1

@DamianBarcaCule no jak Xavi przejął po nim drużynę to miał prawie tę samą paczkę i jakoś zaczęli grać. Nawet joker Luc de Jong zaczął strzelać.

1

W kwestii CPK rozstrzygające będą opinie ekspertów. Tymczasem eksperci:
https://zapodaj.net/plik-O4jx6tfE8h

2

@Blanco16 zapomniałeś dodać, że przy teoretycznie tak dobrych zawodnikach

0

@IMBALEO pytanie kto ich do meczu przygotowuje

2

Xavi znów żółta. Czy nie macie wrażenia, że w trakcie meczu Xavi zamiast wprowadzać spokój to on przy linii wprowadza tylko nerwowość?

1

Czy nawet Granada lepiej wychodzi spod pressingu niż Barcelona?

0

@partymaker w powtórce widzę, że to chyba Gundogan go odpuścił. Christensen to z kolei był spóźniony i nie zdążył doskoczyć. @626 @HighestInTheRoom

4

Który pomocnik nie poszedł za nim? De Jong? Tam było mnóstwo miejsca. Pomoc zupełnie nie umie się ustawiać.

0

@draxidox bo pewnie nie ma różnicy między parlamentem europejskim/ komisją europejską itd a tą kupą gó.na

0

@SuagryzIPogryzl „Dlaczego niby w Polsce akurat nastolatki zaczna sie pierdolic nagle na lewo i prawo? ” a zadałeś wcześniej takie pytanie? Może przez to, że z każdej strony są atakowane seksem. Internet, telewizja, chcą w szkole ich seksualizowac.
A jak już 15 lat z tego korzystają za granicą to jaka jest rzeczywista skuteczność tego? Tzn ile kobiet i tak zaszło w ciążę pomimo tabletki? Bo wiesz jak im wyszło te 98%? Wzięli 1500 kobiet, które miało stosunek dzień wcześniej i dali tabletkę. Ciążę zaszło 2,2%. Wzięli też grupę kontrolną i te nie dostały tabletki i spośród nich zaszło 5,5%. Więc wychodzi, że bez tabletki skuteczność nie zajścia w ciążę to 95% XD.

Ale nadal nie odpowiedziałeś jaki to gatunek jest ten płód. Co to jest? Ssak czy może gad? Człowiek czy jednak krokodyl?

„zywa kobieta moze decydowac o tym co chce robic ze swoim cialem” a płód jest nieżywy? Kiedy magicznie ożywa? I aby być ścisłym to jest to oddzielne ciało więc tutaj ta kobiety nie decyduje tylko o sobie.

„Dalej mowimy o lekach i zabeigach ktore sa ciezkie dla zdrowia” przypominam, że to nie jest lek

To teraz z tà szczepionka poleciałeś XD. Po takim czasie gdy już wiadomo, że te pseudoszczepionki nietypowo są nieskuteczne, ale powodują też inną powikłania dajesz je jako pozytywny przykład? XD
A przez tyle tysięcy lat ciąża to był naturalne etap w życiu kobiety a teraz jest zbyt ciężka? Ja powiem więcej. Samo życie jest ciężkie dla organizmu.

„Czemu uwaliles sie badan na zwierzetach? Doczytales jakie to byly zwierzeta? Badania mialy zwiazek z zanieczyszczenie srodowiska w wyniku niepoprawnej utylizacji tych tabletek w ktorej mialy one negatywny wplyw na rozwoj pewnych ryb.”
Chyba sam niedoczytales a przecież wkleiłem link z podanym punktem. Więc zacytuję, abyś nie pisał bzdur o jakichś rybach: Z powodu mechanizmu działania octan uliprystalu ma wpływ embrioletalny u szczurów, królików i małp. Na ludziach tego nie testowano.

„Nie mozna wybierac wnioskow dla ludzi po badaniach na zwierzetach” jak to nie można? Właśnie po to są takie badania. Jeżeli na zwierzęta działa to aż tak niekorzystnie to nawet nie przechodzi do fazy testowania na ludziach i pewnie dlatego przy podejrzeniu ciąży nie można tego brać.

„Ale tabletek dzien po nikt nie reklamuje na lewo i prawo jak alkoholu, jest drobna roznica?” ale alkoholu też nikt nie reklamuje. Przecież jest zakaz reklam wysokoprocentowych alkoholi a te tabletki jednak reklamują bo cały czas w telewizji mówią o ustawie.

„Dlaczego niby ignorujesz to ze nikt nie spozywa tych tabletek na potege” a ja nie wiem jak go spożywają, ale to tak jak z alkoholem, jedni piją od rana, inni sporadycznie a kolejni wcale. Czy ktoś zabroni takiej 15-latce wziąć 2 razy w miesiącu bo miała 2 stosunki?

1

Komentarz usunięty

2

@Forsyth jedno to debil w tym BMW, ale co za idiota robi zbiórkę dzieci i pakowanie bagaży do autobusu na głównej drodze? Nie można tego robić na parkingu pod szkołą, gdzie wiadomo jakie zamieszanie panuje przy takim pakowaniu.

0

@Tasde nieprawda. Alkohol nie jest szkodliwy a nawet wpływa pozytywnie na organizm, ale wszystko zależy od dawki. Z energetykami jest chyba podobnie, wszystko zależy od zawartości kofeiny, tauryny i czegoś jeszcze.
W przypadku tabletki dzień po jaki ma ona pozytywny wpływ na organizm?

Jak zacząłem czytać o tych tabletkach to okazuje się, że one są praktycznie mało skuteczne. Skuteczne są tylko jeżeli zostaną przyjęte przed owulacją. Jeżeli w dniu owulacji lub po to są nieskuteczne. Patrząc na to kiedy są dni płodne to ta tabletka jest mało skuteczna w zapobieganiu ciąży.

To jednak musisz zaktualizować swój cennik. Nie od 100zl bo masz tutaj za 77zl https://www.swiatleku.pl/ellaone-30-mg-1-tabletka.html

A czy czasem nie rozmawiamy o tabletce dzień po? Czy ta druga tabletka to do czegoś innego służy, że nie można o niej rozmawiać?

Czyli jak może stosować masę rzeczy nie wiedząc o ciąży to może też i brać te tabletki. Co za różnica, tak? A jako masę rzeczy może stosować taka 15-latka? Teoretycznie alkoholu nie może, energetyków też nie. Rozumiem, że chodzi ci o te niemyte owoce.

Nie wiem jakie wypowiedzi były w sejmie, odnoszę się tylko do tego co w tym wpisie.
Czyli jak istnieją takie środki szkodliwe to nie ma problemu, aby dać dzieciom kolejny? A jakie to środki szkodliwe dzieci mogą sobie łatwo kupić? Niemyte owoce, o których wspomniałeś czy surowe mięso? Ibuprom? W sumie to teraz jest sporo „zdrowego” jedzenia z Ukrainy więc nawet jak nie chcesz to się trujesz.
Szczerze to nawet mi nie przeszkadza, że się będą tym truć. Niech każdy robi co chce powinno się nawet obniżyć wiek spożywania alkoholu do 15 lat. Jak ktoś jest głupi to im szybciej się wykończy tym lepiej.
Gorzej bo zgodnie z badaniami na zwierzętach te tabletki mają wpływ na płód i jego rozwój. Jak wezmą to będąc w ciąży to zaraz się zacznie o aborcji (tak, katozamordyzm XD) bo rodzą się niepełnosprawne dzieci.

Może zaszkodzić ser? Ser sam w sobie jej nie zaszkodzi. Może jej zaszkodzić bakteria, która może się w nim rozwinąć jeżeli była niewłaściwa obróbka lub przez to, że jest wilgoć, ale ser sam w sobie nie szkodzi.

0

@SuagryzIPogryzl i biorę pierszwszy lepszy wynik z googla i mam, że tabletka ellaone nie zadziała jeżeli zostanie przyjęta po owulacji.
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna#antykoncepcja-awaryjna-a-ryzyko-ciazy

Jeżeli tak to te tabletki są praktycznie nieskuteczne patrząc na to kiedy są dni płodne.
4) wystarczy, że widzę ile osób myśli, że te tabletki dzień po są bezpieczne. Im bardzie czytam tym bardziej widzę, że jednak przez stosunek przerywany jest mniejsza szansa zajść w ciążę niż biorąc tabletkę dzień po.

5) wygodnie tak uciekać od odpowiedzi. Pokazałem ci mechanizm, Ale nadal czekam na odpowiedź: jaki to gatunek jest ten płód? Co to jest? Ssak czy może gad? Człowiek czy jednak krokodyl?

0

@norbi77 ja tego nie wiem, ale jeżeli w testach uszkadzała płody zwierząt to myślisz dla ludzkiego jest bezpieczna?

I jeżeli w przeciwwskazaniach masz wyraźnie napisane, że nie może brać osoba, gdzie jest podejrzenie, że może być w ciąży to jak myślisz? Czy ta tabletka jest bezpieczna dla nienarodzonego dziecka czy nie?
Tutaj pkt. 5.3 i pkt 4
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/39629/characteristic

0

@Tasde to czemu 15- latkom nie można sprzedać alkoholu lub energetyka a tę tabletkę już można?

Ale wiesz jak często taka 15-latka współżyje? To co? Chcesz, aby codziennie brała tabletkę. A w ogóle wie co to owulacja i kiedy ma? W zdecydowanej większości to 15-latki raczej się nie puszczają. A jak jest na tyle głupia, aby dać się „zalac” to sądzę, że też może nie wiedzieć czy jest w ciąży.

Bo dbanie o zdrowie to tylko wtedy jak zmuszają do szczepień eksperymentalnymi preparatami.

Katozamordyzm XD to czemu te 15-latki nie mogą tego energetyka kupić. Skutki uboczne ma gorsze niż ta tabletka?

Te ceny to widzę cały czas w górę z każdym kolejnym wpisem a wpisuje w Google i widzę 50zł.

0

@SuagryzIPogryzl 1) nieprawda bo zależy przede wszystkim od owulacji i w którym momencie owulacji została zażyta.
4) tzn czego niby dzieci 10-letnie miałyby się uczyć na takich lekcjach? Jak gumkę założyć czy jak ciążę usunąć?

5) ale nie odpowiedziałeś jaki to gatunek jest ten płód. Co to jest? Ssak czy może gad? Człowiek czy jednak krokodyl? To co próbujesz robić to zwyczajne odczłowieczenie, aby bez skrupułów można było to dziecko zabić. Zawsze to porównuje do nazistów, którzy stosowali dokładnie ten sam zabieg, odczłowieczenie: Słowianie, Żydzi to podludzie, to zwierzęta więc bez skrupułów ich zabijali.

0

@Bykunn a to jakiś inny gatunek? To ty kim jesteś oprócz tego, że masz tych parę komórek więcej?

0

@SuagryzIPogryzl Jak widzę to kosztuje ok 50zl.
„pigulka jest bezpieczna przy kontrolowanym i okazjonalnym uzyciu” a widziałeś skutki uboczne? Sporo ich tam jest.
Szczepionka przeciw COVID też była rekomendowana jako bezpieczna, gdy była zatwierdzana.
„Przedawkowania paracetamolem tez istnieja i to takie smiertelne,” pokaż mi takie. To ile opakowań na raz musieli połknąć? Przypominam, że leki przeciwbólowe, te mocniejsze są na receptę.

0

@SuagryzIPogryzl „Te 85% sa dosyc zanizone, na recepcie jest jednak 98%” a nie było tam napisane DO 98%?

„technicznie jest to lekarstwo ale nie jest to srodek majacy cos leczyc co zapewne sugerujesz” przeczytaj definicję lekarstwa. To nawet nie stało obok lekarstwa.

„lekarz ma wyjebane na to czy ci przepisze 2, 3, 4 i nie byl to problem wczesniej” jeśli nie był to w czym problem? I współczuję ci lekarzy, u których się leczysz.

„zostaje tylko zwykle zaufanie do ludzi ktorzy jesli sa na tyle odpowiedzialni zeby uprawiac seks, to tez beda pilnowac sie zeby wpadki nie zdarzaly sie zbyt czesto” teraz to dopiero mnie rozbawiłeś. Zaufanie do ludzi, którzy przez chuć nie byli w stanie założyć gumki albo nie wiedza kiedy mają dni płodne? XD i twierdzisz, że tacy ludzie nie będą tego brać częściej niż raz na pół roku?

„edukacja seksualna moglaby by w tym pomoc.” ale jest w szkole coś takiego i nazywa się wychowanie do życia w rodzinie.

„Czemu tez mowisz o 2 miesiecznym plodzie dziecko?” a co to jest? Kot?

0

@Bykunn „ to już mój scenariusz z sokiem z marchwi ma więcej sensu” może i ma, ale tylko dla ciebie.

„Tak podchodząc do tematu ja już dawno bym nie żył bo moje leki to dopiero szkodzą” ale wiesz, że tu jest mowa o nienarodzonym dziecku, które się dopiero rozwija czy nie zauważyłeś? Wiesz, że inaczej zareaguje na te substancje niż dorosły?

„Ty też musisz iść przez życie zdrów jak ryba bo inaczej pozostaje ci tylko modlitwa bo każdy lek może cię zabić” jestem zdrów bo nie biorę leków.

0

@Bykunn bo nie ma badań, które potwierdzają, że tabletka jest bezpieczna tzn które wykluczają negatywny wpływ na dziecko. Co więcej, jakbyś przeczytał kolejne komentarze to dowiedziałbyś się, że jednak w przeciwwskazaniach jest informacja, że kobieta z podejrzeniem ciąży nie może ich brać, a nawet są badania pokazujące negatywny wpływ tych substancji na płody zwierząt.

Jak coś wchodzi do użytku jako „lekarstwo” to musi być przebadane podane wszelkie przeciwwskazania. To chyba logiczne, czy dla ciebie nie bardzo? Jeżeli nie zostało to zbadane to na jakiej podstawie twierdzisz, że jest bezpieczne?

Możesz jeszcze napisać co głupiego powiedział w tym urywku? Czy ktoś nie może sobie tego połknąć jak cukierka?

A w którym komentarzu widziałeś u mnie coś o sekcie Tuska?

A kto mówi, że miał co innego na myśli? Mówił konkretnie o tych tabletkach dzień po a poronnych.
Jak nie potrafisz ze zrozumieniem czytać to już twój problem.

0

@Bykunn ????????????

0

@SuagryzIPogryzl a chcesz mi wmówić, że to jest lekarstwo?

0

@SuagryzIPogryzl „mowimy o wypadku w ktorym ciaza zostal donoszona mimo wpadki przy uzywaniu antykoncepcji co jest jakims procentem z procenta) ” rozumiem, ze tu piszesz o prezerwatywach bo te tabletki mają chyba skuteczność między 85-98% więc na 100 kobiet w ciążę i tak może zajść 2-15.

„nie ma mocnych dowodow na to ze ma ona wplyw, i dostepna jest od 10-15 lat zaleznie od miejsca. ” czyli twierdzisz, że badania na zwierzętach wykazują wpływ tych substancji na płód, ale przez 15 lat dostępności leku nie zdążyli zbadać wpływu na ludzkie dziecko? Ciekawe.

„Czy jesli ten pierwszy stosunek doprowadzil do ciazy w sposob przypadkowy np przez wade mechaniczna prezerwatywy to dlaczego dziewczyna ktora sie zabezpiecza chcialaby donosic ciaze ” a co niby chciałbyś zrobić? rozumiem, że lepiej niech wtedy truje dziecko i najwyżej urodzi się niedorozwinięte to będzie jeszcze bardziej zadowolona.

„Poprostu taka sytuacja w ktorej to dziecko ma byc doniesione do konca jest malo prawdopodobna i wybor aborcji w tym wypadku jest co najmniej opcja ktorej nie powinno sie takiej dziewczynie ograniczac” jak ostatnio sprawdzałem to aborcja jest zakazana więc prawdopodobieństwo donoszenia jest jednak wysokie. A co z dzieckiem? Można mu ograniczać wybór i zabić mimo, że chciałoby żyć?

0

@Tasde „Zdajesz sobie sprawę, że w ciąży nie można stosować praktycznie większości środków medycznych?”
Hm. Ciekawe czy jest ku temu jakiś powód? Pewnie ideologia XD.

Jestem za. Mięso, sery, owoce tylko na kartki.
Czyli ok. Jak przeciwbólowe środki ma dostępne to co zaszkodzi udostępnić jeszcze jedną truciznę

0

@SuagryzIPogryzl powtórzę, że to jest prawdopodobne. Ale ja nie posądzam takich dziewczyn o inteligencję. Kojarzę nawet sytuację jak grubaska trafiła do szpitala bo ja Bruch bolał a okazało się, że rodzi. Ale to sytuacja z USA.

Rozumiem, że jak na zwierzętach badania wychodzą źle a na ludziach nie przetestowano to trzeba dopuścić lek do obrotu z dostępem dla wszystkich?

Edit: a co chcesz zrobić z dzieckiem w trakcie trwania ciazy ?

0

@SuagryzIPogryzl „Mowimy o bardzo malo prawdopodbnym wypadku w ktorym nastolatka ktora uprawia seks bez zabezpieczen ale nie chce zajsc w ciaze swiadomie i nie dowiaduje sie o tym przez miesiac-dwa”
Czemu mało prawdopodobnym? Może dwa miesiące (miesiąc, tydzień, bez różnicy) temu zaszła w ciążę, ale nawet nie zauważyła, a teraz znów odbyła stosunek i chce przez to wziąć tabletkę. To jest bardzo prawdopodobne.
Przecież nawet tydzień po zaplodnieniu tabletka może mieć wpływ na rozwój dziecka.

0

@SuagryzIPogryzl „Po pierwsze w trakcie ciazy kobieta nie przechodzi owulacji wiec zajscie w ciaze jest raczej rzadkie i juz wskazuje na problemy” ????? Ale ze co? Nie rozumiem do czego tu pijesz? Jak dziewczyna nie wie, że jest w ciąży to może wziąć tabletkę mimo że i tak drugi raz nie zajdzie.
Co do bezpieczeństwa to wygląda, że znów tylko zwierzętom szkodzi XD. „Badania lewonorgestrelu, na zwierzętach, wskazują na wirylizację płodów płci żeńskiej ”


0

@SuagryzIPogryzl to może to sobie przeczytaj. Szczególnie pkt 4 i pkt 5.3. Zastanawia mnie na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to bezpieczne dla dzieci jak w badaniach na zwierzętach okazuje się, że nie jest bezpieczne
https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/39629/characteristic
@Safrani

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?