ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Karzel a to była ta kulturalniejszy cześć XD
0
@misterio ano tak, bo raz w tygodniu każdy chodzi do lekarza.
20
I to jest prawdziwy kandydat fur Dojczland
1
@Ojciec5tkidzieci „przy okazji wystawiając laurkę wyborcom KO, jakby to byli totalnie zakompleksieni symetryści niewiedzący, czego faktycznie chcą” a nie są?
0
@Remi70 umiem do 30-stu i aż tylu ludzi to tam nie było
1
Czy już były wywiady za wszystkimi dwudziestoma uczestnikami marszu?
0
@AxelF „moralność kalego to czysta retoryką bez dowodów że tak robię.” to chyba nie przeczytałeś tego co napisałem. Usprawiedliwiać jednych w rożny sposób. Śmiejesz się z Metznen, ze to żart a sam masz takie same wytlumaczeni XD to wyrwane z kontekstu, to tylko humor itd.
„dopóki nie szerzysz nienawiści (szeroko rozumianej od werbalnej, po bezpośrednie nawoływanie do przemocy), wobec grup etnicznych, wyznaniowych, seksualnych czy innych. ” to w takim razie nie nazywaj tego chociaż wolnością słowa
„Pomijając że jakoś nie bierzesz pod uwagę pierwszej części, bo ci nie wygodnie, w której krytykuje jednoznacznie Sikorskiego za te słowa, to jeszcze znów manipulujesz słowami, że swojej ignoranci na temat kontekstu czyniąc "argument"” znów chyba nie czytasz tego co napisałem. Ach ten kontekst a biedni wyborcy PO nie tego nie zrozumieli. Pamiętaj stara zasadę, ze co jest przed ale to się nie liczy. Piszesz mniej więcej tak” źle, ze to powiedział, ale nie powiedział nic strasznego” XD
„Nie wspomnę o zabójstwie Adamowicza, próbach pobicia posłów KO itd” w takich sytuacjach pokazujesz swoją moralności Kalego. PO usprawiedliwiasz o mówisz cos o mało ważnych słowach a PIS jest winny, ze go zabili. Przypomnisz jak nawoływali to jego zabójstwem?
„Ale to była społeczna kampania w reakcji na zakaz aborcji, narzucony przez wierzących w państwie świeckim. ” a przypomnisz mi kto napisał konstytucję? Księża, ze aborcja jest z nią niezgodna?
„Prosze o dokladny link, bo srednio wierze w twoje interpretacje” a internetu nie masz? Nie trudno znaleźć. A w interpretacjach jesteś najlepszy XD
„To było społeczne, oddolne oburzeniem” hahaha, chyba nie jesteś aż tak naiwny.
„Tak paru idiotów wyzylo się na budynkach, co potępili organizatorzy nawet” moralność Kalego. Mowia im, ze to wszystko wina kościoła, ze to przez księży, a później piszesz, ze „to tylko paru idiotów i zostało to potępione” tutaj nie widzisz w tym winy polityków? Ale jak Konfa napisze stop z socjalem dla Ukraińców to nawołują do nienawiści XD.
„Czemu cierpisz na dysfunkcje, polegająca na nie umiejętności oceny skali zjawisk.” Kali, uspokój się. Rozumiem, ze tych moherów w Polsce było mniej niż Ukraińców wiec mniejsza skala XD. Napisz wprost, ze to PO wiec im wolno.
„ jak uważasz że wyborcze słowa Sikorskiego wyrwane z kontekstu i źle interpretowane, jesteś pewien że bezpośrednio doprowadziły do zabójstwa, tak jakoś zupełnie nie widzisz związku antyukrainskiej demagogi konfy z podsycaniem nastrojów antyukrainskich” idealny przykład wziąłeś z tym Przewodowem. Okazało się, ze mieli racje. Pościł, który zabił 2 osoby był ukraiński co stwierdziła prokuratura. Do tego przy śledztwie strona ukraińska zupełnie nie współpracowała i nie chciała przekazać żadnych materiałów. Jak to ładnie wychodzi, ze jednak mieli racje.
„Raport ogólnie o hejcie na Ukrainę, ale wśród szczególnie aktywnych politycy konfederacji. ” ale możesz wskazać konkrety, gdzie jest to sianie nienawiści przez Konfe?
„nie, jeśli wskazujesz winnych jako narodowość, posługujesz się fałszywym stereotypem bo większość Ukraińców mieszkających w Polsce na dłużej, pracuje a koszt tych socjali jest kropelką w skali” ale logika XD jeżeli wskazuje, ze chce zabrać Ukraińcom socjal to nie mogę tego zrobić bo wskazuje, Ukraińców? XD ale to jest nasza kropelka można ja wydać na cos innego.
„Czekaj, czyli dobrze rozumiem że krytykę urzędnika państwowego, bezsprzecznie katastrofalnie sprawującego funkcje, zrównujesz z mitem o niesamowitym koszcie socjalu dla Ukraińców ” nie, możesz jeżeli wskazujesz winnych XD. To twoje slowa tylko odrobine skrócone.
„Bo dobrze zachować minimalną empatię i pomagać” ależ pomagaj, ale za swoje. A jeżeli już mamy pomagać to w ramach możliwości a w stylu zastaw sie a postaw sie czyli nie osłabiać siebie i wydawać pieniędzy, których nie mamy, aby mieli większe przywileje niż właśnie obywatele.
„o pomóc Ukraińcom teraz, to oszczędność w stosunku do tego, gdyby przegrali i na Polskę między innymi wylała by się fala kilkunastu - kilkudziesięciu milionów ludzi, przeważnie kobiet z dziećmi, starców” bzdury typowe raczej dla TVP. Płaćmy teraz na ich utrzymanie miliardy bo to na pewno wygrają wojnę. XD
„Usiłujesz zrobić głupka ze mnie” nie usiłuje bo sam to świetnie robisz.
„ Nie widzisz różnicy w domaganiu się respektowania konstytucyjnie zapisanego rozdziału kościoła od państwa i nie mieszania się duchownych w sprawowanie władzy i powieszeniem flag sąsiada który padł ofiarą zbrojnej agresji? Czy ta ukraińską flaga ma wpływ na Twoje życie.” hipokryta poziom master. Czyli księża jako obywatele polscy nie mogą się mieszać w politykę? Krzyż w urzędzie ci przeszkadza, ale flaga obcego państwa na tym urzędzie już nie. Zastanów się nad sobą.
„Napisał ktoś, kto zdanie polityka po z 2007 zrównujesz z. Kilkoma tysiącami wpisów konfederatów o Ukraińcach.” napisał ktoś kto zbędnej strony nie zauważa nawoływania do mordowania i bagatelizuje je a ma problem z pokazywaniem przywilejów Ukraińców i błędnej polityki kraju.
„Czyli ciebie nie interesują Polacy. Ta narodowa duma, jest po prostu w konfie fałszywą retoryką dla idiotow" znów jakieś swoje wyobrażenia wypisujesz. Naucz się czytac ze zrozumieniem.
„nie ma badania potwierdzającego fakt, że obywatele Ukrainy są sprawcami statystycznie większej ilości przestępstw niż obywatele polski.” Ale są sprawcami największej liczby przestępstw wśród cudzoziemców. I naucz się pisać „ukraincu”. Polska pisze się dużą literą, a ukraiński małą.
„wynegocjowały za oddana przestarzała broń, albo spore zniżki na zakup nowej, albo wręcz sporo nowszą używaną NATOwską. Tylko czy to wina Ukraińców?” a czy pisałem, ze to ich wina? Co jednak nadal oznacza, ze się osłabiamy i za darmo oddajemy majątek swojego kraju.
„Alez to kluczowe dla skali wydatkow. 3 miesiace a 3 lata. ” a co za różnica? Nadal mogliśmy wydać te pieniądze na cos potrzebnego naszym obywatelom. Czy ty budujesz swojemu sąsiadowi dom, oddajesz mu wszystko a do tego przyjmujesz do domu jego rodzine i jeszcze im za to płacisz?
„ To prawo międzynarodowe nawet nakłada na nas obowiązki jako pierwszy kraj do którego przybywają Uchodźcy. ”tak, a teraz ilu Ukraińców jest zarejestrowanych w Polsce jako uchodzcy. 100? Wiec przestań gadać głupoty.
„Czyli według ciebie moralne jest żądanie kasy za leczenie, od w większości niezamożnych, uciekających bez majątku, często starszych ludzi, kobiet, dzieci?” tak. Bardziej moralne niz nieliczenie swoich obywateli przez to, ze leczy się obcych za pieniądze tych co całe życie składali się na służbę zdrowia a później umierają bo leczeni są przybysze.
„Nie uznajesz że przebadanie na choroby zakaźne, szereg innych badań u nas powszechnie dostępnych to nie formą pomocy humanitarnej, nad której udzieleniem nawet nie powinniśmy się zastanawiać?” nie uważam bo jakoś przy wpuszczaniu ich do kraju nikt nie sprawdzał i nie badał ich pod tym kontem. Nawet szczepienia na covid okazały się niepotrzebne, gdzie wczesniej tacy jak ty chcieli zamykać ludzi za ich brak.
Oprócz moralności Kalego widze, ze do tego dochodzi hipokryzja i najtwardszy elektorat PO. Jesteś w stanie wszystko co robią usprawiedliwić
0
@Hosh to nadal zostaje strzelanie do nich.
0
@Hosh chyba sam pokazujesz swoją niewiedzę a udajesz wielce oświeconego. Może najpierw sprawdź jakie jest prawo a później się wypowiadaj. Poczytaj może rozporządzenie o ograniczeniu ruchu granicznego a później się wypowiedz.
0
@Hosh widze, ze jednego mojego zdania nie potrafiłeś zrozumieć wiec teraz nie dziwi, ze głównego wpisu tez nie zrozumiałeś.
Mogą tez do nich strzelać za próbę nielegalnego przekroczenia granicy i problem z wnioskami mamy z głowy
0
@AxelF w tej odpowiedzi widać wyraźna moralność Kalego. Kali ukraść krowę to dobrze, Kalemu ukraść to źle.
„oczywiście pomijasz kontekst. Czyli uważasz że demokracją oznacza wolność szerzenia rasizmu, nienawiści etnicznej, homofobii itd?” Ach ten kontekst. To wytłumacz mi na czym polega wolność słowa? mogę mówić co chce nawet jak się to komuś nie podoba czy nie moge?
„Absolutnie jestem zwolennikiem odpowiedzialności za slowa, ale to wezwanie do bitwy politycznej a nie zabijania polityków.” a „elita” głosująca na PO tego nie zrozumiała i zastrzeliła polityka PIS. Moralność Kalego. Tu jest wyraźnie nawoływanie do zabijania, ale ok, w stop ukrainizacji nie ma niczego takiego, ale i tak źle.
„Kurna, czy ty mnie czytasz w ogole? 5 razy Ci napisałem o co chodzi.” póki co to piszesz same swoje wyobrażenia a może teraz cos konkretnego?
„Dowód na systemowa kampanie przeciw Kościołowi” te słynne strajki błyskawicy, które PO robiło i popierało. Przecież w trakcie było niszczenie i nawoływanie do niszczenia kosciolow. Nitras mówiący cos o opiłowaniu kościoła.
„Zabierz babci dowód to humor, choć nie najwyższych lotów” dla ciebie może humor a dla innych to wyglada na dyskryminacje ze względu na wiek. Czy nazywanie ich moherami tez widze ci nie przeszkadza bo to nie Ukraińcy.
„Reszta, absolutnie nie jest oficjalnym przekazem PO. Pokaz mi punkt w ich programie poświęcony strzelaniu do kaczek.” Czyli to systemowa kampania polityków PO i nawoływanie do nienawiści wobec Kaczyńskiego, Ziobro, Czarnka, Macierewicza sprawiła, ze te „elity” na nich głosujące w Ren sposób to interpretują? i teraz dochodzimy do pytania, które kilkukrotnie zadałem. Gdzie w programie Konfederacji jest punkt poświęcony biciu czy wyzywanie Ukraińców bo absolutnie nie jest to oficjalny przekaz Konfy?
„Widzę zaś, że nie masz problemu by to co robią wyborcy, jako ludzie, jednostki, utozsamiac z działaniem partii, a w drugą nie widzisz związku podjudzania przeciw Ukraińcom z reakcjami elementu.” dokładnie to samo mogę powiedzieć o tobie co zreszta pokazałem wyżej. Taka moralność Kalego. Mówienie o rozdziale kościoła od państwa słowami o opiłowaniu to jest ok, ale mówienie tego samego tylko w stosunku do Ukraińców, ale w bardziej cywilizowany sposób to już nawoływanie do agresji XD.
„ Nie widzisz różnicy w tematach debaty politycznej - rzeczach które dotyczą wszystkich, nadnierna rola instytucji kościoła w polityce i państwie, beznadziejna ocena szefa banku centralnego (potwierdzona rankingami miedzynarodowymi), itd, a skierowanie kampanii na szukanie wrogów- lgbt, Ukraińcy, Niemcy. Na prawdę nie widzisz?”
Nie widze różnicy bo jeszcze nie wskazałeś tej kampanii szukającej wrogów. Wskazanie, ze ktoś drenuje nasz budżet dostaje za darmo zasoby państwa to według ciebie szukanie wrogów a nie debata nad finansami?
I w tym przypadku to ocena szefa NBP, ze drukuje pieniądze i sprawia, ze biedniejemy, ale moment wczesniej napisałeś „Jeśli w przestrzeni publicznej się powtarza 1000 razy że dana osoba/grupa osób to zlo/wrogowie polski/obciążenie ekonomiczne powodujące zgoła biedę Polaków i podobne rzeczy, to czarnym owców nie potrzeba wiele by sobie swoje agresywne, skrajne czyny przed sobą usprawiedliwić.” czyli powtarzanie,ze prezes NBP powoduje większe obciążenie ekonomiczne to już jest cos innego i tak mozna, ale w druga stronę ani słowa?
„Tylko ze tematem w kampanii konfederacji nie jest forma pomocy Ukrainie, ale socjal dla Ukraińców który jest promilem całego w Polsce, walka z flagami, choinkami, językiem Ukrainskim.” ale to jest Polska wiec czemu Ukraińcy maja korzystać z tego socjalu? Czemu mamy płacić emeryturę komuś kto miesiąc u nas przepracował? Itd
Walka z flagami, językiem ukraińskim - ale sam jesteś od rozdziału kościoła od państwa, ale już nie przeszkadza ci, aby na polskich urzędach wisiały ukraińskie flagi jakby to było ich państwo? W polskich urzędach tez mamy rozmawiać po ukraińsku?
„Po drugie czemu nie mówicie o przestępstwach Polaków w Europie jak tak tropicie przestępstwa Ukraińców” jaki semytryzm XD ale powiedz co mnie interesuje co Polacy robią w Europie? Niech się tamte państwa martwią. Mnie interesuje to co się dzieje tutaj i co Ukraińcy wyprawiaja.
„Co ci rząd ukradł żeby oddać za darmo Ukrainie? Broń, za którą w części zyskując na jakości otrzymamy taniej broń z zachodu np. Abramsy?” żartujesz sobie, prawda? Cała broń oddana za darmo. rozbroili całe wojsko, co przyznał sam premier i oddali broń za darmo a zamiar możemy sobie kupić u Amerykanów czołgi i wcale nie taniej. Wspaniałomyślnie tez pożyczki nam udziela, abyśmy za nią u nich kupili sprzęt. Paliwo zostało tez im finansujemy i oddajemy za darmo, wzięliśmy na utrzymanie kilka milionów Ukraińców, którzy dostali na start socjal, kasę na utrzymanie i nie ważna, ze zaraz wrócili na Ukrainę, ale kasa i tak płynęła. Kolejna kradzież to wymiana śmieciowych hrywien po cenie kilkukrotnie wyższej niż rynkowa. Leczenie za darmo i bez kolejki, gdzie Polacy nie kogą się doczekać tych samych badań. Można tych kradzieży wymieniać i wymieniać.
1
@Hosh ten żart ma dużo sensu i jest śmieszny, ale jak widać nie każdy go zrozumie.
to czemu nie składają tych wniosków na przejściu granicznym? I jeżeli uciekają przed wojna to czemu na Białorusi nie składają?
2
@Hosh a gdzie wyczytałeś, ze on chcial ochrony międzynarodowej w kinie?
Ps. Czy my sąsiadujemy z tymi wszystkimi Syriami, Nigeriami itd. ze jesteśmy pierwszym państwem, w którym chcą azylu?
1
@mkord a jeszcze bardziej śmieszy, gdy wiesz, ze od tego 4 litery bolą baranów myślących, ze nie jedząc mięsa uratują planetę.
8
Cos na poprawę humoru
https://zapodaj.net/plik-juoPQHnDZZ
3
@AxelF nie można tego skomentować inaczej jak XD
Przywołujesz Mentzena i piszesz o jakiejś mojej wizji, ale przecież napisałeś to wprost cytuje”uważam że takie "głosy" z demokracji trzeba wykluczać ” wiec to nie wyobrażenie.
„ nie pochwalam takiego języka i Radzio nigdy nie był moim idolem, ale wyrażał się o politykach, a nie narodowości” czyli o politykach można się tak wyrażać i nawoływać do ich mordowania, ale nie można powiedzieć o zabraniu przywilejów Ukraińcom? Świetna logika.
„jak możesz być ślepy na całą kampanie wprost celowana w grupę narodowościową?” to jeszcze raz zapytam, gdzie to nawoływanie do przemocy przeciw Ukraińcom bo to tylko twoje wyobrażenia, o którym tyle piszesz.
„Nie zajaknales się też o skali, a to ważne, symetryzujesz zrównując skalę hejtu, bo takie cytaty polityków po są pamiętane bo są jednostkowe….Każda kampania stwarzajaca klimat do przemocy jest naganna, ale nie ma żadnego znaku równości, między PiS oraz konfa które robią je systemowo, a głupimi odżywkami, ale wciąż liczonymi na sztuki w po” To już jednak nawet śmieszne nie jest. Pomijając te watahy to mamy przecież systemowa kampanie PO przeciw kościołowi i mówienie o opiekowaniu kościoła, ciągła kampania nienawiści przeciw PiS, pisanie o strzelaniu do kaczek, osiem gwiazdek, dołącz do brata, zabierz babci dowód, mohery itd. Oczywiście to wszystko to systemowa kampania miłości, ale pisałeś tak można przeciw politykom i jak widać przeciw Polakom. To ci nie przeszkadza? Ważne, ze nie są przeciw homosiom i pomocy Ukrainie. XD
„Jeśli w przestrzeni publicznej się powtarza 1000 razy że dana osoba/grupa osób to zlo/wrogowie polski/obciążenie ekonomiczne powodujące zgoła biedę Polaków i podobne rzeczy, to czarnym owców nie potrzeba wiele by sobie swoje agresywne, skrajne czyny przed sobą usprawiedliwić.” czyli jesteś przeciwny tej całej kampanii PO i lewicy przeciw kościołowi, księżom, przeciw Glapinskiemu itd? Czy tego już nie potępiasz? Potępiasz jedynie mówienie o przywilejach, które dostali Ukraińcy, o ich wybrykach, zaprzestaniu okradania własnego kraju, aby pomoc Ukrainie.
„Zarzucam natomiast wytworzenie klimatu, który sprzyja i zachęca do agresywnych zachowań” ale co konkretnie zarzucasz? Rozumiem, ze jak typowy lewicowiec nie mogą na głos powiedzieć tego co każdy widzi, aby kogoś nie urazić? Nie mogą powiedzieć, ze rząd nas okrada, aby oddać wszystko za darmo Ukrainie?
6
@Mow_mi_Douglas a Cancelo od razu dostaje. Czy Gundogan za reklamowanie, ze nie stoją w odpowiedniej odległości. Od razu przypomina się Lahoz i mecze z Atletico. Tamci 3 razy więcej fauli a mniej kartek od Barcy
0
Szkoda, ze po golu Ramosa nadal na niego gwizdali. Powinni mu wtedy klaskać. Bardziej by zabolało niż gwizdanie.
0
@karci0 pewnie, ze nie dal
0
On ma kartki? Przecież za to była zolta
0
@ini_barca oby conajmniej trójkę im wkopali. Miłego oglądania.
0
@ini_barca ale wiesz, ze to są tylko domysły choć trzeba być naiwnym, aby myśleć, ze nie było drugiego dna. To co się nam wydaje a to co można udowodnić dwie różne kwestie.
Ja nie sadze, aby Barca płaciła za ustawianie meczów czy przychylność sędziów. Negreira jak widać był bardzo bezczelny i sadze, ze sam przyszedł do Barcy z propozycją „płacicie mi, albo was wykończę” i to było wszystko. Cos jak Tebas teraz „bierzecie CVC albo was wykończę” i co teraz robi? Przepisy dotyczące FPP co chwila zmienia jak tylko Barca znajdzie furtkę + ciagle wypowiadanie się jak to nie mogą nikogo ściągać.
5
@AxelF myśle, ze przesadzasz bo stop ukrainizacji Polski w żadnym stopniu nie odnosi się do agresji wobec Ukraińców. Idąc tym tokiem myślenia to zdecydowanie PIS czy PO lub lewica maja znacznie więcej za uszami np. Słynne dożynanie watach czego wynikiem (niekoniecznie po tych słowach) było zabójstwo polityka PIS czy nagonka na ludzi, którzy nie chcieli się zaszczepić lub chodzili bez maseczki itd. To dopiero było nawoływanie do przemocy a nie mówienie, aby odebrać przywileje Ukraińcom. Czy to oznacza, ze wyborcy PO to troglodyci, którym wydaje się,ze są elitą a mordują swoich oponentów?
Tak swoją droga te agresje bardziej ukierunkowują same zachowania Ukraińców w Polsce np. Jazda po pijaku, pobicia, rozróby, wychwalanie banderyzmu itd.
Działania Trzaskowskiego czy Petru tez zupelnie ich nie bronią.
Czyli rozumiem, ze jak każdy „wolnościowiec” jesteś za wolnością słowa pod warunkiem, ze wszyscy mówią dokładnie to co Ty.
2
@ini_barca chociażby i w taki sposób.
To teraz zapytam inaczej. Jakie w tym momencie są dowody, ze Barcelona ustawiała mecze i sędziowie byli przekupieni w taki lub inny sposób?
2
@ini_barca oczywiście, ze poważnie. Skąd sędzia miał wiedzieć kto płaci temu działaczowi i za co? Okazuje się, ze nikt nie wiedział do momentu aż skarbówka ostatnio się przyczepiła. Wczesniej nikt nie wiedział wiec skąd sędzia miał wiedzieć.
Edit: rzeczywiście jeżeli chodzi o kwalifikacje to nic nie zostało zmienione tylko rozszerzone o łapownictwo.
2
@Romario87 ale widzisz, ze robią wszystko co mogą, aby jakoś udupić. Nawet teraz zmieniają kwalifikacje bo korupcji sportowej nie potrafią udowodnić.
2
@ini_barca a skąd ten sędzia ma wiedzieć, ze musi sędziować akurat na rzecz Barcelony? Od zawsze to oni sędziowali ale na rzecz Realu. Przecież musiał im jakoś przekazać, ze sędziujesz dobrze dla nich albo lecisz do secunda a na to już świadków by znaleźli. Póki co sędziowie czemuś takiemu zaprzeczają.
5
@ini_barca no myśle, ze przy korupcji jeszcze trzeba ją udowodnić jak chociażby za co było płacone np. nagranie rozmowy, ze płaca, aby w danym meczu był karny albo, ze za zapłatę wpłynął na sędziego, zeby sędziował tak, aby Barca wygrała. W tym momencie wszystkie dowody pokazują, ze płacone było za raporty.
1
@cules100pro jakiś czas temu zastanawiałem się na robieniem piwa, ale ja piwa mało piję. Teraz mam ochotę zacząć robić bimberek.
1
@PatrykBarca to chyba nie będzie miało właściwego smaku bo ugniatałem tłuczkiem do ziemniaków ;)