0

Liga nie rozstrzyga się w grudniu! Przypominają mi się piękne chwile, jakie dał nam w ostatnim czasie ten zespół i mam w sobie wielką nadzieję. Visca el Barca, razem jesteśmy silniejsi, damy radę!

0

W sumie to nie wiem do czego ma prowadzić ta wiadomość. Jeśli ich faulują, to mają karne, to w sumie dość proste. A jeżeli faulują ich więcej niż naszych, to co? To mają więcej karnych! Nieźle to wymyśliłem, no nie? News prowadzący nigdzie. Dziennikarze ze Sportu powinni zająć się wspieraniem drużyny, bo tak się składa, że ten sam Real, który ma od nas więcej karnych, ma również 6 punktów więcej i czas zacząć odrabianie strat.

0

Ale wkurza mnie to, jeżeli ktoś nie docenia takich zespołów z naszej ligi jak tegoroczna (najlepiej wolałbym użyć stwierdzenia 'tegosezonowa', ale takowe po prostu nie istnieje) Valencia, która ma realne szanse na awans z grupy LM, a w lidze ma tylko jedno oczko mnie niż jeden z gigantów - Barcelona. Dodatkowo, może już w tym sezonie nie tak mocne, ale Atletico również poprawiło w ostatnim czasie pojęcie o sile ligi hiszpańskiej. Zespół z Madrytu wygrał przecież w 09/10 Ligę Europejską (warto dopowiedzieć, że w półfinale i finale pokonali ANGIELSKĄ drużynę) a potem Superpuchar Europy. Dlatego też la Liga to nie tylko Barca i Real, to między innymi tez takie zespoły jak Atleti czy VCF,które mają szanse na realną walkę w LE, chociaż to nie to samo co cotygodniowa walka w la Liga, która jest zdominowana przez wiadomo kogo. No ale jeśli o walkę w europejskich pucharach, to tutaj w ostatnich dwóch sezonach lepiej spisują się hiszpańskie drużyny. W ostatnim sezonie (w 1/2 LM) było dwóch hiszpańskich przedstawicieli, a angielskich-jeden.W LE z kolei Hiszpanie mieli Villarreal, a Anglicy nie mieli żadnego zespołu. W dodatku finał LM również wygrała hiszpańska drużyna. W 09/10 z kolei w LM nie było w 1/2 żadnego przedstawiciela angielskiego a hiszpański był jeden-Barca.Jesli chodzi o LE to tam było 2:1 dla drużyn angielskich, ale ostatecznie to i tak hiszpański zespół wygrał te rozgrywki-Atleti. Podsumowując, walka na linii hiszpańska liga-angielska liga, tudzież po prostu hiszpańskie zespoły-angielskie zespoły, będzie zawsze ciekawa. Mam nadzieję, że Chelsea na koszt Valencii nie wyjdzie w tym roku w LM z grupy. Też wiążę nadzieje, że City lub MU podzielą losy zespołu Vilasa-Boasa. To byłaby kompromitacja drużyn angielskich.

0

dv_7
Jako że dyskusja jeśli chodzi o to, która liga jest atrakcyjniejsza, nasza, czy PL, jest ciekawa, to się dołączę. Myślę, że przesadziłeś z tym, że L'pool i ACF również walczą o mistrza. Bez przesady, te zespoły mogą o tym pomarzyć. L'pool nie sięgnął po ten tytuł już długi czas, bodajże dwadzieścia parę lat temu ostatnio wygrali ligę, Arsenal tez już parę ładnych lat, do tego ich sytuacja w tabeli nie jest najlepsza, mają szóste miejsce i 11 punktów mniej niż lider (do tego ten lider nie grał jeszcze meczu w tej kolejce). Dlatego stwierdzenie że te oba kluby również włączają się w walkę o mistrzostwo nie jest trafione. Ponadto, w Anglii od 7 lat te same dwa zespoły wygrywają ligę. Chyba dopiero w tym sezonie jest prawdopodobieństwo, że będzie inaczej. W la Liga wiadomo - znowu będzie to Barca/Real. No ale na plus dla ligi angielskiej - w tym sezonie wygląda to wszystko tak, jakby się nikt nie spodziewał. Na czele Man City, a nie nikt z dwójki Chelsea - ManU. Ponadto, drugi gigant z tej dwójki - jest zdecydowanie słabszy niż zawsze i plasuje się dopiero na 5 miejscu kosztem takiego zespołu jak między innymi Newcastle. Także, jeśli chodzi o aspekt walki o mistrzowski tytuł - tu zawsze lepsza będzie Anglia, mimo że od 7 lat to te same dwa zespoły wygrywają te rozgrywki.

0

misiek
Nie wiem o czym mówisz. Chodzi Ci o tego samego Villę, z którego bramek cieszyłeś się jak głupi dokładnie rok temu? Chodzi Ci o tego samego Pedro, który też strzelał bramki Realowi lub który otworzył wynik na Wembley? Chodzi Ci o tego samego Sancheza, który dopiero wrócił po kontuzji i dla którego to jest pierwszy rok w Barcy? Chodzi Ci o tego samego Cuencę, który nie wie nawet jeszcze co to jest piłka na najwyższym poziomie, a to był jego bodajże 4 mecz w pierwszej drużynie? Ludzie, litości, wszystko wróci do normy, nie dajmy się, przez jedno spotkanie, tak załamać. Kocham tych piłkarzy, ten Klub, tego trenera i dalej wierzę, mamy jeszcze dużo kolejek do końca. Postawa naszych zawodników wczoraj pozostawiała wiele do życzenia, ale już niedługo powróci Wielka Barcelona rodem z Camp Nou i niedługo znów zobaczymy jakiś pogrom w Świątyni Futbolu. Nadzieja! Trener musi wyciągnąć wnioski, a że Pep to inteligenty człowiek, to zrobi to trafnie, wierzę w to. Już we wtorek kolejny mecz i to u siebie, wśród 80 tysięcy ludzi i jestem pewien że będzie dużo lepiej, drużyna wróci do siebie. Inne kluby, typu Inter mają jeszcze gorszą sytuację, a My płaczemy bo mamy przed półmetkiem sezonu 6 punktów straty. Ta hegemonia kiedyś się skończy, to tylko sport, przeżyliśmy szpaler na Bernabeu i katastrofę w sezonie 07/08, przeżyjmy i 6, nic jeszcze nie oznaczających, punktów straty do zasługującego na tę pozycję lidera. Pozdrawiam.

0

Nie wiem, czy to była ta akcja bramkowa, ale po meczu było pokazane że to nie nasz zawodnik podał piłkę do gracza będącego na tym spalonym, tylko to rywal mu wybił tę piłkę spod nóg i ostatecznie ta trafiła do naszego zawodnika na rzekomej pozycji spalonej. Ale nie jestem pewien, czy to była właśnie ta bramkowa sytuacja. Jeśli tak, to moglibyśmy zakończyć już dyskusje czy był spalony, czy nie, bo przecież to nie 'nasz' podawał.

0

No to czas na połowę komentarzy "Mes que un club".

0

Naprawdę pozytywne wrażenie daje Cuenca. Przebił się do pierwszego składu nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak, i zagrał już kilka meczów, w tym w pełnym wymiarze. Oby tak dalej.

Swoją drogą, chciałbym wiedzieć, co dalej z Fontasem. Na stałe się przeniósł do pierwszej drużyny, dlatego chciałby zapewne grać przynajmniej po te 5, ostatnich, chrzanionych minut, a dzieje się zupełnie inaczej, nie dostaje szans, a szkoda.

0

Jeszcze 3 mecze, a im brakuje po dwie kartki do zawieszenia, więc luz. Masche musi się ''wykartkować'' ewentualnie, wystarczy zrobić to, co co mecz - jeden ostry, tradycyjny, ryzykowny wślizg x 2 mecze. Dobry skład to podstawa. Oni są tak wazni, że nawet nie wiedziałbym którego wybrać żeby mógł się ewentualnie nie pojawić 10 grudnia na boisku.

0

Chciałbym jeszcze dodać, że byłbym dumny, jakby znowu wszystkie trzy nominacje dotyczyły piłkarzów z naszej ligi.

0

Myślę, że to trochę wydumany problem z rzekomą "dużą dozą pogardy" Ronaldo z tą odpowiedzią dziennikarzowi, ale mniejsza o to. Kto wygra? Podejrzewam, że Messi, ale mamy jeszcze trochę czasu, pożyjemy zobaczymy. Kto na trzecie miejsce? Jeżeli taki zawodnik jak Xavi nie ma już jakichkolwiek szans na zwyciężenie w swojej karierze Złotej Piłki, to ja wybrałbym właśnie go na tę trzecią pozycję, bo wątpię, że wyprzedzi CR, a szczególnie Messiego. Chociaż chciałbym się mylić, bo wszyscy pamiętamy Nagrodę dla Najlepszego Gracza Europy, w której to Xavi wyprzedził, dość niespodziewanie, CR o 8 punktów, czyli całkiem sporo, bo zwycięzca - Messi - miał ich 39.

0

Już czekam. Świetne zdjęcie, tak swoją drogą. Uwielbiałem tamten moment, euforia, niesamowita radość. A gdzie Don Iker się patrzy? Na sędziego zapewne, spalony, jak zwykle sędziowie pomogli. To samo było po meczu rewanżowym Superpucharu. Czy widzieliśmy tam jakieś sporne sytuacje na korzyść Barcy? Nie. Tylko Casi podważył to, że faul na Fabsie był brutalny, co było idiotyczne, bo wszyscy wiedzą, co się wydarzyło. Ja czekam na przyszły mecz w lidze, trzeba wygrać spotkanie po spotkaniu do GD i będzie dobrze. Pozdro

0

Widzę, że się chwalicie, więc nie będę gorszy, huehue.
Zapraszam do oglądania, zeszły sezon w pigułce, najważniejsze momenty, również te gorsze. Pozdro

0

Nie wiem, gdzie o tym powiedzieć, więc piszę tutaj, jest błąd w lidze typerów, dwa razy napisane jest "Mallorca", np. Atletico - Mallorca, podczas gdy Atletico podejmie u siebie Levante.

0

Kacper
Nie ma szans, Sandro zagarnie wszystko do Klubu by łatać dziury.

0

Do wszystkich, nie tylko kamaro43:
KAŻDE spotkanie ligi hiszpańskiej zobaczycie na kanałach CYFRY+. A uprzedzając pozostałe pytania, dodaję FAQ:
1. NIE, spotkanie nie będzie transmitowane na NSport - telewizja N bowiem, nie ma licencji na transmitowanie ligi hiszpańskiej.
2. NIE, meczu komentowanego przez Darka nie zobaczycie również na TVP, które, podobnie do N-ki, nie ma ''wykupionej'' la Liga.
3. NIE, to że dwa mecze o Superpuchar były pokazywane na TVP, nie oznacza, że spotkanie w la Liga zobaczymy na TVP1, bo Telewizja Polska pokazywać może tylko dwa spotkania Superpucharu Hiszpanii, jak jest zresztą co roku.
4. "wie ktoś czy będzie na Cyfrowym"? NIE, nie będzie na Cyfrowym, chyba że doszukasz się jakiegoś niezakodowanego kanału zagranicznego, bowiem żaden polski kanał należący do Cyfrowego Polsatu, od Polsatu Sport, przez Polsat Futbol i aż po Polsat Cafe, nie ma licencji na ligę hiszpańską.

0

Niby to tylko sport, to tylko głupi mecz... Ale dla Nas to może być bardzo ważny mecz. Najważniejsze, to żeby Nasza starta utrzymywała się na takim poziomie, jak teraz, bo jak będzie wyżej i do tego strata punktów w GD, to będziemy mieli ciężką pogoń w drugiej rundzie, no a najlepiej żeby się w ogóle zmniejszyła. Czekam na przyszłe ligowe mecze z niecierpliwością, liczą się tylko zwycięstwa. Oczekuję też VCF-Real na Mestalla i wierzę, że Real pokaże się w tym meczu z podobnej strony jak Barca, a Valencia zagra podobnie, bo wtedy będzie szansa na ewentualną stratę punktów w wykonaniu Realu. Wierzę w Valencię, ale przede wszystkim, to rzecz jasna My musimy wygrywać mecz po meczu ;-) Visca!

0

N20 - wytłumacz mi podobieństwa pomiędzy Keitą, a Yaya, bo się ich nie doszukuję. Może i oboje są czarni, ale na pewno nie grają na tych samych pozycjach.

0

FCB-kat

A czy ja mówię o następstwach, jakie Nas spotkały po ich odejściu? Ja tylko wymieniłem dwóch przykładowych piłkarzy, którzy skarżyli się na Pepa.

0

Myślę, że powinniśmy się cieszyć tym i każdym kolejnym dniem z Pepem. Każdą kolejną sobotą, w której siadamy przez TV i widzimy tę osobę na ławce. Takiego trenera mieć juz nie będziemy, a odejście jest kwestią czasu. Oby to się nie stało w lato przyszłego roku, ale to jest sport, wszystko jest mozliwe, a już na pewno odejście Guardioli. Ciekawe gdzie by odszedł, no nie? Do żadnego giganta raczej nie, zapewne jakiś zespolik z Serie A.

0

Po raz enty pojawia się ten sam błąd Guardioli. Szkoda. Mam nadzieję, że gdy Ibra, Yaya i wszyscy inni którzy odeszli dali mu do zrozumienia, o tym, że nie jest kompletnym trenerem - nie potrafi rozmawiać z zawodnikami. Oby teraz ta sytuacja, po tych wszystkich "atakach" na jego osoby, uległa zmianie i zaczął rozmawiać z tymi, którzy najczęściej zaczynają mecze na ławce, albo w ogóle nie wchodzą.

0

Wydaje mi się, że Abi przedłuży kontrakt, ale pożyjemy zobaczymy. Na pewno cieszy, że to nasz wychowanek, wie jak się gra, do tego ma technikę, przynajmniej takie sprawił wrażenie. Na pewno Valencia łatwo go nie odda, ale jeżeli sam piłkarz się jasno zadeklaruje, że chce odejść do silniejszego klubu, to to tylko kwestia czasu aż VCF skusi się na miliony zadłużonych i tak po uszy klubów, takich jak Barca.

0

Mam nadzieję, że La Furia Roja wygra, a przede wszystkim w dobrym stylu, po dobrym spotkaniu. Od sporego czasu już porównuje się oba te futbole, a myślę że mecz między narodowy jest świetną okazją, by potwierdzić wyższość hiszpańskiej piłki nad angielską.

0

Argentyna jest słabiutka i z Kolumbią nie wygra, choć chciałbym żeby było inaczej. Messi i spółka po prostu nie tworzą zespołu, nie wiem czy w najbliższej przyszłości cokolwiek wygrają, gdziekolwiek się zakwalifikują. Nie mam pojęcia, kto musi przyjść na stanowisko trenera żeby tę zbieraninę poukładać. Oby to się stało jak najszybciej, aczkolwiek nie wiem kto byłby skory do przejęcia tego typu reprezentacji.

0

W sumie, to takim składem powinniśmy dać radę, przecież to Segunda B. Dodam, że idzie im w tym sezonie dobrze, mają drugie miejsce, w ostatnim meczu wygrali 3-2, mecze rozgrywają w grupie trzeciej, a w lidze są takie zespoły jak rezerwy Mallorki czy Valencii. Cieszę się, że zobaczymy trochę wychowanków z Barcy B, i oczekuję pewnej wygranej :)

0

Oby poszło gładko, a przede wszystkim - zwycięsko, chociaż na San Mames łatwo się nie gra. Powinniśmy mimo wszystko wywieźć 3 pkt, szczególnie, że Bilbao ma problemy kadrowe.

0

Dokładnie. Ibra miał wtedy kontuzję, przez co spekulowano, że może pojawi się na boisku chociaż na parę minut. Ostatecznie w ogóle nie zagrał.

0

constantine16
A czy Valdes mówi o meczu na Camp Nou?

0

Jak Zlatan mógł odegrać ważną rolę na SB z Realem skoro nie grał w tym meczu?

0

Może być z niego talent, ale na razie najlepiej po prostu poczekać, dać mu czas. Oby się nie skończyło tym, że zostanie bez szans i odejdzie za darmo do PL. Ostatnie dwa mecze to bardzo pozytywne uczucia, ten debiut z Granadą nie za bardzo. Oby dalej tak było, trzymam za niego, i mam nadzieję, że również i Deulofeu będzie otrzymywał coraz częściej minuty w pierwszym zespole. Swoją drogą, ciekawa będzie rywalizacja w składzie pod "nieobecność" Villi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?