FajfusLodowy
Dołączył/a: październik 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BarcaInfo No dobrze, a po co? :D
7
Nie da się gry LFC oglądać. Wczorajsza słaba Barca z valladolidem to przy nich wituozi po prostu.
1
@abram3k Bo ludzie dobrowolnie stali się zakładnikami we własnym kraju głosując na tych niekompetentnych, skorumpowanych polityków lub pozwolili aby inni za nich zadecydowali nie chodząc na wybory. I takie są teraz konsekwencje.
8
@TylkoBarca7273 Szanując pracę zespołu wydaję mi się że to Messi, który regularnie zapewnia nam trzy punkty. W zeszłym roku miał delikatny kryzys strzelecki i myślę że to robi różnicę.
1
Nie oglądałem meczu. Kogo winić i na kogo narzekać?
0
@LeoMessiah Real Madryt i Legła. Są dla mnie symbolem niesprawiedliwości w piłce, a Legła ponadto przykładem patologii i słabości naszej polskiej piłki.
2
@VamosRakieta Grał to samo co w ostanich meczach a w drugiej połowie tradycyjnie juz przeczytany i zmiany Pjanicia..
0
@BarcaInfo Jakie dobre odczucia. W Dwumeczu jest 2:5. Zespół dalej popełnia błędy i nie jest idealnie poukładany. Nasze drugie połowy to przeważnie spadek organizacji gry, chaos i nietrafione zmiany. Oby Koeman to widział
4
TAK Suarez!! 1:0 Barca prowadzi... a czekaj, czekaj
4
Tylko remis. Jaki real? Co wy gadacie..
0
Luisito już dwa razy "brutalnie faulowany" xd
1
Liczę, że strzelimy szybko bramki i Koeman zrobi zmiany. Chciałbym zobaczyć Moribę i Puiga, chociaż wiem, że dostanę Nazario z Trincao
0
Araujo miał być zdrowy. Co się stało? Jego brak oceniam jako większe osłabienie niż potencjalna nieobecność Pedriego.
8
To, że dzisiejsze ustawienie i plan Koemana zadziałał nie podlega dyskusji. Widac było cel i pomysł. O co, myślę chodzi krytykom Koemana to to, że ten mecz nie zmazuje wcześniejszch słabych występów ani tego, że zamiast rewolucji jest powola ewolucja z Busim w składzie. Dla mnie niezrozumiałe pozostaje granie Pedrim i de Jongiem każdego meczu, czy to z Cadizem, z którym i tak nie wygrywamy, czy to ze słabym Elche. Efek ich gry 90 min co trzy dni widać po dzisiejszej kontuzji tego pierwszego. Za wcześnie też na wyciąganie wniosków po pierwszym meczu z Sewillą, która nie zagrała vabank jak Koeman dziś. Zobaczymy po meczu w środę.
2
Coś się popsuło i nie było mnie słychać to powtórze jeszcze raz...
Od czasów Valverde gra barcy coraz bardziej się pogarszała. Ciężko znaleźć prosty powód. Starzejący się skład. Odejście Neya. Za wysokie pensje. Niewypały transferowe. Valverde był w mojej ocenie lepiej przygotowany do prowadzenia tego klubu niż Koeman. Dostosował styl do możliwości (442) był efektywny. Ale kiedy zaczęły pojawiać się kolejne wpadki z lepszymi, a gra wyglądała topornie to miarka przebrała się po superpucharze i większość przyjęła jego dymisję z ulgą. Głupi pomysł z Setienem można zrzucić (jak i większość problemów) na Bartolomeu. Potem został zatrudniony Koeman.
I tutaj wydaję mi się następuje błąd w powszechnej ocenie Koemana. Jesteśmy po blamażu z Bayernem. Holender obiecuje poprawę gry. Wymianę składu i rewolucję. Wspomina, że czas Busiego się kończy. Wszystkie bolączki ostatnich lat wynikają głównie z gry obronnej. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na prawdziwą zmianę personalną i przede wszystkim mentalną.
Po czym okazuje się, że główną zmianą jest pozbycie się Suareza do największego rywala za darmo, obrona i Busi jak byli tak są i grają w pierwszym składzie. Nie byłem przeciwnikiem odejścia Suareza, bo chciałem zobaczyć coś nowego, jakąś zmianę, która pozwoli ustrzec się przed kolejnymi blamażami. Tylko oddawanie jedynego napastnika za bezcen i brak wzmocnień w momencie kiedy trzon drużyny i problem tracenia goli pozostaje niezmieniony jest dużym błędem na samym starcie, a nie obiecywaną rewolucją. Co więcej gra nie wygląda lepiej (poza krótkimi momentami). Nie widać planu, rozwoju drużyny, która w trudnych momentach nie daje rady a jedyne zauważalne schematy to Messi do Alby i de Jong w pole karne. To za mało na trenera barcelony nawet w "sezonie przejściowym". Rozrzucanie Griezmanna i de Jonga po całym boisku tylko po to żeby na koniec ustawić tam gdzie Valverde postawil ich od początku (dodać to tego można niewypał z 4231). Wprowadzanie na dogrywkę z Bilbao Pjanica, który wygląda jakby grał trzeci mecz w tym tygodniu. Uparte wprowadzanie Trincao, a kiedy wreszcie zaczyna poprawnie przyjmować piłkę ląduje na ławce. Mówi się, że Koeman wprowadza i stawia na młodych. Moriba i Puig siedzą na ławce. Pedri wykorzystał szansę, która wynikła z kontuzji Cou. A w obronie Lenglet i Umtiti na zmianę dostają wylewu zamiast dać Minguezę na środek może będzie kiedyś z niego piłkarz.
Oczywiście ktoś powie, że krytykować łatwo. Ale jeśli ktoś obiecuje zmianę, potem pozostawia praktycznie status quo (oczywiście bez Suareza, którego kilkanaście bramek w roku mogłoby zapewnić mistrzostwo), a gra i wyniki nie są zachęcające, to uważam, że uzasadnione jest pytanie dlaczego takie a nie inne decyzje zostały podjęte. Szanse na jakiekolwiek trofeum są iluzoryczne, a dotkliwe porażki jak były tak są. Spadkowicze Ligue 1 lepiej radzą sobie z PSG niż nasze tuzy defensywy. Koeman nie wygrał żadnego ważnego meczu w tym sezonie oprócz pierwszego z Juventusem i w każdym z nich prezentowaliśmy się słabo. Jego zmiany i ustawienie meczowe budzą wątpliwości. Do tego nie odniósł on wielkich sukcesów w poprzednich klubach, a w większości z nich po prostu się nie sprawdził, dlatego nie uważam, że teraz nastąpiła jakaś zmiana i że Koeman w jakiejkolwiek sferze obniesie sukces w FCB.
Obym się mylił.
PS. Po Tym dzisiejszym gównie chyba się nie pomylę. Tak odjebać ... i jeszcze te zmiany
0
@norbi77 TAK, wina koemana
1
Od czasów Valverde gra barcy coraz bardziej się pogarszała. Ciężko znaleźć prosty powód. Starzejący się skład. Odejście Neya. Za wysokie pensje. Niewypały transferowe. Valverde był w mojej ocenie lepiej przygotowany do prowadzenia tego klubu niż Koeman. Dostosował styl do możliwości (442) był efektywny. Ale kiedy zaczęły pojawiać się kolejne wpadki z lepszymi, a gra wyglądała topornie to miarka przebrała się po superpucharze i większość przyjęła jego dymisję z ulgą. Głupi pomysł z Setienem można zrzucić (jak i większość problemów) na Bartolomeu. Potem został zatrudniony Koeman.
I tutaj wydaję mi się następuje błąd w powszechnej ocenie Koemana. Jesteśmy po blamażu z Bayernem. Holender obiecuje poprawę gry. Wymianę składu i rewolucję. Wspomina, że czas Busiego się kończy. Wszystkie bolączki ostatnich lat wynikają głównie z gry obronnej. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na prawdziwą zmianę personalną i przede wszystkim mentalną.
Po czym okazuje się, że główną zmianą jest pozbycie się Suareza do największego rywala za darmo, obrona i Busi jak byli tak są i grają w pierwszym składzie. Nie byłem przeciwnikiem odejścia Suareza, bo chciałem zobaczyć coś nowego, jakąś zmianę, która pozwoli ustrzec się przed kolejnymi blamażami. Tylko oddawanie jedynego napastnika za bezcen i brak wzmocnień w momencie kiedy trzon drużyny i problem tracenia goli pozostaje niezmieniony jest dużym błędem na samym starcie, a nie obiecywaną rewolucją. Co więcej gra nie wygląda lepiej (poza krótkimi momentami). Nie widać planu, rozwoju drużyny, która w trudnych momentach nie daje rady a jedyne zauważalne schematy to Messi do Alby i de Jong w pole karne. To za mało na trenera barcelony nawet w "sezonie przejściowym". Rozrzucanie Griezmanna i de Jonga po całym boisku tylko po to żeby na koniec ustawić tam gdzie Valverde postawil ich od początku (dodać to tego można niewypał z 4231). Wprowadzanie na dogrywkę z Bilbao Pjanica, który wygląda jakby grał trzeci mecz w tym tygodniu. Uparte wprowadzanie Trincao, a kiedy wreszcie zaczyna poprawnie przyjmować piłkę ląduje na ławce. Mówi się, że Koeman wprowadza i stawia na młodych. Moriba i Puig siedzą na ławce. Pedri wykorzystał szansę, która wynikła z kontuzji Cou. A w obronie Lenglet i Umtiti na zmianę dostają wylewu zamiast dać Minguezę na środek może będzie kiedyś z niego piłkarz.
Oczywiście ktoś powie, że krytykować łatwo. Ale jeśli ktoś obiecuje zmianę, potem pozostawia praktycznie status quo (oczywiście bez Suareza, którego kilkanaście bramek w roku mogłoby zapewnić mistrzostwo), a gra i wyniki nie są zachęcające, to uważam, że uzasadnione jest pytanie dlaczego takie a nie inne decyzje zostały podjęte. Szanse na jakiekolwiek trofeum są iluzoryczne, a dotkliwe porażki jak były tak są. Spadkowicze Ligue 1 lepiej radzą sobie z PSG niż nasze tuzy defensywy. Koeman nie wygrał żadnego ważnego meczu w tym sezonie oprócz pierwszego z Juventusem i w każdym z nich prezentowaliśmy się słabo. Jego zmiany i ustawienie meczowe budzą wątpliwości. Do tego nie odniósł on wielkich sukcesów w poprzednich klubach, a w większości z nich po prostu się nie sprawdził, dlatego nie uważam, że teraz nastąpiła jakaś zmiana i że Koeman w jakiejkolwiek sferze obniesie sukces w FCB.
Obym się mylił.
2
Nice wolny wysrany z dupy i po Huesce..
15
Bez Riquiego 0 goli. Z Riquim 4. Fakt nie opinia. ;)
33
@NaFazieHitman XD
9
Messi i tak jest najlepszy na boisku, ale nie rozumiem czemu nie strzelał sam na sam. Puig dużo kreatywności i jest jedyny obok messiego ktory potrafi podaniem czy prowadzeniem piłki minąć dwie linie rywala. Trincao na plus. Firpo słabiutki. Mingueza niestety słabo w obronie i wyjściu z piłką. Sędzia pozbawił nas co najmniej jednego karnego...
0
@ObiektywnyKibic121 Mam tak samo
0
@ElKamil Zgadza się. Nie gra oszałamiająco, ale nie jego gra jest podstawą problemu w tym meczu. Miał kilka otwierających podań, niestety częśto brakowało celności.
8
Puig nie ma więcej strat niż taki firpo i mingueza. W jego zagraniach jest pomysł, podejmuje ryzyko, gra z pierwszej piłki. Nic dziwnego, że Pijanic nie ma strat skoro gra jako ostatni pomocnik. On ma grać bezpiecznie a Puig ma próbować. Większą uwagę zwróciłbym na niefunkcjanujące boki boiska i to że każdy stały fragment trzecioligowca stwarza zagrożenie.
1
@Lub567 Jedyne na co masz wpływ tak naprawdę to godzina wstania, więc próbuj wcześnie wstać żeby wieczorem być zmęczony. NIe jedz na noc. Ogranicz ekran telefonu do godziny przed spaniem. Drogą na skróty są tabletki. Można zacząć od doksylaminy przeciwhistaminowo albo melatoniny.
16
Nie kwestionuję, że to był faul i Messi zrobił to z premedytacją, ale:
1.Messi nie trafia go w twarz.
2.Zawodnik przeciwnika najpierw fauluje Messiego wbiegając mu w tor biegu bez piłki (z resztą to co ten brodacz wyprawiał to żart nie sport).
3. Messi się odmachuje i oddaje.
4. Sędzia dostaje jedną powtórkę z kilometra, gdzie wygląda jakby mu sprzedał ciosa na potylicę.
5. Śmiem twierdzić, że w innych (białych) okolicznościach można by było zobaczyć po żółtej dla obu zawodników.
0
Skład oczywiście poprawny pod warunkiem, że Messi czuje się dobrze. Wydaje mi się, że nie zaszkodziłoby to zespołowi gdyby wszedł w połowie, ale skoro jest zdrowy to jazda z tym Athleticem! PO PUCHAR!! xD
Stawiam Messi dwa gole dziś i Dembuś jeden :D
2
@mokrychlopiec Tak myślę z powodu tego jak Puig rusza się z piłką. Jest trochę bardziej dynamiczny i ma drybling. Pedri jest wolniejszy, ale ma niesamowity przegląd pola i podanie. Stąd takie porównanie
6
Mój piękny Puig. Dobrze, że go wpuścił żebyśmy o nim nie zapomnieli. Dla mnie Puig to taki mały Iniesta, a Pedri to Xavi.
1
@ChampionLW Nie porównuj dwóch odmiennych rzeczy. Takie upraszczanie świata w miejscach, gdzie nie można go uprościć powoduje potem, że ludzie błędnie odbierają rzeczywistość, a pokusa żeby znaleźć jedną receptę na wszystkie poroblemy jest duża i potem mamy wypływ takich indywiduów jak trump.