1

@Batys oj trafią perełki, gwarantuję
I te ,,stare" i te nowe
A co do braku praw autorskich to jest coś co bardzo szanuję w tej wytwórni
Za to i za muzykę którą pokochałem jestem z NCS już prawie 5 lat

0

@Batys o właśnie jestem najbardziej ciekaw Twojej opinii, bo znasz NCS dłużej niż ja
Co sądzisz o tym remixie i o tym co napisałem wyżej?
Dla mnie też oryginał lepszy w porównaniu do tego remixu, ale...no zobaczycie
Ogólnie Mortals jest raczej oceniany jako średni utwór i przereklamowany choć nikt nie umniejsza tego że jest legendarny

2

@DragonxNF
I tutaj właśnie mamy pierwszy przykład dlaczego nazwałem rok 2025 dla NCS kontrowersyjnym. Pamiętacie jak wspomniałem, że community prawdopodobnie nie dopuściłoby do pojawienia się gatunku phonk na NCS? Wtedy nie zdradziłem powodu, ale teraz mogę praktycznie wszystko już wytłumaczyć i zrobić przy okazji coś czego NCS nie zrobił (a powinien przy okazji udostępnienia tego remixu).
Otóż jak może wiecie, a jak nie wiecie to będziecie wiedzieć, funk jako gatunek muzyczny stał się bardzo popularny na tiktoku, Instagramie i YT shorts. Jeśli nie są to oryginalne utwory to, tak jak w tym przypadku, remixy znanych piosenek. Chyba najczęściej występuje wraz z brainrotowymi treściami i zresztą sam funk może mieć taki styl/podgatunek.
Rosnąca popularność tego gatunku spowodowała, że ludzie zaczęli tworzyć funk remixy również znanych utworów z NCS i je wykorzystywać w filmikach. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież wiele utworów ma swoje remixy stworzone przez fanów. Jednak tutaj pojawił się pewien problem. Jako że wszystkie dostępne utwory na NCS są (jak sama nazwa wskazuje) bez praw autorskich to absolutnie każdy możne zrobić taki remix, udostępnić go i na tym zarabiać. Niestety w takim wypadku ani NCS jako wytwórnia, ani oryginalni twórcy nie mają z tego tytułu żadnych benefitów, bo najzwyczajniej nie są wydane na NCS. Dlatego też NCS postanowił stworzyć własny funk remix swojego 3 najpopularniejszego, pod względem liczby wyświetleń na YT, utworu ,,Mortals". W ten sposób i wytwórnia i artyści zarabiają na popularności tego utworu, który aktualnie ma aż ponad 8 milionów wyświetleń na YT i jest jednocześnie najpopularniejszym utworem z 2025 roku. Dla porównania na koniec 2024, o ile mnie pamięć nie myli, tylko jeden utwór osiągnął 1 milion wyświetleń (Janji & Johnning - Nostalgia). Więc wyraźnie widać, że i funk i ten remix są popularne i przynoszą duże przychody dla NCS i artystów.
Jest jednak druga strona medalu, a mianowicie nastroje wśród fanów. Bardzo dużo osób pytało się dlaczego wydali taki remix, który, zdaniem wielu, zniszczył legendarny hit. Dodam tylko, że wtedy NCS nie wyjaśnił niczego, więc spekulacji było wiele. Ponadto fani zwrócili uwagę na brak uwzględnienia piosenkarki (Laura Brehm) w tytule utworu co fani uznali za brak zgody ze strony piosenkarki na wydanie remixu przez co NCS nie mógł dać Laury w tytule. Okazało się to nieprawdą, bo NCS później wyjaśnił, że każdy funk remix został zaakceptowany przez każdego twórcę oryginału, a ich brak w tytule wynika wyłącznie z powodów osobistych. Nie zmienia to jednak faktu, że większość osób nie polubiła tego remixu, co rozumiem, ale nie podzielam ich opinii, bo w porównaniu do innych funk-ów ten nie jest taki zły.
Tutaj też mogę napisać więcej o samej polityce NCS w tym roku, która też wpisuje się w określenie ,,kontrowersyjna". Jak zobaczycie w przyszłych propozycjach NCS zaczął wydawać nie tylko utwory dla fanów, ale też dla wzrostu popularności wytwórni i, nie bójmy się tego słowa, pieniędzy. Nie będzie takich przypadków dużo dlatego nie przeżyjecie tego co ja w pewnym momencie kiedy bardzo byłem niezadowolony z tego w jaką stronę NCS zmierzał. Dość powiedzieć, że w jednym miesiącu połowa utworów to był funk. Ja od samego początku mówiłem, że nie mam problemu z wydawaniem funk remixów i czasem jakiegoś oryginalnego utworu z tego gatunku, bo rozumiem że tak duża wytwórnia po prostu musi zarabiać. Jednak problem pojawia się kiedy utworów dla zasięgu robi się za dużo kosztem EDM, dobrej jakości i co najważniejsze zadowolenia fanów. Mam jednak nadzieję że ten okres już minął, a na przyszłość można patrzeć bardziej optymistycznie widząc aktualne ruchy NCS i to jakie będą nadchodzące utwory.
Wybaczcie za taki długi wpis, ale chciałem wytłumaczyć wszystko jak najlepiej. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, chętnie odpowiem w miarę możliwości ;)
Możecie dawać znać jak Wam się dzisiejsza propozycja podoba bądź nie podoba :p

7

Muzyczna propozycja #404

LXNGVX, Warriyo - Mortals Funk Remix
Gatunek: Funk


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16377183#comment-16377183

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak @Kessie

1

@macio_944 czekam na nagrodę dla najlepszego piłkarza z Afryki, który zrobił ruletę w ćwierćfinale pucharu fińskiej ligi będąc na boisku mniej niż przez 30 minut i wchodząc z ławki

0

@Filipem no tylko tutaj dzieciak puszcza muzykę, a tam facet tańczy praktycznie bez przerwy przez ponad 3 godziny (i zna się na muzyce :D)

1

Gość jest niemożliwy XDD


2

@DragonxNF
W top 2025 na miejscu 11
@Kessie zapomniałem wysłać ,,prezent" dla nowych osób :D
Oto lista wszystkich dotychczasowych muzycznych propozycji jakbyś był zainteresowany:
https://ntpd.eu/jW85Q/

8

2

@DragonxNF
W top 2025 na miejscu 14

6

Muzyczna propozycja #402

Seanyy - Ocean
Gatunek: Future Bounce


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16372797#comment-16372797

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak @Kessie

2

@DragonxNF
To największy jak dotąd utwór pod względem liczby osób, które przy nim pracowały, bo aż 37

6

Muzyczna propozycja #401

Cartoon, Kristjan Järvi, Kitty Florentine & Nordic Pulse - On The Break Of Dawn
Gatunek: Dancefloor Drum & Bass


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16370883#comment-16370883

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak @Kessie

1

Jakby ktoś nie miał dość to Kevin znów jest na Polsacie ;)

2

@Bolton i wzajemnie

2

@Kessie i okej :D

2

@Kessie lepszego prezentu na święta nie mogłem sobie wymarzyć XD
Chcesz być oznaczany?

3

@DragonxNF
Ho Ho Ho Mikołaj z prezentem przyszedł :D
Pierwszy utwór z 2025 roku i od razu w top 2025. Zaczynamy tym samym rok, w którym spodobało mi się najwięcej utworów więc będzie tego jeszcze sporo. Ponadto zaczynam udostępniać utwory z bardzo specyficznego roku dla NCS. Jeśli miałbym określić ten rok jednym słowem byłby to ,,kontrowersyjny". Dlaczego? Sami w przyszłości zobaczycie, pozwolę sobie zachować troszkę tajemniczości :p W tym roku będę też zdradzał miejsca na jakich wylądowały te topki, żeby się trochę pobawić w rankingi (nie bez powodu, ale teraz tego też nie zdradzę dlaczego to robię). Ten ląduje na miejscu 6
Lista top 2025, która będzie na bieżąco aktualizowana:
https://ntpd.eu/JblbR

7

Muzyczna propozycja #400

Skan - Muscle Up (feat. Drama B & Ryo)
Gatunek: Orchestral Trap


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16369365#comment-16369365

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak

2

Kevin coś ty zrobił z jego pokojem!?

3

@Kozinho. Jeszcze nie dzwoni ;)

7

Makaron z serem z mikrofalówki i mleko w kieliszku
Idealna kolacja XD

3

,,W zeszłym roku dostałem siostrę, w tym roku proszę o plastelinę"
Tyle lat a ja dalej nie kumam tego żartu XD

2

,,My jesteśmy mokrymi bandytami"

0

@BorzyKrzys dzięki za listę
Wesołych Świąt :)

0

Jedz to bo się zmarnuje

1

@Unbe pomimo tej hipokryzji związanej ze środowiskiem to tutaj należy jej się pochwała jeśli to prawda

3

@draxidox przecież to @jowita

7

Moi drodzy, Wesołych Świąt, spokojnych, żebyście ten czas spędzili przy sympatycznej, rodzinnej atmosferze, trafionych prezentów, zdrówka, spełnienia marzeń i naładowania baterii w te dni.
Zapomnijcie o tym co dzieli i spędźcie te Święta w miłym cieple rodzinnym.
I żeby Barcelona dawała nam dalej radość i wygrała wszystko co możliwe.
Wesołych Świąt ;)

6

@DragonxNF
Ostatni utwór z mojej playlisty z 2024 roku
Nie wiem jak, ale jakoś tak się to wszystko złożyło że w Wigilię mogę udostępnić świąteczny utwór z mojej playlisty nie zmieniając jej kolejności.
Dlatego korzystając z okazji: darujcie sobie dzisiaj i w Święta te muzyczne propozycje. Ja będę je udostępniał żeby nie tracić ciągłości, ale Wy spędźcie ten czas z rodziną co sam też zamierzam zrobić. Muzyka poczeka, można ją sobie nadrobić później.
Także każdemu z osobna życzę wesołych, rodzinnych, spokojnych i zdrowych, bo zdrowie oczywiście najważniejsze, Świąt Bożego Narodzenia. Smacznych potraw, trafionych prezentów (również dla dzieciaków jeśli macie), za oknem padającego śniegu, a w domu ciepełka rodzinnego. Często pędzimy i zapominamy o tym co najważniejsze. Dlatego zwolnijcie i spędźcie rodzinnie ten czas i zapomnijcie o wszystkich nieistotnych, różniących Was rzeczach. Rodzina jest najważniejsza, a chwil z nią spędzonych nikt Wam nie odbierze. Wszystko inne może poczekać. I na koniec wszystkiego nawzajem :D
Wesołych Świąt :)

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?