Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Malaga pod ścianą - wobec niemal pewnego zwycięstwa Villareal z Cordobą (ostatnia drużyna LL w dodatku grają u siebie) w razie porażki/remisu z Realem będą mieli stratę 7-8 pkt do Villareal i 6 spotkań do końca - de facto nie do odrobienia.
Mam nadzieję, że Malaga powalczy dziś o zwycięstwo, które przedłuży szansę na europejskie puchary. Z drugiej strony remis im nic nie daje, więc oby zbyt odważnie nie poszli do przodu przy stanie np. 1-1, albo 0-0.
0
Espanyol jest w tej chwili na 8 miejscu w La Liga więc nie wiem czy taki cienki. I na CN, gdyby nie ten kapitalny gol Messiego na 1-1 z 45 minuty to mogłoby być ciężko, bo pierwsza połowa była słaba.
1
No ale jednak nie zapierdzielają, a nawet jeżeli to nie ustawiają się tak dobrze jak Pedro. Nie gra cudownie, ale ja nie rozumiem dlaczego są takie hejty na niego, skoro w dzisiejszym meczu zagrał nieźle.
1
A to ciekawe, bo od wejścia Rakiticia własnie przejeliśmy kontrolę nad środkiem pola i wreszcie potrafiliśmy zagrać wyżej i utrzymać się dłużej przy piłce.
1
No już licz na to że się podłożą Barcelonie, nawet jakby Real miał dzięki temu wygrać mistrzostwo to zagrają na 100%, to są sportowcy, a nie antyfani Realu.
4
Suarez już strzelił więcej goli w meczach w klubie niż w całym 2014 roku ! :)
2
Bez jego zapierdzielania w defensywie w końcówce bardzo możliwe, że by nie było tego wyniku. Poza tym, jeżeli gra tyle ile gra to co się mamy dziwić...
Idealny zawodnik na końcówki takich spotkań.
0
Jeszcze derby - a niestety, o ile Real się nie potknie, to trzeba wygrać wszystko do końca.
4
Suarez 12 goli w ostatnich 12 meczach, Messi 9 goli w ostatnich 12 :P
0
A wiesz, że większość z tych 45 asyst było właśnie do kogoś z MSN, czyli niektóre bramki liczysz podwójnie?
Bo jeżeli się nie mylę, to cała Barcelona strzeliła coś koło 140 goli...
3
Dobrze, że jest 1-0, bo równie dobrze mogłoby być 3-0 dla Valencii i by było po sprawie. Coraz bardziej mi ten mecz przypomina ten sprzed roku na CN, oby nie skończył się podobnie - mam nadzieję, na podobny scenariusz jak w GD - czyli Real/Valencia ciśnie do 45 minuty, a potem my przeważamy w drugiej.
1
A może po prostu Valencia jest na tyle dobra, że nic tu nie pomoże?
Z Realem jakim składem byśmy nie grali, to w pomocy jest sito, z Valencią (która wcale nie jest jakoś dużo od Realu słabsza) z innym ustawieniem jest podobnie. Nasza pomoc nie istnieje, a dzisiaj do tego dochodzi tragiczny Adriano i Pique ze słabszym dniem.
2
Kiedy Iniesta zagrał tak jak Busquets teraz w tej akcji do Leo? Kurde... :D
76
Ten mecz ma podwójny smaczek - jeżeli uda nam się wygrać z Valencią, to na 99% jutro Sevilla zrówna się z nią punktami, zatem rozgorzeje walka na śmierć i życie pomiędzy Valencią a Sevillą o 4 miejsce, równoważne z udziałem w lidze mistrzów (bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł te drużyny wyeliminować).
Nie muszą wspominać, że obie drużyny będą grać z Realem, a przy takiej motywacji jaką jest LM na pewno dadzą z siebie wszystko.
Dlatego trzeba koniecznie dzisiaj wygrać!
0
Busquets ma w lidze co najmniej 2 asysty (może więcej) więc pewnie tak... :P
1
Fatalny, nie fatalny - Valencia przegrała tylko jeden mecz u siebie w tym sezonie i było to własnie w starciu z Barceloną. To był mecz na 0-0, ale udało się go wygrać - tylko 2 inne drużyny były w stanie wywieźć stamtąd remis, więc dlatego ten mecz wyglądał jak wyglądał. Kontrolowaliśmy w miarę poczynania Valenci, sami mieliśmy jakieś sytuacje (odegranie Neymara i Suarez z 10 metrów w bramkarza) więc tamten mecz nie był rewelacyjny ale udało się wygrać.
1
Rakitić w tej chwili to kreatywność ma 0, Iniesta - czasem zdarzy mu się mecz w którym zagra trochę odważniej, ale to wyjątek od reguły.
Xavi jest najbardziej kreatywnym piłkarzem pomocy i jeżeli będzie mógł zagrać nieco wyżej, bez tylu obowiązków defensywnych co zwykle, to może trochę odciążyć Leo
1
Messi zadebiutował w LM w sezonie 04/05 w wieku 17 lat i do sezonu 08/09 zaliczył 2 asysty. Tymczasem Ronaldo do sezonu 08/09 miał już 9 asyst w LM. Stąd ta różnica ;)
5
Nie żeby coś, ale Valencia to (mogę się mylić) jedyny klub w lidze przeciwko któremu od pierwszej minuty zagrał Masche z Busquetsem.
Ponadto Enrique powtarza ten manewr po raz drugi. Widać ma ku temu powody - coś go niepokoi w pomocy Valencii - bo przecież to nie może być przypadek że na 32 mecze para MB zagrała w 2 i oba były z Valencią ;)
5
Ciekawostka : we wszystkich meczach w klubie w 2014 roku Suarez strzelił 15 bramek. W 2015 roku również strzelił już 15 bramek (wiadomo zawieszenie itd, ale statystyki to statystyki :P).
0
Jeżeli Xavi będzie niemal zwolniony z obowiązków defensywnych, to ok, ale w przeciwnym wypadku będziemy mieli zbyt mało kreatywnych piłkarzy w pomocy.
4
Mi 91-90 :P
Zresztą nie ważne ile, ważne żeby był mistrz :)
0
Jak odkładasz po 15 zł dziennie, to za jakieś 3 miesiące będziesz mógł pojechać ;)
4
Jeżeli nie liczyć goli Suareza jako dogodnych sytuacji, bo sam je wypracował (czyli np. w bramce na 3-0 przeszedł jednego gracza : słownie JEDNEGO) to znaczy, że dogodne sytuacje nie istnieją, bo w każdej bramce mamy doczynienia z przedryblowaniem choć jednego piłkarza, żeby stworzyć jakąś przewagę, chyba że nastąpił jakiś katastrofalny błąd drużyny przeciwnej i drybling nie był potrzebny. Bo czym ma się różnić bramka, w której pomocnik zwiódł rywala i dograł świetną piłkę od sytuacji w której napastnik minął obrońcę i strzelił gola?
A jeżeli Messi ma piłce na nogę na 16 metrze, nieatakowany, to jest to dogodna sytuacja i ja zawsze widzę piłkę w siatkę. Dla Milika to nie będzie setka, ale to jest Leo - dla niego to tak samo jakby był sam na sam z bramkarzem.
1
Messi kiedy uderzał w słupek, Suarez przy 3-0 goli to co nie była 100% sytuacja? Przy 2-0 również Luis sam sobie setkę wypracował. Oprócz tego ciekawa akcja Leo po której uderzył strasznie niecelnie z 16 metrów, wcześniej mijając 4 graczy, także niezła sytuacja Neymara w polu karnym przy stanie 0-0 kiedy uderzył za słabo. Wolny Leo też był stosunkowo groźny.
43
Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych linijek odechciało mi się czytać tego bełkotu, na prawdę. Zgadzam się z ogólną tezą tego artykułu - czyt. Barcelona nie kontroluje meczów tak wyraźnie jak np. za Pepa, ale sugerowanie że wynik z PSG nie jest sprawiedliwy i że Barcelona miała 1,5 (sic!) sytuacji na zdobycie gola a PSG 5-6... -.-
Zakrawa o nieśmieszny żart.
1
Parafrazując HeilRJ:
Close your legs bitch, Suarez's on the pitch!
:D
7
I kolejna ciekawostka : do tej pory Barcelona w LM u siebie zdobyła 8 goli, na wyjazdach 13, z tym, że w meczach wyjazdowych poza MSN nikt z pozostałych piłkarzy Barcy nie strzelil gola :P
5
Wg mnie CNN jest zdecydowanie lepszą stacją od BBC, ale każdy może mieć swoje preferencje - szanuje je :)
2
Zrumiałem.