0

dzięki za oświecenie, nie rozpoznałbym :)

0

Dobra odp nie miała być tutaj :D sorry

0

Forma się zmienia.
Do lutego to Villa zjadał wszystkich jak chodzi o ilość zdobytych bramek (po za Messim), a grał najmniej.
Spadek formy przyszedł na kwiecień i maj, a mimo to i tak strzelał bramki.
Generalnie może furory nie zrobił jak chodzi o bramki i asysty, ale nie miał zaufania długo u trenera i grał najkrócej z ofensywnych zawodników (no może po za Tello)
Chociaż Alexis jeszcze nie pokazał co ma najlepszego i tutaj ma przewagę (oraz w wieku)
Nie mniej uważam, że gdyby Villa był podstawowym zawodnikiem i grał na szpicy, to raczej nie byłoby dyskusji o tym, że ten zawodnik jest słaby itp.

0

Ja nie chciałem, żeby go sprzedawali, chciałem aby dali mu szansę jeszcze, ale Tito do lutego trzymał go na ławce, a potem w obliczu kontuzji Messiego, nagle sobie o nim przypomniał, a wszyscy od Villi wymagali wysokiej formy.
Jak mu kilka meczy nie wyszło to nagle wieszali wszyscy na nim psy, a nikt nie pomyślał o tym, że Villa w tym sezonie nie miał komfortu psychicznego, bo był zmiennikiem i nie była to łatwa rola dla niego.
Mimo to przez bardzo długi okres sezonu był 2-gim po Messim najlepszym naszym strzelcem, co tylko świadczy o jego klasie.

0

Niestety się z tym pogodziłem, mimo że bardzo chciałem, żeby go zostawili, a teraz mam nadzieję, że Villa się zemści ładując trochę bramek Valdesowi i udowodni, że jego sprzedaż była błędem i ciągle jest snajperem z najwyższej półki, który u nas po prostu nie został odpowiednio wykorzystany.
Teraz najlepiej powiedzieć do tych użytkowników co tak bardzo chcieli się pozbyć Villi, że mają to czego chcieli.
Ja życzę Davidowi jak największych sukcesów z AM.

0

ano cena żałosna, ale to już problem klubu, który na nim nie zarobił.
Sam David jednak tutaj nie traci. Jedynie może jeszcze powalczyć z AM o jakieś trofea i dobrze przygotować się do mundialu.

0

Klub mógł na nim zarobić więcej pewnie, ale tutaj poszli Davidowi na rękę, bo grać w AM, to jest różnica nić grać np w Fiorentinie czy Tottenhamie, który nie gra w LM.
Atletico w następnym sezonie może bić się o największe trofea, a dla Villi to też wygodnie nie musieć wyjeżdżać z Hiszpanii ani przystosowywać się do nowej ligi w tym wieku.

0

Myślę, że Sandro wytargowałby przynajmniej 2 kozy i 1 kurę.

0

Wyczuwam spadek zwolenników Rosella.

0

Pierwsze co zrobiłem jak to przeczytałem, to myślałem, że to żart (kwota).
No cóż, w sumie cieszę się, że idzie do Atletico, przynajmniej pogra w LM i zagra w superpucharze.
Może i nie miał zaufania u Tito, ale w obliczu tylu świetnych ofensywnych graczy w naszym zespole, ciężko by mu się było przebić.
Tym bardziej, że jego nominalną pozycję zajmuje Messi.
Tak więc, powodzenia David !

0

Niby tak, ale w przypadku Federera, to nie zawodzi tutaj kondycja czy aspekty fizyczne. Jego organizm jest naturalnie przystosowany do tego sportu i może swobodnie grać z młodszymi od siebie.
Zeszłoroczne zwycięstwo w Wimbledonie to potwierdza, a przecież pokonał już świetnego wtedy Murraya.
Niestety w przypadku Rogera zawodzi psychika, bo nie wiem jak inaczej nazwać proste psucie piłek i masa niewymuszonych błędów.
Federer może wspiąć się jeszcze na wysoki poziom, ale musi przemyśleć pewne aspekty swojej gry i wyciągnąć wnioski.
Ostatnio za duże dostaje baty jak na takiego mistrza.

0

Ja tam Murraya nie mogę przetrawić.
Zraził mnie do siebie tym ciągłym przeklinaniem pod nosem.
Chociaż ostatnio w tym aspekcie się poprawił, ale mimo wszystko jego wizerunek w mojej głowie nie jest najlepszy.
Nie ukrywam, że jestem fanem Rogera i liczę, że jeszcze pokaże dobry tenis.
Jeśli nie, to trudno, zawsze zostaje mi kibicowanie Jerzykowi, który zapowiada się na wielkiego tenisistę.

0

No wiesz, we wszystkich ważniejszych meczach, rola Xaviego ograniczała się do cofania do tyłu.
Kompletnie brak jakiegokolwiek ryzykownego zagrania, które mogłoby stworzyć dobrą akcję (generalnie słaba gra).
W tym sezonie gra Xaviego to było tylko utrzymywanie się przy piłce i gra po obwodzie.
Thiago może i tracił, ale nie bał się zagrać w niekonwencjonalny sposób.
Sam lubię bardzo generała, ale ten sezon mu nie wyszedł i należy spojrzeć prawdzie w oczy.
To fakt, że Xavi potrafi wprowadzić spokój w rozgrywaniu, ale nie zawsze jest to pożądane. Uważam, że było wiele meczy, w których swobodnie mógł za niego grać Thiago, zwłaszcza na początku, kiedy Tito forsował swój dream teamu.

0

Ja nie rozumiem tej całej sytuacji z klauzulą.
Xavi miał tyle słabych meczy w tym sezonie, że Tito mógł sobie kiedy chciał upchnąć za niego Thiago, a mimo to ten grzał ławkę.
Nie dziwię się, że odchodzi, skoro w tej drużynie są zawodnicy, którzy grają za nazwisko, niezależnie od formy, to nie można być z całą pewnością przekonanym, o miejscu w składzie.
Z tego co pamiętam, to kiedy Thiago dostawał szansę, to wprowadzał jakość. Szkoda, że teraz ta jakość będzie pewnie nosiła czerwoną koszulkę.
Tracimy diament z La Masii, chociaż póki nie ma oficjalnego info, to ciągle liczę, że jednak z nami zostanie.

0

Już za chwilkę Murray dostanie lekcję tenisa od Jerzyka :)

0

Mówisz, że wierzysz w Neymara, a czy Ty przypadkiem Agunia, nie jesteś kibicką Realu? :)
Potrafisz się wczuć w klimat.

0

Wszyscy chcą go tak utuczyć, nie wiem czy to dobry pomysł, jest ryzyko, że po takim zabiegu straci swoje atuty (zwrotność, szybkość), co może mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój jego gry.
To jest zawodnik, który ma mijać obrońców jak tyczki i im uciekać, a nie ich taranować jak Rooney czy Hulk.
Wiadomo, że kilka kg mu nie zaszkodzi, pod warunkiem, że wszystko się ładnie rozłoży w mięśniach i w rezultacie nie wpłynie negatywnie na wymienione przeze mnie aspekty.
Fakt, że np CR waży więcej, ale on ma świetną genetykę i spora część tych kg jest w jego mocno umięśnionych nogach, co dodatkowo mu pomaga.
Jednak nie każdemu genetyka pozwala na rozbudowę nóg proporcjonalnie do reszty ciała, nawet pomimo bycia piłkarzem.
Ronaldo (Brazylijczyk) przewalił swoją karierę właśnie przez to, że PSV dążyli do zwiększenia jego masy, co w konsekwencji sprawiło, że kolana mu siadły i wiele czasu spędził na leczeniu.
Wiadomo, że Neymar powinien sobie spokojnie ćwiczyć na siłowni i dążyć do wzmocnienia mięśni, ewentualnie poprawienia sylwetki, ale nic na siłę. Oszukiwanie organizmu z reguły nie kończy się dobrze dla profesjonalnych sportowców.

0

Szczerzę, wolę Thiago.

0

PolacoBlaugrana
Sam go sprowokowałeś :D

0

Może i Alexis nie miał wybitnego sezonu, ale w samej końcówce rozegrał więcej dobrych spotkań, niż Pedro przez cały sezon.
Druga sprawa to taka, że pierwszy sezon Alexis miał udany, jedynie w tym zgrzytało. Na Pedro czekamy już 2 lata i dalej nic, więc ja się w sumie nie dziwię, że cierpliwość niektórych użytkowników się kończy.
Ja nie należę do tych, co mu życzą, wręcz przeciwnie, cieszę się jak gra dobrze, bo to idzie z korzyścią dla drużyny. Jednak mam świadomość, że ten zawodnik nie ma walorów, które pozwoliłby mu grać na takim wysokim poziomie, jaki przystoi na gracza pierwszego składu naszej drużyny.
Pedro to zawsze będzie solidny rzemieślnik, dobry w utrzymywaniu piłki oraz potrafiący wykończyć jak ma coś na nodze. Jednak ostatnio tego nie widzimy, a wystawianie go do gry kosztem Alexisa czy nie daj Boże Neymara, jest wręcz sprzeczne z logiką.
A z tym, że Pedro podziękują po kolejnym słabym sezonie, to nie byłbym tego pewny. Jak dla mnie Pedro to pupilek Tito i część fanów pewnie ma obawy, że znowu będą wystawiane nie optymalne składy, kierując się sympatią do zawodników.
Ja nie jestem z tym, co nie chcą go w Barcelonie, czy na boisku. Jednak jak dla mnie ten zawodnik powinien być po prostu rezerwowym (jeśli odejdzie Villa).

0

Nie ma sensu wymagać od Pedro tylu bramek, ale musimy wymagać przynajmniej jakiś efektów jego gry.
Na tę chwilę Pedro ani nie strzela, ani nie asystuje, a nawet kartkę cieżko mu sprowokować, ponieważ boi się kontaktowej gry z rywalem, w wyniku czego jak zbliży się do niego któryś z obrońców, Pedro natychmiastowo pozbywa się piłki podając do najbliższego zawodnika.
To na pewno może irytować, jak przez cały sezon, albo jest się nie widocznym, albo gra słabo, a nawet jak dobrze się, wystawia i odgrywa z pierwszej piłki, to nie są niestety aspekty, które przynosiłby nam tutaj jakieś większe korzyści.
Nie dziwie się, że ludzie wolą oglądać Alexisa czy Tello, ponieważ mając ich w składzie mamy pewność, że oni przynajmniej stworzą jakieś zagrożenie.
Pedro oddaje inicjatywę innym kolegą z drużyny, sam ograniczając jedynie do krótkich podań, a na pozycji skrzydłowego jednak liczymy na coś więcej.
Jak drużyna gra super to i obecność Pedro nie przeszkadza, ale czasami jest posucha i trzeba liczyć na pojedynyczy zryw jakiegoś zawodnika, dobrą akcję, ewentualnie wymuszenie jakiegoś faulu i tutaj Alexis ma sporą przewagę, tym bardziej, że również jest pracowity i spełnia wymogi jakie mu narzuca trener.

0

Chciałbym oglądać Bojana w La Liga.

0

Pedro jest po prostu ofiarą taktyki jaką stosuje Barcelona. Taktyki promującej zawodników potrafiących grać indywidualnie, nie zależnie od formy drużyny.
To samo zresztą spotyka nie tylko jego, Villa i Xavi również tracą na jakości, bo nie potrafią w pełni zaprezentować swoich umiejętności kombinacyjnej gry. Wiadomo, że David się jeszcze wybroni, bo ciągle ma w sobie jeszcze trochę indywidualizmu i boiskowego egoizmu.
Inna sytuacja jest natomiast z Pedro, który żyje z krótkich podań, wymienności pozycji oraz generalnie inteligentnej gry, która potrafi wyprowadzić w pole obronę rywala.
Aktualnie gramy piłkę kompletnie bez polotu, która suma sumarum kończy się na przerzuceniu do Alvesa i jego próbach dośrodkowania, które raczej nie kończą się szczęśliwie, z racji wzrostu naszych zawodników oraz celności naszego prawego obrońcy.
Ta taktyka promuje zawodników dobrych indywidualnie, bo kiedy nie ma kolektywu, można szarpnąć skrzydłem minąć rywala i szukać dobrej centry do Messiego (Tello), który nie zwykł takich sytuacji marnować. Ewentualnie starać się wypracować karnego/kartę dla rywala (Alexis), co pozwoli nam odnieść jakąś korzyść, a na pewno lepiej uwidocznioną niż ciągłe klepanie po obwodzie, co po za posiadaniem piłki, raczej nie przynosi nam oczekiwanych efektów (a przynajmniej w tym sezonie).
W obliczu takiej gry, jaką prezentujemy, bezradność i bezproduktywność Pedro zarysowuje się jeszcze bardziej, co może poniekąd być odpowiedzią na krytykę jego osoby, przez sporą rzeszę użytkowników. Tym bardziej, że często zajmuje miejsce w pierwszym składzie zawodnikowi, który na jego pozycji, może wnieść więcej pod względem indywidualnym, bo niestety tym trzeba było się ratować w wielu meczach w tym sezonie.
Wszystkie walory Pedro, będą tutaj schodzić na dalszy plan, póki taktyka oraz styl gry nie zostanie przebudowany.

0

Ja powiem tak, wizualnie również wydaje mi się za szczupły, ale jeśli po przytyciu ma stracić na motoryce i mieć trudności z uciekaniem obrońcą (tak jak wczoraj świetnie uciekł Pique), to jestem przeciwny.
Jeśli zachowa szybkość, to jak najbardziej parę kilo mu nie zaszkodzi.

0

Tego się też bardzo obawiam, Barca w tym sezonie grała tak samo nudno i bezskutecznie (w ważnych i trudnym meczach), jak dzisiaj La Roja, a przy takiej grze nawet Messi nie zawsze pomoże.

0

Powiem tak. Villa powinien grać od początku, bo od wejścia zdążył już dobrze wyłożyć do strzału Ramosowi i Pedro, a do tego sam oddał z bardzo ciężkiej sytuacji najlepszy strzał dla La Roji.
Wbrew tego co mówią hejterzy to na pewno był dzisiaj lepszy od Torresa no i od Pedro też, który zmarnował 2 bardzo dobre okazje.
Z drugiej strony z tak słabą grą całej drużny mało kto byłby w stanie dzisiaj cokolwiek zrobić, dlatego nie będę tutaj nikogo beształ za ten mecz.
Brawa dla Brazylii. Mam nadzieję, że będziemy potrafili wykorzystać potencjał Neymara. Zapowiada się ciekawy sezon.

0

ale jedyne co można było przy tak bliskim kontakcie z obrońcami zrobić.

0

Chociaż jedno ładne uderzenie po stronie La Roji.

0

Ciekawe ilu zawodników postury Villi dałoby radę Thiago Silvie.

0

Patrzę na tą reprezentację i widzę, że kilku zawodników z naszego teamu się wypaliło, głównie Xavi, a Pique za takie bezmyślne interwencje też chyba pokazuje, że nie zasługuje na pierwszy skład u nas.
Coraz bardziej zacznę żałować jak odejdzie Thiago.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?