ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@adambądkowski93 właśnie zobaczyłem wpis, ze przepisy zostały zmienione
0
A Ferran po co? Podobno zawieszony na ten mecz.
0
@Tasde no nie musisz już tak ciagle namawiać. Przekonałeś mnie i zagłosuje na niego.
można znaleźć bliżej np. Portugalia Salazara.
0
@nwchades racja, rzeczywiście 0,3%
0
@nwchades widze, ze manipulujesz tak samo jak klimatolodzy. Tak w to wierzysz, ze podajesz tylko to co potwierdza twoja tezę. Zapomniałeś chyba jeszcze dodać, ze w tym samym punkcie jest
4b) Uncertain Expresses position that human's role on recent global warming is uncertain/undefined
Czyli manipulujesz tak samo jak z tym 97%.
0
@nwchades no position oznacza brak stanowiska a nie brak zagadnienia. Może trudno jest ci w to uwierzyć, ale badan zwykle nie robi się pod ustalona tezę czyli w tym przypadku pod wpływ człowieka na klimat. Z opisu wnioskuje, ze badania dotyczyły zmian klimatu a w 30% z nich wyszło im, ze to wina człowieka a 66% nie zajęło stanowiska czyli we wnioskach nie stwierdzili czy człowiek ma na to wpływ czy nie.
Te 97% ładnie wyglada, ale jest naciągane pod konkretna teze.
Co do Patterssona to znów się mylisz. To nie tych tzw klimatologów się piętnuje, usuwa z uczelni itd. Jak ostatnio w przypadku któregoś noblisty, który stwierdził w tv, ze to ściema i został usunięty z jakiejś konferencji, gdzie miał wygłosić referat. A Paterson mówił, ze ołów jest przede wszystkim groźny dla zdrowia. A teraz ten kto ma inne zdanie niż ci klimatolodzy to jest piętnowany tak jak Paterson.
Tak, tak. Wyrwane z kontekstu, te maile to tez tylko były takie żarty.
I do tego właśnie się to sprowadza, do wiary. To jaka nowa religia, ze mam w cos wierzyć lub nie?
Jedni niczego jak dotąd nie udowodnili a drugiego argumentacja jest logiczna co z brakiem dowodów drugich jest przekonujące.
0
@Odcinkowy a moje źródła mówią, ze zawsze lepiej te 35 niz 25, ale najważniejsze, ze już go nie ma.
0
@ProMILs to jeszcze chyba nic oficjalnego tylko jakiś dziennikarz tak napisał
0
@Firestone chyba ogólnie bo tą kasą mieli się dopiero podzielić.
1
Tyle czasu na to czekałem. Nie będę szukał w komentarzach, ale pół roku temu pisałem, ze ze to Dembele odejdzie a nie Raphinha
1
@Eto'o9 R10 Petru to został wyjaśniony przez swoją była żonę, na która przepisał majątek.
0
@nwchades „Zauważ też, że to nie jest tak, że te 8000 wypowiadało się "nie wiem". Bo "nie wiem" też jest ujęte w tych 4000. Te 8000 nie zajmowało się tym tematem.”
Nie masz racji bo napisane jest, ze wszystkie prace dotyczyly wpływu człowieka a te 8000 nie zajęły stanowiska w tej sprawie czyli powiedzieli „nie wiem”. To co napisałeś oznaczałoby, ze robili porównanie badan o wpływie człowieka na klimat, ale 8000 zbadanych prac dotyczyło „dupie Maryni” co byłoby bez sensu.
Wiec nadal masz 30% z 12000tys prac, które twierdzą, ze to wina człowieka.
Ale przecież ta praca to tylko zebrane ilościowo kto jakie stanowisko zajął lub jakie wnioski zawarł w swojej pracy.
Tak jeszcze przypomnę taka osobę jak Clair Cameron Patterson. Kojarzysz? Jako pierwszy mówił o ołowiu w benzynie i jego wpływie na zdrowie człowieka. Mówił to już w latach 60-tych i zrobiono z niego szura, reszta naukowców mówiła cos zupełnie innego a on został zniszczony, wyrzucony a uczelni. I co? Dopiero w latach 90-tych odeszło się od ołowiu w paliwie bo był szkodliwy. Wiec jak cos nie służy interesom to jest to teoria spiskowa.
Tak wiec już samo słowo konsensus w przypadku klimatu (ale nie tylko) budzi moje spore wątpliwości bo oznacza, ze cos nie jest udowodnione a jedynie kilku ludzi stwierdziło, ze na pewno tak jest.
To zastanawiam się jeszcze czemu używasz komputera i telefonu? Czemu wrzucasz ten kamyczek w tryby bo przez Ciebie dla tych metali rzadkich znajdujacych się w urządzeniach Ziemia jest niszczona?
A słyszałeś tez o czymś takim jak klimatgate? Jak wykradziono Sanę i maile naukowców zajmujących się klimatem, gdzie sami stwierdzają, ze musza manipulować danymi, aby pokazać ocieplenie klimatu bo z badań wychodzi im ochłodzenie. Jak sami twierdzą, ze są sfrustrowani bo nie mogą udowodnić, ze człowiek odpowiada za zmiany klimatu?
Nobliści tez twierdzą, ze to oszustwo https://www.naturalnews.com/2023-07-18-nobel-prize-winner-clauser-no-climate-crisis.html
0
@xparix ale w ty momencie to domysły. Nawet nie konkretnej informacji,ze Barca go odkupiła. Równie dobrze to Andora mogła go za tyle sprzedać mimo klauzuli.
0
@nwchades a co metaanaliza ci udowadnia w takim przypadku? Przecież to nie statystyka.
Te 97% ładnie wyglada, ale może doczytalbys, ze przeanalizowanych było prawie 12000 prac dotyczących klimaty i 32% twierdzi, ze to wina człowieka. Już nie wyglada tak dobrze, co?
Wiec nie, nie jest to argument tym bardziej ze nie wiadomo co w tych pracach tak naprawdę było sprawdzane.
No właśnie w tym drugim linku w żaden sposób nie zostało udowodnione, ze to wina człowieka. Przez założenie, ze taka temperatura jest naturalna a to co wyżej to wina człowieka? Przecież klimat cały czas się zmienia. Tylko co z tego, ze większość tak uważa? Trzeba jeszcze to udowodnić. Na początku XX wieku tez twierdzono, ze RAD jest zdrowy i dawano go nawet jako lekarstwo a wiesz jak się to skończyło.
Nie słucham tych wszystkich gadek motywacyjnych dla idiotów wiec sorry, ale noe posłucham tego teda.
Nie bardzo łapie o co Ci chodzi w tych ostatnich zdaniach. Jeżeli nasze działania i tak nie maja wpływu na Ziemie to w czym problem?
0
@zabibarca nie, na żarty.
0
@pluszek ciekawe ile będzie głosów o wysyłaniu na badania, prawie jazdy na krótszy okres itp jak w przypadku dziadka, który zrobił dokładnie to samo a o którym niżej widziałem dyskusje.
0
O co chodzi? Barcelona odkupiła go(50%) z Andory za 1 mln i za tyle samo sprzedała do Las Palmas? Jaki tu interes oprócz oprócz tego, ze gra poziom wyżej?
0
@Borneo to już nie tylko z budżetu kradną, a teraz przerzucili się na sklepy?
0
@barteq To samo co kilka lat temu, ale przy 12% bardziej to niektórych boli.
0
@Katalończyk 99 albo jeden puścić na TVP rozrywka bo ta Legia to komedia
0
Lech, Legia i teraz Raków to jedyne drużyny, które w pucharach jakoś w ostatnich latach grają.
Ale zawsze ta czwarta drużyna to porażka. Jakaś Pogoń, Śląsk, Lechia, Piast i nie pamietam kto jeszcze to zawsze była kompromitacja
0
Nie uwierzę dopóki nie podpisze, ale wreszcie ten dzień się zbliża
0
@nwchades i nadal pytam, gdzie te dowody? W pierwszym linku nie masz badań przytoczonych a już sam tytuł sugeruje, ze nie ma dowodów a jedynie KONSENSUS. Chyba wiesz co znaczy to słowo? To znaczy, ze ci z nich, którzy twierdzą, ze wszystko to wina człowieka, a jest ich tam chyba 30%, ustalili ze tak musi być.
A czytałeś chociaż co jest w tym drugim linku czy tylko wrzuciłeś pierwszy lepszy artykuł?
I co tam zostało udowodnione bo wyglada, ze nic i sami przyznają, ze wzięli jakieś założenia/zmienne dotyczące klimatu, które jednak mogą nie buc poprawne.
PS. Nie twierdze, ze człowiek nie wpływu na przyrodę bo zdecydowanie ja niszczy, zanieczyszcza wody, niszczy, aby zdobył jakieś metale, ale to nie jazda samochodem, elektrownie czy krowie bąki są powodem niszczenia planety. Nie tedy droga.
A co do samego samego co2 to skąd założenie, ze gaz liczony w promilach ma aż taki wpływ na wszystko? Przecież co2 jest absorbowane przez rośliny przez co szybciej rosną. Już od dawna w dużych szklarniach wpuszcza się co2 l, aby przyspieszyć wzrost roślin.
0
@talizmo a od Barcy nikt nawet Kessiego nie chciał, mimo że marka wyrobił sobie jeszcze we Włoszech.
0
W tamtym sezonie podobało mi się jak sędziował. Dawał grać.
0
@nwchades ale jakie niby badania przedstawiłeś? I gdzie dowód na to, ze to dzielność człowieka się do tego przyczynia? Jakoś tam tego nie widzę.
0
@nwchades na razie żadnego nie podałeś to jak mam odpowiedzieć?
0
@nwchades bo wtedy tez na takich „dowodach” się opierali.
Cieszę się, ze są dowody, ale jakoś nadal ich tam nie widzę choć ładną sekcje z obrazkami obejrzałem
0
@nwchades chyba zapomniałeś dodac tych dowodów bo żadnych tam nie ma.
Jeszcze w latach 70-tych straszyli epoką lodowcową, teraz ociepleniem klimatu.
Nie ma to jak wyciągać kasę z powietrza.
https://zapodaj.net/plik-GlhReJ45fx
0
@nwchades zwykle wystarczą dowody.