NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Nic nie ma znaczenia, bo jutro ten wspaniały Niemiec prowadzi nas do zwycięstwa.
0
@AmigoBlancos
Nic nie wskazuje na zwycięstwo Realu, więc dlatego mogą wygrać! :D
7
@Azi
"a Ty z góry zakładasz że Xavi kłamie".
Nigdy nie napisałem, że Xavi kłamie. Napisałem, że to jedynie słowo przeciwko słowu. I tyle. Czyli prawdę może mówić Xavi, ale prawdę może mówić też Laporta.
Bez względu na wszystko sednem mojej wypowiedzi jest to, co napisałem wyżej. Xavi to przeciętny trener, którego przerosło trenowanie Barcelony, który nie miał na nią żadnego pomysłu, a który dostał tę robotę tylko dlatego, że był piłkarską legendą Barcelony. Teraz widzi winę we wszystkich, tylko nie w sobie. I jeszcze kilka innych rzeczy o których napisałem tam, gdzie nie chce Ci się czytać.
Pozdrawiam.
15
@Azi
Zarzucasz mi brak obiektywizmu, po czym sam z góry zakładasz, że informacja o tym, że szwagier Laporty psuł Xaviemu atmosferę w szatni, jest prawdziwa, a na razie wychodzi na to, że to słowo przeciwko słowu. Pomijam już fakt, że w ostatnim czasie z ust Xaviego wypłynęły dwie sprzeczne informacje co do Messiego, co podważa jego wiarygodność.
I teraz, żeby nie było: uważam Laportę za populistycznego polityka, który powie tylko to, co akurat pasuje mu do narracji, żeby osiągnąć polityczny cel. Tutaj nie mam wątpliwości.
Niemniej mam problem z tym, że Xavi był przeciętnym trenerem, który został szkoleniowcem Barcelony wyłącznie za bycie legendą piłkarską, sam zatrudnił swojego brata, mimo braku kompetencji, Barcelona go zwyczajnie przerosła pod kątem trenerskim, bo pomimo 2,5 roku spędzonych w klubie nie miał żadnego pomysłu na tę drużynę i nie była to wina zawodników, co udowodnił Flick grając dokładnie tym samym składem i wprowadzając jakość od razu. I pomimo tych wszystkich kwestii wylewa żale w mediach po takim czasie, robi z siebie męczennika, widzi problem we wszystkich, tylko nie u siebie. Z tym mam problem. I tylko z tym.
20
@Azi
Doceniam chęć użycia sarkazmu, ale trzeba jeszcze wyczuć moment, w którym on pasuje. W tym kontekście zdecydowanie nie.
17
Czyli Xavi chciał pozbyć się Lewego i wolał na jego miejsce Dovbyka. Xavi został zwolniony, a pod wodzą Flicka Lewandowski strzelił 42 gole w sezonie.
No, masterclass, panie Xavi.
3
Halo, Radom? Widzę, że u Was też się sporo dzieje.
4
@Fog_W_1899
Ojj tak, wspólne uściski Casillasa, Raula z Puyolem to było jednak coś niepowtarzalnego. Czuć było ogromny szacunek mimo bycia rywalem.
3
@Bykunn
No serio, tu w zasadzie nie ma się o co przyczepić. Cules, na boisku zawsze na maksa, motywował innych, pensję obniżył, zdrowie oddawał, a gdy czuł, że już nie daje rady pod względem fizycznym, to stwierdził, że nie chce obciążać klubu i zakończył karierę, chociaż teoretycznie miałby prawo do pierdzenia przez cały rok w stołek i zgarniania kasy. A obstawiam, że jakby go zreanimowali to nawet przez miesiąc gry byłby wartością dodatnią dla tego klubu, chociaż wiadomo, że takie półśrodki Puyola nigdy nie inteeresowały.
31
I to jest właśnie klasa w każdym znaczeniu tego słowa. W postawie boiskowej zawsze nienaganny, a po zakończeniu kariery nigdy nie powiedział o nikim złego słowa, choć podejrzewam, że swoje myśli, jak każdy.
W ścięciu Gudongana i Araujo dyplomatycznie opowiedział się za każdym. Gdy Barcelona pod wodzą Xaviego grała słabo, bronił trenera, mówiąc, by oceny dokonać na koniec sezonu. Nawet nie zjechał Viniciusa, twierdząc, że chętnie by z nim porozmawiał, by ten zmienił swoje nastawienie, co sprawiłoby, że zyskałby sympatię.
Klasa, klasa, klasa.
1
@Azi
Przecież Raphinha wprost powiedział, że gdyby nie przyjście Flicka, to nie byłoby go w tym klubie, bo to Hansi do niego zadzwonił i powiedział, że na niego liczy. Brazylijczyk wprost przyznał, że Niemiec był tym trenerem, od którego poczuł zaufanie, a dla niego to zaufanie jest kluczowe nie tylko w relacjach, ale również w grze na boisku. To jasna laurka wystawiona Xaviemu, bo przecież Raphinha ma na tyle rozumu w głowie, że nie powie wprost, że za Hiszpana było tragicznie, bo już Lewy ocenił dość dosadnie jego metody treningowe.
Tak samo zresztą było z Bielsa. Raphinha chwalił wielokrotnie i Bielsę, i Flicka, opierając swoje pochwały na tych samych czynnikach.
2
@maroon
Gdyby poparli to kontekstem Awangardy Krakowskiej, grupy poetyckiej, która hołdowała zasadzie "Minimum słów, maksimum treści", to dałbym maksymalną liczbę punktów :)
7
Dzień dobry. Jest poniedziałek 9 marca 2026 roku, a ja zapraszam na profesjonalną analizę.
Hansi Flick > Xavi Hernarndez.
Koniec profesjonalnej analizy. Dziękuję i miłego dnia.
28
@Criss18Barca
Porównywanie trzeciego sezonu trenera z pierwszym jest niedorzeczne. W swoim drugim sezonie Flick ma 67 pkt i do rozegrania 11 kolejek.
"Druga spawa, pamiętajmy że przed sezonem Xaviemu wyjęto Dembele, wokół którego on budował swój projekt."
Jaki projekt? Xavi nie budował w Barcelonie żadnego projektu. Ci zawodnicy nie wiedzieli, co mają grać. Tam nie było żadnego planu poza tym, by jakoś przepchnąć ten mecz.
40
@Criss18Barca
Gdyby Xavi w swoim trzecim sezonie grał z Borussią, Bayernem czy Benficą, to dostałby trzeci raz wpierdziel w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Jak sobie pomyślę, że Xavi w swoim trzecim sezonie męczył się w grupie z Porto, Antwerpią i Szachtarem, zbierając oklep dwa razy, to mi się płakać chce.
Flick dał tej drużynie wszystko: radość z gry, trofea, regularne wygrywanie z Realem i nadzieję, że możemy grać z każdym. I to z tą samą kadrą, co Xavi.
0
@VamoSBarca88
Ooo, pięknie dziękuję, dobry człowieku :)
1
Do osób, które oglądają. Otamendi już wstał czy jeszcze leży po tym, co zafundował mu Oskarek?
42
Mam tylko nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, by powoływać Pietuszewskiego do kadry. Dużo lepszym wyborem wydaje się 40-letni Turbo Grosik, który już raz zakończył reprezentacyjną karierę i miał nawet z tego powodu uroczyste pożegnanie.
0
W Lizbonie Ugandyjczyk Jacob Kiplimo ustanowił rekord świata w półmaratonie – 57:20.
Wychodzi jakieś 2:43 min/km. Chore tempo.
1
@Marusek
Lubię oba zespoły, chociaż z większym wskazaniem na Smokie. Jakiś czas temu odkryłem również solową karierę Chrisa Normana. Fantastyczne utwory, w których kręci się wokół romantycznych ballad lub czasem zahaczy o rock and roll. Wielka postać muzyki.
28
Z okazji Dnia Kobiet wyniosłem choinkę.
3
@Rastafarnianin
A gdzie tam. Popatrz na mnie.
2
@Messibestplayerintheworld
I przede wszystkim za podpis, bo to że zawodnikowi kończy się kontrakt, wcale nie oznacza, że będzie za darmo. Pytanie, czy nas stać i zobaczymy, ile sobie zażyczy Bernardo.
1
@Arden
Pytanie, ile będzie trzeba zapłacić za zawodnika, który w tym roku skończy 32 lata.
4
@Kwasiak98
Przyjacielu, to że boli jest normalną rzeczą, a i dobrze świadczy o Tobie, bo znaczy żeś człowiek z krwi i kości, który ma emocje i ma duszę. To serio dobra cecha. Wiem, że zabrzmi to banalnie, ale czas leczy rany. Serio. Banał, ale prawdziwy.
Z czasem będzie lepiej, chociaż nie ma co ukrywać, bo po dobrym okresie przyjdzie wieczór wspomnień i znów zaboli. Ale z czasem uda się na stałe. Pierwsza miłość i pierwszy związek zostają z człowiekiem do końca życia. Niemniej wykaraskasz się z tego.
1
Francisco Alvarez > Julian Alvarez.
0
@marcin62
A tego to nie znałem xD
9
Robercik strollował Yamala. Chłopaki się bawią.
11
@QuQ
Dzięki sędziom i im decyzjom macie jeszcze nadzieje i szanse na mistrzostwo, a i tak narzekacie xD
1
@jeonek
Bo brak faulu był korzystny dla Realu. Stąd taka decyzja.