Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Najlepsi strzelcy Europy sezonu 14/15 (we wszystkich rozgrywkach):
1.Ronaldo 50
2.Messi 46
3.Neymar 30
3.Harry Kane 30
Nieźle :)
2
Jak Messi nie jest w formie to go rywale doganiają. Inna sprawa, że tej szybkości z 11/12 to już nie ma (a szkoda) ale teraz jest dużo silniejszy fizycznie no i ma jeszcze lepszy przegląd pola, strzały z dystansu i inteligencję boiskową (regulowanie tempa gry itd).
3
Co prawda PSG wyszło bez wiary, ale ten mecz pokazuje, że nawet z Messim bez formy (de facto nie zrobił dzisiaj żadnej akcji po której byłoby bardzo groźnie pod bramką - mogę się mylić, ale takie mam wrażenie) możemy zagrać bardzo dobry mecz i zdominować naprawdę dobry klub.
1
To że Messi gra ostatnio słabiej to dobry prognostyk na absolutnie kluczową część sezonu (półfinały i finał ewentualny) bo Leo nie ma w zwyczaju być pod formą dłużej niż 3-4 tyg., a już trochę tą obniżkę ma ;)
Plus że Neymar i Suarez (no dzisiaj jednak słabiej zagrał) grają swoje i są w dobrej formie :)
12
Robeto z każdym meczem gra coraz lepiej i coraz bardziej mnie zaskakuje :) Powinien dostać w tym sezonie jeszcze kilka szans, bo do tej pory wykorzystywał je co najmniej dobrze.
1
Busquets wymiatał dziś :D
No i pierwszy mecz Roberto na DM z lepszym rywalem. Zobaczymy jak sie zaprezentuje, bo popełniał spore błędy (np. nie patrzył co sie dzieje za jego plecami w polu karnym) w poprzednich meczach, których rywale nie mogli wykorzystać, bo byli za słabi. PSG też jest słabe, no ale Ibre, Cavaniego, Verattiego, Pastore ma, więc zobaczymy :)
1
Komu gol Jamesa przypomina tą niesamowitą tiki-takę w wykonaniu Messiego, Pedro i Xaviego (gol Leo) w meczu z Panatinaikosem na CN w sezonie 10/11 Ligi Mistrzów?
Oczywiście tamta klepka to poziom wyżej niż to co zrobił Real, jednak był wtedy niesamowity ścisk, decyzje musiały zapadać w ułamkach sekund, ale tutaj też mamy doczynienia z naprawdę świetną akcją :)
1
No to jest argument :P Jednak wobec takiego wyniku w pierwszym meczu wolałbym, żeby Ney usiadł na ławce i odpoczął przed Espanyolem - będzie ciężki mecz na pewno. A Pedro da sporo w defensywie.
1
Chciałem zobaczyć Pedro, bo dzisiaj ważniejsze(wg mnie) od finezji w ataku Neymara, będzie poświęcenie w obronie Pedro. Grając z MSN bronimy tak na prawdę "w 7,5", bo Messi wraca się na własną połowę dopiero jak jest na prawdę źle, Suarez jest strasznie aktywny w pressingu, ale musi zostać wyżej, żeby w razie czegoś zebrać jakąś piłkę, więc z obrony jest wyłączony, a Neymar w defensywie nie gra na 100%. Z Pedro mamy zawsze 8 piłkarzy z tyłu i czasami wracającego się Messiego i Suareza.
A 7 zawodników w obronie to jednak jest mało.
4
To może bardziej imponująco zabrzmi, że od 5,5 roku na Camp Nou w lidze mistrzów przegraliśmy tylko z Bayernem w pamiętnym blamażu? :)
12
Ja uważam, że może być jutro stosunkowo śmieszne sędziowanie (któremu się będę przyglądać bacznie) w meczu Real - Atletico.
Bynajmniej nie mówię tutaj o jakimś "smarowaniu przez Pereza" albo sugerowaniu, że "Real wygrywa przy pomocy sedziów", ale zwyczajnie, chcę zwrócić uwagę, że UEFA to jakby nie patrzeć korporacja, która nastawia się na maksymalny zysk. Gran Derbi to w tej chwili mecz o takim rozgłosie, którego nie miał nigdy (dzięki przybyciu takich gwiazd jak Neymar, Suarez, Bale czy James), a UEFA cały czas nie ma Gran Derbi na rozkładzie w LM. Raz się udało w 10/11 ale wtedy to jeszcze nie było to samo - zresztą to było już 4 lata temu. Uważam, że ci na górze, bardzo chcą finału Real-Barcelona, który by pewnie pobił wszelkie rekordy oglądalności. W tym roku nadszedł idealny moment - Barcelona prawie jest w półfinale, Porto i Juve są bardzo blisko, a te drużyny nie stanowią większego zagrożenia dla tych gigantów, a Real może mieć problem. Jeżeli Atletico by przeszło półfinały stałyby się bardzo mało atrakcyjne (co to za skład : Atletico, Porto, Juventus...) - co innego gdyby przeszedł Real ;)
Nie mówię, że tak będzie, że sędzia zacznie drukować pod Real, bo gdyby sytuacja była odwrotna (Barcelona musi walczyć o awans, Real zapewnia sobie go w pierwszym meczu) to rozważyłbym możliwość działania w drugą stronę ;)
Istnieje taka możliwość i jestem ciekawy czy tak będzie (np. dyskusyjna czerwona kartka dla Atletico, wynurkowany karny czy coś takiego), absolutnie nie będę tu oskarżać Realu, tylko UEFĘ, która na pewno poluje na Gran Derbi w finale :)
1
Oby tylko Khedira nie zagrał, bo Oblak nie nadąży piłki z siatki wyjmować ;/
1
Jak Barcelona wygra potrójną koronę (nie zapeszajmy) a Brazylia wygra Copa America, to możemy mieć całą naszą trójeczkę w top3 ZP :)
2
No, bo z Realem i Valencią to rzeczywiście w pierwszej połowie tyle sobie okazji stworzyliśmy, nie to co rywale, którzy byli bezradni.
Kolejny taki mecz i może nas szczęście opuścić (bo ono nam dopisało z Valencią i w pierwszej połowie z Realem), a jak tak się stanie to będzie ciężko.
Nie mówię, że "Barcelona odpadnie" tylko, że tu jeszcze nic się nie rozstrzygnęło - owszem, jak Barcelona dobrze wejdzie w mecz, zdominuje PSG to będę spokojny. Z City od pierwszej minuty było widać, że MC nie będzie miało nic do powiedzenia a i tak zrobiło się gorąco, jak dostali karnego. Nic w futbolu nie jest pewne - wystarczy pech i może być groźnie.
1
Skoro nie dają rady w Barcelonie B, to dlaczego mają dać radę w pierwszej lidze?
Rozumiem, że jak np. 2 sezony temu taki Deulofeu brylował w Barcelonie B, która zajmowała 3-5 miejsce w lidze, a sam strzelał jak na zawołanie, to trzeba było myśleć o wypożyczeniu, bo był "za dobry" na 2 ligę. Ale tutaj? Ja nie widzę podstaw, skoro nie dają rady w 2 lidze, to niech grają w 3.
8
Żebyście się, za przeproszeniem, nie posr*** w galoty, jak PSG strzeli gola na 1-0 w pierwszych 10 minutach, a potem będą cisnąć Barcelonę jak Valencia (ale z większą skutecznością). Wierzę w awans, ale to jeszcze nic pewnego, wszyscy mówią, czy "wyobrażamy sobie PSG wygrywające na CN 3-0".
Ja powiem inaczej. Jestem w stanie wyobrazić sobie PSG strzelające bramkę na 2-0 w 60 minucie spotkania... Trzeba zagrać na 100% i mam nadzieję, że Barca zagra podobnie jak z City, ale nieco skuteczniej :)
6
Pogba : 7 goli, 2 asysty
Rakitić : 5 goli, 7 asyst.
3
Zatem bardzo wiarygodne źródło...
Może jeszcze ASZDziennik?
18
Dobrze mi się wydaje, że Fabregas 4 miesiące temu miał 15 asyst? xD
1
Ronaldo dzisiaj jednak zrobił mu konkurencje :D
1
Wg mnie Alves zagrał (jak na siebie) stosunkowo słabo. W pierwszej połowie zarówno pomoc jak i obrona kompletnie nie istniała. Co prawda większość ataków Valencii szła (naszą słabszą) lewą stroną, ale Alves swoje za uszami ma, a nie odkupił swoich win (jak to ma w zwyczaju) jakąś dobrą grą w ofensywie, dlatego ocena jest taka jaka jest.
Świetnie zagrał Bravo, Mathieu całkiem dobrze, Adriano dramatycznie słabo, Pique i Alves słabo, Busquets i Mascherano dobrze, Xavi średnio, Suarez genialnie (każde jego zagranie było magiczne, ale strasznie mało razy miał piłkę przy nodze), Neymar i Leo dosyć dobrze.
Raktić dał nam w drugiej połowie kontrolę nad meczem, a Pedro zapierdzielał klasycznie w pressingu, więc zmiany bardzo na +.
1
Barcelona z Milanem w LM 11/12 w fazie grupowej na CN też straciła bramkę w pierwszej i ostatniej minucie :P Ale wtedy było 2-2.
1
Nauczysz się wreszcie pisać po polsku? Bo oczy bolą od patrzenia na ten bełkot...
9
Messi de facto też dzisiaj strzelił na pustaka, bo pierwszy strzał nie minął bramkarza :P
0
Grzmot przywalił w słupek!
Nie wiem miałem takie przeczucie, że kurde Ronaldo tak dawno nie zepsuł karnego... kiedyś musiał :P
0
Albo parę dni - tydzień, albo z 1-2 miesiące.
Raczej bym się skłaniał do tego, że będzie kilka dni.
0
OMG... tutaj też zrobiłeś sobie konto...
2
Oglądałem do samego końca mecz Chelsea- MU. Włączyłem mecz Realu. Gol. xD
0
Czo ten komentator - przeciez Sevilla też u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała...
1
Otamendi to razem z Pique najlepsi stoperzy w tej chwili (aczkolwiek Gerard ma ostatnio niepokojącą obniżkę formy). Co do Mustafiego itd się nie wypowiem bo nie zwracałem zbytnio na nich uwagi.