Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
It's too hard for you to copypaste that into google translator?
1
O tak, to było dobre :D Chyba najlepszy pomysł redakcji na prima aprillis (i to polskie i hiszpanskie) :)
4
W ostatnich 7 meczach tylko raz zdobyliśmy więcej niż 3 gole (w dodatku to było z Rayo, które jedziemy od 4 lat jak chcemy : bilans bramkowy 37-2 : srednia goli strzelonych : 4.63 na mecz)
I liczycie, że zdobędziemy 5 przeciwko Realowi?
OK, jesteśmy w dobrej formie, ale to jest klasyk, nawet jak prowadzisz 3-0 to możesz przegrać. Ja po prostu chciałbym wygrać a najfajnej by było żebyśmy wygrali co najmniej 2-0 żeby mieć lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich starciach i zamiast "3.5 pkt" przewagi (czyt. jeżeli Real się zrówna w pkt z Barcą to ma mistrzostwo) mieć "4,5 pkt" przewagi (jak Barca się zrówna to ma mistrzostwo).
14
Ale mamy śmieszków w redakcji :D
http://www.fcbarca.com/404.html
4
Perez już się zastanawia kogo sprzedać, żeby mu dać fajny numer za rok :D
0
Pewnie rekord pobił w 2014 bo po co by strzelał hat-tricka na Bernabeu? :)
A dobra wtedy chyba pobił też rekord goli w klasykach, ale kto go tam wie :P
4
Messi w ostatnich 10 ligowych kolejkach strzelił 17 goli. Dajmy na to, że Leo utrzymuje to tempo - wtedy po 37 kolejkach ma ... 49 goli. W ostatniej kolejce gramy na Camp Nou z Deportivo la Coruna...
Oczywiście nie ma co się jarać za wczasu - zobaczymy co będzie, ale kto wie kto wie... :) Ten Leo z 2015 roku jest zdolny do wszystkiego.
Kto by się spodziewał, że będzie tak wymiatać w lidze po tym jak po 11 kolejkach miał 7 goli :)
1
Tak. Zdecydowanie.
16
W Paryżu na 100% nie wyjdziemy 3-4-3 :)
1
Nie wiem czy ktoś wrzucał:
https://www.facebook.com/video.php?v=987414924611435&set=vb.176063032413299&type=2&theater
Fajna reklama Adidasa z Messim :)
2
Ten ktoś pewnie nie znał realiów ligi angielskiej, w której ci "wspaniali" obrońcy pokroju Kompany'ego ośmieszają się na każdym kroku, w której "świetnie techniczne drużyny" typu Man Utd, City czy Arsenal tworzą na boisku jedną wielką kopaninę i walkę "kto zbierze 105 głowkę z rzędu"...
Liga angielska jest żałosna i wg mnie Francuska już w tej chwili jej dorównuje, tak samo Niemcy, a o Hiszpanii, która jest lata świetlne przed nią już nie mówie.
PSG to inna bajka - świetni piłkarze, modry trener i dobra organizacja + determinacja i głód zwycięstw. Będzie ciężki dwumecz, ale mam nadzieje ze sie uda :)
2
Możliwe że to będzie ostatni mundial Leo (35 lat, to już schyłek kariery, ale myślę, że nawet w takim wieku Messi będzie w top20 piłkarzy na świecie) - chyba że skończy karierę w reprezentacji wcześniej. Oby mu się udało za 4 lata, bo na prawdę należy mu się to mistrzostwo jak nikomu innemu...
4
Ostatnie 5 sezonów podsumowanie La Liga vs BPL w ćwierćfinałach CL:
14/15 : Hiszpania 3, Anglia 0
13/14 : Hiszpania 3, Anglia 2
12/13 : Hiszpania 3, Anglia 0
11/12 : Hiszpania 2, Anglia 1
10/11(!) : Hiszpania 2, Anglia 3
Nie wiem czy ktokolwiek jeszcze uważa, że BPL jest lepsza od Hiszpańskiej (w której są ponoć 2 drużyny, ale do ćwierćfinału= top 8 Europy dostały się 3 drużyny po raz 3 z rzędu). W ostatnich 4 latach 11 vs 3 to przepaść...
2
Rafinhe a kogo?
0
Sorki, sprawdzałem to z 2 tyg. temu i pomyliło mi się, że ten mecz był w sezonie 08/09 a nie 09/10 :P
41
Od siebie dodam, że od października 2009 na Camp Nou w lidze mistrzów przegraliśmy tylko z Bayernem w feralnym dwumeczu ;)
10
Jakby Szpaku komentował to pewnie jakby to zobaczył, to by zaczął szukać po notatkach co się Rafinhi stało, że aż kartoniade dla niego zrobili (niestety, pewnie jakaś groźna kontuzja proszę państwa...) :P
1
Chyba wiem dlaczego Messi tak się uwziął na te siatki:
Po prostu się wkurzył i postanowił upokorzyć kogo się tylko da tunelem w swoim wykonaniu :D
2
Śniło mi się 10-0 i gdyby tylko Barcelona miała swoją optymalną skuteczność to sen by się spełnił :P
1
Zwróciliście może uwagę na zachowanie obrońców City w akcji Suareza z 1 połowy, w której trafił w słupek (Messi chyba podawał)?
Jak zobaczyłem tą dziurę w środku obrony, jednego Messiego który miał piłkę i jednego Suareza do którego mogło pójśc podanie to stwierdziłem - jak Suarez się zerwie i to podanie dojdzie, to Man City to gówno. No i chwile później - przyspieszenie i... ja rozumiem gdyby obrońcy chociaż się ustawili żeby to podanie przeciąć a Messi zagrał jakoś nie z tej ziemi (jak kilka razy dziś), ale ... ONI NIC NIE ZROBILI. Przecież to jest parodia że w 4 mając do upilnowania Leo z piłką i Suareza do którego pójdzie podanie dać się tak wy**** (bo inaczej się tego nie da określić). To jest poziom amatorski wręcz, a fakt że tak słaba drużyna jest 2 w BPL to kpina (a raczej oddanie poziomu tej ligi - zresztą widzimy efekty : 1/4 a angielskich drużyn... brak).
3
Rok temu gdybyśmy trafili na Bayern to bym raczej nie wierzył w awans - Pep za dobrze zna ten klub, zna słabe strony tiki-taki - zniszczyłby nas taktycznie.
Ale!
Teraz trenerem jest Enrique a nie Tata czy śp.Tito. Teraz nie ma utrzymywania się przy piłce ponad wszystko - jak to nie wychodzi, to gramy z kontry, jak nawet to nie wyjdzie to mamy stałe fragmenty gry, z których jesteśmy ostatnio bardzo groźni. Są perfekcyjnie rozgrywane - dzisiaj Suarez dwukrotnie znalazł się w dobrej sytuacji po rożnym, a raz Messi (tylko troche źle przyjął). Że nie wspomnę o ostatnich spotkaniach. A w obronie? Również dawno nie straciliśmy gola po SFG. Miodzio. Uważam, że Luis znajdzie sposób na Bayern.
Z drugiej strony : zmienił się styl gry, ale zmienili się piłkarze.
Z tego składu, który "zna" Pep został tylko Pique, Mascherano, Alves, Busquets, Iniesta, Messi. A cała nasza siła (nie licząc Messiego) tkwi w Suarezie i Neymarze.
1
Ot nie podoba mu się jego styl. Ja na przykład nigdy (nawet gdy grał w MU) nie lubiłem stylu Ronaldo - tego machania nogami nad piłką - wtedy jarałem się Ronnim, który miał w sobie "to coś" - dla mnie styl CR zawsze był "surowy" pozbawiony magii.
To nie jego pierwszy taki komentarz (wiem bo czasem śledze rm.pl) i cóż poradzisz - chce futbolu widowiskowego (sztuczek itd) a Messi tego nie daje.
Ale dla mnie to co robił dzisiaj to poezja futbolu :D
1
Stwierdziłem przed meczem z Eibarem że jak Barcelona wygra nastepne 3 mecze to ścinam się na łyso.
Oj czuję, że będę świecił łysiną jak Pep w poniedziałek :P
1
Wolałbym dwumecz z Bayernem, bo jednak Pep te finały zawsze rozgrywał tak, że nie było wątpliwości kto jest lepszy - specjalista od finałów. W dwumeczu to my bylibyśmy faworytem, a w finale nic nie wiadomo.
1
Tu powinno być 8-0. Mam nadzieję, że piłkarze na prawdę podeszli do tego tak piknikowo jak sprawiali wrażenie i że z Realem w sytuacjach sam na sam będą maksymalnie skoncentrowani - bo jak rozgrzeją Casillasa to może być jeszcze trudniej niż z Hartem.
2
Wilfrid "w jego miejsce" Bony :D
1
Rok temu baliśmy się o SFG w meczu z City, a teraz to ja czuję, że większa szansa na gola jest ze SFG z naszej strony niż ich :)
1
Przypominam jak wyglądała druga połowa (do czerwonej kartki) na Etihad. Oczywiście to dwa inne mecze, ale nie bądźmy tacy pewni awansu - jak padnie gol na 2-0 to odetchnę z ulgą.
2
Messi jest lepszy niż kiedykolwiek. To co on wyprawia to się w głowie nie mieści - abstrahuje od podań nie z tej ziemi, od 1,7 gola na mecz w ostatnich meczach ligowych... Ale to jaką on ma technikę... tyle zagrań zapierających dech w piersiach co on zalicza w 1 meczu to ja musze rok grać żeby skompletować :P
0
I Pellegrini chciał to skończyć w 11 xD Przecież Nasri zaraz czerwo dostanie...