1

@Comentateiro o widzę, że stary, sfrustrowany przyglup znów się odpalił. Już cię dupa nie boli po ostatnim laniu jakie dostałeś? Tak zawsze próbujesz błysnąć a się ośmieszasz na każdym kroku.
Można byłoby z tobą pisać, ale jesteś za głupi, aby cokolwiek wnieść do rozmowy.

wystarczy, że konstytucją daje prezydentowi prawo łaski.
„Konstytucja nie daje szczegółowego zestawu przypadków, w których prawo obowiązuje”
To dziwne bo daje szczegółową informację kiedy nie obowiązuje.

„To wynika z przepisów szczegółowych, a osoba nie skazana prawomocnym wyrokiem jest objęta domniemaniem niewinności.”
A z jakich przepisów szczegółowych to wynika? I znów się ośmieszyłeś bo wynika to z samej konstytucji. Może ciebie ułaskawi i opuścisz już psychiatryk.

„A skoro jest niewinna, to nie da się jej ułaskawić, bo nie ma z czego.”
Nie ułaskawić a zastosować prawo łaski. I teraz podaj ten szczegółowy przepis, który tego zakazuje.

„Zostaw to ludziom znacznie mądrzejszym od siebie” to dobrze, że tobie tego nie zostawię

„ty nawet nie odróżniasz jednostki od narodu” ale się wtedy ośmieszyłeś. Niby takiego inteligenta udajesz a musiałeś kilkakrotnie definicję przeczytać, aby wreszcie zacząć ją rozumieć XD. Chyba Alzheimer dał o sobie znać, że przywołujesz swoje ostatnie upokorzenie.

„Pooglądaj sobie katalog z sutannami, to powinieneś ogarnąć.” lepsze to niż tak jak miałbym podglądać poznańskie słowiki.

1

Robi się coraz ciekawiej. Czy ta minister jest żoną pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych w tej sprawie?
Do tego ze strony internetowej resortu sprawiedliwości zniknął drugi człon nazwiska wiceminister – Dubois



Wikipedia podaje, że jest jego żoną, ale ona się do tego nie przyznaje. Może się już rozwiedli?


1

@macio_944 martwiliście się, że Putin tu wejdzie a wystarczy, że poczeka i nie będzie nawet czego zbierać.

2

@Rust_Cohle ale Mariana to nie tylko ignoruj, ale prewencyjnie daj mu bana.

6

@parpe a nie cierpiał jak mu teleranek wyłączyli?

1

@parpe tzn? Jak sobie przypominam to się chyba zaczęło od wybierania sędziów TK „na zapas” i później PiS dorzucił do tego swoją cegiełkę.

11

W sumie to zastanawiam się czy każda zmiana władzy u nas musi wiązać się z robieniem cyrku.
8 lat temu byl cyrk z KODem i obywatelami PRL.
Dziś cyrki z TVP i skazańcami.

Czy to wszystko nie może działać normalnie i przechodzić płynnie od jednych do drugich? Za dużo jest stołków do obsadzenia, że jedni bronią tych kokosów a drudzy chcą się do nich dorwać?
Czemu nie może być jak w Niemczech. Mają zdefiniowany swój interes i nieważne kto rządzi to i tak realizuje tę samą politykę.
A u nas? Jak jedni zaczęliby nawet coś dobrego to nowi czują się się w obowiązku aby to wyrzucić do kosza bo to nie było ich ( np CPK).

1

@Aragorn33 1. Czyli za korupcję zabijamy urzędników bo tak było historycznie.

Ale komisja to nie cały sejm. I czemu nie ma tego w konstytucji jeżeli ona daje prezydentowi prawo łaski ani nigdzie indziej? To tak jak idziesz do banku i tam nawiną ci makaron na uszy, obiecają cokolwiek a przy podpisaniu umowy tego nie ma to co wtedy?

Może masz rację. Ale jeden rabin mówi tak inny tak. Wracając do pkt 3 to tam chyba izba SN uznała, że prawo łaski było skuteczne.

Znalazłem też jakieś interpretacje prawa łaski sprzed całej afery i było tam wyraźnie napisane, że prezydent może na każdym etapie uniewinnić więc teraz pytanie czy inna interpretacja nie była potrzebna na potrzeby polityczne

1

@Aragorn33 1. Ok. Ale co ma do tego, że 100 lat temu było coś takiego napisane na temat aktu łaski? 100 lat temu za korupcję skazywano urzędników na śmierć i co w związku z tym?

Wykładnią celowościowa- gdzie to jest napisane co przytoczyłeś tzn nad tym jak ma być rozumiane prawo łaski? Czy parlament i w referendum zostało przyjęte coś innego, że tego nie ma?

I jeszcze raz zapytam, gdzie jest napisane komu prezydent może udzielić łaski? No chyba sąd nie może w to ingerować i tego podwarzac.

2. Ale w jaki proces karny włączyło się TK? Czy oni nie stwierdzają tylko zgodności z konstytucją? Tutaj zrobili coś innego?

2

@Aragorn33 1. ale gdzie jest napisane, że muszą być prawomocnie skazani aby prezydent mógł ich ułaskawić?

2. Wklejam jeszcze raz Art. 529 kasacja na korzyść oskarżonego - w zakresie, w jakim dopuszcza wniesienie i rozpoznanie kasacji na niekorzyść oskarżonego w sytuacji, gdy w kasacji zakwestionowano prawidłowość zastosowania aktu łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej – został uznany za niezgodny z Konstytucją RP wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26 czerwca 2019 r. (sygn. akt K 8/17) i z dniem 8 lipca 2019 r. utracił moc w tym zakresie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1255)
Czy to oznacza, że SN podjął uchwałę na podstawie artykułu niezgodnego z konstytucją?


0

@Aragorn33 SN też stwierdził, że ich mandat poselski jest nadal ważny.

Czy w kompetencjach SN jest stwierdzanie czy prezydent może kogoś ułaskawić?

Ale czy oni nie byli skazani w momencie uniewinnienia? Więc czemu twierdzisz, że byli niewinni?

3

@Aragorn33 czyli dziennikarz cytujący wyrok TK nie ma pojęcia o czym pisze bo prawa nie skończył. XD

TK twierdzi, że jednak orzekł, ale to ty wiesz lepiej. Ok.

Przypomnij mi konkretnie gdzie w konstytucji jest informacja, że prawo łaski dotyczy tylko skazanych prawomocnie.


1

@mekston Art. 529 kasacja na korzyść oskarżonego - w zakresie, w jakim dopuszcza wniesienie i rozpoznanie kasacji na niekorzyść oskarżonego w sytuacji, gdy w kasacji zakwestionowano prawidłowość zastosowania aktu łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej – został uznany za niezgodny z Konstytucją RP wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26 czerwca 2019 r. (sygn. akt K 8/17) i z dniem 8 lipca 2019 r. utracił moc w tym zakresie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1255)

@Aragorn33 chyba jednak orzekł.

1

@mekston czyli co? SN decyduje teraz co jest konstytucyjne a co nie? Jak kojarzę to TK orzekł coś zupełnie innego

0

@CZAJUN_119
„Nie byli skazani wyrokiem prawomocnym = nie byli oficjalnie winni = duda ułaskawił niewinne osoby” większej głupoty chyba nie mogłeś napisać. Nawet czytanie książek ci nie pomaga jak do tego oglądasz TVN.
Jak jesteś tak oczytany to wskażesz, gdzie w konstytucji jest napisane, bo stąd wynika prawo łaski, że Prezydent może ułaskawić tylko prawomocnie skazanych.

0

@Kamil689 dlatego też uważam, że najlepiej spokojnie go wprowadzać i nie rzucać od razu na głęboką wodę. Patrzmy np na Balde. Wejście miał świetne, ubiegły sezon niezły a w tym zupełnie się nie odnajduje.

0

@MaŁolat no chyba typie nawet jesteś ekspertem od niego bo widziałeś go łącznie przez przez jakieś 30 minut XD

0

@MaŁolat to ma chłopie do rzeczy, że nawet nie wiesz co potrafi, ale jak o nim piszą to musi być dobry.
Obyś się jeszcze nie rozczarował jak dadzą mu grać od początku. Niech chłopaka spokojnie wprowadzają bo się spali i skończy jak dziesiątki takich wczesniej

0

@MarioVeB! A to oni nie byli skazani jak otrzymali łaskę? Jak pamiętam to jednak byli

0

@MaŁolat śmiem twierdzić, że wcześniej nawet nie wiedziałeś kto to Guiu.
A jak mam go tłumaczyć? Xavi widział go na treningach i dał mu szansę, która chłopak wykorzystał.
Ilu to już było takich talentów jak Casado, których kibice chcieli widzieć w podstawie a nie dostali szansy i grają teraz na peryferiach?

0

@MaŁolat to teraz powiedz na jakiej podstawie twierdzisz, że nie zagrałby gorzej od Oriola? Dlatego, że na codzień grał z trzecioligowcami?
Zawsze śmieszą mnie takie komentarze, gdzie ktoś na oczy zawodnika nie widział, ale wie, że na pewno dobrze by zagrał.

5

@Herato strzelam, że Beckenbauer

0

@misterio ale nie pytam pod kątem ich mandatów tylko pod kątem decyzji o doprowadzeniu ich do więzienia.

1

@CZAJUN_119 bardzo merytoryczna odpowiedź. Przynajmniej wiem, że nie masz o tym pojęcia.

1

@MesQueUnClub96 a gdzie jest napisane, że tylko prawomocnie skazanych może ułaskawić? Konstytucja chyba tego nie precyzuje.

0

@Magicc89PL chyba trafia bo tam każdy bez formy

0

Czy teraz to już nawet Prezydent jest nieuznawany i jego prawo łaski?

4

Gdyby był rzeczywiście dobry to by grał. Trener widzi go na treningu i wie co potrafi. Widocznie jest słaby i karierę spędzi w jakimś Elche czy Granadzie.

1

@MarioVeB! Nie wiem. Może ich zapytaj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?