje się coraz trudniejszy do zatrzymania. Wyciszone wyrazy zaniepokojenia przekazywane przez dyplomatów i ministrów spraw zagranicznych to zielone światło dla człowieka takiego jak Putin. Według niego takie rozmowy są w założeniu prowadzone po to, by nie mieć znaczenia. W końcu, jeżeli Stany Zjednoczone byłyby rzeczywiście zmartwione, zrobiłyby coś zamiast gadać i nic nie robić. – przekonywał wielokrotny mistrz świata w szachach Garri Kasparow.

– Ci którzy mówią, że konflikt w Ukrainie jest daleko i mało prawdopodobne jest, że zdestabilizuje świat – pisał Kasparow w 2015 roku – nie dostrzegają jasnego ostrzeżenia, które dał nam Putin. Nie ma powodu, by wierzyć, że ogłoszona przez niego wizja Wielkiej Rosji skończy się na wschodniej Ukrainie. Jest za to wiele powodów, by wierzyć, że tak się nie stanie. Dyktatorzy zatrzymują się dopiero wtedy, kiedy się ich zatrzyma. Ugodowa polityka wobec Putina w sprawie Ukrainy, zwiększy jedynie jego apetyty na więcej.
Dlaczego trzeba powstrzymać Putina i wrogów wolnego świata” (W oryginale „Winter is coming”) to wielkie oskarżenie pod adresem zachodnich polityków. Oraz zwrócenie uwagi, że jeżeli nie zmienią swojej polityki wobec Rosji i nadal będą ustępować Putinowi, traktować go jak normalnego polityka i przymykać oko na łamanie praw człowieka w Rosji i przez Rosję, dojdzie do tragedii, a przemoc Moskwy będzie eskalować. Okazji, by powiedzieć dość nie brakowało i przed wydaniem książki, i po nim. Była Czeczenia. Były Gruzja i Ukraina. Byli dysydenci mordowani nawet na terenie zachodnich demokracji. Zabijano też dziennikarzy dokumentujących zbrodnie Putina oraz opozycjonistów, którzy byli zbyt niewygodni. Manipulowano wyborami w demokratycznych krajach.

Co w tym czasie robił tzw. Zachód? Traktował Putina jak normalnego polityka. Czym – wskazywał szachowy arcymistrz – m.in. bardzo utrudniał działanie wszelkiej opozycji w Rosji, bo trudno było ludziom mówić, że rządzi nimi bandyta, skoro do tego bandyty umizgiwali się wszyscy liderzy wolnego świata: od George’a Busha juniora, przez Baracka Obamę po Angelę Merkel. Ale nie tylko, bo zapewniał mu także dostęp do pieniędzy, które pozwalały na zakupy broni oraz wzmacnianie swojej pozycji. Robili to kupując od niego m.in. ropę, gaz i węgiel, zapewniając dostęp do rynków finansowych, wspierając jej przemysł wydobywczy i robiąc z Rosją oraz szajką Putina wiele innych interesów. Parafrazując definicję „appeasementu” Winstona Churchilla, karmili krokodyle w nadziei, że te zjedzą ich na końcu.

Kasparow nazywając tę politykę sięga po określenie z okresu przed II wojną światową. Pisze o polityce appeasementu. Odnosząc się w ten sposób do zasad, w myśl których zachodni alianci starali się ułagodzić i zaspokoić życzenia Hitlera w nadziei, że ten się uspokoi i opamięta. Jak się skończyło, wszyscy wiemy.

Tymczasem, przekonywał szachista zaledwie kilka lat temu, udawanie, że nie ma się wrogów, nie powoduje, że ci znikają. – Popularna jest argumentacja (wycelowana w postawionego przez siebie chochoła), w której sugeruje się, że interwencja przeciwko agresji może doprowadzić do III wojny światowej lub nawet nuklearnego holocaustu. Jest jednak odwrotnie. Jedyna droga, która prowadzi do dalszej eskalacji konfliktu, to unikanie zagrażającej jego władzy konfrontacji z Putinem. Władza to jedyne o co dba. Jeżeli pozwala się Putinowi iść od zwycięstwa do zwycięstwa, zniszczyć całą opozycję w kraju, a jednocześnie zyskiwać terytorium i wpływy za granicą, ryzyko pełnowymiarowej wojny dramatycznie wzrasta. – przekonywał Kasparow. I dodawał, że Hitler zaatakował Polskę nie dlatego, że alianci obronili Czechosłowację. Zrobił to, bo jej nie obronili. Do Czechosłowacji, kontynuował, naziści weszli dlatego, że nikt nie zareagował na Anschluss Austrii.

Tymczasem Zachód Putinowi wierzył tak, jak w jednej z bajek Orsona Wellesa, żaba wierzyła skorpionowi. Tam skorpion, który potrzebował przejść na drugi brzeg rzeki, spotkał żabę. Poprosił ją, by go przeniosła. Ta bała się, ale przekonał ją, mówiąc, że ukąszenie jej, byłoby dla niego nielogiczne. – Przecież wtedy oboje utoniemy. – mówił. Zgodziła się więc, a kiedy byli w połowie drogi, ukąsił żabę. Ta zapytała, dlaczego zrobił coś nielogicznego. – Jaka logika? Ukąsiłem cię, bo taka jest moja natura. – odparł skorpion.
Lekcja, którą w „Winter is coming” próbował dać Garri Kasparow, brzmiała: Skorpiona nie można się bać, bo on to natychmiast wyczuwa. Bandyta nie szanuje słabości. Szanuje jedynie siłę. A Zachód jest tutaj silniejszą stroną i nie może o tym zapominać. Nie może uciekać od konfrontacji, bo taka ucieczka to zielone światło dla ludzi, którzy szanują zdecydowanie i siłę. Dobrym przykładem tego, że Rosjan da się pokonać, jest Zimna Wojna. Zachód nie za bardzo chce o niej pamiętać, choć ją wygrał. Wygrał, można wyczytać u Kasparowa, między innymi dlatego, że stał w obronie swoich wartości i dawał w ten sposób ludziom w Bloku Wschodnim poczucie, że walczy nie z nimi, ale za nich.

Teraz tak nie było, bo trudno było mieć takie poczucie, kiedy patrzyło się na umizgi liderów tzw. wolnego świata, do rosyjskiego dyktatora. A nie było trudno na nie patrzeć, bo niemal każdy próbował go ułagodzić i chciał z nim robić interesy. Pomagano mu więc na różne sposoby, zwiększając tylko jego potencjał.

Kasparow w swojej książce przywołał też słynne przemówienie Ronalda Reagana z 1984 roku, w którym ten o konfrontacji ze Związkiem Sowieckim mówił: to nie jest wybór między pokojem i wojną, to wybór między poddaniem się i walką. A jak walczyć dziś? Szachowy arcymistrz, który po zakończeniu kariery zaangażował się w walkę z putinowskim reżimem, kilka dni temu napisał, żeby przestać mówić mu, że miał rację i posłuchać go teraz.

Garri Kasparow radzi, jak pokonać Putina
Stworzył listę ośmiu rad dla polityków, jak ci mogą pokonać Putina.

Oto one.

1) Wspierajcie Ukrainę wojskowo. Natychmiast i wszystkim co macie. Każdą bronią, wywiadem, walką w cyberprzestrzeni.

2) Zbankrutujcie machinę wojenną Putina. Zamroźcie i przejmijcie wszystkie finanse Rosji. W tym to, co należy do niego i jego gangu.

3) Wyrzućcie Rosję ze wszystkich międzynarodowych i finansowych organizacji.

4) Wycofajcie wszystkich ambasadorów z Rosji. Rozmowy nie mają sensu. Nowa wspólna wiadomość brzmi: możesz się zatrzymać lub być całkowicie izolowany.

5) Zablokujcie wszystkie elementy jego machiny propagandowej. Wyłączcie je, odetnijcie, odeślijcie do domu. Przestańcie pomagać dyktatorowi w sianiu kłamstw i nienawiści.

6) Ujawnijcie i działajcie przeciwko lokajom Putina w wolnym świecie. Jeżeli Schröder i tacy jak on będą dalej pracować dla Moskwy, wnoście zarzuty. Zapytajcie właścicieli i reklamodawców mediów, które pokazują propagandystów Rosji, dlaczego to robią.

7) Zastąpcie rosyjskie ropę i gaz. Naciskajcie na OPEC, żeby zwiększył produkcje. Otwórzcie Keystone. Nie uratujecie planety, jeżeli wcześniej nie uratujecie ludzi na niej.
8) Pogódźcie się z tym, że będą koszty i trzeba się będzie poświęcić. Czekaliśmy za długo, cena jest wysoka, ale będzie tylko rosnąć. To czas walczyć!!!

3

@DaPidejpi Special Boat Service /Delta Force /Bordowe Berety /Grom... i tu mam zagwozdkę co się tyczy pierwszego miejsca spośród najlepszych sił specjalnych na globie??? Niech będzie, że ex aequo - US Navy SEALs oraz Sajjeret Matkal... z lekką przewagę Jankesów, bo ja po prostu kocham USA, ot co!!!

10

"Ruscy na zakupy
Czołgiem podjechali
Czołg był potężny
Z tytanu i stali

Czołg chyba nie bity
Silnik tysiąc koni
Kto jako kto, lecz wie każdy Rom
Po ile koń stoi

Gdy ruscy z wódeczki
Sklepik obrabiali
Cyganie mistrzowsko
Czołg im zaje*bali".

44

Jutro cały świat usłyszy atomowy huk... To kurs rubla z taką mocą przypi*rdoli w dno Rowu Mariańskiego - TAK BĘDZIE!!!

18

"Moja żona urodziła się w Ukrainie, w żyłach mojego syna płynie ukraińska krew. Część mojej rodziny jest wciąż na Ukrainie, dużo moich pracowników to Ukraińcy i wszyscy są wielkimi ludźmi. Patrzenie na ich cierpienie i strach o swój kraj uświadomiło mnie, że nie mogę udawać że nic się nie stało.

Moment, w którym Putin zdecydował wkroczyć na Ukrainę, wytoczył wojnę nie tylko Ukrainie ale również wszystkim europejskim wartościom. Wolność, Niepodległość ale przede wszystkim Pokój.

Już 26 marca powinniśmy zagrać z Rosją w barażach do Mundialu 2022 w Katarze. Mimo że serce łamie się, gdy to piszę, moje sumienie nie pozwala mi grać. Reprezentowanie własnego kraju jest największym honorem w piłkarskiej karierze, ale to wciąż wybór.

Odmawiam gry przeciw piłkarzom, którzy reprezentują rosyjskie wartości!

Odmawiam stać na boisku, mając na sobie barwy mojego kraju i słuchać rosyjskiego hymnu

Odmawiam uczestnictwa w wydarzeniu sportowym, które legitymizuje działania rosyjskiego rządu!

Wiem, że mój wpływ może być tylko symboliczny, ale wzywam FIFA i UEFA, aby podjęły działania i pociągnęły rosyjską federację do odpowiedzialności za swoje czyny ".

-Wojciech Szczęsny (tłumaczenie własne).
P. S. Chylę czółko przed Panem Wojciechem!!! Jeśli to już było to bardzo, ale to bardzo przepraszam, takie posrane czasy, że człek nie jest w stanie luknąć na wszystkie wpisy, na dodatek jest ich od groma, bowiem rozumiem Wasze mega podkurwienie!!! AVE UKRAINA!!!

9

"A więc wojna. Widać wyraźnie, że wkraczający w jesień życia 70-letni Władimir Putin przystępuje do finalizacji swego rozpisanego na ponad dwie dekady planu. Było w nim zapisane długie uwodzenie Zachodniej Europy i USA co do demokratycznego charakteru kremlowskiej ekipy. Uwodzeniu przez Putina polityków Zachodu towarzyszyło kuszenie europejskich i amerykańskich koncernów współpracą i krociowymi zyskami w Rosji. Wiele z nich — paliwowych, elektronicznych, chemicznych, spożywczych, motoryzacyjnych — uległo. A to duże koncerny, ze znaczną siłą polityczną we własnych krajach — w ich interesie przez ostatnie lata leżało przekonywanie własnych rządów, że Rosja to normalny, miłujący pokój kraj. Ten alians przebiegłego Putina z zachłannym Zachodem zaowocował dwoma Gazociągami Północnymi z Rosji do Niemiec, ułożonymi przez Putina tylko po to, aby móc odciąć od gazu Europę Środkowo-Wschodnią, którą chce odzyskać, by wskrzesić ZSRR. Putin złożył Niemcom seksowną ofertę: staną się gazowym centrum Europy, kupując bez pośredników tani rosyjski gaz i sprzedając go po zachodnich cenach wewnątrz UE. To wystarczyło, by Berlin na wszystkie defekty cara patrzył od lat przez palce. W efekcie w naszym regionie dziś drogi są dwie: albo budowanie własnej niezależności energetycznej (co robią polskie władze) albo wasalne podporządkowanie się gazrurkom Putina (co wybrał choćby wódz Węgier). W przestrzeni poradzieckiej jest jeszcze gorzej: szantażem gazowym Putin może zmieść Łukaszenkę i zamrozić Ukrainę — nawet jeśli jej nie podbije nowoczesnymi tankami, które zbudował za pieniądze, które Europa mu płaci za paliwa. W specjalnym wydaniu słuchowiska politycznego "Stan po Burzy" jego autorzy Agnieszka Burzyńska ("Fakt") oraz Andrzej Stankiewicz (Onet) pokazują mechanizmy, które doprowadziły Demokratyczny Świat do przymykania oczu na kolejne ekscesy Putina i jego żołdaków: zabijanie niewinnych ludzi, trucie opozycjonistów, mordowanie dziennikarzy, wojny, cyberataki. Dzięki głupocie i krótkowzroczności zachodnich liderów Putin kupił czas i mógł przez ponad dwie dekady swych rządów unowocześnić armię, a każda mała wojna — jak interwencja w Gruzji czy zajęcie Krymu, efektownie zlekceważone przez Zachód — była dla niego ćwiczebnym poligonem. Po wciągnięciu we współpracę firm z Zachodu i uwiedzeniu niektórych jego przywódców (wszak każdy kolejny amerykański prezydent wierzył na początku swych rządów w reset w relacjach z Rosją), po opleceniu Unii siecią zależności gospodarczych, dziś Putin jest gotowy do finalizacji swego planu: przejmowania siłą terytoriów, które uważa za należne Rosji. W tej chwili Ukraina jest jego głównym celem. Ale czy ostatnim? Putin wierzy, że Zachód — przez dwie dekady uwodzony i opleciony — nie jest już w stanie interweniować, gdyż ma zbyt dużo do stracenia: biznesy w Rosji, tani gaz, no i pokój — bo któreż z zachodnich społeczeństw jest gotowe na wojnę o daleki Kijów? Na razie Zachód swą biernością to potwierdza".

P. S. Cały Zachód dał doooopy po całości, tak więc nie rzucać mięsem w dany kraj, ponieważ "WSZYSCY" dali się podejść temu psychopacie!!!

9


Drodzy Culés - warto posłuchać owej muzy w wykonaniu Cypisa, ale wchodzicie na własną rękę, myślę, że nie powienem dostać bana, ale to akurat najmnieszy problem w tych jakże zwariowanych czasach. Przekaz owej muzy bardzo prosty, ale jakże wymowny :)

22

Czy hiszpański żołnierz będzie chciał umierać za Suwałki??? Być może jeno Piqué???

Krwawa tradycja carskiego i rosyjskiego imperializmu oraz politycznej przemocy w połączeniu z kompleksami i obłędem Smigola/Putina, może popchnąć sowieckich obszczymurków nawet do ataku na republiki bałtyckie i Polskę. Taki scenariusz już nie wydaje się odległy i fantastyczny.

Oczywiście, dzisiaj jesteśmy członkiem NATO i chroni nas wspólne zobowiązanie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Ale gdy przyjdzie umierać za Suwałki/ Białystok/aaaa zwłaszcza Żoliborz czy francuskiemu żołnierzowi wystarczy męstwa i odwagi??? Czy Jankesi w porę zareagują??? Spokojnie. Mamy przecież pakt. A gdy Smigol /Putin zagrozi użyciem broni nuklearnej??? Czy wtedy Hiszpania też przyśle swoje wojska albo Deutsche???

Kurica nie ptica, Polska nie zagranica.
Rosja prawdopodobnie nadal uważa, że Polska geopolitycznie, historycznie i kulturowo znajduje się nadal w strefie jej wpływów. Nasz romans z demokracjami zachodnimi jest burzliwy i mało stabilny. I grozi rozwodem. Cały świat obserwuje awantury PIS (nie będę klął!!!) i zastanawia się, czy jako naród jesteśmy kompatybilni z Zachodem. A jeżeli nie pasujemy do Zachodu, to z drugiej strony czeka już na nas Smigol /Putin. Bo nie możemy być neutralni pomiędzy dwoma mocarstwami.

Prawda - nie tylko PIS zbliżył nas do Smigola /Putina. Więzy z Unią zostały poluzowane przy wsparciu części społeczeństwa. Wielu obywateli traktuje demokrację i praworządność z podejrzliwością. I wspiera PISowski autorytaryzm, tak właśnie jest - NIESTETY!!! Mamy więc w swojej mentalności składnik należący do kultury azjatyckiej, wschodniej, gdzie siła i przemoc są ważniejsze od porozumienia i dialogu. Na razie nie możemy się z tego otrząsnąć. 30 procent PISowców rządzi krajem tak, jakby 70 proc. w ogóle nie było. Tak właśnie rządzi Smigol /Putin. Oraz inny dyktator - Erdogan. Kaczyński postępuje ich śladami.

A więc gdy Korwin-Mikke (zapewne już w swoim oknie wywiesił sowiecką flagę - stary zwyrol!!) powiedział publicznie, że powinniśmy zerwać Pakt z NATO i zawiązać sojusz ze Smigolem /Putinem, wywołał oburzenie, ale jednocześnie potwierdził fakt, że nasze przywiązanie do tradycji demokratycznej nie jest wcale takie silne.

Dlaczego więc hiszpański żołnierz miałby umierać za Suwałki albo Białystok und Żoliborz??? Zawsze wierzę i będę wierzył w Jankesów, oczywiście, że jak każda nacja to ma troszku za uszami, ale USA to USA - BASTA!!! Można serdecznie "podziękować" takim tytanom intelektu jak Ziobro, Szydło, Klępa, "Obatel" Czarnecki, "Dochtor" Nie-Jaki, "Ziemianin" Morawiecki, Siuśki (aaaa Waszmości tak się publicznie nabijał z Unii oraz USA, może teraz w końcu jakiś śmieszny komentarz/heheszki z USA/NATO, dawno Waszmości nic nie zapodał, co???) aaaa szkoda wymieniać, na koniec dodam jeno... Jak tam Panie Rysio Terlecki??? Smigol /Putin wyszedł z twarzą??? Odpowiem Panu odnośnie pańskiego ryjofona??? Z taką twarzą tu nie włażą!!! No cóż, sytuacja jest napięta jak barania torba, dlatego mam takową nadzieję, iż w obecnej sytuacji to wszelakiej maści spory polityczne... pójdą na bok - OBY!!!

14

Czy wiesz, że... w 1950 roku drużyna Indii została wycofana z mistrzostw świata, ponieważ jej reprezentacja wyszła na boisko boso - WoW!!!

22

Jest decyzja o nałożeniu przez Unię surowych sankcji na KREMLl!!!

Obejmą one zakaz eksportu lakierów do paznokci, szamponów, kosmetyków produkowanych na bazie oleju kokosowego, dziecięcych ubranek, gier planszowych, pornoli, brzoskwiń, awokado i ananasów w puszkach... Zarekwirowane zostaną także wszystkie kajaki pod banderą rosyjską pływające po Morzu Śródziemnym, także te będące własnością oligarchów z otoczenia Smigola /Putina. Na tak znaczne zaostrzenie sankcji nalegała osobiście szefowa KE Ursula von der Leyen, do niedawna zwolenniczka budowy rurociągu Nord Stream 2 oraz polityki ustępstw i dialogu z największymi sojusznikami Putina w Europie, Kaczyńskim i Orbanem. To Ursula von der Leyen nalegała ostatnio na stopniowe wprowadzanie sankcji przeciwko Kremlowi. Szczególnie zależało jej na tym, by nie objęły one eksportu tego lakieru do paznokci i ananasów... Jak na ironię Ursula von der Leyen jest byłą... minister obrony Niemiec!!!

Na wypadek, gdyby sankcje okazały się niewystarczające i nie powstrzymały agresorów, Prezydent USA Biden wraz z małżonką Jill modlą się od kilku godzin do "boga" za dzielny naród ukraiński i o rychłe zakończenie ruskiej inwazji. Czyli wczoraj Smigol /Putin modlił się do "boga" o szybkie zajęcie Ukrainy, aaaa dziś do tego samego "boga", w intencji szybkiego załamania się ofensywy Smigola /Putina, modli się Joe Biden. "Bóg" ma pewnie niezły mętlik we łbie, bo sam już nie wie, które prośby ma spełnić w pierwszej kolejności! Gdyż obu jednocześnie spełnić nie jest w stanie...

Ale my możemy spać spokojnie!!! Nad naszym bezpieczeństwem czuwa bowiem sam wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński, jego kot, "Pegasus" oraz minister Błaszczak!!! Ten sam minister Błaszczak, który 8 miesięcy temu nie potrafił wysłać do Afganistanu 2 samolotów w celu ewakuacji naszych obywateli oraz afgańskich współpracowników naszych służb i dyplomatów. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nie jest planowana w Polsce żadna defilada, bo to udział w defiladzie naszej niezwyciężonej armii z okazji rocznicy "Cudu nad Wisłą" przeszkodził wtedy ministrowi Błaszczakowi w wydaniu rozkazu przeprowadzenia ewakuacji.

I na koniec na poważnie... Zacznijmy się powoli oswajać z myślą o benzynie w cenie 6,50 zł/1 litr, bolesnych spadkach na naszej giełdzie i kursie 4,40 zł za 1$...Coś w tym jest, że każde pokolenie musi doświadczyć okrucieństw wojny!!! Wojna to totalne okrucieństwo, zdziczenie, obozy, łagry, degradacja wartości, faszyzm, komunizm etc.

26

Suarez best year: 78 G+A
Lewy best year: 80 G+A
Messi's 4th best year: 80 G+A
Neymar's best year: 83 G+A
Ronaldo's best year: 84 G+A
Messi's 3rd best year: 90 G+A
Messi's 2nd best year: 95 G+A
Messi's Best year: 113 G+A
MESSI is above in everything.
But
pendulum fans be like Penaldo is Goat vow
VoW!!
Akurat owe "Penaldo" mi się nie podoba, ale nie będę zmieniał formy treści.

Before Messi's debut in football :
Most Balon D'Ors - Platini and Cruyff
Most FIFA Player of the Year : Zidane.
Most Golden Boots - Gerd Muller.
Most Pichichi : Temlo Zarra.
Most Goals in a Season - Gerd Muller.
Most International goals in South America - Pele
Most Goals in a Year - Gerd Muller.
Most Goals for a single Club - Pele.
Most Goals for Argentina - Batistuta.
Most Goals in La Liga - Telmo Zarra.
Most Goals in Consecutive games - Peterek.
Most International MVP - Pele, Zidane.

Now those records belong to :
Most Balon D'Ors - MESSI.
Most FIFA Player of the Year : MESSI.
Most Golden Boots - MESSI.
Most Playmaker Awards - MESSI, Xavi
Most Pichichi : MESSI.
Most International goals in South America - Messi.
Most Goals in a Season - MESSI.
Most Goals in a Year - MESSI.
Most Goals for a single club - MESSI.
Most Goals for Argentina - MESSI.
Most Goals in LaLiga - MESSI.
Most Goals in Consecutive games - MESSI.
Most International MVP - MESSI.

Leo Messi the G.O.A.T
#Messi #LeoMessi #TheGreatestOfAllTime!

Reporter: "Why didn't you celebrate Fernando Torres' goal?"
Diego Simeone: "Because I saw Lionel Messi warming up."

Messi is also the highest-rated Ligue 1 player in 2022.

P. S. Akurat dziś nie ma meczu Barçy, dlatego też pozwoliłem zrobić wrzutę odnośnie "kosmiczynch" wyczynów najlepszego piłkarza w historii klubu Barçy /Barça, tylko bez spiny proszę :)

6

Gotowość bojowa i mobilizacyjna Sił Zbrojnych RP nie istnieje. Nasze siły zbrojne nie są zdolne do przeprowadzenia nawet niewielkiej operacji obronnej” – stanowi raport “Przygotowanie państwa polskiego do zwalczania zagrożeń militarnych”, do którego dotarło Radio ZET.
Autorem opracowania miał być były wysoki urzędnik Ministerstwa Obrony Narodowej z czasów Antoniego Macierewicza, a obecnie ekspert ds. wojskowości. Do raportu dotarł dziennikarz śledczy Mariusz Gierszewski z Radia ZET. Miał zostać on oparty na jawnych i tajnych wynikach kontroli NIK przeprowadzanych od 2012 do 2020 roku.

“Z trzynastu brygad operacyjnych wojska, jedynie jedna jest w stanie skompletować powyżej 90 proc. kadry. Kolejne dwie brygady niewiele ponad 70 proc., natomiast pozostałe średnio około 40 proc., co jest poza jakimikolwiek standardami NATO i czyni je zupełnie niezdolnymi do walki” – czytamy.

Według analizy, polska armia wciąż operuje na sprzęcie pochodzącym z ZSRR. “Chodzi o ponad 70 proc. czołgów, około 70 proc. wozów bojowych piechoty, ponad 80 proc. artylerii, około 90 proc. broni przeciwlotniczej oraz 70 proc. śmigłowców” – wylicza autor raportu. Jak pisze – “sprzęt jest już w znacznym stopniu zużyty i tylko sztucznie utrzymywany w ewidencji jednostek wojskowych”.

Ekspert zwrócił także uwagę na stan osobowy polskiej armii. “Między żołnierzami rezerwy w wieku 20-30 lat a żołnierzami w wieku 30-40 lat istnieje luka pokoleniowa, która powoduje, że na dzień dzisiejszy średnia wieku rezerwisty wynosi 45 lat” – czytamy.

P. S. Przepraszam bardzo, ale gdzie się podziały 55 miliardów zeta, które to poszły na armię, tak przynajmniej wynikało z maili Dworczyka??? Gdzie są "Black Hawki" czy "Caracale" się pytam??? O, nie, ja na pewno nie pójdę na wojnę, albowiem dla mnie są ważniejsze mecze z udziałem D10S, Albicelestes czy Barçy, nie dam się ponownie wcielić do armii. Mogę walczyć do ostatniego naboju, do ostatniej kropli krwi, ale tylko i wyłącznie za Arhentinę, to jest moja najukochańsza ojczyzna!!! Chcyta to walczcie za PiS, tak jak onegdaj pisałem, czyli walcie z pięty na wojenkę, w jednej ręce pizza hawajska, aaaa w drugiej IPhone'a. Na kompanii "pobuuuuudka!!!", ten kto był w kamaszach, to wie o co kaaaman w tym okrzyku?!?!? :) Stare czasy!!!

Utwór adekwatny do "stanu naszej gotowości bojowej". Viva La Obrońcy Westerplatte oraz Chapeu Bas dla oddziału majora Hubala, do Nich mogę dołączyć na wypadek wojny, ale tylko i wyłącznie do Nich!!!
✭ Powtórka z Rozrywki ✭ Rycerze Andrzeja Waligórskiego - Rycerze III - YouTube


Good Night and Good Luck - Drodzy Culés :)

4

Dziennikarz zapytał generała brygady /kontradmirała /dowódcę Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód Mariusza Błaszczaka, czy podoba mu się spotkanie Donalda Tuska, byłych prezydentów Polski, byłych ministrów ON, generalicji i fachowców obronności w sprawie zagrożeń militarnych płynących ze wschodu. Co zapodał generał
Błaszczak??? Odpowiedział, że "Dzięki Bogu oni już nie rządzą w Polsce”... I znowu wkręcają w to "Boga".

Nie wiem, jaką rolę odegrał tu "Bóg", ale w obliczu zagrożenia naszego bezpieczeństwa i kompletnym braku aktywności wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, aaaa w ogóle mamy takowego??? Cieszyłbym się z każdej dobrej oceny i rady, szczególnie, że chodzi o takich doświadczonych specjalistów od polityki europejskiej i obrony narodowej, którzy wprowadzili Polskę do NATO i umacniali jego struktury.

Tymczasem szkolony w Rosji "resortowy chłoptyś na posyłki” (nie będę klął!!!), nie potrzebuje rad, sam wszystko wie lepiej. Denerwuje się okrutnie, że ktoś śmie wchodzić na jego podwórko. Przecież to on przy pomocy ruskich trolli, podsłuchów i propagandy kłamstwa wygrał wybory, więc nikt mu nie musi radzić, bo i nikogo o nic nie pyta. Zresztą, zna się na wszystkim i nie bez powodu nazywam go "totalną propagandową pipą z wazeliną” (nie będę klął!!!). On jednak ma swoją ugruntowaną pozycję w gronie wybitnych Sex PiS(tolsów).

Gdyby to jeszcze było podwórko odpowiedzialności, to jeszcze można byłoby próbować coś z tego zrozumieć, ale przecież głośno jest o jego nieodpowiedzialności i kompletnej indolencji merytorycznej.

Armię doprowadził do stanu zapaści, stanu klęski gotowości i zdolności bojowej, ruiny uzbrojenia i dowodzenia poprzez cywilnych polityków, którzy nie byli w wojsku i nie widzieli wojska w boju. Razem z członkiem agentury rosyjskiej w Polsce, czyli Antonio "Falconettim" Macierewiczem, zniszczyli wojska operacyjne i zamienili je na WOT. Umocnili rolę kapelanów i poszerzyli zadania armii o zadania duchowe u sekty (*)Ujca Rydzyka, księży i udziału w pielgrzymkach, jako działalności priorytetowej.

Krętacze wierzą, że dopóki jest jeden sprawny czołg, transporter, samolot, który można pokazać w telewizji, propaganda będzie przekonywać obywateli, że jest dobrze. Wojsko telewizyjne da radę również z kwiatami i wieńcami pod pomnikami i w czasie defilad.

Dla umocnienia swojej pozycji, minister, ale i Antonio "Falconetti" Macierewicz, jeździ po ulicach Warsaw i po Polsce w kolumnie aż sześciu pojazdów. Żandarmeria Wojskowa codziennie rozpycha samochody, aby szpieg Putina mógł szybko zdążyć na Komisję Smoleńską, która od kilku lat się nie spotyka. Jednak jego tam obecność uzasadnia pozycję zdrajcy w MON, Sejmie i w PiS-ie, jako wiceprezesa.

Tymczasem jenerał Mariusz Błaszczak spotkał się z ważnymi ludźmi z USA, którzy przyjechali w związku z sytuacją na Ukrainie. Pozycja totalnego propagandzisty wzrasta. Wszędzie ma zdjęcia i nawet nauczył się jednego zdanie po angielsku.
Zawsze to coś - WoW!!!

Generale Błaszczak, nigdy nie będzie pan miał rangi i szacunku byłych prezydentów, generałów, czy Prezydenta Europy. To niedoścignione wzorce dla takich partaczy jak pan. Wszyscy jednak zapamiętają pana, jako ludobójcę faszystowskiej ustawy dezubekizacyjnej. Tego, który czynił przygotowania do wykorzystania wojska przeciwko protestującym Polakom oraz dewastatora zdolności bojowej naszej armii.
Ponadto, tylko nieskończeni głupcy nie korzystają z wiedzy fachowców.

Dlatego, nie wiem, czy dzięki Bogu, myślę, że dzięki podsłuchom i propagandzie skierowanej do otumanionych wiarą parafianom/patafianom, jeszcze nie pierdzi waszmość w pasiaki/pierdlu, ale taki czas nadchodzi. Nie chce pan słuchać mądrych i doświadczonych ludzi, to niech się pan modli, żeby nie trzeba było sprawdzić podległe panu siły w boju. Nawykowo zapomina pan też, że gotowość obronna państwa, za którą odpowiada Minister ON, to nie tylko wojsko, ale i potężny zakres koordynacyjnych zadań międzyresortowych i sojuszniczych. Jestem przekonany, że jeśli kiedyś prawda wyjdzie na wierzch, a wyjdzie, to sami żołnierze i obywatele "zlinczują" nieudacznika, razem z tym agentem smoleńskim rozpychającym się na drogach... Oby!!!

9

On this day in 2020: Messi wins the Laureus Sportsman of the Year award for 2019. Becoming the first athlete from a team sport to ever win it.
On this day 2 years ago Lionel Messi won the Laureus SOTY aka 'Oscar Of sport'
Akurat owa rocznica owej nagrody to była wczoraj, ale to tylko i wyłącznie maciupeńki niuansik :)

Leosiu - Ty moje słoneczko/Ty moje szczęście /Ty moje najdroższe kochanie! Dla całego piłkarskiego świata możesz być nikim (żartuję), dla mnie Jesteś całym mym swiatem/całym mym aniołem.

"Pyłem księżycowym być na Twoich stopach, wiatrem na Twych włosach, mlekiem w Twoim kubku, szlugiem w Twoich ustach, ścieżką pośród chabrów, ławką (oby NIE!!!), gdzie spoczywasz, książką, którą czytasz.
Przeszyć Cię jak nitką, otoczyć jak przestwór, być porami roku dla Twych pięknych oczu i ogniem w kominku, i dachem co chroni przed deszczem ".

Leosiu - Te Quiero, eres mi cariño, buźka!!!

7

Wśród ludzi młodych KO ma podobne poparcie, jak PIS. Młodzież raczej sympatyzuje z przystawką kościelną Hołownią (nie będę klął!!!) i Konfą (nie będę klął!!!) w mniejszym stopniu z Lewicą. I jest tu pewna logika oraz prawidłowość. Bowiem młodzi ludzie popierają tych, którzy do tej pory nie rządzili, podobnie jak popierali Q-Kissa w 2015 r. Lewica ma dobre notowania dlatego, bo rządzili tak dawno, iż młodzi nie mogą tego pamiętać. Generalnie więc młodzież jest zrażona do starych, wielokrotnie skompromitowanych elit politycznych, aaaa trwające od kilku lat zniżanie się czołowych polityków do poziomu kloaki powiększa jeszcze tę niechęć młodych. Ponieważ młodzież interesuje się polityką dużo mniej, niż starsze pokolenia, więc ma tendencję do wrzucania wszystkich polityków do jednego worka. Widzą, że polska polityka to wielkie szambo i nie zastanawiają się, która partia jest w nim najgłębiej zanurzona. Nie mają czasu i ochoty wnikać w życiorysy lub osiągnięcia polityków, ani w różnice i niuanse programowe, tym bardziej, że partie po wygranych wyborach i tak na ogół nie realizują tych swoich programów. Młodzież taktuje więc naszą "klasę" polityczną całościowo, jako zgraję nierobów, mających gęby pełne frazesów o demokracji, dobru Ojczyzny i trosce o zwykłych obywateli, aaaa w rzeczywistości myślących wyłącznie o profitach, własnych czterech literach... płynących ze sprawowania władzy. I gdy się obserwuje obrady Sejmu, ryjofony (nie będę klął!!) Ziobry lub Terleckiego, bełkot Suskiego lub Kowalskiego, notorycznego kłamcę Morawieckiego i okrzyki Szydłowej "bo nam się to należało!!!”, trudno młodzieży/Wam odmówić racji w takim myśleniu o politykach.

Ale po dzisiejszym" przepysznym" wystąpieniu Korwina-Mikkego, jutrzejszy paskowy TVPiS powiąże spadki Konfy, ze spadkami indeksów Down Jones, tak mniemam. Tak więc wielbiciele nacjonalistycznej Konfy... możecie spać spokojnie :)Maciupeńka pedofilia (nie będę klął!!)... żartować z czegoś takiego, zresztą Mikke to kiedyś zapodał, że 11-letnie dziecko to może już walczyć w łóżku na całego, bo ma już menstruację, to co będę zwyrola komentował, wstyd i hańba, że taki degenerat, to kiedyś był naszym reprezentantem w Parlamencie Europejskim. Stamford "Brydż" - tam się tylko nadaje, oczywiście, że do szorowania (PiS)uarów. Ale okey - wasza brocha odnośnie tego, na kogo będziecie głosować, z kim sympatyzujecie :)

21

Konfederacja i PiS są siebie warci (nie będę klął!!!). Licytują się, kto jest bardziej zamordystyczny/totalitarny. Oby jedni i drudzy jak najszybciej wylądowali na śmietniku historii.

4

Piket??? Wypadłeś na amen w pacierzu z mojej listy, nigdy nie napisałem ani jednego złego słowa na zawodnika Barçy, bodajże raz dałem po rajtuzach Roberto, to było po mega wtopie w ubiegłym sezonie, mam na myśli mecz z wszechpotężną Granadą. Bucu??? Zdradziłeś w sposób wręcz ohydny najlepszego piłkarza w historii bala EVER, jesteś niczym półkownik Kuklinowski!!!
Mości pułkowniku! W opresji, w jakiej się znajdujesz, nic pomóc ci nie mogę, ale proszę podaj mi rękę!!!...
Lecz Leo podniósł głowę do góry i nozdrzami parskać począł.
- Nie podaje ręki zdrajcom, którzy przeciw Barsie służą! - odrzekł D10S
Tymczasem w sąsiedniej izbie Piket przyparł Laportę do okna i mówił: Wasza dostojność! Dla waszej dostojności nic to nazwisko: Lionel Andreas Messi Cuccittini! A to jest najlepszy playmaker dekady, strzelec, drybler, asystent, to jest pierwszy żołnierz i pierwszy półkownik w całej Arhentinie! Wszyscy o Nim wiedzą, wszyscy to nazwisko znają! Bartomeu niegdyś służył i Barsie, teraz widać przeszedł do PSG. Nie masz Mu równego między piłkarzami, chyba że ja! Kazałbym go powiesić za jaja, ale sam jestem piłkarzem i odwagę (haha) a fantazję cenić umiem. Każę Go rozstrzelać dziś jeszcze.
Do stu rogatych diabłów! - przerwał Laporta - czego Ty chcesz, Piket, czy żebym temu Messiemu życie darował, pojebało ptaszka w locie??? To nie może być!
Ja chcę - odrzekł Piket - żeby wasza dostojność mnie Go darował wraz z całym Jego kontraktem w PSG.
A ty co z nim uczynisz?
A ja... Go ze skórki żywcem obłupię...
Co masz przeciwko Messiemu???
Poznałem Go w La Masii, cały czas mną tak kręcił na treningach, że po dziś dzień mam niesamowite zawroty głowy, cały czas mam przez Niego biegunkę oraz problemy z prostatą!!!
Daj mi Go Lapcio, On śmierci przeznaczon i tak, a ja chciałbym się przedtem trochę z nim pobawić (homuś???).
To rzekłszy zbliżył się do Leo.
- Chodź, paryski robaczku, chodź, przesławny piłkarzyku. Słabyś trochę po Covid-19, potrzeba Ci pielęgnacyjki... Ja Cię popielęgnuję!
- Rakarz /zdrajca/psi k*tas - odrzekł Leo!
No comment!!!

3

@masq Posłuchaj, co to znaczy mieć szczęście do tzw. drabinki, wpierw English, czyli jak zwykle "England it's coming home", ale wszedł Barnes, po czym zrobił wiatr, nie zapomnij, że te dwie bramki w wykonaniu Dieguito nie powinny być uznane, bowiem pierwsza bramka "ręka Boga, jeśli chodzi o" Goal of the Century, to tuż przed golem było jakże chamskie wejście Argentyńczya, co najmniej czerwo. Jeśli chodzi o mecz "Czerwonymi diabłami" to Zibi ich rozkurwił cztery lata później, słynny hat-trick Zibiego na Camp Nou. W finale Lothar nakrył czapką Diego, gdyby Helmuty nie poczuli krwi, bo wyrównali z 0:2 na 2:2, po prostu poszli za ciosem i zapomnieli o Diego, Diego asysta do El Burru i pozamiatane. Oczywiście, że to był genialny turniej w wykonaniu Albicelestes, a zwłaszcza Diego, ale bez przesady.

6

https://www.facebook.com/groups/1721577191263682/permalink/4804981809589856/

Dobra, należy mi się banicja, ale chciałem pokazać tylko, kogo co poniektórzy niszczą, oczywiście, że w mnie Leo powinen być bezapelacyjnie na pierwszym miejscu, jednak El Diez miał tylko kilka udanych sezonów, na dodatek Leo gwałci Maradonę pod każdym względem (staty /tytuły), oprócz tytułu majstra świata, ale D10S utrzymuje się na absolutnym szczycie kilkanaście lat, z kolei niech będzie D10S oraz El Diez ex aequo. Dziękuję za bana, należało mi się jak psu buda, @masq luknij na to, z kim masz do czynienia!??!!???

8

"Chyba" STRACIMY NASTĘPNE 14 MILIONÓW…¿¿¿

Jacyna-Sraczka-Witt nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa… Razem ze swoimi nieodłącznymi kumplami od wielomilionowych przekrętów, Gróbarczykiem i „Jojo” Brudzińskim, planują jak nas szybko po raz kolejny na siłę uszczęśliwić. I opróżnić nasze kieszenie, bo po jaką cholerę nam pieniądze, skoro mamy już nasz wymarzony „PIS Burdel”… Wkrótce będziemy błagać rząd PIS, żeby nam odebrał choć część tych pieniędzy, bo ich nie będziemy mogli udźwignąć! Tak przynajmniej twierdzi ta szczecińska blond PIS-materac…

I planuje kolejne „inwestycje”, po których trudno nam się będzie pozbierać. Mało było klejonego butaprenem i taśmą samoprzylepną kadłuba lodołamacza „Puma”. Mało było stępki pod prom za 14 „baniek”, dziś wartej już tylko tyle, co 4-letni samochód AUDI i to wcale nie jakiś szczególnie wypasiony. Mało było zwolnienia ze Stoczni Gryfia 200 pracowników i poszukiwania nabywców na jej wyposażenie, choć blond PIS-da obiecywała niedawno rozkwit tej Stoczni i masowe zamówienia dla niej od armatorów.

Teraz Jacyna-Sraczka-Witt wraz ze swoimi kumplami-przestępcami wymyśliła arcydzieło o nazwie „innowacyjny dok do remontu statków” i również nowatorską nową strategię szczecińskich firm branży morskiej… Na zachodzie Europy ta strategia nazywa się "bankructwo".

Zresztą, poczytajcie sami, co ta PIS-owska piczki wypisuje na Facebooku, zamieszczając swoją fotkę z Gróbarczykiem. Czyli człowiekiem, który przestępczego rzemiosła uczył się już uczęszczając do podstawówki.

Małgorzata Jacyna-Witt (Fb.....15.01)
Tak sobie z ministrem Marek Gróbarczyk siedzimy, omawiamy strategię szczecińskich firm branży morskiej, dyskutujemy o założeniach Konferencji Stoczniowej, która będzie w Szczecinie 24 stycznia i cieszymy się z budowanego na zlecenienie Funduszu Rozwoju Spółek S.A. przez Stocznia Szczecińska "Wulkan" dla MSR Gryfia innowacyjnego doku do remontu statków ...

...a tymczasem stocznie niemieckie w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie złożyły wniosek o upadłość!!!
I mogę was zapewnić, że gdyby w Polsce zamiast Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki, rządziła obecnie Platforma Obywatelska i Donald Tusk, to polskich stoczni już też nie byłoby
Byłyby zaorane i rozgrabione... SZOK!!!

Okey, za dużo jak na jeden dzionek, do usłyszenia wkrótce i tak wiem, że mało kto czyta moje wysrywy, ale może znajdzie się choćby jedna osoba i będę happy :)

2

Komentarz usunięty

16

@FC1899Barca Dokładnie!!! Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko synowi Jacka Kurwskiego.
Prokuratura w Gdańsku nie zamierza wznowić umorzonego wcześniej śledztwa w sprawie Zdzisława Kurskiego, który jest oskarżany przez Magdalenę Nowakowską o molestowanie i WIELOKROTNE GWAŁTY!!! Ale Matę za 1,5 gramy gańdzi napiętnują jak bandziora, jprdl!!!
#MafijnePaństwo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?