9

Trafil do nas w złym momencie. Widać że na tourne złapał luz i przypomniał w jak elegancki sposób potrafi grać. Masa zagrać między liniami. Może obniżka pensji i wypożyczenie Nico?

28

Wgl Balde pokazał się z dobrej strony podczas tej wycieczki. Czy transfer Alonso jest nam aż tak potrzebny żeby blokować tego chłopaka? Lewa strona obrony i tak ma mieć więcej swobody w ofensywie a Jordi jeszcze sporo pobiega. Ma teraz idealne warunki żeby spokojnie przygotować się do wejścia w jego buty. Fantastyczną dynamika dysponuje ten chłopak a w trójkącie z Ansu i Pedrim klepali aż miło. Wiadomo braki w obronie ale on dopiero wchodzi do poważnego grania. Zestawienie perspektywicznego Balde z gwarantującym jakieś zabezpieczenie lewej strony na 2 lata w postaci Alonso w mojej opinii na korzyść młodszego z nich.

14

Wydaje się że robi wszystko żeby zatrzeć słabe wrażenie z "poprzedniej" przygody. Bardzo fajnie. Oby kontuzję omijały go szerokim łukiem, jak i cały zespół oczywiście.

0

@bulbo74co ty mi chłopie zarzucasz. Pisze o aklimatyzacji w drużynie i powrocie do formy po wakacjach a ty wlatujesz z fizyka kwantowa. Proponuję przeczytać sobie co to znaczy xD

22

Fajnie, że lewy doszedł do kilku okazji. Ciężki okres za nim związany z samym transferem. Krótki czas z drużyną. Wróci do pełnej formy to będzie strzelał na zawołanie. Więcej spokoju xd

10

Laporta i Alemany zrobili już prawie wszystko :D teraz czas na zespół.
Obejrzałem rano kilka kompilacji z Raphinia. Coraz bardziej widzę w nim brazylijska wersję Angela Di Maria. Oby z Robertem stworzyli taki duet jak Argentyńczyk z Ibra w PSG :D

9

@Greenalley strzelił dwie bramki w jednym meczu co dla gościa który asystuje jak zakręcony dogrywając na nos a strzela jak zawodnik futbolu amerykańskiego jest bezcenne jeżeli chodzi o podbudowanie jego pewności siebie w tym elemencie. Podpisał kontrakt i jest piłkarzem naszego klubu więc powinieneś mu kibicować bo twoja wypowiedź sugeruje mi jakbyś trochę czekał aż zagra słabo czy nie daj Boże złapie kontuzję żeby napisać komentarz że podpisanie go to kolejna fatalna decyzja Barcelony. Pozdro

0

@VanBarca Valverde to kawał trenera. Większości nie pasowało wygrywanie w stylu Juve czyli 1:0 i klepiemy stąd taka opinia o nim wśród znacznej większości. . Z nim chociaż coś wygrywaliśmy i liczyliśmy się w światowej czołówce. Chociaż z drugiej strony te blamaże... Ale tam siadła szeroko pojętą psycha. Romet myśleli że mają za sobą. A Liverpool to wgl dramat :D

0

Miód na uszy te informacje o graniu 3 formacjami... W końcu

0

Sama otoczka debiutów sprawia że bardziej emocjonuje się tym sparingiem niż ostatnim klasykiem gdzie Real miał przewagę w lidze i szykował się na Ligę Mistrzów :D liczę na świetne widowisko z obydwu stron.

1

Jeżeli udźwignie presję to o jego grę możemy być spokojni. Ckw tylko ile czasu będzie potrzebował na przystosowanie się do stylu gry i ogólnie na aklimatyzację. Liczę na równie duży wiatr na skrzydle jaki robi Dembele, tylko z dużo lepsza skutecznością. Pozdro

2

@Sebolinho naturalna kolej rzeczy kiedy zwiększa się liczba użytkowników ale wygląda mi to na duży zastrzyk trolli. Najgorsze jest to, że ludzie wchodzą w dyskusję z nimi reagując na najmniejszą prowokacje.

16

Nie ma co się dziwić. Zamiana życia ze słonecznej Barcelonie na deszczowy Manchester. Ligi Mistrzów na Ligę Europy. Czym oni go mają przekonać oprócz znajomego trenera. Jeszcze dziewczyna marudzi. Ciężki okres dla FDY.

45

No i pięknie. Nie ma lepszej motywacji dla piłkarza niż pierwszy transfer do tak wielkiego klubu. Mam nadzieję, że będzie tylko rósł jako piłkarz! Witam serdecznie!

1

Jakby nie patrzeć każdy transfer w jakimś stopniu będzie wartością dodana ale skoro jest szansa na więcej transferów pieniężnych to czy nie lepiej skupić się na młodszych, bardziej perspektywicznych opcjach, dających nieszablonowość w ataku niż Hiszpanie z Chelsea? Jak Xavi tak mocno chce rodaków to czemu nie weźmie tego Sergio Gomeza z Anderlechtu. Alonso ma nad nim przewagę doświadczenia, nic więcej a mamy jeszcze Albę czyli jednego z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu.

0

Tylko niech nie przychodzi ten Alonso. Na moje to jego jedynym atutem jest to że jest Hiszpanem a pisali, że Xavi chce ich więcej w kadrze. Dobrze ułożona lewa nogą i gra na małej przestrzeni tylko że jak na obecne standardy mega wolny, że słabym dryblingiem a my potrzebujemy przebojowości na bokach. Już widzę długie piłki w kontrze grane na jego stronę i asekurującego go Garcię... a w prasie info o Tagliafico za 5 mln. Azpi już lepiej że względu na możliwość gry na środku ale też ograniczy nam opcje w ataku. To trochę jak Araujo grający na boku dlatego mocno liczę na Desta bo przed kontuzją zaczynał wyglądać na zawodnika, który wie gdzie ma biegać.

0

@Dojt nie do mitycznych rozmiarów ale conajmniej do top 10 zawodników na jego pozycji, większego wpływu na grę i ustabilizowania formy na conajmniej 3/4 sezonu. Duży transfer= duże oczekiwania a pamiętamy jak mocno wychwalany był za grę w Ajaxie.

1

Dostawał wsparcie, poświęcano mu dużo uwagi, żeby znaleźć mu miejsce i tak pojawił się artykuł o jego niezadowoleniu to co będzie teraz kiedy klub na siłę chce go wypchnąć a on nie myśli o transferze do United. Nie ma co się dziwić ze sportowego punktu widzenia krok w tył. Zagmatwana sytuacja. Co tylko potęguje wrażenie że powinien odejść.

13

Czyli pozostaje czekać na drugą dźwignie. Ciekawe jaki wpływ na transfer lewego będzie miało ewentualne przyjście Raphinii. Jak zostanie Depay to wątpię że Barca wyłoży 50 na Lewego. W takim przypadku atak wyglądałby dobrze.

4

Raz puszcza info o zarobkach żeby nakierować opinię publiczną na sprzedaż Fdy a teraz mówi że niby nie jest na sprzedaż ale jak zapłacisz 80 to nie ma problemu. Z jednej strony to wygląda śmiesznie ale z drugiej chyba tylko to mu zostało żeby wyciągnąć nas z tego szamba.

3

Marzy mi się scenariusz w którym w trakcie meczu w ataku przechodzimy do 4 2 3 1 gdzie Kessie schodzi obok Sergio a Pedri gra na 10, z Panem Robertem na 9, z Dembele na lewym i Raphinia na prawym. Sugerując się ploteczkami transferowymi nie jest to takie nierealne. :D Oglądałem Chelsea równie często jak Barce i wydaje mi się że w formacji z 4 obrońcami Andreas będzie wyglądał znacznie lepiej niż z 3 jak grała Chelsea. Pozdro.

2

@Greenalley wydaje mi się że jest za wcześnie żeby stwierdzić, że w nich nie wierzy. Trzeba wziąć pod uwagę na to jak duże ciśnienie na wynik sportowy (że względu na finanse) towarzyszy mu od początku pracy. To mogło mieć duży wpływ na taką sytuację. Przyszły sezon, po pełnym okresie przygotowawczym i że wzmocnieniami kadry jakie chce Xavi odpowie nam na wiele pytań związanych z trenerem, który stoi przed niesamowicie ciężkim wyzwaniem patrząc na to w jakiej sytuacji jest klub i jak małe doświadczenie ma Xavi. Pozdrawiam.

4

To jak Xavi poradzi sobie z wprowadzaniem wychowanków czy graczy rezerw jest jedną z większych niewiadomych jakie mam co do trenera. Końcówka sezonu nie wróży zbyt dobrze.

0

@sceri a może chodzi barwy klubowe?

1

Co by nie mówić z nim na boisku gra obrony wyglądała o niebo lepiej. Tylko niech odpuści sobie to zgrywanie bohatera z dogrywaniem meczów z urazem.

1

50 mln za Bernardo Silvę kiedy wzięliśmy od nich Ferrari za 55? Brawa za pierwszego wina dla Carlosa.

2

@bari_94 zgadzam się. Po tak długim okresie czasu w którym większość tutaj wytykała mu każdy najmniejszy błąd ludzie przestali dostrzegać, że przez brak regularnej gry nie miał szans na normalny rozwój, przez co ciężko mu było sprostać oczekiwaniom większości kibiców.

23

Ciekawe jak się potoczą losy Oscara. Jak będzie wyglądał kiedy dostanie szansę na regularna grę, jakieś zaufanie i trafi do klubu w którym presją będzie dużo mniejsza. Ja mu życzę wszystkiego dobrego. Fajna była informacjach o przeprosinach dla sztabu, że nie był wystarczająco dobry.

0

@AxelF dzięki za ten komentarz. Teraz jestem przekonany że jesteś wlaśnie gościem, który wiedzę opiera tylko na prasie chociaż może to i dobrze bo twoje logiczne myślenie jest na absurdalnie żałosnym poziomie. W poprzednim komentarzu wyjaśniłem ci na spokojnie o co mi chodziło. Wyszczególniłem jakieś twoje dziwne zachowanie. W moich oczach wykonałeś na sobie tak zwane samozaoranie. Bo ostatnim wylewem liter pokazałeś, że to mi jest ciężko tą wymianę komentarzy nazwać dyskusja bo po raz kolejny nie odpowiadasz na moje pytania tylko czepiasz się pierdoły bo argumentami o piłce nie jesteś w stanie zakończyć tego dialogu po swojej stronie. Na cały poprzedni komentarz odpowiedziałeś mi.

# dzięki za dyskusje. Fajnie wymienić kilka zdań z kimś kto ma większą wiedzę niż ta oparta na doniesieniom z dzienników jak marca."
to czy to ?

Oraz
# cięzko mi nazwać to dyskusją, ale też z radością tu nie wrócę. Ach. "XD". Po ilościach stosowanych przez ciebie, to chyba jakaś nowa graficzna forma przecinka lub wykrzyknika. (ironia jak coś)

Nie wiem jak zaczyna się twój PESEL ale to co tu do tej pory napisałeś nasunęło mi wniosek, że twój mózg już się nie rozwija tylko zanika ze starości.

To częste xD graficznie miało zobrazować moją irytację twoją logiką oraz zachowaniem kiedy czepiales się szczegółów żeby tylko wyszło na twoje. Kilka razy ci mówiłem o przewadze rozmowy na discord nad dyskusja w komentarzach.

Poczytaj jeszcze raz co ty tu wypisałeś to zrozumiesz dlaczego często pisałem xD. Jestem też bardzo młody a to, że moje pokolenie wychowało się z telefonem przed oczami to nie tylko moja wina. Więc nie szukaj tu desperacko jakiejś zaczepki.
Wkleje a co tam. Pośmieje się jeszcze raz.
*ale prostackie zwalanie odpowiedzialności za stracone bramki na De Jonga, tylko tym zaowocuje, że się zdziwisz jak każdy kolejny zawodnik będzie miał problem by być efektywnym w ofensywie, i rajdami do defensywy łatać dziury.
Co więcej takie amatorskie rozliczanie zawodników z domniemanych zadań, choć bawi, to nie przybliża do prawdy kto faktycznie jakie zadania ma i za co odpowiada.
De Jong ma kilka unikalnych umiejętności, które będzie trudno zastąpić.

Dobre szczególnie to z tymi domniemanymi zadaniami które postawiłem przed de Jongiem pisząc o asekuracji kolegów i powrotach do obrony xd ty za to piszesz że za większość bramek powinniśmy obarczać Sergio a nie Frenkiego bo to on ma być SPD bronić i latać dziury za de Jonga tylko że po raz kolejny nie bierzesz pod uwagę przebiegu Sergio, to tego że nie od dziś wiadomo że nie ma zmiennika i na razie nie ma planu na jego zastąpienie co moim zdaniem będzie większym problemem niż strata Messiego i Xavi na pewno zwraca większą uwagę na asekurację Busquetsa . Ale skoro tak obarczasz Sergio To ja ci odpowiem że w takim razie de Jong powinien ciągnąć grę do przodu, brać na siebie ciężar rozegrania, regulować tempo gry, być cały czas pod gra a tymczasem miota się między liniami i jest w cieniu 2 kolegów z linii pomocy i nie ma różnicy czy Sergio gra z Pedrim czy Gavim. De Jong jest najmniej zaangażowany w grę.

I jeszcze te problemy zawodników z efektywnością i pójściem do przodu że względu na krytykę ich gry xD poezja. Jeżeli cię to bawi tak jak napisałeś to naprawdę gratuluję poczucia humoru :D wgl te bzdury wyżej zaczerpnąłeś z prasy czy sam to wywnioskowałeś oglądając mecze na swój sposób. Zresztą teraz mi się rozjaśniło dlaczego nie widzisz tej zamuły de Jonga xd skoro masz takie postrzeganie o pozycji sp kibicując drużynie która w ostatnich latach miała takich asów jak Xavi Iniesta, keita i Toure haha.

*"Ciekawia mnie te unikalne umiejętności o których piszesz ale nie wrócę tu bo szkoda mi czasu na dyskusję z gościem, który w swojej głowie układa tezę i ślepo się nią
kieruje. Pozdrawiam."
To ciekawią, czy szkoda ci czasu? Popłynąłeś chłopie, Jesteś tak niespójny, że nawet nie wiesz czy się na mnie obrazić czy usiłować dyskutować.

Zobacz masz pytanie o unikalne umiejętności. A kończysz jakimś zarzutem kiedy dyskutuje z tobą będąc podirytowany twoim sposobem myślenia xd ale to moja opinia. Twoja na ten temat mnie nie interesuje żebyś znowu nie uciekł od odpowiedzi o super skille De Jonga, które ciężko będzie zastąpić. Swoją drogę cisnę o to twoją taktyką. Jak ma się większe pojęcie to można nieźle kogoś docisnąć.

* To ciekawią, czy szkoda ci czasu? Popłynąłeś chłopie, Jesteś tak niespójny, że nawet nie wiesz czy się na mnie obrazić czy usiłować dyskutować

Co do niespójności, która mi zarzuciłeś. Korzystam tylko z telefonu więc pisałem w notatniku wklejając cytaty ale to tylko kwestia kolejności. Bo nie wiem gdzie indziej byłem niespójny odpowiadając na twoje pytania które im dalej w dyskusję tym bardziej odbiegały od de Jonga. Zwróć uwagę że pisałem o teraźniejszości i United a ty wypłynąłeś 5 lat do tyłu do tych blamażu gdzie w większości nawet nie było de Jonga w Barcelonie tylko biegał Rakieta :D To pokazuje twoja desperację żeby wyszło na swoje. Polecam się doinformować na bieżące tematy. Patrząc też na różnice w poziomie argumentacji to nie mamy o czym rozmawiać. Całość wygląda tak że ja ci odpowiadam na jakieś śmieszne zarzuty mocno odbiegające od głównego wątku de Jonga, ten Haaga i naciągania Man Utd w sposób rozbudowany jak osobie ze spowolnionym myśleniem a ty dalej czepiasz się tylko pierdoły o którą możesz się przyczepić i piszesz tylko te idiotyzmy nie odpowiadając na moje pytania. Nawet nie ma mowy o jakiejkolwiek rozbudowanej argumentacji. A o cechach pisze 4 komentarz chłopie. Nawet nie masz honoru odnieść się do tego w jakikolwiek sposób, czyżbyś nie miał nic do powiedzenia w tym temacie i rzuciłeś pusta formułką podłapaną gdzieś w komentarzu? Teraz to już nie pozdrawiam.

0

@Muhitos obie strony mają tyle samo racji. Nie do końca wiemy ile będziemy mogli zdziałać na rynku a biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową klubu jego sprzedaż jest opłacalna opcja. Jeżeli nie wejdzie na wyższy poziom to jest możliwość że oferta United na te 86 mln będzie największą jaką za niego dostaniemy. W obecnej sytuacji i całym przepracowanym okresie 0rzygotowawvzum mamy w miarę dobrze obsadzoną linie pomocy. + Kessie i może Pjanic w obwodzie? I tak z artykułów wynika że ciężko mu będzie znaleźć klub. Może rozłożyć go na większy okres jak Umtitiego? Łatwiej też będzie się go pozbyć za rok. Temat rzeka. Pozdrawiam :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?