Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Co do możliwych wzmocnień środka pola. Na prawdę ciężki orzech do zgryzienia. Na razie wierzę w Rakiticia - że będzie prawdziwym liderem naszej pomocy. Uważam, że Iniestę stać jeszcze na lepszą grę, no i liczę bardzo na Rafinhę, oraz mam nadzieję, że Denis Suarez i Halilović odpalą. Ciężko mi wskazać gracza w Europie, którego chętnie bym u nas widział (poza Modriciem, ale to nierealne). Każdy pomocnik ma jakieś większe wady - Di Maria (strasznie chimeryczny), Isco (za długo holuje piłke, gra pod siebie), Fabregas (wiosna), Ozil (kondycja i znika czesto w meczu), Coutinho (nieopierzony jeszcze), Koke (brak błysku).
Teraz mnie tak naszło, że chętnie bym zobaczył Arde Turana przekształconego w typowego ŚPO w Barcelonie :P To byłoby bardzo ciekawe, ale możliwe że by nie wypaliło.
PS. Ktoś wspomniał o De Brunye. Ciekawa perspektywa, może być z niego na prawdę kapitalny piłkarz, ale to jeszcze nie poziom na Barcelonę. Zobaczymy w przyszłości.
2
Sam nie wiem, ciężko teraz znaleźć jakiegoś pomocnika na poziomie mając w pamięci Xaviego i Inieste w najwyższej formie.
Dla mnie zachwyty nad Pogbą są kompletnie nieuzasadnione i na prawdę oglądam już n-ty jego mecz, oglądałem tyle kompilacji na youtube, a dalej nie widze powodu, by stawiać go wśród najlepszych pomocników. Na prawdę nie potrafię tego zrozumieć - dla mnie gość jest średnim pomocnikiem z niesamowitym strzałem z dystansu i dobrym wykończeniem.
Ale kurde - podania... nigdy nie są wypieszczone, zawsze brakuje tempa, mocy, kierunku odpowiedniego - dla mnie Pogba to Isco² w kwestii grania pod siebie a nie pod drużynę. Ciężko się pisze takie coś, bo ja nie wskazuje wad Pogby - bo nie o to chodzi. Ja po prostu nie widze w nim nic co by było nieprzecietne, coś co by pozwalało stawiać go wśród najlepszych. Na serio nie rozumiem tych zachwytów.
Co do Verrattiego - ja wiem - jest niezły, na prawdę niezły. Ale nie jestem przekonany, że dałby nam to czego potrzebujemy - czyli nieszablonowych i częstych (!) podań prostopadłych do naszych napastników. Kto wie - może Marco by się sprawdził w Barcelonie? W każdym razie mam wątpliwości, a że szejki za mniej niż 60 mln go nie puszczą to tym bardziej nie jestem przekonany.
7
Żadnego, a jeżeli kogoś to Verattiego.
17
Bez spiny proszę, ale w pierwszej chwili pomyślałem "Iniesta dogania Valdesa w klasyfikacji kanadyjskiej" :D
0
Tak szczerze, to sędzia powinien dodać z 4 minuty. Ale dobrze że 2 są - mam nadzieje, ze Chelsea nie wbije :D
0
hahah! Ale jaja! Na dwa razy :D
0
Taaa... teraz chwalą Hazarda - Sirigu rzuciłby się w dobrą stronę i by było, że beznadziejne uderzenie...
1
Mówiłem! :D
I teraz pytanie - czy coś się zmieni do 93 minuty (nigdy nic nie wiadomo) i jeżeli nie, to jak PSG zagra w dogrywce (ma kilku świeżych zawodników) - na przeczekanie do karnych - czy zaatakuje by strzelić 2 gola i rozstrzygnąć dwumecz?
0
Dalej PSG musi strzelić jedną bramkę (do dogrywki, a tak by awansowali) - jeszcze nic nie jest przesądzone. Przypominam poprzednie rozgrywki (tyle, że w drugą stronę :P)
3
To jest ewidentna czerwona (nie biorąc nawet pod uwagę za co Zlatan dostał czerwo). A Ibra powinien dostać żółtko...
No cóż...
1
Nie przesadzajmy - akurat z Chelsea to nam drukowali w 08/09 - w 11/12 oni mieli po prostu farta stulecia, sędzia tam nic nie kombinował.
6
W Bayernie już obaj środkowi obrońcy strzelili, a Lewy dalej nie :P
3
Oglądam już nie wiem który mecz Hazarda i ja na prawdę nie widzę jakiegokolwiek argumentu, żeby go stawiać przed Neymarem. Jakiegokolwiek.
0
Niech bije rekord w Gran Derbi - byle nikogo nie zabił :P
0
Przesadził sędzia zdecydowanie.
10
Pewnie Ronaldo... :)
3
Bo Pep się muruje :D
3
Ibrahimović się już powoli kończy - wg mnie to ostatni jego sezon na dobrym poziomie, a i tak widać, że nie gra jak dawniej (przynajmniej w LM, bo Ligue 1 nie oglądam) - zresztą zobaczmy : Ibrahimović 18 goli, Neymar... 26.
Oczywiście, zaraz ktoś mi może powiedzieć, że w takim razie taki Suarez też się kończy bo strzelił tylko 13 goli. Z tym że tutaj jest inna sytuacja, a i widać progres (bodaj 8 goli w ostatnich 8 meczach) - u Ibry widać tylko regres.
Oczywiście ciężko porównywać wszystkich ofensywnych zawodników w jednym - wiadomo, że każdy ma inne zadania. Mi chodziło tylko i wyłącznie o umiejętności na danej pozycji (oczywiście wszystko wg mojej opinii), a że zadania graczy w ataku są dosyć podobne (co nie znaczy że takie same) to można ich swobodnie porównywać. I dla mnie właśnie ta 4 jest najlepsza na świecie w ofensywie. Ale to tylko moja opinia. I ZP jest absurdalną nagrodą z założenia, ale akurat dominacja futbolu przez Leo i CR (ZP nieprzerwanie ta dwójka dostaje od 7 lat i przez najbliższe 2-3 lata nic nie wskazuje, że ktoś im ją odbierze) spowodowała paradoksalnie, że jest ona w ostatnich latach sprawiedliwa - bo ta dwójka jest na innym poziomie niż cała reszta - i nie ma znaczenia, czy mówimy o obrońcach, pomocnikach czy napastnikach - ci dwaj są po prostu bezkonkurencyjni.
3
Powiedziałbym, że jeżeli każdy z wymienionych graczy jest w swojej najwyższej życiowej formie to wygląda to tak (oczywiście biorąc pod uwagę tylko graczy ofensywnych, żeby nie wchodzić w głupie porównania "czy Suarez jest lepszy od Neuera"):
1. Messi
2. Ronaldo
3. Suarez (mówię to głównie na podstawie sezonu 13/14, bo w tym jeszcze nie pokazał 100% tego co potrafi - ale do tego już bardzo blisko, bo w ostatnich meczach gra kapitalnie)
4.Neymar
0
Według moich obliczeń 6,37 ale mogę się mylić...
1
Ojojoj pięknie! :)
Pewnie skończy się 4-4, bo Schalke przyciśnie i Real coś skontruje, ale na razie dwumecz jest na ostrzu noża :D
1
3, bo Schalke strzeliło w lidze niemieckiej 35 goli, która jest nieco prostsza od hiszpańskiej, czyli powiedzmy, że Messi = ofensywny potencjał Schalke :)
0
I po sprawie. Jeszcze wklepią z 3.
2
Iker ma ten klej w rękawicach :P
2
O ile coś się nagle nie zmieni w grze Realu, a Schalke nie złapie jakiegoś doła psychicznego, to strzelą te 2 gole. Tylko myślę, że stracą też ze 2 - jakby grali lepiej w obronie mogliby wyeliminować Real...
Ale w idealnym momencie dla nas nadszedł dołek Realu ;)
2
No niestety - Real jest słaby, ale Schalke to jednak nie ten poziom co nawet słaby Real - zbytnio uwierzyłem w to, że mogą wyeliminować Real :p
0
Czy mi sie dobrze zdawało że Bernabeu gwizdało na Ronaldo po wślizgu, a jak obrońca Schalke zablokował dośrodkowanie CRa to się cieszyli?
4
I Schalke zaczęło grać kaszane po tym golu...
A szkoda, bo z taką grą jak w pierwszych 20 minutach zdziwiłbym się jakby Real nie odpadł, a po tym co widzę w ostatnich kilku minutach to sie szykuje 3-1 ale nie dla Schalke tylko dla Realu...
2
Grali zbyt dobrze, żeby nie strzelić tego gola. Na prawdę Schalke gra kapitalnie - zwłaszcza wychodzenie spod pressingu na poziomie absolutnie topowym :)
1
Schalke gra zaskakująco dobrze. Nie oglądałem 1 meczu, ale chyba zbyt pochodnie stwierdziłem, że w La Liga mieliby 10-12 miejsce :)