DragonxNF
Dołączył/a: kwiecień 2018
Płock
11 obserwujących
16 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@blakkudium jakim trzeba być idiotą żeby w połowie boiska wjechać od tyłu wślizgiem?
2
Co za bandyta
Zasłużona czerwona
2
Ale Yamal się ustawił idealnie pod koroną
Aura
6
Muzyczna propozycja #396
Shine x Never Have I Felt This (VIP) Mashup
Gatunek: Dancefloor Drum & Bass
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16358003#comment-16358003
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak
2
@DragonxNF
Kocham ten jego dubstep. W ogóle kocham mocny dubstep, dlatego ,,CHEAT CODES" też jest w top 2024
5
Muzyczna propozycja #395
TOKYO MACHINE - CHEAT CODES
Gatunek: Brostep/Briddim
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16355836#comment-16355836
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak
3
@Criss18Barca Duolingo
Może się nie nauczysz języka, ale za to sówka nie będzie smutna
6
Muzyczna propozycja #394
NIVIRO - Strobe
Gatunek: Techno
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16353638#comment-16353638
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak
7
@Kapitan hawk w skrócie?
Wszystko
9
@Luciano99 panie ale gdzie takie można kupić
Jestem chętny :D
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@DragonxNF
Wykonawcy muzyki phonk tym razem zaskoczyli mocnym neurofunkiem
5
Muzyczna propozycja #393
LXNGVX, DJ FKU - RUINS
Gatunek: Neurofunk
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16350867#comment-16350867
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak
1
Mam flashbacki z Araujo :D
1
Dostał koszulkę od Mbappe i zaraz ją wstawi na OLX
3
Real Madryt - klub który bez rzutów karnych nie istnieje
6
Kurs na karny dla realu w każdym meczu powinien wynosić jakieś 1.01
0
@NeroTFP1 zawsze można spróbować stworzyć własną muzykę ;)
Ale będąc upierdliwym i pedantycznym to wybór jest między słuchaniem, a czytaniem, więc nawet jakby się napisało książkę to by się jej nie przeczytało, a stworzonej muzyki nie można było słuchać :D
2
@kanver_ @JimMorrisonFCB no właśnie to jest taki wybór rezygnacji z jednej rzeczy którą się kocha. U mnie przemawia to że są filmy, seriale, gry na podstawie książek, a alternatywy dla muzyki nie ma
Tym bardziej że muzyka jest bardzo ważną częścią mojego życia
2
Gdybyście musieli wybrać to z czego byście zrezygnowali - ze słuchania muzyki czy czytania książek?
No nie powiem trudne się wylosowało jeśli chodzi o mnie, ale z całą moją miłością do książek stwierdzam że ciężej by mi było żyć bez muzyki
0
@Fc112 cóż, to jak ze wszystkim - co za dużo to nie zdrowo
Ja też jak słucham playlisty świątecznej to 2-3 razy każdą piosenkę dziennie i koniec
W sumie w końcu to czas świąteczny, tylko przez miesiąc się je słyszy więc trzeba korzystać :D
1
Mówta co chceta, ale ta piosenka świąteczna to jest banger (nie licząc oczywiście takich klasyków jak Last Christmas). Dopiero w tym roku doceniłem ten utwór :)
0
@Hasszz no ale często się pojawia taki zwrot że coś jest wartościowe dlatego też użyłem tego słowa żeby tak uogólnić o co mi chodzi
Choć muszę przyznać że najczęściej widzę/słyszę że wartościowa może być książka a o filmie to nigdy chyba nie słyszałem żeby ktoś tak powiedział XD
0
@Hasszz eeeee
poszerzające wiedzę, z morałem, zachęcające do zgłębiania tematu, ukazujące ludzką/światową naturę, niejednoznaczne
Serio musiałem to tłumaczyć?
0
@MesQueUnClub_87 oczywiście że się nie wydarzy bo chociażby Unia na to nie pozwoli
@michal26 no z tym wyrzuceniem to bardziej była moja hipoteza i to tylko na zasadzie straszenia
Wiem że to mało wiarygodne źródło ale Chat mi to wypluł
Jeśli Polska wprowadziłaby karę śmierci, konsekwencje z perspektywy Unii Europejskiej byłyby poważne i wielowymiarowe, zarówno prawne, jak i polityczne. Oto szczegółowe omówienie:
---
### 1. **Konflikt z prawem UE**
* Polska jako państwo członkowskie UE jest zobowiązana do przestrzegania **Karty Praw Podstawowych UE**, która w art. 2 gwarantuje prawo do życia i zakazuje kary śmierci.
* UE wymaga, aby wszystkie państwa członkowskie były **państwami bez kary śmierci**. Wprowadzenie takiego prawa byłoby więc **bezpośrednim naruszeniem prawa UE**.
---
### 2. **Konsekwencje prawne**
* Komisja Europejska może uruchomić procedurę z art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu UE (postępowanie w sprawie naruszenia prawa UE).
* Trybunał Sprawiedliwości UE mógłby wymierzyć Polsce **kary finansowe** lub nakazać wycofanie ustawy.
* Teoretycznie, w skrajnych przypadkach, UE mogłaby dążyć do **zawieszenia praw członka UE**, np. w ramach art. 7 Traktatu o UE (procedura wobec zagrożenia fundamentalnym wartościom UE).
---
### 3. **Polityczne konsekwencje**
* Wprowadzenie kary śmierci spowodowałoby **gwałtowny konflikt polityczny z instytucjami UE** i innymi państwami członkowskimi.
* Polska mogłaby stać się **izolatorem w UE**, z ograniczonym wpływem w Radzie UE i Komisji.
* Pojawiłaby się presja na wprowadzenie **sankcji lub ograniczenie funduszy unijnych** (np. w ramach mechanizmu powiązania funduszy z praworządnością).
---
### 4. **Konsekwencje w stosunkach międzynarodowych**
* UE zabrania państwom członkowskim stosowania kary śmierci w relacjach międzynarodowych i w kontekście przystąpienia do międzynarodowych traktatów.
* Polska mogłaby spotkać się z **izolacją dyplomatyczną**, krytyką ONZ i organizacji broniących praw człowieka.
5. Skutki praktyczne
Polskie obywatelstwo mogłoby zostać stygmatyzowane w UE w kontekście wymiany edukacyjnej, pracy, czy wolności przepływu.
Możliwe byłyby sankcje finansowe i ograniczenia dostępu do funduszy unijnych
Podsumowując: Wprowadzenie kary śmierci w Polsce byłoby sprzeczne z fundamentalnymi zasadami UE, prowadziłoby do postępowań prawnych, politycznej izolacji i potencjalnych sankcji finansowych. W praktyce byłoby to poważnym kryzysem prawnym i politycznym w relacjach Polski z UE
0
@michal26 nie wiem czy Unia by po prostu na to nie wydała zgody.
Warunkiem członkostwa w UE jest całkowity zakaz kary śmierci na terenie danego państwa (dlatego Turcja nie dołączyła do UE)
Więc najpopularniej jakby Polska wpadła na pomysł przywrócenia kary śmierci to Unia by interweniowała i zakazała tej zmiany. Być może nawet pod groźbą wyrzucenia państwa z UE
1
@michal26 kara śmierci nie wróci bo jesteśmy w unii
Więc albo Unia to zmieni, albo my wyjdziemy z unii co oczywiście byłoby głupotą
@NeroTFP1 wiem że w takich wypadkach kara śmierci to pierwsze co się pojawia, ale ja jestem jednak do tego sceptyczny. Chociażby pomyłka, albo celowa zmiana w dowodach i niewinna osoba może umrzeć.
Ja chyba wolę żeby w takich wypadkach była kara potwornie ciężkiej pracy za minimalną liczbę jedzenia i picia oraz czasu na odpoczynek. Niech do końca życia cierpi
A jeśli już wprowadzić karę śmierci to oczywiście tylko w przypadkach z niezbitymi dowodami
0
@July_6_BcN ,,a nie jest tak, że faceci boją się kobiet z wyższym wykształceniem?"
No to na pewno nie u mnie
Wiadomo że z jakąś profesor byłoby ciężko, ale nie chcę mieć za przeproszeniem tępej dziewczyny dla której szczytem zainteresowań są paznokcie itp
Chcę też pogadać o książkach, wartościowych filmach i serialach, czasem po prostu pofilozofować, ale też się zwyczajnie powygłupiać :D
A no i muzyka to też coś co cenię (w sensie jak będzie mieć podobny albo ten sam gust)
1
@DragonxNF
Z tym utworem wiąże się dość ciekawa historia. Autor - Matt Pridgyn - udostępnił go na TikToku. Ci którzy go usłyszeli zaczęli oznaczać NCS i zachęcać autora do skontaktowania się z tą wytwórnią. Później sam NCS udostępnił shortsa z pytaniem czy powinni go zakontraktować co oczywiście wszyscy potwierdzili. Więc w ten oto sposób mamy ten cudowny utwór House w stylu Avicii (który pozwoliłem sobie dopisać do gatunku). Musiał się znaleźć w top 2024
6
Muzyczna propozycja #392
Matt Pridgyn - Second Wind
Gatunek: House/Avicii style
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16347198#comment-16347198
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak