NoziX1
Dołączył/a: styczeń 2021
6 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@LambiPL
Same, ogółem aktorstwo i dobór aktorów świetny. Nawet Robert Patrick dał radę jako Dogget gdy nie mogli się z Duchovnym dogadać, że nie wspominając o TSM (Cancer men ;)) który w pierwszych sezonach kradnie każdą scenę.
1
@GeneralXavi
Czy to analogia do rządów Bartomeu? 8-)
1
@J4no
Garcia topowy xD
2
@YeastMoss
Nie wiemy w jakiej kondycji klub zastanie następny zarząd. To co zrobił (i robi Laporta) to czysty gambling, postawienie wszystkiego na jedną kartę. Albo to wypali i zostanie zbawcą albo klub zostanie pogrążony jeszcze bardziej niż po Bartomeu.
Cienka linia.
0
@Aragorn33
Klub to jest przedsiębiorstwo i biznes zawsze nastawiony na profit, nieważne kto jest właścicielem.
Nawet jeżeli jest bogaty właściciel to prędzej czy później oczekuje wyników i zwrotu poniesionej inwestycji w krótkim czasie.
1
Następny zarząd będzie płakał i przekonywał, że wyprzedawanie majątku (aktywów) i obcięcie przychodów pod ich rządami byli nielegalne, tak więc nosił wilk razy kilka and here we go again!
1
@Aragorn33
Skoro jest tak jak piszesz to aż strach się bać ile przynosił dochodu taki Tevez Chińczykom zarabiając 40 mln EUR w 2016. Aż dziwne, że przy takich kwotach nie zbudowali potęgi.
0
@Romario87
Typie, widzę że albo jesteś oporny na wiedzę albo zaślepiony. Doszukujesz się spisków tam gdzie ich nie ma nie ogarniając, że ci co nie robili transferów nie mają problemu z rejestracją, a inni co wydali fest siana muszą się gimnastykować. Szukanie madryciarzy nie przykryje faktów.
0
Komentarz usunięty
0
Tebas, Tebasem agresja skierowana na niego, ale jestem w szoku jak wielu użytkowników tutaj pluje na restrykcje finansowe i bardzo chętnie pozwoliłoby na potężne zadłużenie klubów w imię potencjalnego "rozwoju". Te przepisy to nic nadzwyczajnego, po prostu kluby nie mogą żyć ponad stan (ponad przychody) i tyle. BTW Angielska odjeżdża to prawda ale nie przez przepisy - spójrzcie sobie jaka tam jest pula hajsu do rozdania z praw tv - tam jakieś Burnley i inne beniaminki wyciągają tyle hajsu co Atletico czy Sevilla.
Poza tym karnety w La Liga i ceny to też jakaś żenada, zwykły Janusz z Koziej Wolki na luzie sobie może pozwolić na roczny karnet na mecze Realu. Zobaczcie ile trzeba zapłacić żeby oglądać np. Arsenal.. Inne realia i budżety, regulacje za wiele tu nie mają do rzeczy...
0
@Romario87
Atletico nie wypierdzieliło 200 baniek na nowe transfery, więc się nie dziw i nie siej tutaj propagandy.
0
@Drogba1
A jeżeli klub odracza/ciśnie na obniżki czy nie wypłaca należnej pensji to jako gracz masz prawo jednostronnie zerwać kontrakt i odejść za darmo. Git?
1
@JarekS
Oczywiście, przecież patrząc na obecny skład i nawet biorąc pod uwagę zakontraktowanie Kessiego czy pozostanie Pjanica to Gavi ma autostradę do pierwszego zespołu, a nawet jeśli nie to masę minut do ogarnięcia w tym systemie. Przyjście Bernardo, który jest absolutna topką i do tego piłkarzem od Guardioli (wydaje się skrojony pod Barcę) bardzo mocno to ograniczy w tym sezonie przy Busquetsie i Pedrim, a na pewno w kluczowych spotkaniach. Trzeba być naiwnym by tego nie widzieć.
Niemalże każdy trener z marszu by wrzucił Silvę do pierwszej 11, a Gavi ewentualnie na zmiennika. Jego przyjście na pewno skomplikuje podpisanie dłuższego kontraktu więc chłopak poczeka do końca okienka.
18
@Adi123456789
Obudź się - porównujesz utalentowanego chłopaka, który nie wiadomo co osiągnie, do jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.
Gavi nie ma żadnego, najmniejszego podjazdu do Bernardo jeśli chodzi o umiejętności (co nie znaczy, że w przyszłości nie będzie lepszy, póki co to jeszcze dzieciak).
Pomijając zasadność tego transferu, to pewnie też byś krzyczał, że nie ma co kupować Lewego bo Fati już jest na jego poziomie, a będzie jeszcze lepszy xD
Po prostu poniosło Cię z tym komentarzem
11
@Ojciec5tkidzieci
"Od stworzenia świata, od dziejów zarania
Dupa nam służyła wyłącznie do srania
Aż przyszedł Jaruzel, zmienił wolę Pana
Przyszył dupie uszy i stworzył Urbana"
Autor nieznany
0
@Volk
Czemu pominąłeś potężnego Słoweńca?
Jan Oblak - 375 m / 269 / 175
0
@Sawik_10
"Oblak. Za rok do wyciągnięcia za darmo." xD
Nie wiem z jakiej paki jak Oblak podpisał nowy kontrakt tydzień temu do 2028.
W tym sezonie wróci oczywiście do swojej fantastycznej dyspozycji, końcówka już była lepsza.
1
Dembele fatalny, ławeczka czeka
0
@Peciak
Double - double to on ledwo wykręcił w lidze przez cały kontrakt. Nie rozumiem jak ludzie mogą liczyć, że nagle zacznie z nieba cudownie strzelać, skoro przez 5 lat tego nie robił. On nawet nie ma średniej w La Liga 4 goli na sezon, na przestrzeni 5 lat a Ty liczysz, że nagle przekroczy barierę 10...
0
@lukasz222
No ale właśnie, "anonimowi dla szerszej publiki gracze" nie powinni kosztować jak Ci z topu, o to się tutaj rozchodzi. Z poziomiem gry przychodzi rozpoznawalność i marka, a więc i koszty.
Faktem jest, że kupuje się zawodnika totalnie niesprawdzonego w lepszym klubie, "na najwyższym poziomie" - produkt no-name w cenie premium. Ja się nie dziwię głosom sprzeciwu, gdy taki Sterling czy Mane idą za 2/3 tej ceny...
3
@Dojt
W przypadku juniorów jest coś takiego jak ekwiwalent za wyszkolenie i chyba jakaś później kilkuprocentowa kwota z tranferu dla wszystkich klubów, które tego piłkarza kształtowali.
Co ciekawe przez wiele lat byłem zatrudniony w Azji i tu w korpo nagminne jest wykupowanie okresu wypowiedzenia (1-3 miesięczna pensja pracownika), a konsultantów którzy mają bond z firmą konsultingową np. rok, trzeba wytransferować i zapłacić :)
0
@DonFerdinando
Chyba nie jesteś na czasie, bo obecnie De Gea wrócił do formy i jest bardzo dobrym keeperem, BTW znacznie lepszym niż ter Stegen.
1
@Dojt
Z poziomu pracownika na umowie o pracę masz jak najbardziej rację.
Jednak piłkarz przy podpisie poza tygodniówką dostaje również potężną sumę za wypełnienie kontraktu i pracodawca (klub) płacąc mu to oczekuje, że się to zamortyzuje (poprzez transfer lub pełny kontrakt).
Teraz porównaj, że zostajesz zatrudniony i pracodawca wysyła Cię na super specjalistyczne szkolenie kosztujące Twoją roczną czy dwuletnią pensję.
A Ty uciekasz zanim mu się ta inwestycja zwróci :) Dlatego są jakieś lojalki i inne pierdy.
Oczywiście zgadzam się, że w przypadku Lewego to uczciwy deal i Bayern niepotrzebnie tworzy problemy. Raczej kwestia honorowo-polityczna niż finansowa.
0
@michasfcb89
Oczywiście to na co zwracam uwagę to ludzie kręcą nosem na Lewego, który co prawda ma bliżej niż dalej to końca kariery ale to nieporównywalna klasa do Raphini, chłopak chyba będzie musiał przez następne 5 lat kręcić najlepsze liczby, żeby go stawiać w jednym rzędzie. No, a on kosztuje według mediów ok. 70 baniek. Gdzie są narzekania, że 50 za Lewego to dużo. Ja i tak uważam, że Barca przegapiła Mane, to mógłby być świetny deal, albo przycisnąć o Salaha, chociaż tu może kontrakt byłby problemem.
Barca potrzebuje transferów o podłożu marketingowo - sportowym, a wydaje potężne sumy na sorki "kota w worku" - może być doskonały transfer lub niewypał. Niestety ostatnie lata pokazały, że kupowanie zawodników po 100+ to nie rozwiązanie, lecz patrząc na obecną kadrę i nazwiska to słabo to wygląda.
0
@lukasz222
OK faktycznie, mój błąd no ale w top klasyfikacji strzelców był.
W tamtym momencie co najmniej 3 kluby były gotowe wyłożyć 120 mln EUR za Griezmanna (United, PSG, Barca), był w top3 Ballon d'Or więc nie mów, że nie był wart tej kasy. Atletico nie chciało go sprzedawać za te pieniądze.
W porównaniu do transferów Dembele, Coutinho czy Hazarda (katastrofalne) to można po prostu uznać, że był to po prostu nieudany transfer.
0
@michasfcb89
Porównujesz transfer Mistrza Świata i najlepszego strzelca tego turnieju, do 25-letniego Brazylijczka, który kisi się w (prawie) spadkowiczu z ligi i jeszcze do niedawno był "nołnejmem"? Nieźle! Przypomnę, że Dembele kosztował ze ~130 ze wszystkimi zmiennymi, a Sterling czy Mane obecnie po ~45 baniek. Tylko co z tego?
Raphinia jest przepłacony totalnie, bo odchodzi z EPL i do tego interesowała się nim mocno Chelsea i Arsenal. Griezmann przepłacony nie był chociaż zasadność tego transferu do Barcelony była słusznie kwestionowana.
0
@Janas11224
Brzmi jak Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa - piękne czasy xD
0
@Foro
Uwielbiam Twoją pokrętną logikę - dzięki Guardioli stwarzali sytuacje, ale to już indolencja zawodników nie pozwoliła im zdobyć bramki xD Pogódź się z tym, że to porażka całego City z Guardiolą na czele. Nic nie wygrał, poza pierwszym dwumeczem, do tego wisiał na włosku już z Atletico w ostatniej partii (o czym sam przyznał). City potrafi przegrywać decydujące mecze i tu mieliśmy przykład. Żaden pech - Real jest najbardziej niebezpieczny i zmotywowany w końcówkach, każdy to wie.
0
@zodiak_10
To Bait prawda? xD Oba rekordy należą do Cristiano, jedyny tutaj, który załadował stówkę w dwóch klubach w takim tempie.
1
@Image
Przestań oglądać mecze na flashscore, czytaj komentarz poniżej.