0

Gerard Romero był zapytany jedynie o to, jak się miewa sytuacja z Thiago i powiedział, że jest jedną z opcji. Hen0x tak napisał z godzinę temu. :P

3

Mi nie. Rabiot jest o wiele lepiej uzdolniony technicznie od Gomesa. Chłopak ma talent, ale jednak wolałbym Thiago niż Rabiota, w kontekście transferu do klubu.

0

Thiago jest jedną z niewielu opcji. Niestety. :(

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

24

A propo tego porównywania Mbappe do Leo. Messi był, jest i będzie wyjątkowym przypadkiem w piłce nożnej. Leo na treningu "testowym" strzelił 6 goli i 2 razy trafił w słupek. Chłopak przekonał Rexacha tym jednym treningiem. Messi po tym jak dołączył do La Masii, w drugim meczu doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na resztę sezonu. Jak wrócił, to wciągu 4 lat grał w 6 drużynach młodzieżowych i ustanowił rekord goli w każdej z nich. Wtedy "obietnica" Messiego wynosiła 1.5 gola na mecz. Potem zadebiutował w meczu towarzyskim i w wieku 17 lat w pierwszej drużynie. Później 1 maja 2005 rok gol numer jeden dla Barcy. Cudowny lob młodego piłkarza, po rozegraniu z Ronaldinho, czyli dotychczasową gwiazdą Barcy i najlepszym piłkarzem na świecie. Następnie w kadrze do lat 20. Ten 18 letni chłopak strzelił w ciągu Mistrzostw Świata w 2005 zdobył 6 goli. Miał lepszą wizję gry od reszty. Wtedy pomógł wyeliminować w ćwierćfinale Hiszpanie, półfinale Brazylie, a w finale pokonał NIgerie strzelając 2 gole. W sezonie 2005/06 Messi zagrał w pierwszym klasyku i... zaliczył asystę przy pierwszym golu dla Barcy. Zostało to przyćmione przez fantastyczny występ Ronaldinho, ale ten kto oglądał powtórki meczu, bądź cały mecz, to na pewno zapamiętał styl, w którym biegł Leo. Niestety, ale nie mógł dokończyć reszty sezonu, w którym Barca wygrała Ligę i Ligę Mistrzów. Przypomnijmy natomiast 1 marca 2006. 1 gol Messiego dla kadry w meczu towarzyskim w Bazylei przeciwko Chorwacji. 16 czerwca 2006 roku. Argentyna 6-0 Serbia i Czarnogóra. Messi zdobył swoją pierwszą bramkę na Mistrzostwach, to był jego debiut na Mistrzostwach. Kibice natomiast mieli za złe Pekermanowi za to, że Leo nie zagrał z Niemcami. Sezon 2006/07 Messi zagrał 26 meczy i zdobył w nich 14 goli przed kontuzją, która wykluczyła go na 3 miesiące. Gdy wrócił, to 11 Marca 2007 roku zaliczył legendarny występ. To był mecz przeciwko największemu rywalowi, Realowi Madryt i zdobył w nim 3 gole. To był jego pierwszy legendarny występ. Remis 3-3, Real wyjechał z Katalonii z 1 pkt, ale też z obawą, że powstanie nowy wróg. Ten sam sezon. Półfinał Pucharu Króla, w którym Messi pokazał coś niesamowitego. Coś co każdy starszy kibic pamięta. Rajd w stylu Maradony, gdy ten prowadził Argentynę do Mistrzostwa Świata. Wtedy już nikt nie miał wątpliwości, że Leo zaczynał dojrzewać piłkarsko i nie jest to już ten sam nieśmiały chłopak z Rosario dręczony przez kontuzje. Stał się wtedy piłkarzem. 2007 rok Copa America. Argentyna choć przegrała finał 3-0 z Brazylią, ale jednak większość zapamiętała bramkę Messiego z Meksykiem. Cudowny lob, dzieło sztuki. Sezon 2007/08, choć Messi brylował, to jednak niczego nie wygrał, to był też ostatni sezon Rijkarda. Po tym sezonie na igrzyskach Leo wygrał z cudowną generacją piłkarzy Igrzyska Olimpijskie. Przyszedł w końcu sezon 2008/09. Era Pepa. Era nie przespanych nocy, kiedy ludzie rozkoszowali się wspaniałą grą Barcy, to Messi grał z Iniestą, Xavim, Busim, Puyolem, Pique. Wszyscy wyciągnięci ze szkółki. To był sen Cruyffa, który Guardiola doprowadził do ekstazy, to obrazowało wartości klubu. Wtedy Barca zakończyła pierwszą rundę z rekordową ilością 50 punktów i wygrała 2-0 z Realem, w tym spotkaniu Leo strzelił drugiego gola. Starsi kibice, którzy wtedy kibicowali nie wiedzieli, co czeka na nich w 2009 roku. Jednym z najlepszych meczy Leo w ciągu tego sezonu był ćwierćfinał z Bayernem, w którym zdobył 2 gole. Wtedy Klinsmann powiedział, że nie przegrał 4-0 z mistrzem Europy, tylko z najlepszą drużyną na świecie. Gdy ktoś miał wątpliwości, to mecz na Bernabeu 2 maja rozwiał je wszystkie. Gdy Messi zaliczał asyste do Henry'ego, Barca wtedy wyrównywała, to było przed potężną główką Puyola i pocałunkiem opaski kapitana. Messi po raz pierwszy na Bernabeu strzelił w 33 minucie, a zarazem dołączył do strzelania. Gdy Ramos próbował reanimować Real, to Xavi zaliczał 3 asystę do Henry'ego, który dał 4-2, a potem Messi dobił Real na 5-2. Światła wszystkich fleszy ściągnął na siebie Pique wymowną celebracją gola na 6-2. Niewiele, bo zaledwie parę dni później Messi wysunął piłkę na magiczną bombę Inieście. Barca później pokonałą Athletic Bilbao 4-1 w finale i przystępowała do finału Ligi Mistrzów z dubletem. Finał w Rzymie był Meczem dwóch gladiatorów: Messi i Ronaldo. Gol Eto'o był przedsmakiem tego co wydarzyło się później. Messi ten najniższy, który używa prawej gdy jej potrzebuje, a korzysta zawsze z lewej nogi, strzelił symbolicznego gola, głową. Po tym meczu Leo stał się nowym cesarzem futbolu. Barca wtedy była pierwszą Hiszpańską drużyną, która zdobyła tryplet. Później w meczach u superpuchar Europy i Hiszpanii rywalami byli Szachtar Donieck i Athletic Bilbao, oba mecze wygrane. Po tym przyszły Klubowe Mistrzostwa Świata. Finał z Estudiantes. W 88 minucie Barca przegrywała 1-0. Wyrównanie dał wtedy Pedro, a w 110 minucie dał prowadzenie Messi. Sekstet. To zdobyła Barca. Reszta jest historią.

1

Tak, bo zainteresowanie jest najważniejsze. Thiago może zagrać na 3 pozycjach. Iniest, Busiego i Xaviego. To już daje dużo. Ten piłkarz jest idealnie skrojony pod Barcelonę i przydałby się nam.

0

No to jednak trzeba liczyć, że nie uda się z Rabiotem.

0

Rok temu bylo o modelu z Arsenalu.

1

No nie wiem, czy te dzieci są jego.

3

Mowil, ze skroci wlosy, jak wygra final lm i go wygral. Juz nie mamy "Kudłatego".

10

Rakitić - To żadna tajemnica, że Modrić jest fanem Barcy. Czasami po El Classico wymieniamy się koszulkami i ja żartując mówię do niego: "Weź koszulką, którą strasznie kochasz."

2

Też mam takie obawy, ale nadzieja w Abim. Tylko on jest w stanie tego dokonać na ten moment.

6

Oby się odbyła. :)

3

Nie ufal pilkarzom kupionym za Enrique.

0

Z 2 tyg temu widzialem to.

4

Bez sensowne produkowanie hajsu. -.- Zero szacunku do klubu ze strony działaczy Barcelony.

0

Sprawdz lepiej na transfermarket, lub cis tego typu.

0

Nam nie potrzeba graczy na kilka lat. Nam potrzeba graczy na lata. 10-15 lat muszą grać. W tym celu Abi próbuje sprowadzić Rabiota. W tym celu został też sprowadzony Lenglet, czy Arthur. Po to chcemy De Jonga za rok.

1

Kontry byly za wuefisty jakby co.

0

Ta. 2 do, ale ile z? Delefele i kto jeszcze?

0

Ja wiem. Tylko nie wiem czemu wszyscy lykaja to jak pelikany.

0

To teraz sa. Jest Oriol (Busi), Arthur (Ivan) i ten moze Rabiot, ktory moze grac na obu pozycjach. Wyzej beda Cou, Alena i Denis. Razem 8 pomocnikow.

29

Nie. Nie. I jeszcze raz nie. Dembele jest na lata. To nasza przyszłość. Hazard jest na 5-6 lat, a Kante to przecinak, ktory jest dobry w druzynach o defensywnym stylu gry.

0

Moze, zeby te patalachy zaczely myslec lepiej o transferach z/do klubu, to Rakitic powinien ich tak ruszyc za szmaty jak Alliego.

20

Po co w ogóle nam Kante? To typowy przecinak. Chcemy w koncu grac bardziej ofensywnie, czy jednak przejść do defensywy?

9

Nie. Jest Rabiot, którym się interesują, mamy Arthura, Oriola w rezerwach.

0

Tak jak tu? :v

3

Nie. Barca dobrze wybrała.

0

Ja też na to liczę i prawdopodobnie już tego nie będzie, bo po co Ernesto chciałby piłkarzy typu Rabiot, Arthur, którzy potrafią grać ofensywnie i są dobrzy technicznie, w porównaniu do Kante, który jest przecinakiem.

0

To po co Valverde chce piłkarzy bardziej ofensywnych? On chce przejść na 4-2-3-1, czyli coś na styl Lopeteguia. Valverde chce zacząć grać odrobine bardziej ofensywny futbol i tyle, ale nie ma do tego wykonawców.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?