ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pax „Tak jak sądziłem brak odpowiedzi i powtarzanie nielogicznych rzeczy” żałosny jesteś. tak jak sądziłem nie potrafisz przeczytać prostego zdania i go zrozumiec, ale to twój problem i jeszcze wypowiadasz się o logice. Nie rozśmieszaj mnie.
„Widzisz jak się wijesz w tych totalnie nie logicznych wywodach. J” piszesz o logice a prostych rzeczy nie potrafisz zrozumiec.
„ Podałeś głupotę, o tym że liczba zachorowań zmniejszyła się w chwili likwidacji dodatków, więc teraz cofasz się do chwili wprowadzenie obostrzeń. „
I znów pokazujesz, ze jednego zdania nie potrafisz przeczyć. Nigdzie nie napisałem, ze liczba się zmniejszyła, napisałem, ze zniknął. Robisz wywody , ze w lutym było 50tys. a rozmawiamy o kwietniu.
„ Jak zniesiono dodatki liczba zachorowań była poniżej 5 tysięcy i od 2 miesięcy miała tendencję spadkową. To jest proste. W ciągu 2 miesięcy zmniejszyła się 10-krotnie. To matematyka.” no patrz. Przyjechali Ukraińcy i covid znikał, skończyły się dodatki i zniknął całkowicie i to są fakty a do tego skończyło się testowanie.
„I to jest właśnie cudowne, że sam pokazujesz dopasowanie danych pod tezę. Sam widzisz, że wierzysz tylko w dane które Ci pasują do pseudonaukowej teorii. ” przeczytałeś chociaż to co zaliczyłeś? Gdzie NFZ się z tego wycofał? Do tego były podane źródła tych informacji i jakoś nie widzę żadnego sprostowania i nadal jest informacja, ze testy dają fałszywe wyniki.
„Moją odpowiedź dostałeś i moja odpowiedź jasno wskazywała, że nie było tu kontekstu Polski, tylko pokazania ludzi którzy wierzą w teorie spiskowe i pseudonaukowe bzdury.” sam sobie piszesz bzdury nie związane z dyskusja bo tak ci pasuje pod teorie.
Tak samo porównywanie Szwecji z tymi dwoma państwami, gdzie gęstość zaludnienia Szwecji jest 2 razy większa. To jeszcze przypomnij sobie w jakim wieku bili ci zmarli w Szwecji. Bardzo dużo zgonów dotyczyło ludzi 85+ gdzie np w Polsce już prawie takich ludzi nie ma.
0
@pax „Zero argumentów i zero odpowiedzi. Co ma Polska do Niemiec? „ jakbyś czytał co się do Ciebie pisze to może byś pojął. Trzeci raz nie mam zamiaru powtarzać.
„W Polsce zmniejszyła się ilość zachorowań od początku lutego i w Polsce zniesiono po czasie dodatki covidowe. ” a kiedy zapowiedzieli zniesienie obostrzeń i dodatków? Ciekawe, ze zapowiada to przy 20tys zachorowań a obostrzenia wprowadzali przy mniej niż 1tys zachorowań. Ale oczywiście jest to logiczne.
„Ty nie odpowiadasz na to i udajesz, że pytanie nie istnieje bo nie jestes w stanie na nie odpowiedzieć. ” zacznij czytać ze zrozumieniem bo już 2 razy ci odpowiedziałem, a Ty sie uczepiłem tego jak rzep.
„ To jest głupie i zdajesz sobie z tego sprawę skoro się do tego nie odnosisz.”głupi to jest Twój płacz i pisanie o tym na pół strony, gdzie już 2 razy Ci odpowiedziałem.
„Na początku lutego było ponad 55 tysięcy, pod koniec niespełna 20 tysięcy z cały czas z tendencją spadkowa tydzień do tygodnia. To naprawdę nie jest trudne do zrozumienia.” I rozumiem, ze 20tys to dla Ciebie mało a jeszcze niedawno przy 10 tys płakałeś, ze służba zdrowia nie wyrobi, a przy 1 tys wszystko zamykali. No rzeczywiście trudne do zrozumienia.
„Nie odniosłeś się, że podano błędne dane, że wprowadzono korektę, że podane dane nie miały potwierdzenia w źródłach na które się powoływały.” bo nic mi o tym nie wiadomo. To MZ podaje błędne informacje, z których rakiem się wycofuje? Oczywiście wszystkie inne na pewno podawali prawdziwe.
„Wystarczy porównać Szwecję do jej sąsiadów gdzie były wprowadzone większe obostrzenia. ” cytując Ciebie: jak to się ma do Polski? Gdzie tu logika.
A jak ma się Szwecja do Polski? 4xmniejsza a zgonów 6xrazy mniej mimo, ze u nas był spory lockdown, maseczki itp.
0
@pax „Nie odpowiedziałeś o co chodzi z tymi Niemcami w kontekście decyzji rządu polskiego„ naucz się czytać ze zrozumieniem to może zauważysz, ze to była odpowiedz na twoje twierdzenia o końcu covida. Za drugim razem już wyraźnie to napisałem, ale nadal widzę nie zrozumiałeś.
„Czyli najazd był w styczniu? Skoro spadek zakażeń był od początku lutego? Naginamy czas aby dopasować pod teorię?” czyli 20tys przypadków pod koniec lutego to nic dla rzadu. Śmiesznie to brzmi w kontekście wproszenia kolejnych obostrzeń w maju 2021 gdy przywieźli nie było przypadków.
„Przeczytaj komunikat dokładnie NFZ (AOTMiT), potem przemyśl czy jest to możliwe, ” przeczytałem, przemyślałem, jest to możliwe.
„Tak Szwecja wbrew temu co twierdziła Konfederacja i różne grupy koronasceptyczne przeszła pandemię fatalnie. ” tak? A na jakiej podstawie wysuwasz takie twierdzenie? Tej twojej nietrzymajacej się kupy „logiki”?
0
@pax „Dajesz wątek o dodatkach covidowych w Polsce i dajesz przykład z Niemiec. Bardzo to inteligentne. Co ma jedno do drugiego? „ tak niby logicznie myślisz a nie jesteś w stanie połączyć przykładu Niemiec z twoimi wypocinami o końcu pandemii i niegroźnym wirusie. Bardzo to inteligentne.
„Odpowiesz co było pierwsze? Spadek zachorowalności, hospitalizacji i zgonów w Polsce czy cofnięcie dodatków covidowych w Polsce?” najazd nieszczepionych przybyszów z Ukrainy, których nie można testować był pierwszy.
Próbujesz sobie coś logicznie wytłumaczyć a patrząc chronologicznie to wojna zabiła covida w Polsce. A tak przy okazji przypominam, ze MZ podało, ze w trakcie tzw fal testów fałszywie pozytywnych było 3-6 na 10 zrobionych a poza falami nawet 8-9.
Teraz zacytuje Ciebie: piszemy o Polsce a dajesz jakieś przykłady Szwecji. Bardzo to inteligentne. A swoją drogą czy Szwecja jakoś gorzej to przeszła nic państwa, które pozamykały ludzi w domach?
3
@pax i jakoś nikomu jeszcze się nie udało wyjaśnić. Oczywiście to przez to , ze wirus jest już niegroźny a brak dodatków dla personelu i szpitali nie ma na to wpływu.
To ciekawe jak wytłumaczysz to co się dzieje np. w Niemczech https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/
Czyli dosyć blisko nas a maja rekordy zakażeń. to tam jest inny wirus?
To Ty próbujesz sobie wytłumaczyć jak przez tyle czasu dałeś sobie wmówić, ze szmata na twarzy uratuje Cię życie. A ja się tylko śmieje z tych co zapowiadali rekordy zakażeń jak ludzie będą chodzić bez maski.
5
@Commandement zgadza się, MZ dwa lata takie dane z dupy przekazuje
16
@JimMorrisonFCB jak były dodatki to i testów byłoby więcej.
8
Taki armagedon miał być w kwietniu a okazało się, ze jak nie ma dodatków covidowych to nie ma tez covida https://mobile.twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1513434244001013761
0
@Macio93 to jak to się ma do Twojej tezy, ze uciekali gdzie się dało? Jesli by tak było to uciekaliby gdzie maja najbliżej
0
@semafor i o patriotyzmie będzie mnie uczył ktoś komu nie przejdzie przez gardło „nasz” kraj tylko pisze „ten” kraj.
0
@semafor „istnieje całkowicie racjonalne wyjaśnienie dalczego zrobili i Ci je przedstawiłem kilkukrotnie w róznej formie.„ ale twoje tłumaczenia nie maja nic wspólnego z patriotyzmem a przynajmniej nie polskim.
„jednak przyjmujesz do wiadomości ze są różne rodzaje realizowania patriotyzmu.” nie przyjmujesz do wiadomosci, ze każdy patriotyzm sprowadza się do jednego, ze najważniejszy jest interes ojczyzny.
Nadal uważasz za patriotyzm coś co nim nie jest. Działanie wbrew interesowi Polski i Polaków nie jest patriotyzmem. To ty pod swoją teorie próbujesz zmieniać definicje. Próbujesz wmawiać, ze pomoc obywatelom obcego państwa jest wyrazem polskiego patriotyzmu. Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem a już na pewno nie z polskim.
„masz jedną tezę, zasłaniasz wszytko tym, że ja miałbym nie wiedzieć tak prostej rzeczy” to na jeden temat mam mieć kilka różnych poglądów? A to, ze nie wiesz prostych rzeczy akurat pokazałeś.
„Wszytko jest już jasne, ja nie wiem czym jest patriotyzm, Ci ludzie nie robią niczego dla Polski i niczego nie poświęcili dla tego kraju i narodu.
Proste”
Chociaż na koniec się zgadzamy. Bez odbioru
0
@AlphaNumeric uczyłeś się historii, ekonomii czy zatrzymałeś się na dzielach romantyzmu i starasz się ludziom wmówić, ze tak należy postępować? Jesli to wróć do podstawówki i poducz się trochę zamiast wycierać sobie mordę gościnnością.
0
@Macio93 napisałeś, ze uciekali gdzie się dalo a wygląda, ze tak nie było bo liczba w poszczególnych krajach sąsiadujących byłaby podobna.
I na koniec czemu piszesz o uchodźcach jeżeli zgodnie z oficjalnymi danymi rządowymi w 2022 roku Polska przyjęła jedynie 1900 uchodźców czyli oficjalnie nie są to uchodźcy a tak jak przyznał chyba rzecznik rzadu są to przesiedleńcy.
1
@Macio93 To czemu w Polsce jest ich 3 mln a w Rumunii 10% tej liczby mimo, ze Rumunia ma z nimi dwukrotnie dłuższą granice?
0
@semafor „którym momencie napisałem, że jestem patriotą, albo, że coś mnie nim czyni?„ czyli wracając do początku dyskusji na jakiej podstawie stwierdziłeś, ze osoby np. ngo okazali się prawdziwy patriotami? Nie zrobili niczego w interesie Polski i dla Polski a to co robili nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Wywnioskowałem, ze pomagasz Ukraińcom a jednak twierdzisz, ze nie jesteś patriotom.
„Jak sądzę bliżej Ci do tych ekspertów niż mi.” za dużo zakładasz o swoim rozmówcy a za mało czytasz co się do ciebie pisze.
„Czy osoby które dziś pomagają są gotowe oddać życie czy nie - nie sądzę, że masz jakiekolwiek kompetencje aby to ocenić. ” a gdzie przeczytałeś moja ocenę? Ponownie kieruje cię do tego czym jest patriotyzm bo to nie tylko sentyment do miejsca urodzenia czy zamieszkania.
„Rozumiem, że Ci ktorzy dziś gotowi byli rzucić sie do pomagania, w przypadku wojny natychmiast sie poddadzą. ” to twoja ocena. A czy ty masz kompetencje, aby to oceniać?
„reakcja Polaków ma również głęboko patriotyczne podłoże, własnie tej gotowości.” czyli twierdzisz, ze ngo, które chciały ściągać migrantow z białoruskiej granicy robiły to z pobudek patriotycznych? bo według ciebie teraz pomagają Ukraińcom właśnie z takich pobudek.
Widzę, ze nadal sprawdziłeś czym jest patriotyzm. patriotyzm to nie tylko sentyment, lecz również gotowość do poświęcenia się dla ojczyzny np. oddania życia w czasie wojny, stawianie dobra swego kraju ponad interesy własne i własnej klasy, profesji, partii.
„Zakładasz z zupełnie fantastycznego powodu, że Twój rozmówca po pierwsze nic nie wie,” nie, nie zakładam tego tylko czytam co rozmówca pisze i na tej podstawie wyciągam wnioski.
„A ja zwyczajnie nie mam zamiaru myśleć Twoimi kategoriami ponieważ są mi zupełnie obce.” Nikt cię nie zmusza do myślenia w taki sam sposób, ale jakimikolwiek myślenia.
„Traktowanie każdego problemu najprostszą możliwą definicją, najlepiej z pierwszej linii tekstu encyklopedycznej formułki kompletnie mnie nie interesuje, bo akurat patriotyzm, patriotyczna postawa ma w Polsce bardzo różne przejawy i tradycje.” oczywiście, ze patriotyzm może przyjmować różne postawy, ale ostatecznie sprowadza się do jednego, do działania w interesie własnej ojczyzny a nie wbrew temu interesowi. A tworzenie pod siebie nowych definicji wygodnych dla siebie jest typowo lewicowe i niezgodne z prawdą.
1
@AlphaNumeric cieszy mnie, ze wiesz co bym wolał i nawet odpowiadasz za mnie. Fajnie tak się rozmawia samemu ze sobą.
A słyszałeś kiedyś powiedzenie: gdy jesteś w Rzymie zachowuj się jak Rzymianom? Wiec skoro tu są to powinni się dostosować.
Ps. Kiedy zaczniesz się czołgać, aby nie urażać ludzi, którzy stracili nogi i nie przypominać im o traumie? Nie stać cię na taki akt zrozumienia i dobroci?
0
@semafor nie wiesz co to patriotyzm, nie wiesz co to teoria. Może najpierw sprawdź pojęcia przed wejściem do dyskusji.
Możesz uznać nawet za X kolumnę, ale nie zmieni to faktu ze nie wiesz nawet czym jest patriotyzm.
Pisząc o prawicowych geopolitykach próbujesz sobie dodać wiarygodności? Przecież to jakieś bzdury, ze walczą za nas. Walczą za siebie i za swoje terytorium. A ty nie masz swoich poglądów, ze podajesz poglądy innych a nie swoje? A to, ze opiekujesz się ich ludźmi nie świadczy o polskim patriotyzmie.
Czyli rozumiem, ze przez to poczucie wspólnoty i pomoc jesteś lepszym człowiekiem i teraz jesteś tez patriotą i gdyby Rosja nas zaatakowała to oddałbyś życie za Polskę
0
@AlphaNumeric widać mamy więcej rozsądku. Sam piszesz, ze musza się dostosować do nas a nie my do nich. gdybym był zmuszony uciekać to byłbym wdzięczny za udzieloną pomoc i na pewno nie wtrącalbym się w ich zwyczaje tylko je szanował.
0
@semafor nadal masz problem z czytaniem albo wyciągasz wnioski z czegoś czego nie napisałem. Piszesz o lepszych ludziach, które rozwijają państwo. Zapytam jeszcze raz: jak naiwny idiota rozwija państwo?
Budowanie relacji międzyludzkich rozwija państwo? Znów jakaś twoja teoria?
Przykład Ukrainy jest dobry bo to co piszesz nie ma nic wspólnego z polskim patriotyzmem.
To jak pomoc Ukraińcom wzmacnia przywiązanie do narodu polskiego i polski patriotyzm? Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
„Nie mam czasu na wykłady na poziomie wczesnej szkoły podstawowej.” widzę, ze nie masz czasu na takie wykłady bo jakbyś ich posłuchał to może więcej byś wiedział i takich głupot nie pisał.
„pomoc Ukraińcom również jest korzystna dla Polski, dla jej integralności, niezależności i niepodległości. ” tak? A w jaki sposób przyjęcie 3 mln Ukraińców przyczynia się do tej integralnosci Polski? Bo jak sadze taka pomoc masz na myśli.
0
@Kusco15 możesz podać w jaki sposób Krzys pokazał swoje oburzenie? Jak zapytałem pod poprzednim wpisem to nie udało ci się odpowiedzieć
1
@Azacca czyli ta potrzebna nie wywoła traumy a ta niepotrzebna wywoła. Jak napisał kolega @marcin62 niektórym ta tez jest potrzebna
0
@semafor zblazniles się wiec zacząłeś wyjeżdżać z Putinem i Rosją.
Do tego nie potrafisz przeczytać całego zdania ze zrozumieniem. Do słowa „lepszy” należałoby jeszcze dodać w czym bo np naiwny idiota w jaki sposób rozwija państwo?
Może sprawdź wreszcie czym jest patriotyzm zanim zaczniesz nim rzucać na wszystkie strony.
„tych ludzi okresla sie antypolakami, a nie oni samo sie tak deklaruja.” To sprawdź co napisałeś. Czy jeżeli ktoś działa przeciw narodowi polskiemu, interesom Polski to czy ktoś taki jest Polakiem?
1
@Azacca rozumiem, ze według was syrena do pożaru inny dźwięk wydaje niż ta uruchomiona celem przypomnienia katastrofy @semafor
12
@Azacca jak bym jeszcze zakazał pożarów i wypadków, aby przypadkiem straż pożarna nie odpalała syren
0
@semafor Po pierwsze to powinieneś sprawdzić najpierw czym jest patriotyzm zanim zaczniesz się ośmieszać. Czynienie ludzi lepszymi, ale w sensie rozwoju intelektualnego, doskonalenia siebie co przekłada się również na rozwój państwa a w tym przypadku tego nie ma.
Solidarność z Ukrainą to postawa patriotyczna? I jeszcze prawicowa racja stanu? Co to za głupoty wypisujesz? Zapytałem cię o polski patriotyzm a ty wyjeżdzasz z ukraińskim.
„Masz ogromne problemy ze zrozumieniem tego mechanizmu, gdyż wtedy należałoby uznać antypolaków patriotami,”
Teraz to dopiero pojechałeś XD. Czyli twierdzisz, ze ktoś kto jest antypolakiem jest jednocześnie polskim patriotom. Hahaha
Czy ty przed momentem pisałeś co logicznym wnioskowaniu i dodawaniu 2 do 2?
0
@semafor to, ze piszesz jakieś dyrdymały nie oznacza odpowiedzi na pytanie bo nadal tego nie zrobiłeś. Jak promowanie empatii może wzmacniać naród i co to ma wspólnego z patriotyzmem? I jakie niby postawy obywatelskie pokazały ten patriotyzm? Ty za to łączysz rzeczy zupełnie niepowiązane. Co reakcja na wojnę ma wspólnego patriotyzmem? Czy to, ze np Słowacy podobnie zareagowali czyni ich polskimi patriotami?
Za to twoje wnioski są naciągnięte bardziej niż guma w majtkach u Boczka.
0
@semafor Chyba nie zrozumiałeś pytania to powtórzę. A co zrobili dla Polski od tego czasu, ze okazują się nagle patriotami (rozumiem, ze w domyśle miało być polskimi)?
„pomagając innym dbając o naszą empatię wzmacniasz własny naród”
To tez ciekawe. Jaki to ma wpływ na wzmocnienie własnego narodu?
1
@Kusco15 gdzie ty zauważyłeś zdenerwowanie w tym jednym słowie?
Ps. Czy jesteś jakimś jasnowidzem, ze wiesz co Krzyś będzie chciał?
1
@semafor „Patriotami okazują się za to Ci którzy dzień przed wojną byli zdrajcami narodu (cała masa ngosów, które były antypolskie do dnia agresji) okazują się prawdziwymi polakami„
A co zrobili dla Polski od tego czasu, ze okazują się nagle patriotami?
0
@Hubsao a nie ma tortur? Gdzie strzelanie po nogach i inne takie?