Fenelon
Dołączył/a: grudzień 2011
Warszawa - Drezdenko
11 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@IronSanHybrid Taka reakcja na zachowanie UEFA i tak jest delikatna. #SuperligaWelcome
1
Arda Turan - Welcome back! | Danza Kuduro Remix
0
@patry295 Fajna sprawa!
0
Kilka osób kompletnie NIE zrozumiało o co mi chodziło, a jako że widzę emocjonalne wpisy, to nie ma sensu dyskutować, bo nie będziecie (nie wszyscy oczywiście) obiektywni :)
Żadnego popierania działań Putina NIE robię - żeby była jasność.
Napisałem, że jak się postawimy na jego miejscu, to też to tak kolorowo dla nich nie wygląda.
3
#Rosja #Putin
Tak sobie myślę o tym całym konflikcie Rosji z Ukrainą, to z jednej strony rozumiem Putina a raczej jego reakcję, bo trochę chłop nie miał wyboru. Jak kiedyś m.in. Polska i kraje bałtyckie wyjechały spod opieki ZSRR, to też była umowa, że Ukraina będzie miała być krajem NEUTRALNYM, a broń atomowa i inne uzbrojenie miało być zwrócone do Rosji ( bo to był ich sprzęt). No wiec zwrócili i panowała równowaga strategiczno-nuklearna, bo ani Rosja nie miała blisko i łatwo do USD/NATO (aby ich zaatakować) oraz USA/NATO nie miało blisko i łatwo do Rosji. Następnie zaczęły się gadki, że może Ukraina do NATO by sobie weszła (kilka albo kilkanaście lat temu się to zaczęło) i m.in. Polska się wielokrotnie wypowiadała, że im pomogą, że to że tamto (żeby nam się za to nie dostało w przyszłości wp....). No i zgodnie z umową Rosja nie chciała żeby Ukraina wstąpiła do NATO i miała dostęp do broni atomowej, bo miała być tak jak wspominałem krajem NEUTRALNYM, a jeśli by wstąpiła do NATO, to nagle miała by przy samej swojej granicy ładunki atomowe od NATO + sama nadal byłaby w dupie jeśli chodzi o zasięg do USA czy NATO (bo samej Ukrainy wtedy nie liczymy).
I w ten oto cudowny sposób została zachwiana równowaga strategiczno-nuklearna oraz strefa bezpieczeństwa/komfortu Rosji. Podobna sytuacja się działa podczas Kryzysu Kubańskiego, tylko wtedy Rosja chciała ustawić swoje głowice na Kubie i USA się wbulwiło i prawie mieliśmy wojne atomowa (wprowadzono wtedy pierwszy raz DEFCON 4). Teraz gdy podobna sytuacja ma się w druga stronę, to się o tamtej sytuacji nie mówi. Wiec ruchem próbującym wsadzić Ukrainę do NATO mamy co mamy za płotem.
Putin to cwaniak i mocny prezydent i szkoda, że cywile też ponoszą jakieś straty a nie tylko cele wojskowe, ale patrząc z jego punktu widzenia jako prezydenta takiego kraju, to chłop nie miał za bardzo wyjścia. Taka mnie naszła refleksja na wieczór.
2
@Wilczeq Nie mam zamiaru walczyć i ginąć za naszych psychicznych polityków i słuchać pierdzenia, że "ale to Polska", "ale to piękna historia". itd. Tak to prawda, mamy piękną historię, a dzięki rządom z ostatnich kilkudziesięciu lat mamy cudowną wręcz HISTERIE przez ich decyzje. Także niech się pałują, nigdzie nie pójdę za nikogo z nich walczyć. Trudno.
Jeżeli będziemy się dawać tak frajerzyć, a potem jeszcze za nich ginąć, to nigdy nic się nie zmieni. Jeżeli władza zobaczy, że obywatel ma wyłożone na nich w najważniejszym momencie, to może kolejna władza pójdzie po rozum do głowy. A jak kolejnej władzy nie będzie bo ktoś nas zajmie, to przynajmniej władza innego kraju do którego pojade weźmie taką ewentualność pod uwagę.
4
A Najman mówił, że wojny nie będzie.. :/
3
@TheMefju Również mam takie zdanie i nie raz je tu wyrażałem - dobrze, że jest nas co raz więcej :) Dla mnie to jest piłkarz, który liczbami się broni, ale umiejętnościami nie dałbym go w Top 10 a może i nawet Top 15.
4
Oh no... Anyway.
0
@quarto Ja mam 29 lat (w sierpniu będzie 30'stka), ale taką osobę dopiero poznałem w wieku 27 lat (moja dziewczyna miała wtedy 23 lata). Nie chciałem nikogo i niczego szukać na siłę, chciałem żeby to było TO i jeżeli mam poświęcać się w imie czegoś i dla kogoś, to muszę być do tego przekonany. Polecam też tak zrobić :) Oczywiście zabawa zabawą, sam z tego kiedyś nie rezygnowałem, ale jeżeli poważny związek to tylko przemyślany. Nic na siłę, bo tylko zmarnujesz czas i będziesz nieszczęśliwy, a czasu nikt nam nie zwróci :)
0
@D10SLEO No a kogo innego?!
1
@Kurkmen To trzymam kciuki za nas obu! :)
1
@Piorun Heh jakich liści?
1
@Kurkmen U mnie niedługo mijają 4 lata, ale będe zmieniał pracę, także to będzie mój maks.
0
@Medium musze: pod Legnicą? :D
@konrad1661 musze vol 2: jakiego borsuka? :D
25
Andrzej nagrabił.
https://x.com/Fenelon00/status/1496181777303740416
1
@FC1899Barca Konfederacja już w 2019 roku postulowała o zwiększenie liczby zawodowych żołnierzy, modernizację i o zwiększenie budżetu na obronność.
0
Który z poniższych jako nowy LO do rotacji z Albą lub do jego zastąpienia?
• Alejandro Grimaldo
• José Gayà
Który bardziej by pasował, kogo byście bardziej woleli i dlaczego? :-)
35
Oferta nie do odrzucenia!
https://x.com/WujaJurek/status/1496071264297013248
0
@GeneralXavi Trump był genialnym i twardym prezydentem. Rola USA na świecie wzrosła, starał się uniezależnić swój kraj w kwestii surowcowej, spadło bezrobocie, obniżył podatki, ułatwiał system przedsiębiorcom, walczył twardo z terroryzmem, gnębił socjalizm i promował kapitalizm (co powodowało dynamiczny rozwój kraju), wprowadzał obiecane podczas swojej kampanii zmiany (co było szokiem dla większości polityków, że jak można coś obiecać podczas kampanii i to realizować - no szok).
Nie był poprawny politycznie w tematach kontrowersyjnych jak seksualność czy covid i to go pogrążyło, a najlepsze jest to, że starał się być po prostu obiektywny.
Ludzie wolą jeść ze śmietnika i mieszkać na chodniku, ale ważne dla nich jest, że nikt nie będzie w stanie nawet pomyśleć, że np. szczepionki nie są potrzebne, covid jest przehypowany lub zmienianie płci jest be.
I to samo mamy w PL (tyle że nie mamy dobrej władzy). Ludzie będą walczyć o pierdoły, a to co może dać im rozwój, pieniądze, itd. to nie jest istotne :) #chorespołeczeństwo
3
@fart Donald Tusk swoimi działaniami rozjuszył Etne. [Wiadomości TVP]
48
Nic dodać, nic ująć.
2
@Zoker Do tego taka petarda. Co by było jakby kopnął :O
26
Dzisiaj powtórka? :-)
0
@DonMatteo901 @Bykunn Podobno to nie operator dźwigu zmarł, a ktoś kto był na dachu budynku i został poważnie zraniony w wyniku upadku konstrukcji. W dźwigu nikogo nie było.
0
@macio_944 Zgodzę się, tylko chodzi o to, że Biden chce być tak zajesuper poprawny politycznie, to startując na stanowisko prezydenta USA powiedział wprost, że on chce aby wiceprezydentem była czarna kobieta i takiej będzie szukał. Nie liczą się NAJLEPSZE kompetencje, liczy się to czy masz w sztabie na ważnym stanowisku kogoś z mniejszości czy to rasowej czy seksualnej czy etnicznej (czyli np. osobę czarnoskórą albo osobę homoseksualną). A to jest dramat. Jak miałby do wyboru eksperta z wieloletnim doświadczeniem ale rasy białej, to by go nie wziął na to stanowisko i wolałby wziąć kogoś z mniejszym doświadczeniem i osiągnięciami (nie mówie że złego, ale gorszego), np. taką osobę albo Kamale Harris którą wybrał. Po prostu to jest trochę śmieszne że na siłę sie takie rzeczy robi. To czy ktoś jest homo, hetero, czarny czy gringo, to nie ma problemu, każdy ma do tego prawo, ale przez takie zachowania dochodzi wręcz do rasizmu w stronę osób białych i hetero :)
Ale niech robi dobrą robotę, bo z pierwszej łapanki niby nie jest, także trzymam kciuki.
5
Pojawia się sporo opinii odnośnie wczorajszej gry Messiego w meczu PSG - Real Madryt.
Jeśli chodzi o moje zdanie, to Messi nie zagrał jakoś źle, bo faktycznie nakręcił kilka bardzo groźnych okazji bramkowych, miał kilka dobrych dryblingów, które dały szansę jakimś fajnym akcjom i gdyby strzelił tego karnego, to obraz jego gry wyglądałby o wiele lepiej. Po prostu zagrał mocno poniżej oczekiwań kibiców i widać, że nie ma tej iskry w oku jaką miał w Barcelonie.
Podkreślam: nie twierdzę że był to jego dobry mecz, bo wiemy wszyscy na co go stać, po prostu uważam, że nie był to jakiś baaardzo słaby mecz, gdzie nie zrobił nic. Inni topowi zawodnicy rozgrywający takie zawody jak wczoraj Leo nie byliby tak surowo oceniani, ale to też wynika z poprzeczki jaką Leo zawiesił w ostatnich 15 latach. Mógł zrobić więcej co nie oznacza, że nie nie zrobił nic.
#niktniepytał #aletotydzwonisz
50
Potwierdzam! Wy też tak macie?
https://x.com/adamsobiegadam/status/1493340884833906689
4
@JimMorrisonFCB Dokładnie. A już miał legendarną zółtą koszulkę lidera niczym Adaś :(
5
Ewidentnie zabrakło wiatru pod narty, bo wyjście z progu było dobre :-(