0

@Wojcio gościu, napisałem komentarz bydle, a ty jedyne co masz do napisania to to że statystyki są fałszywe, dając przykład siebie który nie zgłosił xD to co z tymi 11500 osób które zgłosiły łagodne NOPy? Widmo czy co?

0

@JimMorrisonFCB może z tym "debil" przesadził, ale reszta według mnie przynajmniej słuszna.

10

@JimMorrisonFCB tylko takie pytania zadaje się na infolinii lub mailowo, a nie na publicznym profilu w publicznym poście na serwisie społecznościowym. Dopiero jakby go po prywatnej wiadomości olali i powiedzieli żeby spadał na drzewo to wtedy byłoby to zrozumiałe.

0

@michal26 dobra, teraz chyba bardziej zrozumiałem co masz na myśli, także wspomnę też o rzeczach które były błędami, czy też niedopowiedzeniami.
Po 1, nazewnictwo. 3 dawka/dawka przypominająca/szczepionka sezonowa. Wszystkie określenia jednocześnie są poprawne jak i niepoprawne.
(3 dawka) ilość dawek szczepionki określa się najczęściej dopiero w 4 fazie badań, czyli tej, w której aktualnie znajduje się szczepionka na covid. Badana jest odporność organizmu po danej szczepionce, po danej ilości szczepień, i aby nie nadwyrężać specjalnie organizmu jest też wtedy ustalany okres między szczepieniami. Wstępne badania mogą tylko obrazowo pokazać ile będzie potrzebnych dawek, aby wyrobić podstawową odporność. Gdyby od początku była mowa w stylu "nie wiemy ile będzie dawek, początkowo dwie bo wciąż trwają badania na ten temat tak samo jak ze wszystkimi innymi szczepionkami dostępnymi na rynku" nie byłoby w ogóle mowy o narzekaniu na coraz to kolejne dawki. Dodam tylko że czwarta faza badań nad szczepionkami nigdy się nie kończy.
(Dawka przypominająca) ta nazwa sugeruje, że jest to ostatnia dawka szczepienia, mimo tego że wciąż niewiadomo, ile tak naprawdę dawek będzie potrzebnych. Więc ludzie słysząc dawka przypominająca, a tydzień później słysząc o czwartej dawce, denerwują się tym bardziej na samą szczepionkę, a nie na ludzi którzy błędnie to nazywają.
(Szczepionka sezonowa) jedną ze szczepionek sezonowych jest ta na grypę, która występuje głównie na początku roku w związku z osłabioną odpornością, brakami w witaminie D przez brak słońca, czy też obniżoną temperatura. Covid nosi znamiona choroby sezonowej, gdyż występuje falami w miarę stałych okresach, lecz nie jest to też do końca choroba sezonowa, ze względu na to że teoria o zmniejszonej temperaturze wykrzacza sie chociażby teraz w Australii, gdzie jest aktualnie lato.
Tak więc jak widać, wszystkie nazwy teoretycznie są poprawne, ale nie do końca zgodne z nauką.
Kolejny problem jest zatajanie wręcz przypadków, gdzie szczepionka spowodowała jakieś powikłania, czy też nawet śmierć u danej osoby. Kwestia jest taka, że jakkolwiek jest to ogromna tragedia że nawet jedna osoba zginęła w taki sposób, tak jest to naprawdę marginalny odsetek minusów w porównaniu do plusów. Słyszałem kiedyś stwierdzenie, że określenie prawdopodobieństwa na śmierć w skutek szczepienia, jest niepoliczalny, ze względu na tak małą ilość w porównaniu do osób zaszczepionych które nie miały żadnych problemów. Śmierci z daną szczepionką były, są i będą, a zatajanie tego nie da kompletnie nic a nic, zwłaszcza w czasach internetu, a daje jeszcze poczucie, że ktoś próbuje nas oszukać.
Dalej, zamiast wyjść na mównicę i powiedzieć narodowi jak wygląda normalny proces tworzenia szczepionki, i porównać to do szczepionki na covid i wytłumaczyć na czym polega różnica, i dlaczego tak szybko, to politycy straszą kolejnymi zachorowaniami, obostrzeniami itp. ludzie najczęściej boją się tego, czego nie znają. Jeśli widzą że inne szczepionki były badane przez powiedzmy 7 lat, a szczepionka na covid przez rok, tworzy to pytanie "dlaczego tak krótko?" Na które nikt nie udziela odpowiedzi, a odpowiedź istnieje, ale zauważyłem że duża część osób nie jest już w stanie dopuścić do siebie te informacje takie jak to, że grupa badanych zebrała się w dobę w porównaniu do 6-12 miesięcy. To, że fundusze w badaniu szczepionki na covid były praktycznie nieograniczone, więc nie trzeba było marnować czasu na ich zbieranie. To, że w normalnym trybie po zakończeniu jednego badania trzeba wysłać dokumenty do WHO które ma czas na przejrzenie badań i ich zatwierdzenie, a w międzyczasie nie można rozpocząć następnych badań, w porównaniu do tego, że w przypadku szczepionki na covid został zastosowany tryb przyspieszony który pomijał to, że nie można było rozpocząć następnych badań przez zatwierdzeniem poprzednich. To, że firmy produkujące szczepionki nie ograniczały się tylko do swoich naukowców, ale w proces tworzenia ich byli zaangażowani naukowcy z całego świata. To, że istniejące już szczepionki na SARS i MERS były prekursorami aktualnych szczepionek. To, że w przypadku innych szczepionek długofalowe skutki szczepień mimo nawet tych siedmioletnich badań trwają na ogół maksymalnie pół roku tak jak też było w przypadku szczepionki na covid. A dlaczego ludzie nie dopuszczają do siebie tych informacji? Bo już wcześniej zostali niejako oklamani błędnymi stwierdzeniami typu "2 szczepionki i wrócimy do normy" i teraz za bardzo sceptycznie podchodzą do informacji które są prawdziwe. Widziałem raz komentarz na tej stronie, gdzie ktoś komuś wytłumaczył czemu taki krótki czas badania szczepionek, to gość wyskoczył mu z tekstem "info z czipsów".
Kolejna rzecz, nie rozumienie statystyk. Statystyki w krajach gdzie wszczepienie społeczeństwa wynosi około 80% jasno nam mówi jak sam wspomniałeś, że szczepionki działają, ale dodam też taką jedną rzecz, że jeśli 100% społeczeństwa się zaszczepi, to 100% osób w szpitalach chorujących na covid będzie zaszczepionych. Ludzie nie będą widzieć tego, że osób w szpitalach jest powiedzmy 80% mniej niż w przypadku krajów niezaszczepionych przy podobnej ilości zachorowań, tylko to, że szczepionki nie działają bo tylko zaszczepieni są w szpitalach.
Jeszcze jedna, krótka rzecz. Kiedyś zostały przeprowadzone badania na temat szerzenia się teorii spiskowych na portalach społecznościowych. Wypuszczono 100 informacji prawdziwych, i 100 teorii spiskowych na różnych grupach, i antynaukowych i tych pronaukowych. 80% więcej lajków i udostepnien miały informacje z teorii spiskowych, mimo tego, że niektóre były zaprojektowane w taki sposób, że były wypuszczone takie które wzajemnie się wykluczały, nawet jeśli były przesłane jedna po drugiej. Ludzie.mają tendencję do szerzenia informacji które są kontrowersyjne. Przykładowo, prędzej usłyszymy że załóżmy Tomasz Karolak nie pomógł bezdomnemu dziecku na ulicy które mijał, niż to, że Tomasz Karolak pomógł bezdomnemu dziecku na ulicy, które mijał. Niby dlaczego w gorących dyskusjach na La Rambli są w 99% tematy kontrowersyjne, a to, że na przykład Bill Gates zapowiedział że po śmierci 99% swojej fortuny przeznaczy na cele charytatywne już praktycznie nikt nie wie?
Mam nadzieję że przeczytałeś do końca, że nie zanudziłem i że zrozumiałeś wszystko co napisałem. Pozdrawiam.

2

@Objectivo a oki, zwracam honor.

1

@Objectivo ale to nie jest niesłusznie nieuznany gol xd chyba że piłka była już w bramce

0

@The_Notorious poszukaj na RTV, w filtry daj Xiaomi do 1000 i szukaj jak najnowszych modeli.

2

@michal26 z chęcią Ci przedstawię suche liczby. Zaszczepionych w Polsce jest 21,5mln osób dwiema dawkami. Zgłoszonych NOPów jest 14000, co daje 0,7% NOPów, ale odejmując od tego łagodne NOPy typu ból ramienia czy stan podgorączkowy, jest już ich tylko 2200, czyli 0,01%. W Polsce odnotowano 4mln przypadków do 100 tysięcy śmierci na covid, co daje śmiertelność na poziomie 2,5%. Z tych liczb można wyciągnąć informacje, że jest 3,5 raza większa szansa na śmierć od covida, niż na wystąpienie jakichkolwiek NOPów.
W Australii jest 1,84mln przypadków covid, 78% społeczeństwa zaszczepionego dwiema dawkami, a 2750 zgonów na covid, dodam też informacje że tam covid na dobre rozszalał się dopiero w grudniu tamtego roku, czyli około miesiąc temu, gdy szczepienia były już na poziomie bardzo wysokim w porównaniu do nas, bo my mamy 56%. Co ta statystyka mówi? To, że smiertelnosc na covid tam wynosi jedynie 0,15%. Pamiętając to, że tam covid rozszalał się jak było 78% społeczeństwa zaszczepione, więc szczepienie mogło zacząć działać, mamy informacje, że Australia ma ponad 16 razy mniejsza smiertelnosc niż my. W Hiszpanii, gdzie covid szalał dużo wcześniej, 81% osób zaszczepionych, 1% śmiertelności na covid. Na stan z początku lutego 2021, śmiertelność covida w Hiszpanii wynosiła 2,32%. 2,32% w lutym 2021, do 1% w styczniu 2022, zmieniła się też liczba zaszczepionych dwiema dawkami, z 1% do 81%.

1

@IronSanHybrid kurde, nie wsłuchiwałem się wcześniej w jej głos, bo że tak ujmę, oczy były zajęte :D. Ale widać że umie śpiewać, specjalnie zaplanowane załamania głosu, które są normalnie błędem, ale tu widać że są środkiem stylistycznym, fajna modulacja głosu w różnych rejestrach, ogólnie szacun za umiejętności

2

Nawet moja znajoma się załapała na bilety. 13 euro zapłaciła :D

0

@Jakchcesz dokładnie, ostatnio zaczęła mnie denerwować taka maniera tłumu fanów, że ktoś robi film o tematyce poprzedniego filmu? To na 100% będzie gówno.

0

@Barcaa12 chłopie, jesteś po prostu niepoważny. Mówię o badaniach naukowych które mówią wprost, że poza in vitro, amantadyna nie działa, a ty mi próbujesz wciskać że blokowane są te które mówią na korzyść. A jakie masz na to dowody? Żadne? To tam są drzwi i zapraszam wypier****ć

1

@Hummer będę miał chwilę to zgłębię temat wedle twoich zaleceń, jedyne co póki co o nim wiem, to to, że stosował lek który nie miał, i nie ma żadnego potwierdzenia skuteczności w badaniach, jedynie on vitro, na grupie badawczej badanie się już totalnie wykładało.

2

Dr Włodzimierz Bodnar który zasłynął z tego że na początku pandemii próbował leczyć covida amantadyną zakłada partię polityczną. [kamilus24]
Nieźle. Kolejna partia do tego aby na nią zdecydowanie nie głosować.

0

@xHadrix co mam wpisać w pytaniu ile wydaje na tv internetowe jeśli mam viaplay w prezencie od Play, cyfre plus Sport, eleveny i Polsat Sport premium od koleżanki, Amazon prime od drugiej koleżanki a netflixa od mamuśki? XD zwłaszcza jak zaznaczyłem że przeznaczam około 30h tygodniowo na to...

0

0

@donleoJR któryś kolega z La rambli polecił mi zobaczyć skład Wietnamu, ja tobie też polecam.

0

@Kwiatek67 albo to że miał wyniki niekoniecznie było jego zasługą co "znafcy La bamby" przypisują jemu.

1

@TylkoBarca7273 ja bym Valverde na emeryturze zobaczył.

2

@Piernik może nie tyle co chronią, a zmniejszają prawdopodobieństwo śmierci.
Tak oscylując jeszcze wokół tematu, może kolega @kaamil1910 ma lepszy pomysł niż naukowcy z całego świata na zwalczenie pandemii?
@Bacek700 tym bardziej że napisał to jakiś Mirek z fejsunia xD

5

@kaamil1910 są też badania naukowe które potwierdzają że jest większa śmiertelność z powodu zaplatania się w pościel gdy premier z Nicolasem Cage'm jest więcej w danym roku kalendarzowym.
Standardowo mogę dać swoje statystyki na to, że to co chłop pisze jest ostro podkolorowane, ewentualnie nieprawdziwe, ale jaki ma to cel, skoro stwierdzisz że to co on napisał to prawda, a to co ja napiszę to info wyjęte z czipsów, albo że to ja dzwonię, itp?

0

@Colon to przez te szczepionki!

0

@bartekvisca około 1000 miesięcznie, ale mam pięcioposiłkową dietę

1

@VegetaPolska powiedzenie wygląda trochę inaczej :D

0

Mam pytanko. Orientuje się ktoś w projektach, architekturze itp?
Znajomy ma na studia przygotować projekt placu zabaw, zrobił wszystko oprócz dwóch ostatnich punktów, czyli "Ocena projektu" i "Zakończenie projektu" i nie mamy zielonego pojęcia co tam można wpisać, wolujek google milczy na ten temat. Z góry za wszelką pomoc dzięki bardzo.

4

@MesQueUnClub_87 a gdyby pewien austriacki malarz żył to by miał 132 lata.

12

@AllBundy ból istnienia.

1

@ChessInfo i bez tego badania to wiedziałem. Przynajmniej na poziomie arcymistrzowskim, z dość dużym prawdopodobieństwem da się "na oko" określić kto z kim gra. Każdy ma swoje jakieś ulubione ruchy, idee, chociażby Daniil Dubov często w okolicach 10-15 ruchu poświęca 1-2 piony za aktywność, Ian Nepomniachtchi często stawia skoczki na bandzie itp. itd.

2

@osa91 bo antycovidowcy widzą spisek na każdym cm² papieru który ma wydrukowany napis "covid"

0

@xzzxyj mi smak wrócił ale sam podstawowy (słony słodki gorzki kwaśny) jeszcze w trakcie kwarantanny, ale węchu w 100% nie miałem jeszcze przez kilka miesięcy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?