Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Tu warto zwrócić uwagę na jego gole - porównajcie te obecne, z tymi z sezonu 10/11 czy 11/12. Wtedy strzelał po indywidualnych rajdach (czasem), ale głównie z okolic 5-12 metra, po dobrych zagraniach kolegów, czasem po samodzielnym wypracowaniu sytuacji i wiele z tych goli to sytuacje sam na sam (!) z bramkarzem. W tym sezonie bramki zdobyte z mniej niż 15 metrów można policzyć chyba na palcach jednej ręki. Wszystkie gole Leo zdobywa z okolicy linii 16 metra. To wręcz niebywałe, że z takiej odległości on dalej zdobywa >40 bramek w sezonie! On powinien ich mieć co najwyżej 15, może 20 (biorąc pod uwagę, że to Leo). A on ich ma 44.
Taki Leo mi się mniej podoba niż ten z 11/12 czy 10/11, ale jest nawet bez porównania lepszy(to tak jakby porównać obecnego Xaviego z tym z 10/11 - niby gra nieźle, ale wtedy to była czysta poezja). On teraz jest naszym pomocnikiem, skrzydłowym, fałszywą dziewiątką, rozgrywającym, killerem pola karnego, klasyczną dziewiatką w jednym. I jeszcze niejednokrotnie zapierdziela w pressingu. Nie było piłkarza tak kompletnego i nie będzie.
12
Od pomocy w zwyż nasza gra opiera się tylko i wyłącznie na tym jednym zawodniku. To wręcz niebywałe, że on jest zdolny do brania na siebie takiej odpowiedzialności - kiedyś Messi był głównie od hasania, ośmieszania rywali swoimi dryblingami, rozrzuceniu paru super podań i strzelania bramek po świetnych akcjach Alvesa, Iniesty, Xaviego, Villi czy Fabregasa.
Obecnie Messi jest absolutnym mózgiem zespołu (tak jak kiedyś Xavi). To nie Busquets/Iniesta reguluje tempo. Robi to Messi. Leo decyduje za całą drużynę kiedy atakujemy, kiedy przyspieszamy, kiedy ryzykujemy, a kiedy uspokajamy grę. To Messi rozpoczyna wszystkie akcje po momentach klepania i spokoju. To Messi jest jedynym naszym pomocnikiem, który zagrywa genialne piłki, których nie powstydziliby się Xavi z Iniestą z najlepszych lat. To Messi bierze na siebie odpowiedzialność za przejście 2-3 graczy i napędzenie akcji. I w końcu Messi wykańcza niebywałą liczbę sytuacji.
8
Takie moje krótkie (?) rozważanie na temat Barcy Lucho i roli Messiego ;)
Lucho poszedł w całką inną stronę niż Pep. Z drugiej strony pokazuje, że jest inteligentnym trenerem - wiedząc, że ma beznadziejną linię pomocy, zamiast opierać na niej (i Messim) całą siłę rażenia Barcelony, jak to miało miejsce do tej pory, przerzucił ciężar na napastników i na żelazną defensywę. Nie mógł tego zrobić, bez doprowadzenia do bardziej bezpośredniej gry, bo bez tego cały plan by się posypał. Trzeba grać szybciej, nie dominować spotkań aż w takim stopniu jak kiedyś - dopuścić rywala na własną połowę i czasem skontrować, albo wykorzystać SFG.
Mówiło się kiedyś o Messidependenci, głównie ze względu na ilość goli strzelanych przez Leo. Teraz się o tym wprost nie mówi, głównie ze względu na działający na wyobraźnie tercet MSN.
Ale jeżeli by się chciało coś powiedzieć o obecnej Barcelonie to jest to hiperuberextraMessidependencia.
0
Messi 22 asysty i 44 gole czyli 66 pkt w kanadyjce ^^
0
Ma +1 do asyst to sie cieszy :D
0
Pytanie czy Real się bedzie w ogóle odwoływać, bo może dla nich lepiej żeby pauzował w najłatwiejszym meczu jaki im został niż potem z np. Sevillą czy Valencią.
1
Nie była, ale karteczkę dostał za symulację (domniemaną). Dobrze że wreszcie doczekał się łatki symulanta bo do tej pory gwizdali mu wszystko w polu karnym.
2
Heh a ja już pisałem komentarz "klasyka..." i miałem wyłączać mecz bo myślałem że to karny xD
Ronaldo to ma talent - 2 żółtka za symulki w 3 kolejnych meczach :P
1
Na razie tylko jedna, miał jeszcze Ronald okazje bo ktoś wchodził wślizgiem, ale to było przed polem karnym więc stwierdził że tym razem przeskoczy :)
2
Śmieszne że Bejl kiedyś był obrońcą a teraz nie dość że w ogóle nie pomaga w defensywie to jeszcze nawet jak zakłada pressing to daje się objechać w dosłownie każdej sytuacji :P
1
No tak zapomniałem, że zaliczył asyste, a potem posłał z 3-4 podania (do Neymara czy Alby) które powinny się zakończyć golami.
W zasadzie zagrał beznadziejnie nie to co Ronaldo. A i jeszcze Ronaldo strzelił 5 goli a Messi nie. Wygrałeś ;
1
Rayo może to wytrzymać - ogólnie oni zawsze stosują ten sam schemat i grają na maxa do 90 minuty, ale zazwyczaj grali tragicznie w defensywie i w tej 90 minucie nie mieli o co grać.
Ogólnie Rayo, Atletico i Barcelona(w tym sezonie) wyglądają kondycyjnie na prawdę świetnie i potrafią wytrzymać do ostatniej minuty z morderczym pressingiem.
2
Rayo gra niesamowicie ;) Zobacyzmy co będzie w drugiej połowie, ale największa skaza Rayo w meczach z Realem była taka, że mimo że tworzyli sporo okazji bramkowych, to dawali Realowi całe połacie wolnej przestrzeni i dopuszczali do kilku sytuacji 3 na 3/4 na 4 w ciągu meczu, co kończyło się 2-3 golami Realu.
Dzisiaj grają trochę bardziej z głową w ofensywie - dlatego też nie mają tylu okazji co zwykle, ale też świetnie w defensywie - poza główką Ronaldo i tym błędem obrońcy, co bramkarz wślizgiem ratował to Real nie miał żadnej okazji.
Oby tak dalej! :)
8
Tak szczerze to oni grają z Realem lepiej niż my w pierwszej połowie w GD :P
A wyobraźcie sobie co by tu się działo jakby mieli Messiego.... :)
0
Uhu, ale faux pas :P Nie zauważyłem go xd
0
Wie ktoś może dlaczego w ataku Rayo gra Manucho a nie Bueno, ktory pyknął już 16 goli w lidze? :)
1
No tak - 16 letni chłopak to w 100% dojrzały i doświadczony mężczyzna, w pełni odpowiedzialny za swoje decyzje.
Był gwiazdą w swoim kraju, podjarał się tym że może trenować z Ronaldo, Benzemą, Balem itd - co mu się dziwić, ze jak ma zapis w kontrakcie to woli treningi z pierwszą drużyną...
W końcu zobaczy że mu to nie wychodzi na dobre (chyba głupi nie jest) a i jak mu to powie i Zidane i Ancelotti i może jakiś CR/Ramos/Casillas to chyba się ogarnie? Przynajmniej ja tak uważam.
1
Tylko że Rayo potrzebuje z 15 sytuacji bramkowych żeby strzelić gola a Realowi wystarczą max 3-4.
2
A aparat uchwycił uśmieszek pod wąsem? Bo jak nie to się nie liczy :D
4
Kocham interwencje Casillasa po stałych fragmentach gry :D
1
Zobaczymy co będzie za 3-4 lata - ma jeszcze czas by zmądrzeć, w jego wieku nikt nie marzy nawet o Barcelonie B/Castilli więc ja bym się nie cieszył na zaś.
1
Bo zagrał dobrze z Almerią? Rudy gra w tej chwili kapitalnie, nie wspominając o tym co w tej chwili wyczynia Gerard - to oni powinni grać do konca sezonu.
1
No kuźwa a co ma robić DM. Busquets to co robi w takich meczach? Co drugie podanie to lob za linie obrony? Do cholery - w tym meczu gra jako DM to trzeba go rozliczać jako DM, a nie jakiegoś ofensywnego pomocnika. Jak gra jako rozgrywający to gra kaszanę, ale jako DM ja nie widzę za co go można hejtować...
1
Rok temu strzelił Puyol, teraz Bartra :D
0
Hmmm to jako defensywny pomocnik ma przedryblować całą drużynę Almerii i ośmieszyć bramkarza? Kurde czy wy się slyszycie...?
1
Pewnie że nie nadaje się do Barcelony na dłuższą metę. Ale czy to powód, żeby go zmieniać w tym meczu, w którym gra OK?
Na kreatywnego pomocnika/rozgrywającego sie nie nadaje, bo jest zbyt szablonowy, a jako DM w meczu z Realem czy jakimś PSG zrobiliby mu z d*** wiatrak, ale jako defensywny pomocnik w meczach z ligowymi ogurasami się w 100% sprawdza.
1
Bramki nie będą miały żadnego znaczenia, no chyba, że zrówna się z nami Atletico, które wcześniej wygra z nami u siebie 3-1.
Z Realem sprawa jest prosta - tyle samo punktów : Real ma mistrza.
3
Co ci Roberto zawinił? Owszem w niektórych sytuacjach widać że to nie urodzony DM, Almeria nie potrafi wykorzystać tego, że nie zawsze odwraca głowę do tyłu żeby wiedzieć co jest za nim, ale kurde... piłek nie traci, trochę odbiorów zanotował, nie odstaje poziomem od reszty, nie spowalnia akcji. Czego chcieć więcej od DMa w takim meczu?
0
Pedro gra to samo co Neymar tylko nieco rzadziej traci piłkę, za to w bardziej wkurzający sposób :P No i zapierdziela więcej w pressingu więc i tak na + w stosunku do Neya w obecnej formie.
3
Bo to jest szansa dla tych z ławki rezerwowych a nie z trybun ^^