FutbolToMagia
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2020
3 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Jeżeli dziś nie zagra Puig od początku, to Koeman chyba nie wyciąga żadnych wniosków. Środek pola z Sevillą i PSG nie istniał.
1
Niestety mamy ślepego trenera, który woli ogrywać emerytów typu Griezzman, Busquets, Pique, Pjanic, Roberto, niż dać szansę mega talentom, którzy zaangażowaniem i umiejętnościami biją wymienionych na głowę. Puig to największy talent od czasu Xaviego i Iniesty. Miał być trener stawiający na młodzież , a tymczasem młodzież nie może doczekać się minut, bo wchodzi tylko gdy emeryci maja kontuzje.
8
Gdyby Pimienta dziś trenował Barcę zamiast Koemana, jestem przekonany, że Puig byłby podstawowym zawodnikiem drużyny, a sama Barca grała by dużo ładniej i dużo skuteczniej. Szkoda, że go nie zatrudniono. Widać, że zna się na piłce
0
@Greenalley po pierwsze to Ty zacząłeś mnie obrażać. Po drugie Semedo ma lepsze noty niż trent Arnold z Liverpoolu, którego wszyscy uważają za najlepszego na świecie a gra w dużo słabszej drużynie. Zarówno w premier league jak w narodowych barwach Semedo wypada od niego lepiej, a chyba o wiele łatwiej zebrać wysokie noty grając w super drużynie, niż w słabej, która nie ułatwia Ci pokazania się z dobrej strony. Także jak nie masz argumentów, to się nie wypowiadaj, bo się osmieszasz.
https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold
https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo
0
@Mroziu myślę że z Suarezem i Semedo, a także Puigiem w środku dziś mielibyśmy szansę na 6 pucharów w roku.
0
@Greenalley to, że nie rozumiesz na czym polega piłka nożna i oceniasz zawodnika na podstawie jednego nieudanego dla całej drużyny meczu, to już Twój problem. Akurat tego meczu nie można brać pod uwagę w ocenie Semedo. On za to w premier league pokazuje na co go stać mając jedne z najwyższych not PO.
0
@Ghazul3293 nie, nie byli lepsi. Semedo był jednym z najlepszych. Ja mam przynajmniej kompetencje, a Ty...
0
@Ghazul3293 nie, po prostu wypowiadam się jako fachowiec, a nie użytkownik La Rambli, a to że nie potrafisz odróżnić świetnego zawodnika od słabego, to już nie mój problem
0
@Ghazul3293 Semedo to drugi najlepszy w historii Barcelony prawy obrońca. Tylko Alves był lepszy.
2
Najgorsze : Koeman
Nie ma co zwalac na zawodników. To trener ustala skład i wyznacza styl gry, a skład i styl były beznadziejne. Powinien wypuścić Moribe, Puiga, Konrada i pokazać emerytom, że jak nie będą się starać to nie będą grać. A młodzi na pewno wykorzystają z chęcią swoją szansę. Koeman powinien też powiedzieć zawodnikom, aby odeszli od schematów i grali niekonwencjonalnie, spontanicznie, bo właśnie po to zostały wydane gigantyczne pieniądze, aby pokazali swój potencjał, a nie klepali po obwodzie jak drużyna z IV ligi. Komean wcale nie jest lepszy niż Valverde czy Setien.
1
@Baks za to dostaje się żółtą , a może nawet czerwoną kartkę :) ale w sumie kapitan cadiz miał tęczowa opaskę na ramieniu, myślałem, że coś pokaże :D
1
@mint jest kim. Moriba, Puig, Konrad. Oni wszyscy są lepsi niż ich odpowiednicy w pierwszym składzie.
1
@DonArturo ale trener wystawia skład i jeżeli widzi, że kilku zawodników od miesięcy gra dno, to powinien dać grać tym, którzy walczą i wnoszą więcej do gry, czyli np. Puig za Busquetsa, Konrad za Griezzmana. Poprzez rotację tez się motywuje piłkarzy, bo pokazuje się, że jak nie będzie się starał to wypada ze składu. Tymczasem jest inaczej, piłkarze słabo grający nagradzani są wyjściem w podstawowej jedenastce w kolejnym meczu. Oni nie mają powodu, aby się starać, bo wiedzą że i tak zagrają.
0
@toretto724 on jak najbardziej pasuje do Barcy, tylko nie Barcy z Koemanem, który nie umie wykorzystać potencjału piłkarzy. Gra jest schematyczna, a tak naprawdę zawodnicy powinni więcej próbować gry 1v1, robienia przewagi, a to tylko potrafił Ronaldinho, Neymar, Messi, Semedo, Iniesta, a także właśnie Dembele, który jest ograniczany przez schemat. Zawodnicy powinni dostać więcej swobody i sugestii by grali niekonwencjonalnie i bawili się grą.
1
@Magicc89PL noga nie ma znaczenia na tej pozycji. Ważna jest głowa.
0
@Qaz123 ale Koeman nie stawia na młodych.
4
Przykro mi Panie Koeman, ale Pana czas z dzisiejszym meczem powinien się skończyć.
0
@xproject ale once De gala Cadizu? Bo chyba nie Barcelony
9
Myślę że dziś może wyjść Puig od pierwszej minuty. Przyda się świeżość po słabym meczu pomocy z psg
1
@Janiama jak można bronić Koemana za to, że w zespole nie ma numeru 9 , skoro sam się tego numeru pozbył? To duży minus, bo został pierwszym trenerem, który świadomie zrezygnował z gry z napastnikiem w meczu.
2
@Quavosk 5/10
1. Wyrzucił drugiego strzelca w historii klubu
2. Nie wprowadza młodych z własnej woli mimo przejściowego sezonu
3. Dokonuje późno zmiany w meczu, co przekłada się na gorsze rezultaty, zmęczenie i kontuzje
4. Marnuje talent Puiga
5. Jedyny plus jaki znalazłem, to że bardziej chce mi się oglądać mecze niż za Valverde i Setiena, odrobinę styl gry się poprawił, lecz nadal często jest to klepanie bez pomysłu.
6. Ciekawie się czyta jego wypowiedzi na konferencjach.
0
Jeżeli Barca wygra ligę w tym roku, złożę na la rambli przeprosiny i hołd Koemanowi.
0
@Grubson a co masz do Dembele i Coutinho? Dembele aktualnie jest po Messim naszym najlepszym zawodnikiem, a Coutinho dopiero co wygrał ligę mistrzów, pakując Barcelonie bramki w półfinale. Semedo nie kupili za 100mln, ale kupili za 40. Nikt nie wyrzuca w błoto 40mln, bo się nudzi. Taka jest po prostu jego wartość i to w największym kryzysie, gdzie kluby takie jak Barcelona mają problem aby wydać 5mln. Nie ma bardziej merytorycznych argumentów niż te, że dokonał się transfer za wysoką sumę i niż te, że Semedo ma wysokie noty za grę w Wolves. Był czas, że przez 7 meczow z rzędu był w top3 zawodników w drużynie/w meczu. Wiem, bo sprawdzałem do pewnego momentu whoscored. Ostatnio ma spadek formy, ale na ogół jedne z wyższych not w premier league na PO.
Doceniam wyciągniętą rękę. Przyjmuję. To pierwszy raz na tej stronie, kiedy rozmówca wychodzi z taką inicjatywą i potrafi zachować się kulturalnie. Koledzy z La rambli powinni brać z Ciebie przykład w tej kwestii. :)
0
@Grubson chłopie. Semedo chciał kupić Guardiola i Simeone, najlepsi trenerzy na świecie, ale Barca wtedy chciała 100mln. Więc jak dla Ciebie to przeciętniacy to nie mam pytań. Semedo aktualnie ma jedne z najwyższych not w premier league jeżeli chodzi o PO , jest w czołówce mimo braku asyst i mimo tego, że gra w dużo słabszym klubie. Wyprzedza takie nazwiska jak Trent Arnold czy Cancelo. Semedo w Barcelonie na wiosnę był naszym najlepszym piłkarzem po Messim, ciągnął cały zespół. Grał na światowym poziomie, dlatego kupiono go za rekordową kwotę. Gdyby grał słabo, to nie kupiono by go w ogóle albo dano by za niego 20 mln a nie 40!! Akcje Semedo zawsze były z polotem, grał najczęściej do przodu , zyskiwał przestrzeń dryblujac i często pięknie podawał , co przy lepszej skuteczności kolegów przełożyłoby się na kilkanaście asyst w sezonie. Obejrzyj sobie na YouTube podsumowanie Semedo i zobaczysz ile razy z jego piłek nie trafiali napastnicy w świetnych sytuacjach. Totalnie nie znasz się na piłce, nie masz kultury i obrażasz bez powodu rozmówcę, a potem mówisz, że mogę liczyć od Ciebie na szacunek. Poziom hipokryzji lvl master.
0
@Grubson totalnie nie masz pojęcia o co chodzi w piłce. Statystyki nie mają kompletnie znaczenia dla bocznego obrońcy. Liczy się szybkość, inicjatywa, odwaga do dryblingu, gry jeden na jeden, tworzenia przewagi, wyjścia na pozycję, technikę, a to wszystko powodowało, że tylko Alves był lepszy od Semedo, nikt inny. Tak, sprzedaje się najlepszego zawodnika, tak jak sprzedaliśmy Suareza który jest królem strzelców, tak sprzedaliśmy Nelsona, który jest top 3 na świecie PO. Dlatego, że potrzeba było kasy, bo Barca jest bankrutem. Nie z winy Desta padły bramki. Dzięki Destowi nie było 8:1. Zagrał świetne zawody.
0
@Grubson chłopie jak oceniasz obrońcę na podstawie statystyk to nie znasz się na piłce. Semedo okazał się naszym najlepszym obrońcą po Alvesie, właśnie dlatego został sprzedany za największą w historii kwotę jeżeli chodzi o obrońcę Barcelony i to w czasach największego kryzysu finansowego w historii. A Roberto nikt nie chce nawet za 25 mln na które jest wyceniany.
A Dest podołał zadaniu i zagrał na wyśmienitym poziomie, Mbappe nie mógł przy nim nic zrobić, dlatego zmieniał pozycje i uciekał od Desta.
0
@Grubson i tu się mylisz. Jak Semedo dostał szansę od Setiena na grę w podstawowym składzie, to Roberto nie miał czego szukać, bo na PO grał właśnie Nelson, prezentując światowy poziom, po czym w momencie światowego kryzysu został sprzedany za 40 mln, gdzie Barca nawet 5 mln nie miała na Depaya. To dowodzi tylko o jego wartości.
Dest wykluczył Mbappe z gry po swojej stronie w pierwszej połowie, a jakbyś widział przez co straciliśmy bramki, to byś wiedział, że to nie wina Desta. Mbappe uciekł ze skrzydła, bo przy Descie nie mógł nic zrobić, i właśnie ze środka strzelił pierwsza bramkę, po akcji światowej klasy. Dest jako jedyny dał radę w tym meczu. Drugiej połowy nie oceniam, bo każdy zagrał dno i wytykanie Destowi nie jest fair.
4
@davidlahm on się sam obronił grą. Ktoś kto pisał o nim, że sobie nie poradził, chyba nie obejrzał meczu, szczególnie pierwszej połowy, bo druga to cała drużyna się nie popisała.
1
11 mln zysku, ale te 11 milionów wydanych jest również na pensje Suareza. Wychodzi na to, że po prostu drugi w historii najlepszy strzelec klubu został wyrzucony w momencie, gdy błyszczy formą. Najlepsze jest to, że jesteśmy chyba jedynym klubem z topu (może nie tylko z topu), który nie ma aktualnie zawodnika na pozycję 9. Żenada.
0
@Michalak ja sam narzekałem na Suareza, że nie ma sił na całe mecze, ale cały czas byłem zwolennikiem, aby został i grał 45-60 minut. Teraz sytuacja jest niewyobrażalna, żeby klub z topu światowego nie miał zawodnika na pozycji 9. Mamy Messiego, Pedriego, Coutinho i Griezzmana, wszyscy na pozycję 10, a żadnej 9. Wystarczyło sprzedać Coutinho za 60 mln i za te pieniądze kupić skrzydłowego albo młodego napastnika, który ma instynkt strzelecki. Mielibyśmy super skrzydło i super atak, teraz jednak nie mamy ani skrzydła ani ataku. Za to mamy przepych w środku pomocy.