43

Dziwne. Myślałam że dla sportowca występującego na takim poziomie unikanie takich rzeczy jak fast foody czy słodkie napoje gazowane to oczywista oczywistość :)

17

Moim zdaniem zabrakło ostatniego meczu na Mestalla, gdzie z 0:1 dla Barcy Valencia doprowadziła do 2:1 m.in. po trafieniu Munira. Udało nam się jednak wygrać po tym, jak Suarez wyrównał a Messi strzelił rzut karny w ostatniej minucie meczu. Niezły był stresik wtedy, w końcu na bramce stał spec od bronienia karnych. No i potem ten Messi krzyczący do kibiców Valencii którzy znowu czymś rzucali.

0

Taktyczny ;) Te z pierwszego linku zwłaszcza mi się podobają

0

Właściwie to kiedy Digne grał na środku? Prawdę mówiąc w ogóle tego nie pamiętam a kilka osób już o tym pisało.

0

Bo ta dolegliwość promieniuje na kończyny. Dziwne, że nie została zdiagnozowana, co wy macie za lekarzy? Póki nie będzie diagnozy nie można zacząć leczenia.

0

Pielęgniarka nic przecież nie mogła zrobić, tylko lekarz może dokonać diagnozy i zalecić konkretne leczenie. Gdyby pielęgniarka zrobiła cokolwiek, co nie daj Boże pogorszyłoby stan koleżanki, miałaby poważne problemy. Jeżeli ból faktycznie był tak okropny, to nie czeka się na SORze kilku godzin tylko idzie prywatnie.
A to co piszesz w sumie mnie zastanawia - jeszcze nie do końca się na tym znam, ale przepuklina krążka międzykręgowego (nie 'wypadnięcie' i nie 'dysku' - wiem, to jest potoczne ale błędne, tutaj nic nie wypada) w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga interwencji chirurgicznej i po wyleczeniu można wrócić do normalnego funkcjonowania, uprawiania sportu bez bólu i ryzyka nawrotu.

0

Medialność zawsze odgrywa chyba największą rolę w takich rankingach. Najprostszym przykładem na to jest ostatnia ZP dla Ronaldo i brak Busiego na przeróżnych galach.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ja jestem trochę zła na Barcę bo dzień przed kolokwium z anatomii postanowiła sobie grać z Juve :p Ale nie mogłabym się uczyć wiedząc, że trwa mecz a ja go nie oglądam. Zupełnie nie mogłabym się skupić.

0

Z całą moją sympatią do Claudio, bo był jednym z moich ulubionych piłkarzy z czasu Lucho, ale 2016 puścił bardzo dużo bramek, które powinien był obronić. W ogóle nie czułam się wtedy pewnie gdy stał na bramce. Transfer do Man City był dużym błędem jeśli chodzi o jego karierę (moim zdaniem).
2015 miał iście wybitny, to fakt.

1

Lepszym chyba tylko dzięki całokształtowi swojej kariery w Barcy. Rok 2016 Claudio miał dość przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.

2

Przecież ter Stegen już od pierwszego sezonu bronił bardzo dobrze i wiadomo było, że jest strzałem w 10. Błędy były głównie efektem braku doświadczenia.

3

Nowa Zelandia

0

Nasz dorobek punktowy jest imponujący, obyśmy go tylko w jakiś głupi sposób nie roztrwonili. Gramy rozsądnie i solidnie, ale na razie tylko tyle. Na ligę to powinno wystarczyć, ale obawiam się, że na LM to za mało i jakiś silny zespół może nas solidnie klepnąć. W tej chwili nie wyobrażam sobie za bardzo meczu z PSG czy Man City. Często strzelanie bramek przychodzi nam z wielkim trudem, obrona też nie błyszczy mimo, że tracimy mało bramek.
Chociaż z drugiej strony w zeszłym sezonie Real też grał tylko rozsądnie i solidnie, a mimo to wygrał to co wygrał.

1

Nie mam ulubionego cytatu, lubię wiele. Jednak ten mi się podoba i bardzo dobrze opisuje mnie samą:
,,Jesteśmy zlepkiem tego, co przeżyliśmy. Filmów, które obejrzeliśmy. Książek, które przeszyły nas na wskroś. I ludzi, którzy mieli miejsce w naszym życiu. Jesteśmy tym, co kiedykolwiek poruszyło nas w miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Wszystko, co trwało chwilę, okazało się być ulotne i nietrwałe, odcisnęło na nas permanentny ślad."
Nie mam pojęcia, kto to powiedział ani kiedy, pokazało mi się kiedyś na facebooku.

0

Prawdę mówiąc jak zobaczyłam oficjalne potwierdzenie jego transferu to nie mogłam w to uwierzyć. Zastanawiałam się co zarząd do tego podkusiło i skąd oni go wytrzasnęli. A teraz jakoś tak nie wyobrażam sobie obecnej drużyny bez niego, nie tylko dobrze gra ale też roztacza się wokół niego jakaś taka pozytywna aura.

3

Co do Pique to może i nie jest w najlepszej formie np. jeśli chodzi o pojedynki 1na1, szybkość czy zwrotność, ale doświadczenie pozostaje. Pique zawsze chyba najmocniej ze wszystkich piłkarzy steruje liniami i ustawia zespół podczas spotkań i to na pewno robi różnicę. W dodatku jest wysoki i dobrze gra głową, co dodatkowo pozwala stworzyć niebezpieczeństwo pod bramką rywala i wybijać dośrodkowania spod naszej. Verma jest dobrym obrońcą, ale w ogóle nie gra w Barcy w dodatku do meczu został tydzień a te śmieszki o tym, że trzeba go wsadzić do lodówki żeby nie doznał kontuzji do tego czasu mają w sobie coś z prawdy. Równie dobrze może coś się stać w trakcie spotkania. Jakby Masche był dostępny to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

3

Niestety wątpię. Neuer jest takim piłkarzem, który będzie grał choćby za nazwisko.

2

Typowy Suarez sprzed okresu słabej gry - nie zawsze dokładny, ale waleczny, wszędobylski i skuteczny. Tak właśnie ma grać, ale na formę musimy pewnie jeszcze poczekać bo nie był to jeszcze Suarez z lat 2015-16

0

Najbardziej podoba mi się ten na Fidżi, cudowny klimacik.

0

Faktycznie, przyjemne dla oka. Cieszyłabym się, gdyby takie były i może skusiła się na zakup, aczkolwiek jestem fanką szerokich pasów jeśli chodzi o domowe stroje Barcy.

0

Nie. Jest mniejsza presja a jak nie strzeli to nic się nie stanie.

0

W meczu towarzyskim to se może, a jak na Euro był mecz o pierwsze miejsce w grupie z Chorwacją to nie strzelił na 2:0 i Chorwacji udało się wygrać. Oczywiście, zdarza się, ale moim zdaniem 11 powinien wykonywać ktoś inny.

0

Mi trochę szkoda że Buffon tak się żegna z reprezentacją.
Lustig, haha, jaki taniec!

2

Czytałam dziś ten artykuł i jak na początku byłam zainteresowana, tak jak doszłam do kwestii związanych z piłką nożną, po prostu się wkurzyłam i przestałam czytać. Najpierw poirytował mnie ten tekst że w Hiszpanii Messi nie uchodzi za zbyt lotnego intelektualnie czy jakoś tak (no tak, w końcu nie angażuje się w tematy polityczne), potem ta historia z di Stefano, która w tym artykule jest po prostu kłamstwem. Gdy przeczytałam, że Ronaldo do musiał ciężko harować żeby dojść do poziomu Messiego podczas gdy ten nie musiał nic robić po postu zamknęłam internet i odłożyłam telefon. Enough

5

Dziwne. Jeszcze jakiś czas temu mówił, że Barcelona zachowała się bardzo dobrze a za brak transferu odpowiada jego obecny klub, bo nie wywiązał się z obietnicy.. Teraz to wyglada jakby to Barca zawaliła a Nicea jest cudowna i go kocha.

0

Kocham tę piosenkę.

0

Nie do końca mogę się zgodzić. Owszem, Suarez marnował sytuacje ale jaki napastnik tego nie robi? Nie był w tym aspekcie jakimś ewenementem. Mimo to strzelał dużo goli i miał łatwość w dochodzeniu do dogodnych sytuacji. Jak mówisz zawsze był niedokładny, często niecelnie podawał i miejscami był „drewniany”.
Jednak nie doszukiwałabym się w przyczynach jego słabej gry tej drobnej zmiany pozycji. Już zeszły sezon miał dużo, dużo słabszy niż 15/16, gdzie strzelił 59 goli. Suarez zawsze wykonywał w Barcy dużą pracę fizyczną, chyba największą z całego zespołu. Zawsze bardzo dużo biegał, pracował w pressingu i wracał się do obrony zwłaszcza przy rzutach różnych/wolnych. To, że Suarez nie może trafić w sytuacji 1na1 nie jest winą braku Neymara. Nie wiem, czy to mu siedzi w głowie, czy jest to kwestia jakiejś dolegliwości (chociaż jak mówiłam - już zeszły sezon miał słaby), czy już po prostu z wiekiem staje się coraz gorszy. Z mojego punktu widzenia na pogorszenie jego gry ma jakiś wpływ zmiana w wyglądzie jego ciała. Zawsze był dość masywny, ale wyglądał dobrze, był bardziej opływowy, zwinny, zwrotny. Teraz jest takim grubym klocem i jak się porusza na boisku to wyglada po prostu pokracznie. Nie bez powodu gdy do Realu przyszedł Zidane to Ronaldo musiał się pozbyć nadmiernego umięśnienia.

46

Nie chcę za bardzo umniejszać Asensio bo wyjdzie, że jestem zazdrosna, ale zachwyty nad tym chłopakiem są moim zdaniem przesadzone. Jak się wejdzie na różne media społecznościowe to robi się z niego jakiegoś półboga. Moim zdaniem w jego pokoleniu jest kilku lepszych piłkarzy, a Marco już nazywają przyszłym zdobywcą ZP i obecnie najlepszą lewą nogą w La Liga. Chłopak zniknął na długo, strzelił ładnego gola nie robiąc nic więcej w całym meczu i ludziom już odwala. Może nie oglądam go zbyt uważnie, ale moim zdaniem chłopak nie oferuje zbyt wiele poza dobrze ułożoną lewą nogą.

0

No to mówię - ma dobrze ułożoną nogę, nic poza tym

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?