10

Tacie bynajmniej nie chodzi o to, że Messi NIE jest spektakularny, tylko że jest MNIEJ spektakularny w grze indywidualnej niż kiedyś. W 100% się zgodzę - popatrzcie na jego rajdy z 11/12 - wydaje się, że tego nie mógł wykonać żaden człowiek. Teraz również jest kapitalny pod tym względem, ale nie tak jak wtedy. Za to teraz potrafi rzucać takie piłki, jakby połączyć w jednego piłkarza najlepszą wersję Xaviego i Iniesty, nauczył się kontrolować tempo gry, brać na siebie ciężar gry wtedy gdy nie idzie - i nie chodzi tu o jakieś szaleńcze rajdy, ale właśnie podania, robienie przewagi, dyrygowanie grą zespołu.

Messi dojrzał, jest silniejszy, lepiej gra prawą nogą i głową, lepiej gra w defensywie, lepiej się ustawia, ma jeszcze większy wpływ na grę zespołu, ma jeszcze lepsze podania i wizję gry, kosztem mniejszej szybkości i przyspieszenia oraz spektakularnych rajdów (które np.w 11/12 miał z nieprawdopodobną regularnością - teraz również co jakiś czas przejdzie kilku graczy, ale nie tak często jak kiedyś).

0

Nie, nie pisałem ;)

1

Arbeloa uspokaja fanów - po wczorajszym ataku Ronaldo, nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń i będzie gotowy na mecz z Sevillą!
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/07/29/article-1202728-05E27FA4000005DC-695_306x355.jpg

13

Messi od 4 sezonów strzela co najmniej 3 gole w sezonie Realowi Madryt. W tym nie strzelił ani jednego.
Na miejscu Realu bałbym się wychodzić na boisko w ewentualnym finale... :D

4

Dodajmy, że dla Suareza byłby to pierwszy gol w lidze (albo i w ogóle w Barcelonie - nie jestem pewien) więc tym bardziej widać klasę Luisa :)
Albo raczej nie klasę, tylko jakim jest człowiekiem, bo klasę to mógłby pokazać CR gdyby się chociaż powstrzymał od tych głupich gestów, a Suarez autentycznie cieszy się jak dziecko z gola każdego zawodnika Barcy :)

2

na pewno nie kapitan Grzmot :P

5

Najpierw gola Kapitanowi Grzmotowi zabrał dos Santos, potem Arbeloa. Nie wiem jak on to wytrzyma psychicznie... :P
Oby się tylko nie utopił pod prysznicem.

1

Ja bym z takimi opiniami poczekał mniej więcej z 6-7 lat mimo wszystko :)

0

Weź nie strasz :P

1

Almeria gra beznadziejnie w obronie, ale całkiem spoko w środku pola - co zaskakujące. No ale niestety, z taką grą w defensywie, to tu się skończy na jakimś 5/6-1.

3

Tuż za Pedro :)

3

W 2015 roku wyniki strzeleckie naszego trio:
Messi 26 goli, Suarez 18 goli, Neymar 18 goli.
To dlatego nasze trio jest takie mocne - wiadome, że Leo jest najlepszy na świecie i że poza golami dokłada niewyobrażalną liczbę asyst, ale jednak, każdy z naszej trójki strzelił co najmniej tyle goli co Ronaldo w 2015 (CR - 18 goli) - to o czymś świadczy, no i nie ma żadnej przepaści pomiędzy poszczególnymi elementami MSN - wszyscy są niemal jednakowo groźni pod bramką rywala i się wzajemnie uzupełniają.

1

Ciekawostka: statystyki Xaviego w lidze:
sezon 10/11 : 3 gole, 7 asyst
sezon 14/15 : 2 gole, 8 asyst

Wiadoma sprawa, że to co Xavi wyprawial w 10/11 to się nie mierzyło tylko i wyłącznie liczbą asyst i goli, ale jednak szacun, bo wbić takie staty, przy tak małej ilości minut, które on gra to trzeba być na prawdę wielkim :)

2

Nie karmić trolla...

3

Tylko teraz, to Ronaldo raczej na szczycie nie jest, ale wiem, że obrazek sprzed paru miesięcy ;)

3

Jak to policzyles geniuszu? :)

0

Skoro najlepsze druzyny czasem powstrzymuja Messiego, to dlaczego nasza obrona mialaby nie powstrzymac Robbena? ;)

2

Jak będą zagrożeni przez Sevillę albo Valencię (czyt. mniej niż 4 pkt straty którejś z tych drużyn do Atletico) to wyplują płuca na boisku w walce o pewny awans do LM. Jeżeli będą mieli zapewnione 3 miejsce, to po prostu zagrają na 100% bez patrzenia na to, że Real gra o mistrza. Bo przypomnę, że w Atletico wychowanków w podstawowym składzie za wielu nie ma, więc niby dlaczego taki Mandzukić, Griezmann czy Turan mieliby specjalnie grać słabo, żeby Barca wygrała mistrza? To sportowcy i pracownicy, oni nie będą mieli żadnych dylematów przed i w trakcie spotkania.

2

Ja w tym meczu widziałem z dwie kontry Realu - obie nieudane. Reszta to dzidy do przodu - może się uda :)

0

Komentarz usunięty

0

Real 6 obrońcami.

2

Real wygląda jak ogórki grające z Barceloną na Camp Nou - autobus i dzida do przodu na napastnika - może okiwa dwóch stoperów :P
Z tym, że niestety, ale Real ma lepszych napastników niż te ogórki, a Celta duuużo słabszą obronę niż Barca.

15

Celta to podrasowana wersja Rayo Vallecano :D

1

Gdybym miał na studiach informatycznych lekcje polskiego to bym zapewne uważał, pozatym w takim LO to chcę zauważyć, że ortografii już nie uczą. Książki czytałem i to regularnie jeszcze będąc w szkole, teraz też czytam, ale głównie po angielsku + książki z technicznym słownictwem, więc to dużo nie daje.
I chyba jasno się wyraziłem co sądzę o tej "chorobie", a to że zwyczajnie nie umiem ortografii to inna sprawa, bo swoje się przy niej nasiedziałem i w podstawówce i gimnazjum, bo jak mówie zawsze to była moja pięta achillesowa i wszyscy próbowali mi pomóc. W pewnym momencie (1-2 liceum) coś zatrybiło i błędów nie popełniałem, ale w 3 klasie nagle ni stąd, ni zowąd zacząłem mieć problemy z ortografią gorsze niż kiedykolwiek wcześniej i jak mówiłem nic na to nie poradzę.

1

Mi już niestety chyba nic nie pomoże ;< Od zawsze miałem problem z ortografią, w zasadzie w podstawówce, to była jedyna rzecz, z którą sobie nie radziłem, w gimnazjum załatwiłem jakieś śmieszne orzeczenie o dysortografii, w liceum było troche lepiej, ale 3 klasa i teraz na studiach to jakiś dramat i sam nie wiem dlaczego tak sie dzieje, co drugie słowo wpisuje w google bo nie jestem pewien jak sie pisze i najgorsze jest to że mam problemy z rz/sz a z tym nigdy nie miałem problemów (np. słowa typu rozstrzygnąć) i z każdym rokiem jest niestety coraz słabiej, mimo że sprawdzam w tym googlu i próbuje zapamiętać to nic nie daje.
Dlatego przepraszam za błędy, ale ja już z tym nic nie zrobie ;/

2

Post Juventusu rozwala :D

11

Bilans Barcelony z czasów Guardioli i Enrique w poszczególnych sezonach:

Sezon 08/09 :
62 mecze, 42 W, 13R, 7P
Sezon 09/10:
59 meczów, 45W, 10R, 4P
Sezon 10/11:
62 mecze, 45W, 11R,6P
Sezon 11/12:
64 mecze, 47W, 13R, 4P

Sezon 14/15 (jak do tej pory)
51 meczów, 43W, 3R, 5P

Zostało (optymistycznie) 9 meczów, zatem Enrique ma szansę wyśróbować swoje osiągnięcia jeszcze dosyć znacząco :)

6

Pomyśleć że na początku sezonu nam liczyli, że gola ze stałego fragmentu gry strzeliliśmy ostatni raz w styczniu 2014, a teraz mamy tych goli 15 :D

12

Przeczytałem Mathieu i miałem przez kilka sekund konsternację, dlaczego Busquets uważa Mathieu za bohatera :P

1

Wtedy to sami sobą pomiataliśmy. Obejrzałem niedawno jeszcze raz skrót tego meczu i porównując z dzisiejszą grą w obronie łapałem się za głowe, co robią zawodnicy -kontra, 3 piłkarzy Bayernu, 5 piłkarzy Barcy - wszyscy w linii i nie wiedzą co zrobić. Całkiem inaczej wygląda to w tym sezonie - wtedy graliśmy bez ładu i składu w defensywie i bez pomysłu w ofensywie (bo np. na Camp Nou to kto tam miał coś zrobic? Villa, Pedro i Cesc? Porównajmy to z MSN ;P)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?