ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@koksik2700 to ja dodam, ze przy wejściu do metra, na dworzec masz kontrole takie jak u nas tylko na lotnisku. Nawet wchodząc do zakazanego miasta przetrzepali plecaki. Kamery na każdym kroku.
0
@tbas czyli rozdajemy kasę ludziom, dodrukujmy ile się, aby kupowali jak najwiecej, aby towar schodził.
Dalej przykład szkolnictwa ja ci dałem przykład służby zdrowia. To maja do siebie, ze obie finansujemy.
To jeszcze raz zapytam o te 65%. skąd masz takie dane jeżeli eksport to ok 25% a import 20%. Podziel się nimi bo może złe sprawdzam.
0
@Firestone A ilu tutaj chciało, aby w ubiegłym roku przyszedł do Barcelony?
0
@tbas rzeczywiście nie ma sensu dyskutować bo po pierwsze ciężko zrozumieć o co ci chodzi w tym wpisie a po drugie piszesz bzdury, przynajmniej na tyle co zrozumiałem.
Tak, patrzę na wzrost w poszczególnych latach i po wejściu do UE wzrost mamy między 1,5-3% i możesz sobie sprawdzić.
Ok czyli jeżeli po wejściu do ue mamy wzrost PKB o 85% czyli to oznacza, ze od 1989 do momentu wejścia gospodarka urosła o ok. 750% w 15 lat? ( podaje za Wikipedia)
To ze emigranci pracowali za granica to na czyja gospodarkę pracowali? Gdzie wypracowywali to pkb? U nas? Oczywiście korzystaliśmy tez z tego przez to, ze ta kasa spływała.
Nie łapie komentarza? Komu chce cos zabierać i dawać przedsiębiorca? Może lepiej nikomu nie zabierać?
Kolejna bzdura. Skąd masz informacje, ze 65% eksportu mamy do Niemiec? Chyba sporo przesadziłeś.
Patrząc tez na to co eksportujemy to rolnictwo ma spory udział. A co z przemysłem? No tak, po co nam jak jest w Niemczech.
A nie taki był zamysł OFE, aby każdy zbierał na swoją emeryturę zamiast wrzucać wszystko w tego bankruta zwanego ZUSem i powoli odejść od ZUS? Ale pewien „mąż stanu” stwierdził, ze to nie nasze pieniądze i i zabrał wszystko wrzucając do ZUS, przy okazji pare miliardów zaginęło po drodze.
Jak zabierzesz kasę ludziom to co zaczną kisić jak nie będą mieć kasy? XD i według ciebie konsumpcja równa się rozwój?
Co do prywatyzacji to na NFZ ładujemy tyle kasy, ale terminów nie ma na leczenie a ludzie i tak musza zebrać w zbiórkach na leczenie wiec super działa.
Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Gdzie zanegowaniem wzrost gospodarczy od wejścia do unii?
0
@tbas Na podstawie jednego roku tuż przed wstąpieniem wyciągasz wnioski na temat tych 12 lat, o których napisałem? Co ciekawe w tych latach przed wstąpieniem, gdy wzrost był tak niski to chyba lewica rządziła.
Ale jak już piszesz o wzroście gospodarczym to czy za rządów cudotwórców z PO ten wzrost nie wynosił właśnie ok 1-1,5% a wyższy był za socjalistów z PIS?
A po wejściu do UE nagle staliśmy się bogaci? Ile milionów wyjechało po wejściu do Schengen i zarabiali za granica i wysyłali kasę do Polski?
Nie wspomnę już o tym ile zakładów jeszcze właśnie przed wejściem zostało sprzedanych i zlikwidowanych. Zamieniliśmy zakłady pracy na trochę chodników i lidle.
Ale spokojnie, jeszcze chwila i znów będziemy milionerami
0
@tbas jak to fajnie, ze od razu tłumaczysz się dlaczego głosujesz akurat na tych złodziei.
Za PO afery były drobne? Co tam te znikające miliardy z OFE, to tylko drobne tak jak reszta przekrętów.
A jak PiS grzebał przy konstytucji bo chyba nie ma aż takiej większości? A jak jesteśmy przy TK i jego rozwalaniu to czy to nie PO wybrało sędziów „na zapas”?
Jeżeli dobrze pamietam to przed wstąpieniem do UE tez byl wzrost gospodarczy przez chyba 12 lat z rzędu i to wzrost po 7% a jaki jest od 10 lat? 2%? (Tutaj mogę się mylić).
Z tym czerpaniem kasy z UE to nie przesadzaj bo tez ja tam wpłacamy a wydać możemy tylko na to, na co nam pozwolą. Przypominam, ze zgodnie ze słowami niemieckiego ministra z każdego euro, które „dostaliśmy” i tak 85 centów wraca do Niemiec.
Czyli niskie podatki, niski ZUS są ble. Może tylko na same podatki pracujmy?
A jak myślisz skąd się bierze silna klasa średnia? Z wysokich podatków? No chyba, ze dla ciebie klasa średnia zaczyna się od 4 tys.?
1
@Kgorecki2500 a nie Głowacki? ;)
0
@draxidox nawet 2:0 bo z dwoma butelkami sobie nie poradzil
1
@Medium o jeszcze Opus leci z głośników
0
@tbas a na kogo mają zagłosować? Kogo proponujesz?
3
Barca zapłaciła Negreirze 7mln przez 20 lat i z tej kasy w 2020 roku kupili nieruchomości? Żarty na bok.
Sędziowie zarabiają tam podobno ok 250tys rocznie + chyba cos robią poza sędziowaniem i nie uskladaliby łącznie 1 mln? Termin zakupu tez nieprzypadkowy bo początek covidiozy wiec trzeba było uciekać z gotówka jak ktoś miał.
1
@Aragorn33 robienie z siebie głupiego to akurat twoja domena.
ale wiesz, ze nawet ten jak to piszesz promil osób to znacznie więcej niż tych zbierających w zbiórkach bo chyba wiesz ile to promil?
A teraz zastosuj te sama zasadę jak dostanę to auto od wujka. Tylko teraz nie wal w ściany z płaczem geniuszu.
A moze teściu nie chce dać żonie tylko mi? I naucz się odróżniać argument od przykładu.
A ilu masz klientów? Całych dwóch? Babcia i mama XD
1
@Aragorn33 tylko, ze to odpowiedzieć na twoje stwierdzenie, ze jak cokolwiek może być zgodne z ich programem skoro go nie mają. A dzięki tej ustawie skorzystają wszyscy bo skoro limity są większe to możesz dostać wyższa kwotę w darowiźnie i nie zapłacić od niej podatku. Wiem, ze dla „radcy prawnego”na codzień pracującego na tej ustawie to może być nowość.
A po co ma przepisywać tylko na żonę, która nie ma żadnych zniżek ubezpieczenia geniuszu? Przepisuje czesc na nią i cześć na mnie i płacimy niższe ubezpieczenie bez kolejnej papierologii.
A co z innymi członkami rodziny?
Nie dziwie się, ze siedzisz na socjalu bo mając takie rady chyba nie masz żadnych klientów.
0
@Firestone dobra, ale czy to nie jest tak, ze chce się pracować z ludźmi, których się zna i z którymi już wcześniej się pracowało bo wiesz co potrafią?
3
@Aragorn33 jak mam z tobą dyskutować jak nawet nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać co napisałem?
Gdzie napisałem, ze tą ustawa zmniejszyli podatek?
I tak, śmieje się z ciebie „radco prawny” bo dopiero teraz przeczytałeś o czym jest mowa.
Ale jak teściu będzie chciał mi dać auto to już mam wyższy limit do którego nie zapłacę podatku.
2
@RafiVeB Nie chce mi się, ale muszę się momentami oderwać od pracy
2
@Aragorn33 nikt tu nie płacze, ale wszyscy cię ładnie "wyjaśniają”.
Co za różnica komu zabiorą? Najważniejsze, żeby zabrali socjalne. Chcesz mieć pieniądze to je zarób. W przeciwieństwie do reszty na pewno tez nie dadzą nowych.
Jakbyś czytał ze zrozumieniem to widziałbyś, ze wskazałem ci kilka przykładów komu mogą zabrać a tego jest znacznie więcej.
1
@Szklaner no i co w związku z tym? Miliony ludzi skorzysta na ustawie a straci kilkadziesiąt to dla ciebie dobrze czy źle? Wracając do twojego porównania to tajny powiedzieć, ze nie zrobią operacji wycięcia raka bo przypisano można wyciąć tez zdrowe komórki.
1
@Aragorn33
Czy tajemnica jest, ze chcą obniżać podatki? Sam to przyznałeś. Wiec tu jest taki przykład. Dzięki tej ustawie wszyscy skorzystają. Nie wiem tez czy to nie będzie dla ciebie za trudne, ale zastanów się czy na ostatnie wybory mieli jakiś program z którym weszli do sejmu czy nie? To czy teraz chcą realizacji obecnego programu czy już przyszłego?
Ja wiem, ze masz problem ze zrozumieniem podstawowych rzeczy, ale jeżeli kilka rzeczy jest dobrych, ale w pakiecie dostajesz jedną złą to odrzucasz wszystkie, nawet te dobre? Czyli na ustawie korzysta kilka milionów ludzi, ale straci kilkadziesiąt osób to zle według ciebie?
Radco prawny XD gdzie w tej ustawie masz konkretnie cos o zbiórkach internetowych? Ty wiesz w ogóle co zostało wprowadzone?
Skąd mam wiedzieć jak wtedy zagłosują. Do tej pory głosowali przeciw nowym podatkom/opłatom w przeciwieństwie do reszty opozycji. Ale jeżeli bylaby sytuacja, ze z jednej strony obniżą podatek, akcyzę na paliwo a drugiej strony podniesliby podatek np. Od samolotów to jestem jak najbardziej na tak.
0
@Szklaner nie łapie porównania. Twierdzisz, ze podatek od darowizn, na którym ucierpi kilkadziesiąt osób jest jak uciecie nogi a coś na czym wszyscy skorzystają to apap?
Świetne porównanie XD
0
@Aragorn33 jak nie bierzesz to co płaczesz nad jego zabraniem?
Radca prawny XD. I takie głupoty wypisujesz?
Oczywiście, ze napisze, ze są jednak bardziej rozsądni. A czy nie da się oszukać? Oczywiste jest tez, ze każdego da się oszukać, ale lepiej uwierzyć temu, kto do tej pory nie oszukał niż tym co oszukiwali na każdym kroku
7
@Aragorn33 ale wiesz, ze głosowali przeciw wprowadzeniu tej poprawki czyli przeciw podatkowi od zbiórek czy jeszcze nie jesteś w stanie tego zrozumieć? Bo wiesz, ze ta ustawa nie nazywała się podatkiem od zbiórek?
Co do tego, ze głosowali za cała ustawa to chociażby Bosak to wyraźnie napisał
8
@Aragorn33 a co? boisz się, ze akurat tobie zabiorą socjal? I dobrze, powinieneś się bać i ruszyć wreszcie do pracy.
2
@Aragorn33 a jak Sławek zagłosował, ze go cytujesz w sprawie tego głosowania.
7
@Aragorn33 całe wpływy z PIT to ile 70mld? A na samych Ukraińców ile wydali w tamtym roku? 24mld czy więcej? Wiec jest z czego schodzić. Do tego inne socjalne, masa nic nierobów w urzędach wiec możliwości są.
4
@Aragorn33 to sporo zmienia bo chyba nie zauważyłeś, ze zagłosowali przeciw tej poprawce o zbiórkach charytatywnych, ale zagłosowali za cała ustawą bo było w niej sporo dobrych rozwiązań dla wszystkich.
26
@Aragorn33 a mogliby zwyczajnie powiedzieć, ze dają po 1000 dla każdego, do tego jakieś wujkowie, ciotkowe itp i byłbyś zadowolony.
1
Komentarz usunięty
9
@Aragorn33 ale, ze w tej ustawie są tez np. wyższe limity zwolnień z podatku od spadków i darowizn, które są dobre dla wszystkich to tego już nie zauważyłeś.
52
@Aragorn33 i to jest wypunktowanie? XD.
-Ile będą wynosiły progi podatkowe?
-przedstawimy w czerwcu
- ale ile? Nie wie pan czy nie chce powiedzieć
- przedstawimy w czerwcu.
Bosak chyba się z tego nie podniesie