6

Szanuję. Tak samo jak tatuaż Messiego, chociaż forma (tatuaż na całe ramię) mi się bardzo nie podoba (osobiście nie lubię tatuaży).

0

Określenia które podałeś (spirometr, kancelaria i inne tego typu) nie rażą o tyle, że samo słowo wzięło się zapożyczone z innego języka i nie istnieje inne określenie w naszym języku. Natomiast "strzał plasowany" oznacza to samo co "strzał mierzony", do tego jest mniej czytelne (sam długo nie wiedziałem o co chodzi z tym plasowaniem, dopóki nie przeczytałem że to idiotycznie spolszczone "placed shot"). Tak samo z resztą jak regularnie słyszy się "korner" czy "ofsajd", jakby poniżej godności było mówić "rzut rożny" i "spalony".



"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. " - Mikołaj Rej

0

To fajnie że umiesz wpisać "plasować" w google, ale może zagłębisz się w etymologię tego słowa w j. polskim?

0

Owszem, to było głupie i jest głupie, w zeszłym roku Messi był w cieniu CRa, nawet mimo słabego Mundialu u tego pierwszego, a w tym roku CR nie może się (do tej pory) mierzyć z Messim. Prosta sprawa, ale viska/hala dzieci i tak wiedzą swoje.

1

Najlepsze jest to, że analogicznie robiły viska łepki w zeszłym roku - nagle LM, czy forma na przestrzeni roku CR-a się nie liczyła, a liczył się tylko fatalny jego Mundial, a lepszy ze strony Messiego. Odśwież sobie pamięć, to nic nie kosztuje.

1

Bo jesteś na emeryturze, zapomniałeś?

0

0

Ktoś po prostu spolszczył "placed" na "plasowany", tak jak "corner" na "korner", czy "offside" na "ofsajd"...

0

Ja bym nie miał nic przeciwko, w tym roku, ogółem całym sezonie chłopak błyszczy, że aż miło. Przestał nurkować, dojrzał bardzo, strzela, asystuje... Jest ważnym trybikiem w MSN i całej drużynie. Za dotychczasowe 5 miesięcy zasłużył na bycie w pierwszej 3, zobaczymy jak druga połowa roku pójdzie. Oby jak najlepiej.

0

Tylko nie "PLASOWANY" strzał :I Nie wiem kto pierwszy w historii użył tego zwrotu ale widać że orłem z angielskiego nie był, tłumacząc "placed shot" na "strzał plasowany", zamiast na jakiś "strzał mierzony"... Zmieńcie to, proszę, bo razi.

1

Szkoda ZP w 2010 roku, że nie dostał jej Iniesta.

0

Kolejny z problemami z czytaniem? Moje pytanie tyczyło się tego, czy istnieje LM-owy odpowiednik Złotego Buta, oraz czy otrzymałby go Neymar, czy cała trójka.

6

Czyli jednak masz problemy. Szczerze współczuję.

0

Ty tak na serio, czy masz po prostu problemy z czytaniem ze zrozumieniem i myśleniem?

2

Za króla strzelców LM dostaje się jakąś statuetkę/buta/cokolwiek? W tej sytuacji Królem jest Neymar, bo miał mniej minut od Messiego i CRa

0

Takie coś NIGDY nie jest liczone jako asysta.

0

I tak samo będzie z Vidalem, będzie sobie trenował, ale nie będzie grał.

0

Chciałem tylko przypomnieć formę Suareza świeżo po zakończeniu "wyroku", pomimo tego, że grywał w meczach towarzyskich i trenował z drużyną. Ale oczywiście to tylko teoria, prawda?

0

A gdzie to napisałem? Napisałem tylko, że powinno stosować się system 1/0, gdzie 1 to brak jakiejkolwiek sankcji, a 0 to pełna sankcja, żadnych "zmiękczaczy" pomiędzy - bo dochodzi do tego, że teraz Vidal nie będzie mógł grać przez ponad 6 miesięcy przez głupiego bana.

1

Ten ban transferowy to szczyt kretynizmu - albo zakazuje się drużynie w ogóle dokonywać jakichkolwiek ruchów transferowych, albo zezwala się normalnie na zakupy (w tym grę z miejsca) i kropka. Teraz Vidal będzie cierpieć przez ponad pół roku bez gry, przez głupotę kogoś z zarządu/głupotę FIFA (niepotrzebne skreślić) w tej sprawie z nieletnimi piłkarzami.

0

Mam nadzieję! ;-)

1

Chciałem się zapytać co zrobiłeś z całym tym wolnym czasem który wygrałeś pisząc "Kd" zamiast "Kiedy" jak człowiek?

0

http://www.fcbarca.com/63974-sport-aleix-vidal-pilkarzem-fc-barcelony.html

Wspaniała redakcja pisała już o tym wczoraj, a teraz czekają na oficjalne komunikaty Barcelony...

3

Przecież to jest kadr z klipu UEFA "Say No To Racism", występuje tam też Messi i Neymar, niech żyje czepialstwo.

2

Ten mecz pokazał wielkość Barcy, duch drużyny, którego nie ma w żadnej innej. Każdy musi przyznać, że Barca jest obecnie najlepsza.

1

Ciekawostka: Przegląd prasy z przed roku:
http://www.fcbarca.com/56110-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom.html
W Sporcie ledwo co się zająknęli o finale LM, a w tym roku madrycka prasa poświęca całe okładki na finał, w którym Real nie gra.

0

Zidane nie będzie z Juve?

4

Hipokryzja w komentarzach wieje na kilometr, aż się niedobrze robi. Sami kibicujecie każdemu przeciwnikowi Realu, a jak ktoś powie, że Madryt będzie stał za Juve (a dokładniej to: przeciwko Barcy (i w sumie czemu się tu dziwić? Cules robią to samo, w drugą stronę)), to wyzywacie od "miernych" i już szacujecie jaki to niski poziom. Może zanim napiszecie coś tak żałosnego wpierw zastanówcie się, czy nie piszecie o samych sobie?

0

A gunwo prawda, hiszpańskie szmatławce i tak będą wiedzieć lepiej - to przecież oznaka rozłamu w szatni.

0

Cicho o Pogbie, bo Real się w końcu wkur...zył i zaprzeczył zainteresowaniu i ofertom za niego, bo agent Pogby wycierał sobie mordę Realem, PSG i City żeby pompować ofertę skierowaną w stronę Barcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?