0

@kynio302 Wątpię. Jeśli nawet wystarczy zrobić z siebie głupka i cię nie wezmą.

0

Gdyby J. Piłsudski nie ułaskawił mordercy, JE W. Putin nie musiałby teraz ratować mniejszości rosyjskiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@hayek Byle nie CD! ;)

0

@Bobo25 Pobór to tylko przeszkolenie. Zawodowstwo to już kwestia chęci.

1

Kategoria w książęce wojskowej ma datę ważności, nie? Ta kategoria A mnie zaczęła trochę uwierać.

0

Obowiązkowy pobór, powiększanie armii. Przynajmniej młodzi chłopcy będą mieli dodatkową możliwość pracy, zarobku. W wojsku nie postawią czegoś na wzór kas samoobsługowych.

0

@AlicjaFCB Żaden problem. Spotka się Ukraińca na snowboardzie i można powspominać i z tego wszystkiego się pośmiać, nie @masq? xD

0

Pobór? Żandarmeria wojskowa już po Was jedzie.

0

@stone80 Broń defensywna nie istnieje. Zielone ludziki na Ukrainie są uzbrojeni w defensywne czołgi...

0

@anxted Jak jakakolwiek amunicja może być "bronią defensywną"? Defensywna to jest kamizelka kuloodporna, kask itp., ale to nie broń. Broń z zasady ma czynić krzywdę. Użyta w obronie własnej przeciwko napastnikowi również.

2

@barcelonaLM ;). Termin "broń defensywna". xD A tam m.in. amunicja moździerzowa, przeciwlotnicza...

2

Polskie państwo tą broń, którą nieodpłatnie przekazuje Ukrainie znalazło na chodniku czy jednak podatnicy to sfinansowali?
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/dodatkowa-bron-z-polski-moze-trafic-do-ukrainy/w2fe9dr

0

@Gappeq Prawdziwe kobiety też robią z siebie takie dziwadła...

0

@busquets5 Wypisz wymaluj LR:
https://zapodaj.net/f2d27d998b107.jpg.html

A tak na poważnie. Twój komentarz w punkt.

0

@tristan87 Ze względu na Mioduskiego, pewnie trochę tak, ale on ma kosę na G. Łęczna i Ruch Chorzów.

1

@RomanHoffer Mina Stanowskiego bezcenna jak Legia spadnie, a Łęczna się utrzyma. :)

12

Brzydko się zestarzało.


0

@osa91 VAT, podatek od dochodu.

0

@equwesta Rusofobia ma się dobrze...

4

Zlikwidować podatek od nieruchomości!

0

@Dragon218 Duża część z nich jest tam pewnie obywatelami n-tej kategorii. Tylko my potrafimy przed przyjezdnymi rozkładać czerwony dywan, a swoich obgadać za plecami albo kopa w tyłek.

Trochę zaszłe dzieje. Kobieta bardzo chce do Niemiec. bo TAM LEPIEJ. Mąż Polak, z niemieckim pochodzeniem. W domu mówiło się przede wszystkim po niemiecku. Pojechał tam na delegację. W Polsce wiadomo 0,5l, a na landach przy jednym kielichu cały dzień mogą siedzieć... ;) Jak on się nasłuchał tam, co PRAWDZIWI Niemcy mówią między sobą o Polakach, to już nigdy nie chciał tam wracać. Mimo, że tu w Polsce dostał za bycie po Niemcu.

0

@RomanHoffer Bo chce zostać w kraju pobytu. Pewnie Polka w Niemczech jest lepszą kandydatką na żonę niż ta ich lokalna Helga.

0

@osa91 Kto ma korzystać z dorobku państwa, infrastruktury jak nie potomki, tych którzy je budowali czy finansowali podatkami.
Jeśli preferujesz przyjezdnych, to już twoja sprawa... :(

1

@hayek Nie ma określonej liczby miejsc na kierunku? Polski student może mieszkać u rodziny i tylko dojeżdża na uczelnię. Ukrainiec wynajmie i jest zarobek.

Brakujące ręce do pracy to problem edukacji. Zamykano szkoły zawodowe, a wszystkich kopano do głupich liceów. Studia nie są dla wszystkich. Fach w rękach, zawodowe wykształcenie to nie powód do wstydu! A na rynku łatwiej o ekonomistę niż o hydraulika czy ślusarza...

0

@FCB_dimiC Zapytałem jakie podstawy ma ta sympatia. Potencjalna imigracja z Ukrainy zmieni spojrzenie u wielu.

0

@Sulimo Pewnie tak, ale polskie państwo powinno najpierw zadbać o tubylców.

2

Skąd ta sympatia w stosunku do Ukraińców? Wybuchnie konflikt i wielki exodus Ukraińców. Dokąd? Wielu zmieni zdanie o 180° jak będzie musiało rywalizować z Ukraińcami o przyjęcie na studia czy na rynku pracy. Karta pobytu= 500+. Aż mi się przypomniał jak w "Pytaniu na śniadanie" gośćmi była para Ukraińców z 12-tką dzieci... :) Ciekawe czy starczy dla wszystkich?! Wiadomo, że polscy pracodawcy PATRIOTYCZNIE preferują zatrudnianie Polaków... xD Cezary Kazimierczak już zaciera ręce!

2

S. Kisielewski: "Lwów? Centrum Rzeczypospolitej. Warszawa? Małe żydowskie miasteczko na zachodnich kresach Polski. Szczecin? Do Niemiec nie jeżdżę!"

Putin ponoć oferował Polsce Lwów jak jeszcze rządziło PO... Bralibyście?

4

@Pogba No i to jest rosyjska propaganda, którą poprę bez żalu.

3

@masq "Zacznijcie się bać! Szczegóły wkrótce."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?