ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
@kamyk_23 przypominam, że płaczki z Madrytu w 2018 nie zrobiły szpaleru dla zawodników Barcelony.
2
@Janiama Ukraina ma lepszy wywiad nawet od Izraela skoro wiedzą co Rosja planuje zrobić
0
@Bykunn a gdzie masz manipulacje? Wisiala przed urzedem flaga ukraińska czy nie? Manipulacja sa te zdjecia. Gdzie masz zdjecie masztów na ostatnim zdjeciu? Jakie flagi wisialy na masztach jak było robione zdjecie 1/05?
Ps. Komunisci nie zapominają o 1 maja i flagę wywieszą
0
@tomek8756 problem w tym, że nawet nie macie pojęcia kiedy można wieszać polską flagę bo to nie jest zwykła szmata. A jeżeli na/przy urzedzie wisi flaga obcego państwa to powinna byc w towarzystwie flagi polskiej z zachowaniem odpowiedniej hierarchii.
0
@marcin62 Węgrzy nas sprzedadzą pewnie tak samo jak w IIWŚ mordowali nas razem z Niemcami. A nie, czekaj to jednak byli nasi przyjaciele Ukraińcy.
1
@against_modern_football dostaniemy kolejnych Ukraińców do utrzymania.
0
@Borneo to dobrze, że reagujesz, ale nie rozsiewaj kłamstw, że Balcerowicz uratował gospodarke
0
@Borneo przed wysłaniem przeczytaj najpierw to co piszesz bo wychodzi z tego bełkot bez składu i ładu.
Tak, tak. Wszyscy cię manipulują, a Ty jedyny sprawiedliwy stoisz na straży wikipedii
0
@Borneo co za wykład o niczym. A ktoś ci kazał otwierać oczy?
Sama wiara w źródło jakim jest wiki dyskredytuje cię jako rozmówce. Przypomina, że wiki jest pisana przez nonejmów. Tak przypadkowo ten wpis, na ktory się powoływałeś został zrobiony na podstwie książki, uwaga, Balcerowicza.
Napisz jeszcze esej o manipulowaniu, ktoremu sie nie poddajesz a łykasz takie wpisy
0
@Borneo prawda jest szkodliwa? Póki co ośmieszyłeś się swoją niewiedzą a próbujesz cokolwiek prostować. Nie rozśmieszaj mnie.
1
@Borneo wierzysz w te głupoty, które wypisujesz? Balcerowicz- pracownik instytutu marksizmu i leninizmu miał gotowy plan dla Polski? Wiekszych bzdur nie słyszałem. Przeciez on był tylko wykonawcą planu Sorosa i Sachsa
0
Jakbym słuchał Morawieckiego mówiącego o gazie. "jak my te problemy przedstawimy jako przemyślane działanie, to w nikim nie wzbudzi to podejrzeń
- no może naszymi obywatelami
-nasi obywatele i tak w to nie uwierzą"
Bareja wiecznie żywy a problem w tym, że teraz obywatele jednak w to wierzą.
0
@Borneo bo wikipedia to jest najrzetelniejsze źródło informacji.
Poczytaj może ekonomistów np. Kowalika.
Tak jak napisałem Balcerek jest krytykiem tylko, gdy go nie dopuszczają do rzadzenia. Jak rzadził to robił coś zupelnie przeciwnego niz teraz mowi. A krytykiem rzadu PO też był co nie zmienia faktu, ze to jedna klika.
Co z a bzdury piszesz, że nie Balcerowicz nie nic wspolnego z pisem? A nie był MF za rzadów AWS? Czy Kaczyńscy nie przyłożyli ręki do powstania rządu Mazowieckiego, gdzie Balcerowicz był MF?
1
@Bykunn ale drużyny bez honoru szpaleru nie robiły mistrzom
1
@Borneo tak, tak to na pewno pandemia odpowiada za inflacje. Myślę nawet, że to sama pandemia drukowała pieniądze i zadluzala poza budzetem.
Przecież to spadkobiercy Balcerowicza tak samo jak PO, a przypominam, że to Tuskowi wystawił na rondzie Dmowskiego licznik długu.
Balcerowicz dobrze gada jak jest poza władzą bo jak on był w MF to rovił coś zupelnienie innego niż teraz mówi.
w IV kwartale 1989 r. inflacja szybko spadała – w październiku 54%, w listopadzie – 23%, a w grudniu – 18%. Co więcej, i to bardzo ważne, na przełomie lat 1989 i 1990 na rynku nie było już pustego pieniądza, niemającego pokrycia w masie towarowej – co po paru latach przyznał główny doradca ministra finansów. Tak chwalony przez Ciebie Balcerowicz swoimi reformami doprowadził do tego, że nagle za spadajacej inflacji na poziomie 18% mieliśmy inflacje 600% a do końca lat 90-tych nie spadła ona poniżej poziomu dwucyfrowego. Jezeli bijesz brawo Balcerkowi to powinieneś się cieszyć z dzialan Morawieckiego. Oba te dzialania sie sa w naszym interesie
0
@Johnson tak, zdecydowanie partia Korwin jest za podniesieniem płacy minimalnej. XD
5
@Vampir707 chyba nawet 2 zdań nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem. Nie nazwali ich patoprzedsiebiorcami bo zatrudnili tanszych pracownikow, ale za szantazowanie polskich praciwnikow, aby obnizyli pensje nawet ponizej płacy minimalnej.
I gdzie tam jest coś napisane o podniesieniu płacy minimalnej?
Zaufac Balcerowiczowi i jego klice. To wlasnie ufamy i masz 12% inflacji. Tak tylko przypomne, ze za tego wolnorynkowca inflacja była nawet 600%
1
@elprawak a sam pewnie płakałeś, że Rosja weszła bez wypowiedzenia wojny. XD
Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Oczywiście, że)l Łukaszenka lawirował między Rosją a zachodem a po próbie zrobienia mu majdanu został wepchnięty w łapy Putina.
Co ty za bzdury piszesz, ze Niemcy nie chca Ukrainy w UE? Oni przed wojną tego chcieli, ale w obecnej sytuacji, gdy trwa tam wojna to oczywiste, ze nie chcą ich wciagać. I co ma sojusz państw środkowo-wschodniej Europy do UE? Przeciez jak ich wciągną do UE to nie bedzie sojuszu lub byłby on nietrwały a Niemcy mieliby na jego rozbicie wiekszy wplyw.
Była mowa o interesach a nie o bezpieczenstwie. To dwie różne rzeczy.
Czyli oddajemy za darmo naszą broń, czołgi wyremontowane za kilka miliardów a mamy dopiero zamiar kupić broń, aby zastąpić to co oddaliśmy. Do tego w miedzyczasie prosimy NATO, aby dali nam broń bo nie mamy bo odaliśmy Ukraińcom. Normalnie interesy życia.
O jakich znow gwarancjach bezpieczenstwa piszesz? Kto z regionu ci je zapewni? Słowacja? Ukraina, która pierwsza poszłaby zająć południowe regiony? Chcesz bezpieczeństwa a podoba ci się oddanie broni i rozbrojenie się.
1
@elprawak jak to sie nie odniosłem? Podkreśliłem, że chodzi mi o stan formalny bo faktyczny jest znany - mamy tam regularną wojnę.
Oczywiście, że interesom (nie mylić z bezpieczeństwem) Polski bardziej zagraża Ukraina niż Rosja.
Jakie niby wspólne interesy mozemy miec z Ukrainą? Wejscie Ukrainy do UE jest na ręke Niemcom a nie nam. Dla nich to kolejny rynek, na ktory wcisną lidle i inne badziewie. Ziemie mają znacznie lepsze więc polskie rolnictwo zostanie zniszczone. Sila robocza jest tańsza wiec zamiast do Polski wszystko przeniesie sie na Ukrainę.
Silna Ukraina nie jest nam na rękę. Sojusz też nie jest w naszym interesie.
A my jesteśmy frajerami tak samo jak z Afganistanem i Irakiem. Ładujemy tam nasze pieniądze, oddajemy za darmo sprzety a jak sie wszystko skonczy to kopną nas w tyłek a do odbudowy wezmą Niemców i Francuzów (no chyba, że za swoje będziemy ich odbudowywać).
Oczywiscie, że dobrze byłoby się odgrodzić od Rosji, ale na to już i tak za późno. Przez politykę miłościwie nam panujących mamy już ruskich przy granicy. Długo Łukaszenka opierał się Putinowi, ale dzieki naszym politykom i wspieraniu u nich rozruchów wepchnęliśmy Białoruś w ręce Putina i mamy teraz wojska rosyjskie przy granicy.
A my co robimy? Boimy się ataku Rosji a oddajemy swoje czołgi i swoją broń za darmo i liczymy, że nam też ktoś odda nam swoją. Czy w tej sytuacji nie powinniśmy siebie dozbrajać zamiast liczyć, że NATO na pewno nas obroni?
1
@elprawak i wtedy tez wszyscy nasi sojusznicy byli oburzeni XD.
Problem masz taki jak wiekszosc, że jednej propagandy nie wolno przekazywac, ale drugą już tak. Warto czasem posluchac obu stron i porownac bo, tu niespodzianka dla ciebie, obie strony kłamią. Zarówno Rosja jak i Ukraina nie jest mi bratem ani swatem i uważam, ze w naszym interesie jest, aby obie strony poniosly jak najwieksze straty.
Tak daleko zaszliscie w tym ukrofilstwie, ze nie interesuje was nawet interes Polski bo ważniejsza jest Ukraina.
Cytując Dmowskiego: bardziej nienawidzicie Rosji niż kochacie Polskę.
0
@Antimadridista_WR jasne. Szybciej zagra ktos z rezerw np. Sanz
1
@elprawak i zaczyna się od onuc bo logika na poziomie pisu nieczego innego nie jest ci w stanie podpowiedzieć.
To teraz przypomnij mi kiedy formalnie Rosja wypowiedziała wojnę Ukrainie lub odwrotnie.
Pytam o stan formalny a nie faktyczny bo sporo, nawet tutaj pisano, że atakowanie obcego państwa bez wypowiedzenia wojny jest niezgodne z prawem miedzynarodowym.
0
@michal26 jak zwykle się czepiam, ale "Dodatkowo atakują pozycje taktyczne Rosjan i m.in. zabili kilku wysokiej rangi oficerów rus a także zaatakowali pozycje na terenie Rosji. Np. skład paliwa."
Kwestia formalna. Czy to oznacza, że Ukraina wypowiedziała wojnę Rosji, że atakuje ich terytorium? Rosja niezgodnie z prawem miedzynarodowym bez wypowiedzenia wojny zaatakowala Ukrainę i bylo o tym sporo napisane. Czy to oznacza, ze teraz Ukraina zrobiła to samo atakując Rosję?
0
@elprawak idąc tym tropem czy mamy zrozumienie dla mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy chcących się odłączyć od Ukrainy. Tak wiem, że Rosja przyłożyła reke do tych ruchów separatystycznych, ale w referendum przeprowadzonym przez nich wiekszosc chciala się odlączyć od Ukrainy. Dodam, że wiekszosc tamtej ludnosci mówi po rosyjsku.
0
@elprawak pierwszego akapitu szkoda nawet komentaować
Co do drugiego to jeszcze kilka cytatów "Strategia UCK zakładała prawdopodobnie wywołanie wojny domowej, której państwa zachodnie nie mogłyby zignorować, sprowokowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego do przeprowadzenia interwencji oraz wyparcie sił serbskich z Kosowa[5]."
"Po raz pierwszy opinia publiczna dowiedziała się o jej istnieniu w 1996 roku, kiedy to jej członkowie przeprowadzili serie zamachów na serbskich policjantów oraz Albańczyków lojalnych wobec władz serbskic"
"Od momentu, gdy albańscy separatyści przyznali się do pierwszych zamachów, nasilili ataki na Serbów dążąc do eskalacji konfliktu, prowokowali ich do coraz bardziej brutalnych reakcji[5]."
A teraz gdzie tam jest cokolwiek o działaniach stosowanych przez Serbów i jakie to były działania? Nizej jest o partyzantce Albańczyków a Serbowie raczej nie musieli bawić się w partyzantkę.
Dodam jeszcze
" jej bojownicy byli powszechnie uznawani, także przez zachodnich dyplomatów i polityków, za terrorystów[5]. Sposób prowadzenia działań przez UCK był typowy dla wojny partyzanckiej, której ofiarami pada zwykle ludność cywilna."
2
@elprawak nawet w wikipedii piszą "W 1998 roku separatyści albańscy zmienili taktykę, rezygnując z pokojowej metody bojkotu i przechodząc do działań o charakterze militarnym[1]. Główną siła w tym zakresie, stała się mało wcześniej znana Wyzwoleńcza Armia Kosowa"
Czyli Albańczycy zaczęli zabijać co spowodowało reakcje Serbów w postaci represji.
Szukałeś analogii do sytuacji na Ukrainie to przypominam, że od 2014 roku obwody ługański i doniecki były bombardowane przez Ukraińców a ludność cywilna (obywatele Ukrainy) zabijana. Tamte tereny zostaly wrecz odciete od swiata.
Do tego przypomnij sobie co w tych regionach robił np. batalion Tornado: morderstwa, porwania, gwałty w tym na nieletnich.
To wszystko nie jest takie czarno-białe jakbyś chciał
3
Piękny będzie to widok, gdy Max będzie dublował Hamilton
1
Ale będą jaja jak wyśmiewany Moriba zdobędzie w tym roku więcej pucharów niż Barca.
0
@Pogba jaka kartka dla Pique? Przecież tam faulował Busi.
0
@Mroziu świetny pomysł. Przyjechali tam jako goście i pała samochody miejscowym. Po tym na pewno zaczną ich popierać