Gwyn
Dołączył/a: maj 2013
Warszawa
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@HighestInTheRoom a teraz wchodzę ja - zwolennik szczepień - cały na biało, rozwalam z buta drzwi i mówię: masz rację. Również uważam że zaszczepieni powinni siedzieć na dupie na kwarantannie w takim przypadku.
2
@CuttingHead czyli twierdzisz że jest na pewno więcej niż 36 razy więcej NOPów niż jest w statystykach? Przypominam że mówiłem o porównaniu NOPów do ŚMIERCI na covida. W przypadku porównania śmierci na covid i szczepionkę dane już zupełnie inaczej się prezentują, ale nie będę się powtarzał.
2
@igor69 zapytaj @Kamyk37 i wyłącz tv
1
@CuttingHead zawsze masz coś takiego jak bilans zysków i strat. Jazda samochodem statystycznie jest bezpieczna. Tak samo szczepionka na covid. Przypomnę liczbę. 6671. Tyle razy masz większą szansę na śmierć od covida niż od szczepionki, i to nawet zakładając to, że te wszystkie śmierci odnotowane krótko po szczepieniu tyczą się tylko i wyłącznie szczepienia, a nie też (jak było wspomniane w artykule) urazów głowy. Mało tego. Wszystkie NOPy występują raz na 1541 szczepień, a śmierć od covida jest 1 na 42 przypadki. To jest około 36 razy większa szansa na śmierć od covida niż na wystąpienie NOPów po szczepionce.
Więc tak. Szczepionki są bezpieczne.
@Muhitos masz tu dawkę statystyk które nie są lekarzem a po prostu liczbami.
1
@CuttingHead jak niby padłem? Nie ma szczepionki która ma zerową śmiertelność i zerowy wskaźnik NOPów, ale bilans zysków i strat stanowczo opowiada się za tym że szczepionka jest pomocna. Także słucham, gdzie poległem? XD
4
@Muhitos 1. Jak idziesz do klubu i jest wejście za free dla Kobiet a ty musisz bulić 2 dychy to też krzyczysz że jest to segregacja?
2.niby czemu ich nie wpuszczać? Jak człowiek chory to trzeba leczyć.
3. Czyli to jest wina NFZ że szpitale są przepełnione ludźmi głównie niezaszczepionymi przechodzącymi chorobę ciężko? Mają wyczarować dodatkowe miejsce i łóżka w szpitalach?
4. Póki co to tylko ja jestem tu wyzywany od betonów.
5. Czyli lekarze którzy twierdzą że szczepionki są be są fajni, a 99% pozostałych lekarzy są kupieni?
6. Naruszenie kodeksu pracy, niezgodne z polskim prawem. Według mnie głupota. Na grypę się nie zaszczepiłem, a jeśli zachoruję to po coś te składki placę na ubezpieczenie od takich przypadków.
Zresztą skoro tak bardzo narzekasz na to wszystko, to czemu się zaszczepiłeś?
0
@Barcaa12 Teraz Omikron, który niby miał być w maju, a delta która niby miala być w czerwcu była już kilka miesięcy wcześniej xD. A i jeszcze jedno, gdzie te pozostałe warianty wirusów? Czy olać moje argumenty bo dopowiadasz sobie historię do obrazka tak, aby tobie wszystko pasowało?
powiedzieć ci ciekawostkę związana z tym zdjęciem? Zaczęła krążyć na Facebooku. Osoba która to wrzuciła jako pierwsza nie dała nic, jedynie ktoś w komentarzu zasugerował że wyciekł do sieci plan pandemii. Stąd całe zamieszanie z tym zdjęciem bo ludzie twojego pokroju zaczęli to kopiować. Brawo ty. Kwestia pomyślenia przez minutę co tak naprawdę oglądasz i refleksja jakakolwiek na ten temat.
0
@david89 chyba masz rację :(
0
@CuttingHead w porównaniu do covida? Tak, tak, i jeszcze raz tak!!!
3
@CuttingHead Raport dotyczący niepożądanych odczynów poszczepiennych nie zawsze wskazuje na przyczynę zgonu. Co więcej, do tabeli trafiają wszystkie przypadki śmierci następujące w krótkim odstępie czasu od szczepienia na COVID-19, w tym także np. urazy głowy.
Z twojego artykułu xD aby zaorać antyszczepa wystarczy dopuścić go do głosu. Standardowo.
Zresztą nawet jeśli, to w przypadku covida w Polsce, jest jedna śmierć na lekko ponad 42 przypadki. W przypadku szczepionek jest to jeden zgon na 280 223 wśród zaszczepionych dwiema dawkami. Tylko 6671 większa szansa na śmierć od covida niż od szczepionki :D
Także życzę szerokości na nowej drodze życia.
8
@CuttingHead wiesz co? Nie chce mi się na dziś już z wami walczyć. To ty mi udowodnij że szczepienia szkodzą, czekam na lepszy dowód niż grafika z Facebooka.
@Muhitos to zaszczepieni są bardziej roszczeniowi xd... Bo przecież to zaszczepieni codziennie bombardują La Ramblę fejkowymi informacjami o tym, że szczepionka jest nieprzebadana, o tym że nikt nie bierze odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, o tym że maseczki nie działają i inne totalnie z dupy informacje które nie mają żadnego poparcia w badaniach naukowych i "faktach autentycznych". Mogę przedstawić fakt że na pierwszych 3 milionach zaszczepionych osobach jedyne niepożądane objawy poszczepienne wystąpiły u 4 osób w postaci wstrząsu anafilaktycznego, mogę przedstawić fakt który antyszczepionkowcy mogą sobie sami policzyć jak zechcą, jaka jest różnica w szansie na śmierć od covida a od szczepionki i inne tego typu rzeczy, tłumaczyć, starać się wyprowadzić kogoś z błędnego myślenia, a ten "beton" jak to określiłeś, i tak powie żebym wyłączył TV, mimo tego że już 10 lat telewizji nie oglądam, oraz że sąsiad brata męża ciotki od strony babci zginął po szczepieniu to on na pewno też zginie. Swoją drogą śmiesznie że antyszczepionkowcy tak drą mordę że większość śmierci na covid są smierciami z chorobami współistniejącymi, ale nie dodadzą że śmierci w wyniku szczepionek które TAK, ISTNIEJĄ TAKIE PRZYPADKI, są najczęściej wywołane jakimś utajonym schorzeniem, bo to już im psuje narrację.
0
@dziaraka "Dzięki wytworzeniu pamięci immunologicznej w przypadku kolejnego kontaktu z antygenem wtórna odpowiedź immunologiczna szybciej i skuteczniej eliminuje patogen, co uniemożliwia naturalny przebieg choroby, wraz z wykształceniem się typowych dla niej objawów klinicznych." Tu nie ma nic o braku możliwości zakażenia, a o uniemożliwieniu naturalnego przebiegu i szybszemu wyeliminowaniu patogenu, co powoduje mniejsze namnażanie się wirusa w organizmie. Tu nie ma różnych narracji, jest jedna prawidłowa.
Co do polio, w szczycie chorowało rocznie 330 tysięcy ludzi. Jaki z tego wniosek? Chociażby taki, że o wiele trudniej było znaleźć wymaganą grupę badawczą do prac nad szczepionką niż teraz, a mimo to nikt nie narzeka na szczepionkę na polio, a na covida, gdzie czas trwania testów był praktycznie identyczny.
6
@chosenone chłopie, nie ma co. Możesz im przedstawiać badania naukowe potwierdzające twoją tezę, powiedzą że kupione. Pokażesz badanie które potwierdza ich tezę, to powiedzą że w końcu jakiś prawdziwy naukowiec który nie został kupiony przez koncerny farmaceutyczne. Pokażesz im dowody naukowe które mogą znaleźć w 5 minut w internecie, a on ci wyśle grafikę z Facebooka z profilu jakiegoś Pawełka który jest po zawodówce ale udaje mądrzejszego niż ludzie którzy pół życia poświęcili na naukę...
0
@Barcaa12 wiesz że ta grafika to jest fake news? Uniwersytet Hopkinsa nic takiego nie wypuścił, a w dodatku daty poprzednich wariantów się totalnie nie zgadzają z prawdą.
1
@dziaraka ty myślisz że przy szybko mutującym wirusie szczepionka zniweluje zachorowania do 0 w pół roku? Polio udało się eradykować w ponad 20 lat, gdzie wirus polio jest raczej rzadko mutującym wirusem. to nie działa na pstryknięcie palcem. A skoro twierdzisz, że szczepionki które są w kalendarzach szczepień były testowane zgodnie z procedurami, to jakim cudem 5-6 letnie badania nad szczepionką na polio skrócono do roku, i to w przypadku choroby o wiele wiele rzadziej występującej niż covid? Badania na długofalowe skutki uboczne szczepień należą do czwartej fazy testów, które tak naprawdę nigdy się nie kończą. Właśnie w 4 fazie jest szczepionka na Covid, jak i również na w/w szczepionki. Zresztą pomijając to, to nie są nowe szczepionki. mRNA wystarczy testować na jednym szczepie wirusa aby mieć podobny pogląd danych na pozostałe wirusy, bo tam nie ma wirusa jak w wektorowych, a jest tylko instrukcja dla układu immunologicznego jak ma walczyć z danym wirusem. Szczepionki mRNA istnieją od lat 90'. Z wektorowymi jest już lekko inaczej, ale też te szczepionki istniały, ale na inne szczepy koronawirusów, nie wywołujących covida a na przykład przeziębienie czy SARS(sars to prawie 1:1 to co covid) więc mając dane o szczepionkach istniejących od 20 lat to nie jest żaden problem stworzyć szczepionkę na następny typ sars, czyli covid(inaczej SARS-CoV 2)
5
@Azi i teraz dochodzimy do najpiękniejszej rzeczy. Dzięki właśnie szczepieniom, doprowadziliśmy do eradykowania wirusa wąglika :) zresztą tak samo z Polio, na które również jest szczepionka obowiązkowa, która wiesz ile była testowana przed wprowadzeniem na rynek? Rok. Brzmi znajomo, co?
2
@Azi wirus wąglika, którego przykład podałem ma w dupie twoją wolność wyboru i jej definicję.
1
@Azi jeszcze miesiąc temu na La Bambie był bunt o trzecią dawkę xD a co do "prawa wyboru", w przypadku szczepionki na covid masz wybór. Albo się szczepisz albo obostrzenia tyczą się ciebie. W przypadku szczepionki powiedzmy na wąglik też masz wybór. Albo się szczepisz, albo umierasz.
2
@Azi czemu czepiamy się trzeciej dawki szczepionki na covid z odstępami minimum 6 miesięcy, a nie mamy żadnego problemu z 3 szczepieniami w 2 miesiące na pneumokoki i czwartej dawce po roku?
7
@LS szczepionka na pneumokoki jest podawana niemowlętom od 6 tygodnia życia w czterech dawkach. W pierwszym roku życia są 3 szczepienia z przynajmniej miesięcznym odstępem, a w drugim roku życia jest jedna dawka przypominająca.
Ale i tak czepiajmy się trzeciej dawki szczepionki na covida gdzie odstęp to minimum pół roku.
0
@HighestInTheRoom tymczasem Dimash Kudaibergen śpiewający w 11 językach:
-Pathetic...
0
@Kamiloza91 na komputerze spróbuj PPM zapisz element docelowy jako
1
@kiper09 jakbyśmy my niby nie mieli szczęścia ostatnio xd
1
@LS nie muszą..
8
Kolejny dowód na wyższość Lewego nad Messim
Bramki Lewego dla reprezentacji Polski: 71
Bramki Messiego dla reprezentacji Polski: 0
0
@TheNekro94 jak Messi miał dostać czwartą to była o tym mowa :)
4
Pamiętacie jak jeszcze parę lat temu mówiło się że nikt w historii nie dostał więcej niż 3 złote piłki?
5
@Katalonbar Messi nie gra w Barcelonie
0
@AlicjaFCB https://www.google.com/amp/s/sport.tvp.pl/29795103/mistrzynie-swiata-przegraly-z-pietnastolatkami/amp
0
@Wilczeq na TVP1 nawet będzie