Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Cieszy mnie fakt, że Neymar nie schodzi poniżej określonego poziomu i w każdym meczu prezentuje się co najmniej dobrze.
Heh wesoło mi jak sobie przypominam tłumy ludzi mówiących, że Neymar to zwykły przeciętniak, który spali się w Europie i nic jeszcze nie pokazał (przecząc oczywistym faktom, jak chodzi o grę na poziomie reprezentacji).
Jak widać kibice, którzy nie oceniali tego gracza patrząc przez pryzmat jego fryzury, wiedzieli na co go stać, a pozostali próbujący udawać ekspertów, nie popisali się zbytnio.
Wystarczyło tylko zobaczyć jego grę. Zawodnik który ma drybling, świetne podanie, wykończenie i strzał z dystansu (o technice już nie wspominając) poradzi sobie wszędzie.
0
Laporta + Guardiola, to było jak dla mnie najlepsze połączenie, ale nie ma co żyć przeszłością. Kto w tym sporze ma racje, to nie na moją zmęczoną głowę. Mam tylko nadzieję, że zachowa się szacunek dla kluczowych osób w historii naszego klubu.
0
Fajny masz nick.
0
NeMesSis w ataku, będzie się działo.
0
Pod względem indywidualnym na pewno, a przynajmniej na razie.
Podejście obu zawodników jest inne, z tego co ja sam zaobserwowałem.
Neymar gra bardziej altruistycznie, dla niego ważne jest aby pomóc drużynie w wygraniu meczu. Ronaldo gra dla bramek i statystyk, a przynajmniej takie sprawia wrażenie.
0
Don-Corleone
Widzę, że w ciekawym towarzystwie się obracasz :)
0
Tak, to ja chętnie bym pograł z nim na pianine :D
0
Nie wiedziałem Miki, że lecisz na męskie uda.
0
Ta strzela na pustą bramkę, a generalnie mecz miał kiepski.
0
Fakt, że Messi zrobił świetny rajd w końcówce, ale to jak Alexis zmieścił tą piłkę przy samym słupku, też zasługuje na spore uznanie, bo gdyby nie był na miejscu i nie zmieścił tej piłki w bramce to stracilibyśmy 2 punkty.
0
Raczej to było porównanie z przeciągu ostatnich lat.
Messi robi różnicę i potrafi praktycznie w pojedynkę przesądzać o losach spotkania. Ronaldo jak drużynie nie idzie, to rzadko kiedy sam odmienia losy, co nie zmienia faktu, że umiejętności ma ogromne. Szkoda tylko tego, że często gra samolubnie.
0
i gitara.
0
Zgadzam się.
Nie można Villi oceniać jako napastnika, bo w Barcelonie po prostu nim nie był.
Zresztą sam tytuł mówi wiele, Barceloński przeciętniak, a gdzie indziej świetny zawodnik, więc z której strony jest problem ? ze strony Villi, a może jednak klubu, który nie pomógł Villi wznieść się na wyżyny, tylko został zepchnięty na boczny tor.
Jeśli David odnajdzie się w słabszym Atletico, to tylko dobitnie pokaże, że Barcelona po prostu nie potrafiła z tego zawodnika skorzystać. Zresztą nie sama pozycja na boisku się liczy, ale zaufanie od trenera i drużyny, a mam nieodparte wrażenie, że właśnie tego zabrakło, zwłaszcza w ostatnim jego sezonie u nas.
0
Nie mów proszę o meczu z Bayernem ... bo to delikatnie mówiąc nie ma sensu.
Powiedz mi natomiast, kto w meczu z Bayernem grał dobrze?
....Nikt bo Bayern nas zjadł i żaden zawodnik naszego teamu nie miał szans się pokazać. Przykładem może być Messi, który w pierwszym (i decydującym w sumie meczu) przeczłapał sobie 90 minut.
Villa na jego tle zagrał zdecydowanie dużo lepiej i przynajmniej walczył i miał jakieś ambicje. Zresztą po jego strzale głową w słupek mieliśmy największe szanse na pokonanie chociaż raz Neuera.
0
a to, że akurat Ty się nie zgadzasz, to mnie kompletnie nie dziwi :)
1
Jak dla mnie felieton jest wbrew pozorom mocno nie obiektywny, co w sumie wynika z samego podejścia paxa do Villi, którego sam nie ukrywa.
Co do suchych faktów, to z częścią nie ma co polemizować, jednak czasami warto się zastanowić, kiedy należy używać słowa "katastrofalnie" oraz tego przez jaki pryzmat mamy oceniać grę Villi. Bo ja mam wrażenie, że oceniamy go tak jakby był kimś, kto powinien przyćmić Messiego, a przecież wiemy, że to w Barcelonie jest niemożliwie i wynika to przede wszystkim z samej taktyki zespołu.
Czy 5 bramek na 15 meczy czy nawet 9/24 w przypadku SKRZYDŁOWEGO, możemy określać mianem katastrofa? Jeśli tak, to co możemy napisać o Pedro czy Alexisie w ciągu 90% zeszłego sezonu. W sumie biorąc statystyki wielu dobrych skrzydłowych, w całej Europie, nie możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że Villa miał je słabe.
Nie ma się co oszukiwać, ale to nie na Ville szły piłki i to nie Davida szukali zawodnicy w polu karnym, a Messiego. Fakt, że Villa często potrafił sam się odnaleźć i dać coś od siebie nie oznacza, że mamy go oceniać tak samo.
Do tego trzeba mieć na uwadze, że nie grał on w Barcelonie na swojej nominalnej pozycji i już to powinno wiele tłumaczyć.
Z drugiej strony u Guardioli grał dobrze i nie wiemy z jakimi statystykami skończyłby drugi sezon gdyby nie kontuzja. Tego nie można stwierdzić tylko na podstawie formy jaką akurat wtedy prezentował (przykład Alexis)
Pod przywództwem Villanovy, David nie miał zaufania i chyba każdy obiektywny kibic to potwierdzi (skoro nawet wspomnieli o tym eksperci podczas ostatniego meczu w superpucharze Hiszpanii z Atletico).
Zaufanie jednak bardzo wiele znaczy dla piłkarza i tutaj znowu można dać za przykład Alexisa, który sam o tym ostatnio wspominał.
0
To by się zgadzało. Jak na debiutancki sezon, Alexis przy Guardioli grał naprawdę bardzo dobrze. Potem za Tito słabo i teraz za Martino widać, że się rozkręca chłopak. Jednak zaufanie to kluczowy czynnik.
Myślę, że z Sancheza będziemy mieli jeszcze bardzo dużo pożytku.
0
Widocznie Thiago Silva ma bardzo wymagającą kobietę.
0
Jak dla mnie Alexis nie grał słabiej od Messiego, ba nie widzę powodu by Messiemu dawać wyższą ocenę, tym bardziej, że nie wykorzystał karnego.
Nie mówię, że Alexis zasługuje na wyższą ocenę niż ma, ale na pewno nie na niższą niż Messi, który pomimo słabego meczu po raz kolejny podchodzi do karnego (tak samo jak z Chelsea w ostatnim sezonie Guardioli).
Ja hołduje takiej zasadzie, słabo grasz, nie podchodź do karnego, zostaw go tym, którzy mają lepszą formę w danym spotkaniu. To się z reguły sprawdza.
Z tego co widzę, to dalej zachowany jest trend "Nazywasz się Messi, to masz + 1 do oceny". Generalnie jednak reszta ocen jest okej.
0
Alexis nie jest napastnikiem, tylko skrzydłowym, który w statystykach się wybroni spokojnie, więc jeśli te słowa Messiego są prawdą, to niestety nie ma tutaj żadnego usprawiedliwienia. Nie chcę się wyrażać co o tym myślę, bo nie wiem czy są to potwierdzone informacje.
0
Nie zagra Messi, to pewnie Alexis będzie dzisiaj grał pierwsze skrzypce.
0
A jak dla mnie, to nie ma sensu aby u nas został, skrzydła obstawione, Alexis, Neymar, Pedro no i Tello też potrzebuje minut. Lubię Cuencę, ale skoro dla snajpera u nas zabrakło miejsca w składzie, to tym bardziej wątpię, żeby miejsce się znalazło dla kolejnego skrzydłowego.
0
Coś czuję, że Alexis ogarnie system w tym meczu.
0
Taka właśnie była gra w zeszłym sezonie, my klepiemy a strzelają inni.
0
43 spotkanie po 10 minut ?
Nawet komentator już kilka razy powiedział, że Villa nie wywalczył sobie należytego miejsca i nie dostał zaufania szczególnie u Tito, który po kontuzji nie pozwolił mu rozwinąć skrzydeł.
0
Pewnie wina piłkarza, że miał kontuzję, a po kontuzji trener nie potrafił mu zaufać.
0
Sprzedali super-snajpera za grosze, to teraz się będzie mścić
0
Cesc na swojej nominalnej pozycji robi na prawdę duże zagrożenie swoimi podaniami. Szkoda, że w zeszłym sezonie tak skrupulatnie wystawiany był bliżej bramki rywala.
0
Ładnie się Barca przejechała po Levante, miło się oglądało.
0
Dziękuje. Jutro stawiam flachę :D