ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Kidd Wolałem ten stary Milan czyli jeszcze z Baresim, Bobanem,Donadonim, Savicevicem.
0
@KrychaFCB Walker to nawet swoją fujarę w barze pokazywał.
1
Jednak nie tylko Barca nie ma skrzydłowych. City jak widzę tez ich nie ma
1
Piękne lapidarium zrobili w Warszawie. Sterta gruzu, której nie chciało im się wywozić została nazwana dziełem sztuki.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0pRiPRGx6cprP2bYLRQRz3xV2PCLCDhHDaNsWgjuDrE9o78A8buST13eMsA7k42L5l&id=100063526749670
0
@RoberDzik masz lekkie fiksum dyrdum, ze wszędzie tego Mentzena wciskasz
0
@Piotr777 to wina Putina, ale przynajmniej dla Ukraińców będzie.
0
@KrychaFCB ten człon „socjalistyczny” w wyrażeniu „narodowosocjalistyczny” to na pewno odnosi się do prawicy
1
@panczo potrafią zabrać dzieci, gdy rodzice za mało zarabiają mimo ze dobrze się dziećmi opiekują a w takiej sytuacji nie potrafią. Parodia
0
@JohnA póki co widzę tylko jak płaczesz.
1
@JohnA patrzę na te 5 karnych z filmiku i nie mogę przestać się śmiać. Czemu tylko 5? Nie znalazło się więcej?
Może przerzuć się na siatkówkę jak to były karne
2
@Emhyr co to jest zdrowie publiczne. Myślałem, ze publiczne to są tylko domy.
1
@fcbarcafan19 to nie Legia wiec może będzie lepiej
1
@Tomo1989 i dlatego Chiny budują kolejne elektrownie węglowe, aby dojść do tej neutralności?
0
@Szklaner oczekujesz sumienia od kogoś takiego?
0
@fotohobby Czyli nie wiesz a jedynie przypuszczasz. I przypominam, ze policjant był na miejscu strzelaniny a nie trzeba było na niego czekać.
„To albo w Polsce takich świrów nie mamy, albo jednak mają pewien kłopot.
Bo jakoś do takich zdarzeń nie dochodzi.”
To dziwne bo wystarczy wpisać frazę w Google(jeśli potrafisz) i wyskakują. Przykład
https://www.rp.pl/przestepczosc/art37929581-strzelanina-w-barze-w-krakowie-jedna-osoba-nie-zyje
Najpierw siebie wyedukuj i skończ chociaż podstawkę a później próbuj innych uczyć.
Wydaje mi się tez, ze nie sądzisz, aby jakaś moja wypowiedz mogła odnosić się konkretnie do innej wypowiedzi.
0
@fotohobby ale proste pytania, które zadałem ciężko ci odpowiedzieć? Nie pytałem kto zakończył sprawę tylko skąd wiesz, ze żaden cywil noe zareagował? I jak z mojej wypowiedzi wywnioskowałem, ze dostęp do broni nie zwiększa bezpieczeństwa?
Różnica jest taka, ze świr i bandyta broń taka broń zdobedzie nielegalnie a zwykły cywil już nie.
Do tego różnica wyglada tak, ze ram możesz zastrzeli osobę, która ci się włamie do domu a u nas nic jej noe możesz zrobić bo pójdziesz siedzieć albo będziesz jej płacić za uszkodzenie ciała.
„A to nie należy do jego obowiązków ?
Nie składają tam jakieś przysięgi ?”
Lubię jak ludzie wpieprz.ją się między wódkę a zakąskę. Na pytania do kierowane do ciebie nie potrafisz odpowiedzieć, ale do dyskusji z inna osoba się wcinasz.
Jak już to przeczytaj konkretnie do której wypowiedzi się odnosiłem.
0
@Koperek01 to tez ciekawe, ze ogólnie liczba tych ataków wzrosła o polowe w 2020 czyli w momencie, gdy demokraci przejęli władze.
PS. Cos się nie zgadza z twoja retoryka bo wśród stanów z największa liczba strzelanin mamy np. Kalifornię, Illinois, Nowy Jork, które nie maja tak liberalnego prawa pod tym względem. Do tego Floryda, która dopiero od tego roku zatwierdziła, ze możesz nosić ukryta broń.
0
@Koperek01 ale w tym przypadku znalazł się policjant z bronią i nie trzeba było czekać ileś minut na przybycie policji.
Może dlatego nie wyczytałeś bo jak zacytowałem w poprzednim komentarzy ok. 90% masowych strzelanin dochodzi w miejscach, gdzie jest zakaz noszenia broni. Dziwisz się, ze jak świr wejdzie strzelać do dzieci w podstawówce to nikt tam nie ma broni?
„ Gdy napastnik ma broń automatyczna to nikt rozsądnie myślący nie będzie latał po galerii handlowej i się z nim strzelał”
To ten policjant nie myślał rozsądnie? Chyba mi nie wmówisz, ze ten nosił przy sobie automat.
0
@fotohobby „Ale dziękuję za potwierdzenie tezy, że powszechny dostęp do broni nie zwiększa bezpieczeństwa społeczeństwa i jego zdolności do samoobrony, bo miał ją tylko ten świr i policjant”
Hahaha. Skąd takie wnioski? Czy powszechny dostęp oznacza, ze każdy musi mieć broń? Czy to, ze możesz w sklepie kupić wiertarkę oznacza, ze każda osoba musi ja mieć?
Tak samo ponowię pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, ze żaden cywil nie zareagował? Z artykułu wyczytałeś?
0
@fotohobby Czyli według ciebie jeżeli jesteś mieszkańcem Teksasu to na każde zakupy musisz iść z bronią? Każda kobieta i dziecko tez maja mieć broń ( bo ja czytam dzieci tez zostały zastrzelone)?
Policjant był na miejscu i go zastrzelił. Nie masz tez podane czy byli tam cywile uzbrojeni tak samo jak nie masz podane, ze żaden cywil nie zareagował i tez nie strzelał do napastnika.
To ze akurat tam był policjant i on go zabił nie jest tutaj żadnym argumentem
0
@Koperek01 czy funkcjonariusz na służbie wypisuje się z definicji świadka tym bardziej, ze był tam przypadkiem?
Trudno jest mi odnieść się do nagrania bo go nie widziałem. Może nie mieli broni i nie mieli jak się bronić?
Ty wyciągnąłeś ten argument wiec pokaz statystyki. Czy samobójstwa napastników liczysz jak zastrzelony przez cywila?
Ale za to ciekawa statystykę widziałem:
w ujęciu statystycznym i z perspektywy długoterminowej, licząc od końca lat 90. XX wieku, poza ośmioma wyjątkami, do wszystkich publicznych masakr niepowiązanych z działalnością stricte przestępczą (wojny o narkotyki, akcje odwetowe rywalizujących ze sobą gangów etc.), w których ginęły więcej niż cztery osoby (bez agresora), dochodziło w lokalizacjach, gdzie obowiązywał prywatny, stanowy lub federalny zakaz noszenia broni.
Ciekawe, ze strzelają w miejscach, gdzie nie można nosić broni
0
@Koperek01 czyli według ciebie policjant nie może być świadkiem?
Definicja świadka:
1. «osoba obecna przy czymś i mogąca opowiedzieć o tym»
Czyli jak jesteś cywilem i strzelają w twoim otoczeniu lub do ciebie to musisz uciekać zamiast się bronić?
0
@Szklaner chyba się nie podniosę od waszego wyjaśniania XD.
Nie jestem tak mądry jak ty, aby nie potrafić zrozumieć, ze pierwszy z bronią go zabił i akurat w tym przypadku był to policjant.
0
@Koperek01 czy ten policjant będący tam przypadkiem to nie świadek zajścia?
To ty piszesz cos o mechanizmach obronnych i uciekaniu. Czyli według ciebie cywil mający broń i przeszkolony z jej używania powinien uciekać zamiast zastrzelić napastnika?
1
@Koperek01 ciekawe jak szybko i daleko uciekniesz przed kulką?
Kurczę, ze tez ten policjant poszedł z stronę strzałów. Nie zadziałaly mechanizmy obronne, ze nie uciekał?
To tez ciekawe, ze w artykule masz 3 rannych policjantów. W wersji angielskiej nie ma nic o rannych policjantach.
W tym przypadku świadek zareagował i dlatego zabił 8 osób a nie 30 bo magazynków miał ponoć kilka.
0
@Szklaner no jednak sam masz problemy z myśleniem. Rozumiem, ze według ciebie policjant, który bedac akurat w tamtym miejscu zabił go nie ma dostępu do broni XD.
3
@Szklaner no przecież tutaj policjant zabił go na miejscu. Czytałeś artykuł?
3
@Koperek01 Najlepiej niech tylko bandyci maja z nielegalnych źródeł.
0
@tbas „Poglądy prawej strony, skrajnej prawej strony dokładnie takowe są”
Tzn jakie są? Wrzuciłeś jakaś ankietę i piszesz cos o poglądach. Jakie wnioski o poglądach wyciągnąłeś z tej ankiety?
0
@RoberDzik ale manipulacja. Pewnie jakiś świeży wpis razem z jego kandydatura w 2019 roku. Myśle ze wiesz, ze od tamtej pory założył swoją partie „przebudzeni konsumenci”?