July_6_BcN
Debiut Roku 2025
Dołączył/a: styczeń 2025
27 obserwujących
0 obserwowanych
Debiut Roku 2025
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MessiForeverTheBest a to ja dłużej od siebie na stadion jeździłam, a to w rozkładzie niby 27 minut…
4
@karci0 Bóg jest wszechwiedzący, więc wie ;)
Obowiązek uczestnictwa we Mszy wywodzi się z trzeciego przykazania dekalogu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił, co zostało rozwinięte w przykazaniu kościelnym: w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy. Bo jednak, jak ktoś faktycznie wierzy, to słabo obchodzić Boże święta bez Boga ;)
Co do uznania, czy coś jest grzechem, czy nie, to trzeba też rozwijać swoje własne sumienie. Grzech jest świadomym i dobrowolnym wykroczeniem, a więc Ty musisz chcieć go popełnić.
Tak na innym przykładzie. Jak Ci wariat wyskoczy tuż przed maskę, a jechałeś przepisowo, i ten wariat nie przeżyje kontaktu z Twoim samochodem, to Ty nie popełniasz grzechu, bo przecież nie planowałeś, że on Ci wyskoczy i nie miałeś celu pozbawić go życia.
Co innego, gdybyś zobaczył, że typ, który odbił Ci laskę, stoi przed Tobą i Cię nie widzi, a Ty akurat masz w dłoni siekierę i go walniesz od tyłu w głowę. Przykład trochę drastyczny, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodziło.
0
@michaleu akurat ja nie chodzę w Wawie
6
@karci0 jak nie poszedł z lenistwa, to tak. Jest jeszcze opcja uczestnictwa w sobotniej mszy wieczornej, jeśli się z góry wie, że w niedzielę nie będzie się mogło przyjść.
Jeśli ktoś był chory, miał służbę, musiał się kimś opiekować itp, to wtedy nie ma grzechu.
Dodatkowo nie obejmuje ten obowiązek dzieci i seniorów.
Ale naprawdę, te 40 minut nie boli jak coś ;)
4
@MessiForeverTheBest raczej to nie PKP ma na to wpływ, a prokurator i inne służby. A jak wiadomo, mamy święto, są dyżurni prokuratorzy, więc się zejdzie.
1
@Who_you_mam ale co ja mam mówić? Ja tam otwarcie mówię, że lubię sobie czasem podjeść, a potem trzeba to gubić.
8
@karci0 serio. Jest wykaz świąt, w które uczestnictwo we Mszy świętej jest nakazane. Poza tym, nakazane jest w każdą niedzielę. Są też święta, w które obowiązku uczestnictwa nie ma, np. drugi dzień Bożego Narodzenia czy Matki Bożej Królowej Polski (3 maja). Msza z przyjęciem Eucharystii to najwyższa forma modlitwy. Nie, nie ma obowiązku dawać na tacę, nie musisz, nikt Cię za to nie wyrzuci. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to służę :)
11
@karci0 jak się nie pójdzie, to masz tak zwany grzech ciężki, zatem bez sakramentu spowiedzi nie możesz przystąpić do Komunii.
@michaleu no ja chodzę co niedziela, więc zapraszam serdecznie ;)
0
@Rastafarnianin @jowita opinia
8
@michaleu zależy kto jaki katolik… ja gdybym była zdrowa, to bym poszła.
11
@karci0 jako, że jest to święto nakazane, to uczestniczą we Mszy Świętej, jak w każde inne święto.
4
O Kamilek i tak dostał orzełka ♥️
3
@Jakchcesz jak swój swojego, to to sprawa rodzinna.
1
Domen nie doleciał…
2
@Marusek jak była tylko po dwóch, to znaczy, że miała niedobór kawy ;)
1
@FcPortoFan1999 spokojnie. On jest tylko rok starszy od Kacperka. Zobaczymy jak Kacperek za rok ;)
0
Ten Embacher to jeszcze nam krwi napsuje w pojedynkach z Kacprem…
0
I obniżyli belkę…
1
Anze co się odpalił!!!
Zaraz pewnie debile belkę obniżą, bo dwa dalekie loty to za dużo xd
0
@gumaz i Granulat jak zwykle wszystko popsuł…
0
@kryhaa to mega zazdroszczę, bo ja za bardzo nie mam szczęścia do trwałych znajomości. Włącznie z tym, że większość udaje, że w ogóle nie zna.
5
Trzech Polaków na trzech pierwszych miejscach, szkoda, że to nie koniec konkursu!!!
Ale łezka się w oku kręci… :’)
1
Maciek Kot jeszcze dalej. 133!
2
Kacper 131,5 m!!! Jak na swoje 18 lat, to gość jest na bardzo wysokim poziomie, regularnie pykając takie odległości!
0
@BulaKG po Matei
1
Za chwilę zacznie się ostatnia seria Kamila Stocha na Turnieju Czterech Skoczni!
Nie płaczę, nie płaczę…
1
@Kozinho. Możesz pomóc synkowi @addept robić casting ;)
0
@krycha2201 nie poradzę
1
@Kapitan hawk na normalnej nie będzie na pewno.
1
@krycha2201 z pracy zawodowej ;)