0

@Gall ale twoje posty wiele wyjaśniły. To pewnie przez ten szok, którego doznałeś

0

@Hadim chłopie, ale co mnie interesują inne kraje?
Z mojego punktu widzenia nie mam zamiaru dłużej pracować tylko przez to, ze ukradli kasę z OFE, rozpierniczyli wszystko co można było a teraz ty pracuj dłużej bo nie mamy pieniędzy a emerytury i tak pewnie nie zobaczysz. Ale co tam taki wielce oświecony wyznawca Tuska moze wiedzieć. Będziesz płakał jak przyjdzie czas i będziesz musiał pracować dłużej o kolejne lata.

Ale wiesz, ze głosując w referendum nie obowiązku tez głosować na PIS?

0

@Lucerfi ten system wali się od 30 lat i tak wreszcie padnie a wydłużenie wieku jedynie przedłuży agonię a go nie uzdrowi. Nie chce pracować dłużej tylko przez to, aby mieli do wydawania więcej kasy.
Co do wieku kobiet to tutaj bym się zgodził. Krzyczą o równouprawnieniu to niech je mają

0

@Gall przeżyjesz kolejne szok bo wiem co jest napisane, ale możesz przeżyć jeszcze większy szok jak sam sprawdzisz co jest napisane

1

@Awtameok_Klana i nieważne czy to Kaczyński robi czy Tusk. Realnie możesz o czymś zdecydować co ma na Ciebie wpływ. Ale dla nich ważniejsze, aby wybrać polityków, którzy na nich zdecydują i kłócić się o to który polityk bardziej ich oszuka.

1

@Comentateiro dla takiego starego frustrata mam tylko fraszkę Tuwima:

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię je.ał,
bo to mezalians byłby dla psa

0

@fotohobby zgadzam się, ze bez sensu ta druga cześć pytania.
Czyli wystarczy, ze zdecyduje 460 osłów z wiejskiej?
PS. Nikt nie zabrania ci pracować dłużej

0

@Gall a to chyba sama konstytucja o tym mówi. Teraz to dopiero szok

0

@fotohobby a będę głosował. A pytanie tyczy się podwyższenia wieku a nie podwyższenia do 67.

0

@maroon ale jeżeli chodzi o wiek emerytalny to nie musisz przechodzić na emeryturę jak masz 65. Cofajac zmianę emerytalna zostawili ci możliwość dobrowolnego pracowania do 67.
Co do zadłużania to już zadłużyli na znacznie większe głupoty jak na covid czy na Ukraińców wiec ty pracuj bo dla ciebie już nie wystarczy.

0

@Tomo1989 Wiem jak działa ten system. To ze tak go stworzono tuż po wojnie nie oznacza, ze jest on dobry teraz. Dlatego kiedyś było stworzone OFE, aby ostatecznie każdy składał pieniądze na własna emeryturę a nie na czyjąś

0

@JohnA rozumiem sens podniesienia.
Najpierw ukradziono pieniądze z OFE, które mieliśmy sami sobie składać na własna emeryturę bo przepierniczyli pieniądze z rezerwy demograficznej i prywatyzacji, które miały uzupełnić wypłatę obecnych emerytur. A teraz za to, chcą, abym pracował dłużej.
Wiec sens podnoszenia jest taki, ze piramida finansowa się wali wiec najlepiej wpłacają tam pieniądze i nigdy nie wypłać.

0

@fotohobby Ja tam widze „w tym” w związku z tym 67 zawiera się chyba w 68.

0

@maroon To by było bardziej konkretne pytanie i tez sadze, ze znaleźliby sposób na obejście referendum. Na razie trzeba wykorzystać możliwości, które dają. Dziwi mnie tylko, ze lidzie naprawdę są za podwyższeniem tego wieku bo państwu zabraknie pieniędzy. Tyle pieniędzy wyprowadzają a ode mnie chcą, abym dokładał jeszcze więcej

0

@usztafik tu zgoda i dlatego nie chce na tych złodziei pracować jeszcze dluzej

1

@Kreegen dziś to będzie 67, jutro może być 72.
To tak jak z przekrętami banków a USA. Doprowadzili do krachu, ale byli za duzi by upaść wiec ludzie dopłacili im pieniądze, aby znów robili przekręty.
Czyli przez to, ze od 20 lat źle rządzą to ja mam dłużej pracować?

0

@Tomo1989 ale tych pozostałych tematów jednak nie ma w referendum.
To moE czas zmienić system emerytalny bo to tylko piramida finansowa. Musisz werbować nowych członków, aby wypłacić obecnym. Przecież to się nigdy nie skończy. A ja nie mam zamieru pracować dłużej niż jest to konieczne.

1

@Commandement i szanuje za konkretna opinie choć zupełnie się z nią nie zgadzam. Wole mieć niższa emeryturę i nie tyrać do samej śmierci a sam tez potrafie nagromadzić oszczednosci na przyszłość.
Przerażają mnie raczej ludzie, którzy nie chcą podwyższenia wieku, ale nie pójdą zagłosować bo Tusk im tak powiedział i zrobię Kaczorowi na złość. Kłócą się czy Konfa, czy PIS czy PO a teraz maja realna szanse na cos wpłynąć bo samo wybranie polityka na noc nie ma wpływu.

0

@maroon dając konkretna ustawę pod referendum to głosujesz czy popierasz te ustawę i to dopiero można obejść bo chwalisz inna z tymi samymi zapisami.
Mnie interesuje tylko to pytanie "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?"
Jeśli ludzie nie popierają podwyższenia wieku emerytalnego to chyba zgodnie z konstytucja nie będzie im łatwo go podnieść.

1

@Tomo1989 akurat wiek emerytalny to poważna sprawa. Wiem, ze jeszcze jest o nachodzcow a reszty nawet nie pamietam. Ale tylko ze względu na ten wiek emerytalny warto wziąć udzial

3

@konrad1661 do setki będziesz pracował? To może czas zmienić ten system emerytalny.
Zgodnie z konstytucja wynik referendum jest wiążący.

1

@maroon i to mi się podoba a chyba nie na wszystkie pytania musisz odpowiadać.

Zabijali się o konstytucję i teraz nie wzięliby pod uwagę referendum?

3

@Commando bo nie chce pracować do samej śmierci. Nikt ci nie broni dodatkowo sobie w cos zainwestować i odłożyć na emeryturę.
Pracuj dłużej to może nawet do tej emerytury nie dożyjesz.

4

@konrad1661 no jest to propaganda, ale drugiej takiej szansy nie dostaniesz.
To lepiej zagłosować na polityka co mowi jedno a zrobi drugie?
Jak chcesz to spokojnie możesz pracować nawet do śmierci.

6

PO już podwyższyło raz wiek emerytalny. PIS w kamieniach milowych zobowiązał się do podwyższenia wieku emerytalnego.
Nie wiem czy pójdę na wybory, ale na referendum na pewno pójdę. Jedyna szansa, zeby realnie mieć na cokolwiek wpływ i na jakiś czas zablokować podwyższenie wieku emerytalnego.
Mimo, ze referendum jest w ramach kampanii wyborczej to jest szansa wplynac na cokolwiek, ale debile słuchają Tuska, aby nie brać w tym udziału i pewnie nie będzie wymaganych 50% frekwencji.
Co więcej, jeśli ludzie nie wezmą udziału w referendum to jest tak samo na rękę Kaczyńskiemu jak i Tuskowi bo obaj liczą na to, ze frekwencji nie będzie.

6

Leszczyna: Cena benzyny jest niższa niż być powinna
Po chwili
Rymanowski: Jak wygra Platforma benzyna będzie dużo tańsza?
Leszczyna: Tak

https://streamable.com/2tm60d

1

@Gwyn kobiety chcą równouprawnienia jak facecie są od nich lepsi nawet w byciu kobietą

2

@draxidox symbole się zmieniają, ale mentalność pozostaje ta sama.

0

@DLFCB ale tu nie będzie oburzenia, ze to cywile. Cywile to tylko po stronie Izraela i prawie wszyscy po dwuletniej służbie wojskowej.

1

@Joint21 a powinno dawać im się powoli wybijać jak do tej pory.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?