14

@Zoker Śmieszne że ten wiersz w swoim założeniu miał być właśnie propagujący tolerancję dla murzynów. Tuwim chciał pokazać że ten Bambo, mimo że czarny, to robi te same rzeczy co mali Polacy. A oczywiście lewa strona już krzyczy rasizm bo ktoś murzyna nazwał murzynem.

10

Co do Wijnalduma... Ta moja opinia nie ma wiele merytoryki, ale i tak się z nią podzielę. Wiele lat temu na Polsat Sport leciały powtórki meczów ligi holenderskiej, polubiłem PSV i zawsze oglądałem ich mecze. No i za każdym razem właśnie Wijnaldum wywierał na mnie największe wrażenie. Tak jak pisałem to było wiele lat temu. Ale on tam w każdym meczu popisywał się wyjątkową techniką, wiele razy byłem pod wrażeniem jak wyszedł spod pressingu czy jakie wykonał podanie w trudnej sytuacji. Więc niewątpliwie w piłkę grać potrafi. Minęło wiele lat i nie sądzę żeby to się zmieniło. Jednak obecnie nie obserwowałem go więc nie wiem jak gra teraz. Griezmann kiedyś też grał z sukcesami na skrzydle i myślałem że i u nas będzie hasał, a jednak tak nie jest. Taka tam luźna myśl.

1

@Sulimo Ja niestety już nie bo w okolicy nie ma żadnego. Ale jak mieszkałem u siebie to obok mnie był taki lumpeks właśnie i co poniedziałek była nowa dostawa i dlatego w soboty była oferta "wszystko po 2 zł", dosłownie wszystko :D co nakupowałem za kilkanaście złotych co tydzień to moje, niektóre rzeczy do teraz mam

1

@Sulimo lumpeksy to najlepsze miejsce żeby wyrwać fajne ciuchy, może kiedyś wyglądały tak że były tam jakieś szmaty, ale obecnie można wyrwać nawet nowe ubrania z metkami i zapłacić za nie 2 zł

6

@macio_944 Teraz cię to śmieszy, a jak był Valverde to robiłeś to samo. Pamiętam bo byłeś jednym z głównych zwolenników zwolnienia Valverde dla samego jego zwolnienia, bo też sensu w tym nie było, co słusznie pokazała przyszłość.

1

@LeoMessiah Takie uroki współczesnej demokracji i co za tym idzie biurokracji.

1

@Muszynianka Najlepiej tutaj sprawdź sobie wszystkie opcje https://www.epaka.pl/

0

Nur für geimpfte (pol. „Tylko dla zaszczepionych”) – napis umieszczany podczas światowej pandemii koronawirusa w zarażonych przez Sars-Cov2 krajach na środkach transportu oraz budynkach i w miejscach użyteczności publicznej, takich jak: parki, kawiarnie, kina, teatry i tym podobne.

0

@masq No i co? Zarząd chce Xaviego ale kogo Laporta chce.

1

@masq No to ciekawe kto jest jego preferowaną opcją.

15

Nie wiem czemu tyle osób chce się pozbyć Matheusa. Wygraliśmy 100% meczów kiedy on przebywał na boisku i to wszystkie różnicą 4 goli. Do tego przez cały sezon nie zawalił żadnej bramki. Chyba chodzi o jego imię które kojarzy się z obecnym premierem i byłym prezesem banku BZ WBK.

5

@Yosemite No i o co chodzi? Fati ma tylko 1 gol więcej.

7

@clyde Co to za nietolerancja i bodyshaming? Może któraś z nich używa męskich zaimków?

46

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/190193054_2584335958539665_8475177417013744586_n.png?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=OqO5oC9F97kAX-czrRw&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=e12fa2a8599d6bbe5a46864642487226&oe=60D08B2A na zdjęciu te same osoby które rozpłakały się w sejmie gdy posłowie Konfederacji udzielali wywiadu bez maseczek, cyrk i teatr, a gawiedź kupuje to i nawet domaga się zwiększonych obostrzeń

7

@Gwyn Aż mi się przypomniało co tu się działo gdy przy klikaniu polecenia był ten dźwięk :D

30

Śmiejecie się z Bartomeu a na końcu to on ma rację. Oddał Suáreza do Atlético i dzięki temu Real nie został mistrzem. Grande Barto.

0

@Zoker Myślę że dostaniesz nawet konto premium na tydzień.

19

@cules100pro kółek wzajemnej adoracji

2

Minusy minionego sezonu: brak wygranej ligi
Plusy minionego sezonu: Real nie wygrał ligi

7

Rozwala mnie od jakiegoś czasu takie podejście że skoro Guardioli się udało to dlatego powinniśmy dać szansę jakimś nołnejmom na rynku trenerskim, no bo hej! Guardiola nie miał doświadczenia a wygrywał! No, jemu się udało, wiele czynników wpłynęło na jego sukces, a to że nie miał doświadczenia według mnie miało najmniejszy wpływ. Czy to że Guardiola stworzył najlepszą drużynę w historii Barçy oznacza że każdy następny może zrobić z miejsca to samo?

4

@PanteraCule Ale jestem w takim supermarkecie że każdy przy wejściu musi wziąć ten sam duży wózek, właśnie o to chodzi że każdy ma ze sobą wózek.

5

Czemu ludzie to są tacy debile. Stoję w kolejce do kas samoobsługowych. Kolejka coraz większa bo ludzie przy tych kasach zamiast zeskanować rzeczy i zapłacić to jeszcze pakują sobie na spokojnie do toreb, układają, przekładają przed zapłaceniem. Może to ja jestem ten nienormalny ale ja zawsze skanuję wszystko i płacę i artykuły daję z powrotem do wózka i po zapłaceniu odjeżdżam na bok i tam spokojnie sobie pakuję. Nie wspominam nawet o takiej zasadzie jak "wychodzący ma pierwszeństwo". To wszystko przez te komputery...

40

@Xavyol Dlaczego kibice Realu idą dzisiaj na mszę?

Bo chcą zobaczyć jak ktoś ubrany na biało podnosi puchar.

3

@Messibestplayerintheworld Najlepszy - ten z Eibarem, bo ostatni z Koemanem na ławce
Najgorszy - każdy z Koemanem na ławce

1

@tomek8756 Następny :D To francuska Viki Gabor czyli Carla

1

@GeneralXavi A o kogo pytasz? O tą co podawała wyniki z Francji? Jeśli tak to ona.

1

@GeneralXavi Carla, z Eurowizji w Gliwicach

1

Co za Eurowizja bez Roksany...

5

Z ciekawostek mogę wam powiedzieć że znana aktorka filmów przyrodniczych i laureatka wielu prestiżowych nagród oraz ulubienica fanów tychże filmów Abella Danger woli Barcelonę od Realu Madryt.
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/189607733_3008259879408097_5998041100074189272_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=82xZDqJwU8YAX8c1ldl&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=9545909a258d8874fb47ab64455778ea&oe=60CFE338

11

Przeżyjmy to jeszcze raz: https://streamable.com/kyzcve

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?