0

@Comentateiro „Zatem kilka godzin temu nie wiedziałeś, że papież wiedział o pedofili, a po kilku godzinach orki już wiesz, w tym o dziwo” „I to twoje ordynarne kłamstwo, że nie wiadomo czy papież wiedział zostało rozbrojone”
tak przypominam, że nie był wtedy papieżem. Trudno nie wiedzieć o sytuacjach, gdy toczyła się sprawa i bezpośredni podwładny został skazany, ale dyskusja chyba nie jest o tym. No chyba, że chcesz pokazać jaka to była orka i jaki osiągnąłeś sukces. Ale nadal gdzie tu pedofilia w kościele i to jeszcze ukrywana przez papieża bo o tym jest dyskusja.

„jakimś cudem uznajesz ze wiedział o Kodeksie 1983 roku.” też się dziwię. Może po prostu nie jestem tak głupi jak ty.

„Reszta, to znaczy systemowe tajenie pedofilii, umożliwianie procederu w ramach systemu kościelnego przerasta cię zupełnie, więc nie drążę.” ale ja podraze. Taki z ciebie saper więc kolejny raz zapytam piskorzu, gdzie masz ten dowód na utajnianie pedofilii przez papieża? Czekam. Już pokazałeś, że nie masz pojęcia co to dowód, ale może od razu podeślesz dowód na systemowe gwalceniu dzieci w kościele. Jakoś nie podałeś niczego co to potwierdza.

„Raz, że powinien a nie że "zostanie ukarany"
Dwa, że sprawiedliwymi karami, czyli de facto żadnymi, bo co to znaczy?” Ciebie to nawet przerasta wklejenie cytatu z mojego komentarza, że o zrozumieniu go nie wspomnę. To wklejam co napisałem: Przecież w tej wersji też jest, że zatakie przestepstwa otrzyma sprawiedliwa karę nawet z usunięciem ze stanu kapłańskiego.. pokaż mi gdzie jest „powinien”? Jak ty sobie coś ubzdurasz….

„Odpowiedz sobie, czy tak brzmi surowe, sprawiedliwe prawo, i czy to zniechęciło pedofilów w Kościele czy rozzuchwaliło?” To jaka kara jest zniechajaca dla pedofila? Że nie będzie już księdzem czy że pójdzie do więzienia? Czy w prawie kanonicznym jest coś o więzieniu? Jeśli zboczeniec zostaje księdzem tylko po to, aby mieć dostęp do dzieci to dla niego karą najsurowszą jest wyrzucenie z kościoła.
Ja wiem, że głowa masz tylko od noszenia czapki, ale czasem mógłbyś się zastanowić.

To jeszcze raz przypomnę o dowody, że papież wiedział o pedofilach w kościele i ich ukrywał ( doprecyzuję bo już sukces ogłosiłeś). No i oczywiście czekam na to systemowe gwalcenie.

Nie będę już dopytywał o środowisko opowiadające za 40% gwałtów na dzieciach bo ich i tak nie skrytykujesz.

On był chyba z twoich terenów i tak właśnie ci wyjaśniał?

0

@Bykunn Tu jest fajnie opisane.
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bilans-handlu-z-ukraina-kto-bardziej-traci-na-blokadzie-granicy/t3fkt0m

„Zresztą samego zboża też dużo napłynęło, zanim jeszcze zaczęło obowiązywać embargo. Choć jego import w skali całego roku spadł o 63 proc. rdr do 1 mld zł, to był i tak o 88 proc. wyższy niż w 2021 r.”

A co do eksportu”Najbardziej rosła sprzedaż nawozów azotowych — o 104 proc. rdr do 687 mln zł.
z Polski pochodzą ciężarówki, którymi jeżdżą Ukraińcy, m.in. z polskiej fabryki niemieckiego MANa. W ub.r. eksport ciężarówek z Polski na Ukrainę wyniósł 591 mln zł i był o 65 proc. wyższy rdr.

Ukrainę zaopatrujemy w paliwa. Olejów lekkich sprzedaliśmy tam w ub.r. za 1,1 mld zł, czyli o 57 proc. więcej rok do roku, a gazu ziemnego podobnie za 1,1 mld zł, czyli o 15 proc. więcej rdr. Koksu i półkoksu sprzedano o 34 proc. więcej rok do roku za 525 mln zł, a koksu naftowego o 49 proc. więcej rdr za 332 mln zł.

Zaopatrujemy też Ukrainę w pojazdy osobowe. Samochodów elektrycznych sprzedało się tam chyba więcej niż w Polsce

Czołgów eksportowaliśmy za 334 mln zł (+76 proc. rdr), statków powietrznych za 862 mln zł (+342 proc. rdr), broni i amunicji za 5,8 mld zł (+47 proc. rdr), z czego bomby, granaty, miny i pociski za 3,9 mld zł (+55 proc. rdr).„

To taki wycinek z artykułu, ale ciekawi mnie ta branża zbrojeniowa i paliwa. Czy oni na pewno nam za to płacą czy jednak sami opłacamy a oni dostają za darmo.

0

@Chinaski aha, i dlatego też to samo po francusku wrzuciłeś?

A co z ta sprawa McCarricka? Tak jak napisałem wcześniej po otrzymanych plotkach kazał sprawdzić go i dostał informację, że to tylko plotki. Więc jak w tej sprawie chcesz go oskarżać?

Wyszła i czytałem recenzje. Żadnych dowodów tam nie ma a jedynie dalsze pomówienia i domysły.
Tutaj masz przypadki omówione w książce, gdzie nigdy za kadencji Wojtyły i nie tylko, nie padły oskarżenia o wykorzystywanie nieletnich.
http://idziemy.pl/spoleczenstwo/kard-wojtyla-reagowal-prawidlowo-na-przestepstwa-pedofilii-wywiad-
A udowadnianie, Sapieha był pedofilem na podstawie zeznań współpracownika SB chyba zupełnie dyskredytuje tę książkę.
Ale jak widzę ty książki nie czytałeś, ale wiesz, że tak musiało być. Pasujecie do siebie z @Comentateiro moze parą jesteście?

„Czego Ty od ludzi oczekujesz, że pojedą do Watykanu czy Krakowa, przeczeszą całe archiwa i przywiozą Ci te dowody i dokumenty do domu?” tak, tego oczekuje. Ale chyba w normalnym świecie jak się oskarżą do te dowody się dostarcza więc dziennikarze TVNu powinni w tym materiale przedstawić dowody. Tak czy nie? Póki co nic takiego nie zrobiono. Żadnych zdjęć akt. Świadkowie tylko anonimowi. Pomówienia i domysły.

Nie musisz mi niczego udowadniać, ale wchodząc w dyskusję i oskarżając kogoś mógłbyś przedstawić chociaż dowody na te oskarżenia.

„niesamowita ignorancja i arogancja.” ignorancja bo przyjmuje wszystkiego na wiarę jak ty? Wydaje mi, że ignorancja to jest co ty prezentujesz. Jest tak jak sądzisz i nie ważne są dowody.

Znów ten argument nie do zbicia „ cały świat wie” XD. Ale jeszcze nie przedstawiłeś przypadku, że krył pedofili. Więc czekam. To chyba nie trudne jeśli cały świat wie.


0

@Comentateiro „Przerzucanie księży gwałcicieli do innych parafii jest systemowym chronieniem przestępców i zezwalaniem na dalszy proceder” ale pisałeś o systemowym gwalceniu przez kościół. Więc gdzie te przykłady na gwałty systemowe. A przerzucanie księży do innych parafii jak chroni ich przed policja bo jak rozumiem oni prowadzą takie sprawy. I jeżeli mówisz o systemowym to ile było takich przypadków? 1000 ? 2000? 10?
I według ciebie będąc papieżem wiedział, że w pipidówce zamknęli jakieś księża albo go przenieśli na inną parafię?

„Pytałem czy papież wiedział o pedofilii w Kościele. Odpowiedziałeś "nie wiem". A jako kardynał Wojtyła zajmował się tymi sprawami.” póki co za TVN podaliście 3 przykłady, z których jeden to słynny „świadek TVN” a dwaj zostali skazani w tym samym roku co Wojtyła miał się dowiedzieć więc gdzie to ukrywanie? Więc o tych dwóch musiał wiedzieć a to przypadki pedofili w kościele a nie pedofilia w kościele. Taka drobna acz ważna różnica.

„Ja nie pisałem "wszyscy wiedzą"” sparafrazowałem, ale sens ten sam więc cytuję „Każdy elementarnie zorientowany w sprawach Kościoła wie, ze już Wojtyła w Krakowie miał do czynienia z pedofilią” jesteś elementarnie zorientowany po materiale TVNu? XD.

„Wyśmiewanie wiedzy Wojtyły o pedofili w Kościele jest szorowaniem po rynsztoku.” ale dowodów o tym nie przedstawiłeś. Za tvnem podałem 2 przypadki, o których wiedział bo w tym samym czasie zostali skazani i trafili do więzienia. Więc gdzie to ukrywanie? Dwa przypadki na tysiące księży w diecezji wiec cały kościół winny i to było systemowe. Stuknij się w ten pusty łeb.

„Na koniec, artykuł, jak papież w 1983 roku, po 66 latach złagodził kodeks kar dla pedofili” na co to jest dowód i jak kara została złagodzona? Przecież w tej wersji też jest, że zatakie przestepstwa otrzyma sprawiedliwa karę nawet z usunięciem ze stanu kapłańskiego.

„Zatem wiemy, że min. od czasu bycia kardynałem o pedofilii wiedział,” wiemy o 2 przypadkach gdzie w tym samym czasie trafili do więzienia.

„potem jako papież pedofilom sprzyjał, czego wyrazem jest ten wstydliwy kodeks” to już jest twoja interpretacja człowieka „elementarnie zorientowanego”

„I wiemy, że za ego kadencji pedofilia rozkwitła, a on nic z tym nie robił.” a skąd to wiemy? I na podstawie ilu przypadków tak twierdzisz. Na pewno zboczency chronili się pod sutanną, ale czy było ich więcej niż wcześniej czy tylko były bardziej nagłaśniane? Skąd masz taką wiedzę?

Dostałeś kolejną szansę na pokazanie jakichś dowodów a dajesz jedynie swoją interpretację oraz artykuł okopress jako ekspertów od prawa kanonicznego jak to prawo się zmieniło. To są jak na razie jedyne dowody na to, że papież chronił pedofili i na systemowe gwalcenie. No argumenty rzeczywiście na twoim poziomie


1

@Chinaski wrzuciłeś materiały w innym języku, aby im dodać powagi?
Przecież to wszystko praktycznie jest o materiale TVN. A tam jedynym dowodem jest słynny „anonimowy świadek TVN-u”. Więc gdzie te dowody. Gdzie te dokumenty?
Gdzie w tych materiałach jest, że Wojtyla kogoś chronił lub tuszował? Dwóch księży normalnie trafiło do więzienia.
Jeden trafił do więzienia w 73 i w tym samym roku miała zostać o tym poinformowana kuria więc gdzie tutaj ukrywanie?
Drugi został odwołany i umieszczony w klasztorze skąd trafił do więzienia więc gdzie to ukrywanie i przenoszenie z parafii do parafii?
O trzecim mówi tylko anonimowy świadek i tyle.

Lub cytat „The documents that have been collected directly about Wojtyla have almost all been destroyed, but he is mentioned very often in other documents that have survived.”
Czyli bezpieka zniszczyła dokumenty o Wojtyle. Czyli materiałów o nim nie mają, ale w innych dokumentach mają wzmianki. Świetne te dowody.

Lub o tym McCarricku, gdzie dostał informacje, zlecił śledztwo i dostał zwrotną informację, że to są plotki.


0

@ObiwanKenobi miało być szatnia.

0

@Comentateiro „Pierwsze słyszę LPG. Wyjaśnij mi co to jest.” a 10-latek by się domyślił. Ale gdzie ja porównuje twoją inteligencję do jego.

„No przecież coś takiego jak przerzucanie księży do parafii nie istnieje.” Masz chyba kolego problem z czytaniem. Napisałeś o systemowym gwalceniu dzieci przez kościół. Gdzie to jest dowód na systemowe gwalcenie? A jak kojarzę to wszyscy księża oprócz proboszczów są przenoszeni co 3 lata. Nadal czekam na ten dowód. Może masz jakieś wytyczne od biskupa, gdzie instruuje jak mają gwalcic?

„Każdy elementarnie zorientowany w sprawach Kościoła wie, ze już Wojtyła w Krakowie miał do czynienia z pedofilią, co wynika z dokumentów i zeznań.”
Jak się nie ma dowodów to rzuca się hasło typu „wszyscy wiedzą”. A ja nie wiem więc pokaż mi te dowody. To Wojtyła miał do czynienia z pedofilią? Brak w tym udział? To chyba jednak jakieś nowe informacje masz. Oczywiście poproszę dowód bo stwierdzenie „wszyscy wiedzą” jednak mi nie wystarcza.

„Gdy papież mówi "tak się kiedyś załatwiało sprawy pedofilskie "mówiąc o zamiataniu pod dywan za kadencji JP2 i wcześniej, tego nie uznajesz”
Twierdziłeś, że Bergolio oskarżył JP2 o ukrywanie pedofili. Więc gdzie ten cytat z odniesieniem sie do JP2? Jak też JP2 mógł nie wiedzieć, że w pipidówce ksiądz został oskarżony.
Jak to napisałeś „podasz merytoryczną krytykę to się podłączę”. Póki co bronię przed niesłusznymi oskarzeniami.

„Ten brak twojego zainteresowania by zgłębić temat, tylko czekanie na linki jest kolejnym przejawem pasywnej ochrony pedofilii” XD ale to ty oskarżasz JP2 i nie przedstawiasz dowodów. Póki co, we wszystkim co czytałem dowodów nie było, ale może ty czytałeś coś innego więc czekam na materiały.

„Nie wiem" - to jest skandaliczna wypowiedź człowieka, który stoi po stronie gwałcicieli.” Po wnioskujesz, że stoję po stronie gwalcicieli? Znów zacytuję ciebie „podasz merytoryczną krytykę to się podłączę”. Podasz coś więcej poza „wszyscy wiedzą”?

„Papież doskonale wiedział o istnieniu pedofili. Ale my znamy tylko wierzchołek góry lodowej.” każdy wie, że pedofilia istnieje. Wiadomo o niej chyba od starożytnej greki.

Jak zwykle rzucasz ogólnikami bez konkretów.


2

@Deviler ale samot jest jak zbiorkom.

1

@Comentateiro nie wiem. To ty twierdzisz, że wiedział i chronił więc czekam na dowód piskorzu.

Zapomniałem, że tobie nie trzeba dowodów, ważniejsze jest to co sądzisz i twoje przekonania.

2

@Comentateiro a możesz podrzucić coś o systemowym gwalceniu dzieci przez kościół? Tak napisałeś więc czekam na konkretne dowody, artykuły. Jakieś wytyczne księża dostawali do tego procederu?

I już zaczynasz się wić jak piskorz. Nie skrytykuję bo nie wiem co to XD. A jak zgodnie z badaniami odpowiadają za 40% gwałtów pedofilskich to nie skrytykujesz?
Oczywiście, że nie bo to nie kościół.

„Jak kogoś bronię, to przed niesłusznymi zarzutam” hahahaha. A to dobre. Jednocześnie nie przeszkadza ci to rzucać takich zarzutów wobec innych. Hipokryzja level master.

A przecież 100dni miało im wystarczyć. Wszyscy wiemy, że ważniejsza jest dla nich pigułka „dzień po” niż to czy nas zaleją syfem.

0

Jak szynka jest pewna i zareaguje to znak, że juz odpadlismy

0

@Saviola88 poprostu mnie wkurza i mu nie odpuszczę.

1

@Comentateiro a jak wygląda ta pasywna obrona? Bo krytykuje wszystkich pedofilii i tylko ich oraz tych co ich chronią a nie cały kościół, który w 99% nie miał nic wspólnego z tym procederem?

Najważniejsze dla ciebie, że nie skrytykowałem JP2, o którym nie było przedstawionych żadnych dowodów, że ukrywał pedofili i że nawet o nich wiedział.

Zawsze powołujesz się na Bergolio. To podaj mi nawet ten cytat, gdzie powiedział, że JP2 wiedział i ukrywał pedofili.
Pewnie jak zwykle będziesz się wił jak piskorz, gdy trzeba przedstawić dowody.

1

@Comentateiro i nawet taki inteligent jak ty zrozumiał sens? To znaczy, że 7-latek też by zrozumiał.

W tym wieku to nie dziwne, że nie pamiętasz.
Zdecydowanie bardziej niż Ty krytykujesz pedofilię w środowisku LPG. Od ciebie na ten temat nie słyszał nawet słowa krytyki. Więc kiedy ten proceder skrytykujesz czy tylko w jednym miejscu go widzisz?


To po to mają więcej wiceministrów niż PiS? Nie potrafią kilku rzeczy robić równolegle? XD

Nie wiem na kogo głosowałeś, ale wszyscy widzą kogo bronisz bardziej niż niepodległości. W sumie to niepodległości w ogóle nie bronisz

4

@Comentateiro tak Donald to moja obsesja, ale nie aż taka jak ja jestem twoją.

I jak widać nawet peowcy idole nic z tym importem nie robią i też pozwalają na zalew tym syfem. Ale ty swoich idoli i tak będziesz bronił.

A myślałem, że czytasz moje wpisy i tylko czekasz aż zrobię literówkę, aby się przyczepić. Jakbyś nie zauważył to tak samo to krytykowałem wtedy jak i teraz.

Widzimy właśnie jak ostro się wziął do tego sprzątania.

2

@aleksandrowielki to co już zjedliśmy problemem nie jest. A jaki to eksport idzie na Ukrainę? Ponoć teraz to wszystko co w ciężarówkach idzie to pomoc humanitarna i wojskowa.
Ale jak widać obecnie rolnicy lepiej chronią te granice niż nasze służby

1

@mkord a wiesz, że zgniła kukurydza co została zatrzymana na granicy jakoś rok temu to do tej pory nie została zutylizowana i leży nadal w wagonach.
To musimy szybciej to zboże jeść, aby zrobić miejsce na kolejne

3

@Dalhi i to najlepszy argument przeciw blokadom.

13

Tak dla przypomnienia jakie dobre jedzonko jest sprowadzane. Smacznego. Dobrze, że Donaldziu zrobi dobrą robotę i przepędzi te ruskie onuce z granicy.
Ps. Przydałaby się aplikacja, w której szybko można sprawdzić czy firma jest na liście importerów z Ukrainy. Może w „Poli” dorobią? Przecież nie będę jadł polskiego jak takie dobre i tanie rzeczy przyjeżdżają.


0

@marcin62 jej skuteczność jest marna jeżeli kobieta weźmie ją już mając owulację. Czy wczesnoporonna? Zgodnie z ulotką przed zażyciem trzeba wykluczyć ciążę bo w badaniach na zwierzętach wyszlo, że uszkadza płód. I później będzie „dajcie aborcje bo dziecko chore”

0

Spóźniłem się minutę i już Legia przegrywa

0

@Ostatnikrwawygang ale nadal nie odpowiedziałeś na konkretne pytanie pytanie. Może jesteś za głupi i nie rozumiesz co napisałeś więc ci przypomnę. Napisałeś dokładnie tak „lubuje się w dyktaturach”.
Ależ nie wypieram, że to co zrobił Salazar było dobre dla Portugalii tak samo jak to co zrobił Franco czy Pinochet co nie znaczy, że się lubuje w dyktaturach bo jakoś Stalinizmu nie lubię czy Mao albo Pol Pota. Więc to tak jakby stwierdzić, że lubię Real bo lubię Raula i to jak grał. Dedukcja na twoim poziomie.

I teraz druga część „broni obrońców pedofili”. I tu się jeszcze mocniej zbłaźniłeś.
„lider największej na świecie organizacji systemowo chroniącej pedofilii” co to za lider? Epstein, Biden czy może ktoś z tych LPG?
Jeśli masz na myśli Jana Pawła 2 tylko przez gardło ci to nie przejdzie to przypomnisz mi może jakim był obrońca pedofili? Jakich to pedofili obronił? Konkrety. Kogo obronił wiedząc, że jest pedofilem.
Skąd masz takie informacje, że na urodzonych dzieciach jemu nie zależało? Konkret. O siebie nie zapytam bo ty wiesz lepiej na czym mi zależy i w czym się lubuje.

„Dzieli za to was to że nawet on wiedział że jajko ( czyli tak, zarodek kurczaka) to nie kurczak” nadal czekam od ciebie na informacje do jakiej grupy, gromady, rzędu rodziny należy ten zarodek w jajku. Do innej niż kurczak? Inne ma DNA? Taki próbujesz być zabawny i odpowiedzi na proste pytanie unikasz kolejny raz. To czym jest ten zarodek?

A co zdążyłeś już wyczyścić zbroje?
Ja wiem, że już nie odpowiesz bo do tego trzeba mieć jeszcze jakieś argumenty a nie same pomówienia. Póki każda kolejna odpowiedź była bardziej żałosna od poprzedniej, ale najlepiej jednak idzie ci unikanie konkretów i rzucanie ogólnikami.

0

@Gall Eliza Michalik

2

@tristan87 tak przypomnę, że to jest plagiatorka.

1

@Herato Mirek Trzeciak na pewno nie podejrzewał. To Aruabarena miał tyle bramek nastrzelać.

13

@Encore ciekawe czy siostra Ronaldo zacznie atakować jego syna, jeśli ten byłby od niego lepszy i miał lepsze statystyki.

3

Mam wrażenie, że zawodnicy i trenerzy Barcy grają zbyt schematycznie tzn. Skrzydłowi muszą grać bardzo szeroko i rzadko schodzą np do środka. Po prawej stronie rzadko kiedy robią miejsce dla bocznego obrońcy. Porównuje to do tego jak gra Real bo tam to działa. Skrzydłowy często bez piłki wbiega w strefę środkową i robi miejsce na boku obrońcy. Nie dublują swoich pozycji. Ale przede wszystkim cały czas są w ruchu.
W Barcelonie to wszystko jest zbyt statyczne. W meczu z Celtą w niektórych momentach wyglądało jakbyśmy grali ustawieniem 3-2-5. Tylko nic z tego nie wynikało bo 5 w ataku stało w linii. Żadnego ruchu, żadnego wyciągnięcia obrońcy, a jeśli już było to nikt nie wbiegał w to miejsce. W Realu często zawodnicy wbiegają za plecy obrońcom, ale w pełnym biegu. Dostając piłkę już mają przewagę nad obrońcą. Tutaj stoją i czekają, aby tylko odegrać piłkę.

6

@prokofiew wtedy dopiero byłoby dużo lajków.

0

@Ostatnikrwawygang jak wiem jakich mam idoli, ale może jednak ty wiesz to lepiej ode mnie.
Czyli jednak typowo. Zapytać o potwierdzenie oskarżeń i nagle magiczne zniknięcie bo „juz czasu nie mam” XD. A taki cwany byłes XD. obsrana zbroja i ucieczka XD. Typowe.

0

@Ostatnikrwawygang z głupota to jednak do ciebie mi daleko.
To jak? Wrzucisz te przykłady na potwierdzenie swoich oskarżeń czy jak za każdym razem obsrasz zbroje i uciekniesz z podkulonym ogonem jak typowa wielkopolska pi.da

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?