@Zoker Śmieszne że ten wiersz w swoim założeniu miał być właśnie propagujący tolerancję dla murzynów. Tuwim chciał pokazać że ten Bambo, mimo że czarny, to robi te same rzeczy co mali Polacy. A oczywiście lewa strona już krzyczy rasizm bo ktoś murzyna nazwał murzynem.
Co do Wijnalduma... Ta moja opinia nie ma wiele merytoryki, ale i tak się z nią podzielę. Wiele lat temu na Polsat Sport leciały powtórki meczów ligi holenderskiej, polubiłem PSV i zawsze oglądałem ich mecze. No i za każdym razem właśnie Wijnaldum wywierał na mnie największe wrażenie. Tak jak pisałem to było wiele lat temu. Ale on tam w każdym meczu popisywał się wyjątkową techniką, wiele razy byłem pod wrażeniem jak wyszedł spod pressingu czy jakie wykonał podanie w trudnej sytuacji. Więc niewątpliwie w piłkę grać potrafi. Minęło wiele lat i nie sądzę żeby to się zmieniło. Jednak obecnie nie obserwowałem go więc nie wiem jak gra teraz. Griezmann kiedyś też grał z sukcesami na skrzydle i myślałem że i u nas będzie hasał, a jednak tak nie jest. Taka tam luźna myśl.
@Sulimo Ja niestety już nie bo w okolicy nie ma żadnego. Ale jak mieszkałem u siebie to obok mnie był taki lumpeks właśnie i co poniedziałek była nowa dostawa i dlatego w soboty była oferta "wszystko po 2 zł", dosłownie wszystko :D co nakupowałem za kilkanaście złotych co tydzień to moje, niektóre rzeczy do teraz mam
@Sulimo lumpeksy to najlepsze miejsce żeby wyrwać fajne ciuchy, może kiedyś wyglądały tak że były tam jakieś szmaty, ale obecnie można wyrwać nawet nowe ubrania z metkami i zapłacić za nie 2 zł
@macio_944 Teraz cię to śmieszy, a jak był Valverde to robiłeś to samo. Pamiętam bo byłeś jednym z głównych zwolenników zwolnienia Valverde dla samego jego zwolnienia, bo też sensu w tym nie było, co słusznie pokazała przyszłość.
Nur für geimpfte (pol. „Tylko dla zaszczepionych”) – napis umieszczany podczas światowej pandemii koronawirusa w zarażonych przez Sars-Cov2 krajach na środkach transportu oraz budynkach i w miejscach użyteczności publicznej, takich jak: parki, kawiarnie, kina, teatry i tym podobne.
Nie wiem czemu tyle osób chce się pozbyć Matheusa. Wygraliśmy 100% meczów kiedy on przebywał na boisku i to wszystkie różnicą 4 goli. Do tego przez cały sezon nie zawalił żadnej bramki. Chyba chodzi o jego imię które kojarzy się z obecnym premierem i byłym prezesem banku BZ WBK.
Rozwala mnie od jakiegoś czasu takie podejście że skoro Guardioli się udało to dlatego powinniśmy dać szansę jakimś nołnejmom na rynku trenerskim, no bo hej! Guardiola nie miał doświadczenia a wygrywał! No, jemu się udało, wiele czynników wpłynęło na jego sukces, a to że nie miał doświadczenia według mnie miało najmniejszy wpływ. Czy to że Guardiola stworzył najlepszą drużynę w historii Barçy oznacza że każdy następny może zrobić z miejsca to samo?
Czemu ludzie to są tacy debile. Stoję w kolejce do kas samoobsługowych. Kolejka coraz większa bo ludzie przy tych kasach zamiast zeskanować rzeczy i zapłacić to jeszcze pakują sobie na spokojnie do toreb, układają, przekładają przed zapłaceniem. Może to ja jestem ten nienormalny ale ja zawsze skanuję wszystko i płacę i artykuły daję z powrotem do wózka i po zapłaceniu odjeżdżam na bok i tam spokojnie sobie pakuję. Nie wspominam nawet o takiej zasadzie jak "wychodzący ma pierwszeństwo". To wszystko przez te komputery...
14
@Zoker Śmieszne że ten wiersz w swoim założeniu miał być właśnie propagujący tolerancję dla murzynów. Tuwim chciał pokazać że ten Bambo, mimo że czarny, to robi te same rzeczy co mali Polacy. A oczywiście lewa strona już krzyczy rasizm bo ktoś murzyna nazwał murzynem.
10
Co do Wijnalduma... Ta moja opinia nie ma wiele merytoryki, ale i tak się z nią podzielę. Wiele lat temu na Polsat Sport leciały powtórki meczów ligi holenderskiej, polubiłem PSV i zawsze oglądałem ich mecze. No i za każdym razem właśnie Wijnaldum wywierał na mnie największe wrażenie. Tak jak pisałem to było wiele lat temu. Ale on tam w każdym meczu popisywał się wyjątkową techniką, wiele razy byłem pod wrażeniem jak wyszedł spod pressingu czy jakie wykonał podanie w trudnej sytuacji. Więc niewątpliwie w piłkę grać potrafi. Minęło wiele lat i nie sądzę żeby to się zmieniło. Jednak obecnie nie obserwowałem go więc nie wiem jak gra teraz. Griezmann kiedyś też grał z sukcesami na skrzydle i myślałem że i u nas będzie hasał, a jednak tak nie jest. Taka tam luźna myśl.
1
@Sulimo Ja niestety już nie bo w okolicy nie ma żadnego. Ale jak mieszkałem u siebie to obok mnie był taki lumpeks właśnie i co poniedziałek była nowa dostawa i dlatego w soboty była oferta "wszystko po 2 zł", dosłownie wszystko :D co nakupowałem za kilkanaście złotych co tydzień to moje, niektóre rzeczy do teraz mam
1
@Sulimo lumpeksy to najlepsze miejsce żeby wyrwać fajne ciuchy, może kiedyś wyglądały tak że były tam jakieś szmaty, ale obecnie można wyrwać nawet nowe ubrania z metkami i zapłacić za nie 2 zł
6
@macio_944 Teraz cię to śmieszy, a jak był Valverde to robiłeś to samo. Pamiętam bo byłeś jednym z głównych zwolenników zwolnienia Valverde dla samego jego zwolnienia, bo też sensu w tym nie było, co słusznie pokazała przyszłość.
1
@LeoMessiah Takie uroki współczesnej demokracji i co za tym idzie biurokracji.
1
@Muszynianka Najlepiej tutaj sprawdź sobie wszystkie opcje https://www.epaka.pl/
0
Nur für geimpfte (pol. „Tylko dla zaszczepionych”) – napis umieszczany podczas światowej pandemii koronawirusa w zarażonych przez Sars-Cov2 krajach na środkach transportu oraz budynkach i w miejscach użyteczności publicznej, takich jak: parki, kawiarnie, kina, teatry i tym podobne.
0
@masq No i co? Zarząd chce Xaviego ale kogo Laporta chce.
1
@masq No to ciekawe kto jest jego preferowaną opcją.
15
Nie wiem czemu tyle osób chce się pozbyć Matheusa. Wygraliśmy 100% meczów kiedy on przebywał na boisku i to wszystkie różnicą 4 goli. Do tego przez cały sezon nie zawalił żadnej bramki. Chyba chodzi o jego imię które kojarzy się z obecnym premierem i byłym prezesem banku BZ WBK.
5
@Yosemite No i o co chodzi? Fati ma tylko 1 gol więcej.
7
@clyde Co to za nietolerancja i bodyshaming? Może któraś z nich używa męskich zaimków?
46
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/190193054_2584335958539665_8475177417013744586_n.png?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=OqO5oC9F97kAX-czrRw&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=e12fa2a8599d6bbe5a46864642487226&oe=60D08B2A na zdjęciu te same osoby które rozpłakały się w sejmie gdy posłowie Konfederacji udzielali wywiadu bez maseczek, cyrk i teatr, a gawiedź kupuje to i nawet domaga się zwiększonych obostrzeń
7
@Gwyn Aż mi się przypomniało co tu się działo gdy przy klikaniu polecenia był ten dźwięk :D
30
Śmiejecie się z Bartomeu a na końcu to on ma rację. Oddał Suáreza do Atlético i dzięki temu Real nie został mistrzem. Grande Barto.
0
@Zoker Myślę że dostaniesz nawet konto premium na tydzień.
19
@cules100pro kółek wzajemnej adoracji
2
Minusy minionego sezonu: brak wygranej ligi
Plusy minionego sezonu: Real nie wygrał ligi
7
Rozwala mnie od jakiegoś czasu takie podejście że skoro Guardioli się udało to dlatego powinniśmy dać szansę jakimś nołnejmom na rynku trenerskim, no bo hej! Guardiola nie miał doświadczenia a wygrywał! No, jemu się udało, wiele czynników wpłynęło na jego sukces, a to że nie miał doświadczenia według mnie miało najmniejszy wpływ. Czy to że Guardiola stworzył najlepszą drużynę w historii Barçy oznacza że każdy następny może zrobić z miejsca to samo?
4
@PanteraCule Ale jestem w takim supermarkecie że każdy przy wejściu musi wziąć ten sam duży wózek, właśnie o to chodzi że każdy ma ze sobą wózek.
5
Czemu ludzie to są tacy debile. Stoję w kolejce do kas samoobsługowych. Kolejka coraz większa bo ludzie przy tych kasach zamiast zeskanować rzeczy i zapłacić to jeszcze pakują sobie na spokojnie do toreb, układają, przekładają przed zapłaceniem. Może to ja jestem ten nienormalny ale ja zawsze skanuję wszystko i płacę i artykuły daję z powrotem do wózka i po zapłaceniu odjeżdżam na bok i tam spokojnie sobie pakuję. Nie wspominam nawet o takiej zasadzie jak "wychodzący ma pierwszeństwo". To wszystko przez te komputery...
40
@Xavyol Dlaczego kibice Realu idą dzisiaj na mszę?
Bo chcą zobaczyć jak ktoś ubrany na biało podnosi puchar.
3
@Messibestplayerintheworld Najlepszy - ten z Eibarem, bo ostatni z Koemanem na ławce
Najgorszy - każdy z Koemanem na ławce
1
@tomek8756 Następny :D To francuska Viki Gabor czyli Carla
1
@GeneralXavi A o kogo pytasz? O tą co podawała wyniki z Francji? Jeśli tak to ona.
1
@GeneralXavi Carla, z Eurowizji w Gliwicach
1
Co za Eurowizja bez Roksany...
5
Z ciekawostek mogę wam powiedzieć że znana aktorka filmów przyrodniczych i laureatka wielu prestiżowych nagród oraz ulubienica fanów tychże filmów Abella Danger woli Barcelonę od Realu Madryt.
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/189607733_3008259879408097_5998041100074189272_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=82xZDqJwU8YAX8c1ldl&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=9545909a258d8874fb47ab64455778ea&oe=60CFE338
11
Przeżyjmy to jeszcze raz: https://streamable.com/kyzcve