ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Herato Sam Allardyce
4
@rocky5 jakie aktułalności taka Papuła XD
0
@Dari0G może już nie zdążyć
1
Fermin zawsze na ławie a tyle energii wnosi na boisko.
1
Patrzę jak Pedri ostro biega w jedną i drugą stronę i zastanawiam się kiedy złapie kontuzję.
0
@Cule1234 nie znam kobiety
0
@MichuZ44 jakby ona robiła zadania domowe to może „nieodrobienie” napisałaby razem.
1
@MESSIah16 pytanie czy to będzie edukacja seksualna czy seksualizacja tych dzieci. Jak kojarzę to edukacja seksualna już kiedy i nazywa się wychowanie do życia w rodzinie więc co ona będzie wprowadzać?
0
@Pressinho nie bądź jak Hitler i zacznij pić i palić.
0
@Arczi87 a jakie intencje tutaj były? Chciał go trafić w twarz. Do tego zrobić na to zamach. Bardzo niesportowe zachowanie
0
@Szakalaka12369 więc twierdzisz, że nie uderzył go celowo w okolice twarzy? To dopiero stan umyslu
0
@Arczi87 czyli można uderzać w głowę przeciwnika bez żadnych konsekwencji
0
Niech beznadziejna Barcelona nie zasłoni Wam faktu, że kolejny raz sędziowie pomogli Realowi a gracze tej drużyny są przez nich chronieni. Tym razem nie dali czerwonej kartki dla Rodrygo za intencjonalne uderzenie przeciwnika w twarz
0
@Visca_barca najpierw naucz się liczyć bo nie 100 lat temu. tu też ciekawostka bo np. ciągle żyją ci co mordowali Polaków na Wołyniu. Ciągle też czczą tych morderców.
Przypomnisz mi ilu w 1920 było żyjących uczestników powstania Chmielnickiego?
0
@Visca_barca to super. Na pewno to miało największy wpływ. Pomijając już fakt, że później Polski nie było przez ponad 100lat to napewno to co napisałeś mialo największy wpływ. XD
0
@Visca_barca no to teraz pomyśl przez chwilę co miało miejsce wcześniej. To co ty teraz napisałeś czy mordy Ukraińców na Polakach w latach 1917-1918? Tylko dobrze się zastanów. Podpowiem bo chyba nie przeczytałeś tekstu, który wkleilem „Krwawe zbrodnie z lat 1917 i 1918 miały istotny wpływ na późniejszą politykę władz II RP wobec mniejszości ukraińskiej w Polsce”
@semafor ”Tak to jest jak się tylko własnej narracji hołduje, a pozuje na obiektywnego eksperta.”
Idealnie pasuje do Ciebie. Jak sie zafiksowałeś tylko na winie Polaków to na pewno tak musiało być.
0
@HarveySpecter czasami warto jednak posłuchać naocznych świadków zamiast filmów fabularnych
0
@Visca_barca bzdury wypisujesz.
„Problem z mniejszością ukraińską pojawił się już na samym początku istnienia II RP. Jeszcze przed oficjalnym odzyskaniem niepodległości przez Polskę, 1 listopada 1918 roku, Ukraińska Halicka Armia zajęła Lwów i ogłosiła powstanie Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na tenarach dawnej Galicji Wschodniej od rzeki Zbrucz aż po San. Po trzech tygodniach walk Polacy, na czele ze słynnymi Orlętami Lwowskimi, obronili miasto. Dało to początek regularnej wojnie polsko-ukraińskiej, która zakończyła się pełnym zwycięstwem Wojska Polskiego w maju 1919 roku.
Chociaż Ukraińcy długo nie sprawowali władzy w Galicji Wschodniej, ich rządy zapisały się bardzo krwawymi literami. Jak pisała dr Joanna Wieliczka-Szarkowa w monografii Wołyń we krwi 1943: „Ukraińscy żołnierze dopuścili się wielu bestialskich mordów, maltretowania ofiar oraz podpaleń i grabieży, w tym bezczeszczenia kościołów oraz niszczenia wszystkiego, co by zewnętrznie świadczyło o polskości tego terenu i jego mieszkańców”. Ukraińcy zachęcani byli do tych czynów przez samych polityków ZURL na licznych wiecach i w drukowanych ulotkach. „Hajdamackie bandy”, jak nazywali ich miejscowi, grasowały po całych kresach południowo-wschodnich łupiąc, grabiąc i mordując bez litości. Nie oszczędzali nawet kobiet i dzieci, a okrucieństwo mordu było zwiastunem tego, co w przyszłości miało czekać ludność polską zamieszkującą te tereny.
Niestety dla wielu Polaków w Galicji i na Wołyniu masowe mordy nie były nowym zjawiskiem.
Rok wcześniej, jesienią 1917 roku, z inspiracji bolszewickiej Kozacy i ukraińscy chłopi dokonali podobnych mordów na polskiej ludności cywilnej. „Wymierzenie dziejowej sprawiedliwości” trwało kilka tygodni i pochłonęło nawet do 2 tysięcy ofiar.
Krwawe zbrodnie z lat 1917 i 1918 miały istotny wpływ na późniejszą politykę władz II RP wobec mniejszości ukraińskiej w Polsce.„
0
@magister97r wyzwolony? Chyba przeszedł transformację na sowiecki obóz
https://twojahistoria.pl/2017/04/25/sowiecki-oswiecim-wojna-jeszcze-sie-nie-zakonczyla-a-nkwd-juz-otworzylo-w-auschwitz-wlasny-oboz/
5
@MesQueUnClub96 skąd masz taką pewność? Tak dla przypomnienia https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/inwigilacja-dziennikarzy-pelna-lista-podsluchiwanych-przez-rzad-po-psl,9298.html
@BulaKG @TheNekro94
0
Śmiejecie się z poligloty jakim jest Duda, ale widzę w rządzie też są osoby świetnie władający angielskim „off kurs”
https://streamable.com/8rbwlb
1
@valdeq a to nie jest tak, że władze tych stanów się sprzeciwiły? To jeszcze nie oznacza, że w tych stanach nie może wygrać Biden tak jak i to nie oznacza, że w innych poza tymi wskazanymi nie może wygrać Trump. Np. Widzę, że Arizona nie jest na czerwono a oni zawsze chyba są na granicy i tam też wynik niepewny.
1
@maroon a jak mieli przy takiej okazji Kwacha nie pokazać jak rzeczywiście zawsze był zalany.
0
@Emhyr Co gorsze to w czasie meczu wcale tego nie widać.
2
@AlphaNumeric
Napisałeś w sumie 2 zdania, które sobie zaprzeczają. Z jednej strony nikt ich nie robi a z drugiej są niezbędne.
jeżeli duża część ich nie robi a nauczyciele nie egzekwują to gdzie tu problem? Dla Muchy widać problemem są jednak ci, którzy te zadania robią w domu.
0
@bartekvisca o twoim pierwszym komentarzu w tej dyskusji.
4
@bartekvisca rozumiem, że ty będziesz je zażywał.
Bartek biorący tabletkę dzień po XD. Może weź ją dzień przed.
0
Nowoczesna myśl techniczna XD. Artykuł napisany jakby to było na serio, ale te filmiki z przyczepionym mieczem wyglądają komicznie.
https://geekweek.interia.pl/militaria/news-to-fpv-katana-ukraincy-testuja-drony-z-mieczami,nId,7285149
1
@ranger3120 myślę, że mocno się tym przejął i zamknął się w sobie
4
@MESSIah16 Armstrong też długo się zarzekał, że nie bierze dopingu.