1

Dembele idzie na rekord myślałem że z Bayernem osiągnął szczyt ale 16 strat w 40 minut to potencjał na ponad 25strat.

0

@Gomess no jak wszystko jest grane na Dembele a Raphinia schodzi do środka robiąc miejsce Alonso to jak ma to wyglądać?

2

Dembele to jest zawodnik który nadaje się do grania przeciwko Elche… każdy poważny obrońca go wyjaśnia.

0

@bartekvisca Instytucja jak UJ nie ma normalnych stawek jak odbiorca indywidualny tylko podpisuje umowy na kilka lat, no i z tego co wiem to zwlekali rok czy dwa lata temu z umową bo liczyli że będzie lepiej i się ostro przejechali.

2

Widzę że czasem pojawiają się informacje o nauczaniu zdalnym na studiach z powodu braków prądu, to taka ciekawostka z UJ, znajoma mi powiedziała że zaczynają pracę hybrydową bo dostali rachunek za prąd 167mln zł :) wzrost 600% rok do roku.

10

@FC1899Barca Nie ma co się ekscytować wypowiedziami Muski czy innych osób które nie mają pojęcia o czym mówią, przede wszystkim ani USA ani UE (mowa o ludziach), nie rozumieją Rosjan, nie wiedzą w jakich kategoriach myślą i jak funkcjonują. Taki Musk myśli że jeśli Ukraina odda część terenów to wojna się zakończy i będzie spokój, dla niego konceptem abstrakcyjnym będzie dalsza próba przesunięcia wpływów na zachód i podbijanie kolejnych państw. Nawet Niemcy nie potrafili zrozumieć myślenia Rosjan, gdyby mieli świadomość nigdy nie uzależniliby się od rosyjskiego gazu.

6

@pt9 Czy ja wiem? Mi się wydaje że 9tki są bardzo doceniane, oczywiście jeśli strzelają bramki. W przypadku Messiego fenomenem jest to że on strzelał więcej niż typowy napastnik, jednocześnie asystował jak topowy pomocnik i dryblował jak najlepszy skrzydłowy.

0

@Tasde Chłopie Ty jesteś na poziomie najgorszych foliarzy tworzących jakieś teorie spiskowe rodem z filmów szpiegowskich. Musisz trochę ochłonąć i nauczyć się że jeżeli coś jest prawdopodobne to nie znaczy że jest prawdziwe, to że coś wygląda podejrzanie to nie znaczy że takie w istocie jest. Ja ci Tylko przypomnę że połowa polskich polityków ma zdjęcia na placu czerwonym! Pan Biedroń i Zandberg to nawet wielbią Che Guevara I Mao. Czy to oznacza że są Ruskimi i Chińskimi szpiegami? Może faktycznie są, ale dowodów na to nie ma, a to że ktoś coś powie głupiego? No ludzie mówią dużo głupich rzeczy, zwłaszcza politycy. Sikorski był cytowany w ruskich mediach, czy to oznacza że jest szpiegiem i działa na korzyść Rosjan? Nie, nie oznacza. Tacy ludzie jak Ty są bardzo niebezpieczni, lubisz wydawać wyroki na podstawie poszlak i podejrzeń, właśnie w takich ludzi jak Ty celują ruskie służby, łatwo Cie zmanipulować, wystarczy zaprosić polityka z kraju X, dać mu trochę kasy za przyjazd i podstawić mikrofon żeby mówił to co on sam myśli i już facet jest w twoich oczach agentem, otóż nie, nie jest. Jest pożytecznym idiotą, ale nie agentem.

0

@Tasde No to primo, to że ktoś nie lubi Ukraińców nie znaczy że jest ruskim trollem, ani ruską agenturą, znaczy że nie lubi Ukraińców a jak ktoś jest SKRAJNYM NARODOWCEM KATOLIKIEM, to nawet nie ma co się dziwić ( co nie oznacza że to popieram), argument z pandemią to już w ogóle jakiś z dupy wzięty, nie wiem co to ma do ruskiej agentury, jeśli chcesz powiedzieć że Braun trafia do foliarzy no to nie mam zamiaru z tym dyskutować bo nie piszę tego żeby bronić Brauna a jedynie dlatego że nie uważam że bycie idiotą oznacza bycie agentem.

Te fotki z placu czerwonego to są już w ogóle śmieszne, jeszcze nie spotkałem się z agenturą która jawnie jeździ do kraju na rzecz którego działa... Jeszcze raz podkreślę, Braun to skrajny nacjonalista i ortodoksyjny katolik, żaden z niego ruski agent, zwyczajnie człowiek którego łatwo wykorzystać.

4

@Tasde Człowieku ale o czym Ty mówisz? Braun to fanatyk religijny i odklejeniec, jeśli myślisz że akurat on zbratałby się z Ruskimi to jesteś w błędzie. To że ktoś gada głupoty które są na rękę propagandzie nie znaczy że jest ruskim agentem. Można się z nim nie zgadzać, można go krytykować ale jeżeli teraz będziemy każdy przejaw odmiennego zdania traktować jako ruską agenturę to brawo, ruscy wygrali.

4

@FC1899Barca Brauna nie lubię a do Konfy od czasu wybuchu wojny mam bardzo duży dystans ale jeżeli robi się takie obrzydliwe manipulacje jak prezentowane na postach to są tylko 2 opcję, albo Ci ludzie są na poziomie foliarzy z których się śmieją albo są na poziomie propagandzistów od których wyzywają. Wybierzcie sobie co gorsze.

17

Jakim ch… VAR to sprawdza, widzi pozycje spaloną, widzi ruch do piłki który blokuje bramkarzowi możliwość interwencji i nic z tym nie robi…

10

@Firestone a jeszcze 2 miesiące temu labamba nazywała go ręcznikiem i pierwszym do odejścia :)

0

Nie przekonuje mnie Kessie w środku pola… to jest spoko opcja na ostatnie 20 minut.

1

@masq dla mnie jest beznadziejny, jako fan fantastyki zwracam uwagę na świat przedstawiony, a ten nawet po tym jak zapomnimy o książkach (a Tolkiena to uwierz mi nie ma tam za grosz), zwyczajnie nie ma sensu. Potężna armia Numenoru dopływa do środziemia 3 statkami? Następnie nic nie wiedząc o sytuacji w mordorze gnają tam na złamanie karku? Orkowie raz mogą być na słońcu a raz nie mogą, wierza zawala się wprost na armie po czym okazuje się że w sumie to nie ponieśli żadnych strat a postaci na które cała wierza się zawaliła, nie tylko żyją, ale wręcz czują się jakby nigdy nic… takich perełek to w całym serialu jest masa. Do tego dochodzą cringowe patetyczne dialogi, antypatyczna Galadriela czy wyciągane masowo macguffiny. No i to slowmotion…

13

Kessie - Gavi oznacza że będzie to bardzo bezpośrednie spotkanie, a przynajmniej my tak zagramy. Mam nadzieję że Mallorca nie będzie murować.

0

@koziar ja widziałem siłe United w meczu z Brendford :) jutro czeka ich mecz z City, zobaczymy ile im brakuje do topowej drużyny.

0

@PatrykBarca dlaczego 15 emerytura? Jeżeli inflacja jest na poziomie 17% to powinna być conajmniej 17 emerytura, myślę że warto również wprowadzić nowy podatek solidarnościowy dla wszystkich pracujących, tzn tfu, nie podatek tylko DANINE, bo trzeba bo wypadałoby wprowadzić tą DANINE wstecz.

6

@Maker0 No chyba jednak 0 bo Depayowi wygasa kontrakt po sezonie a Frenkie już milion razy powiedział że nie przeniesie sie do Manchesteru bo zwyczajnie nie chce tam mieszkać i ma długi kontrakt z Barceloną.

17

@Kamilos84 Oho ktoś tu chyba będzie miał nadmiarowe zyski w 2022, trzeba będzie się podzielić :)

3

@NaFazieHitman Ale co to za absurdalny przykład? Przede wszystkim to jest stosunek funta do dolara który ostatnio bardzo mocno się umocnił względem innych walut, 5 lat temu dolar był po 3.6zł dzisiaj jest po 5zł... Ponadto spadek wartości funta w zależności od waluty to ok. pare naście procent, tymczasem Bitcoin w zeszłym roku kosztował 60k USD a dzisiaj kosztuje 19k USD a przy aktualnym kryzysie energetycznym Bitcoin może mieć duże problemy w nadchodzących miesiącach bo transakcje na tej walucie są cholernie energożerne.

0

@NaFazieHitman Sorry, nie lubię Sikorskiego ale aktualnie nie pełni żadnych funkcji państwowych i może sobie gadać co mu się podoba. Facet nie ma dostępu do żadnych poufnych danych od wielu lat a przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym żeby europosłowie, których zakres kompetencji kończy się na omawianiu czym się różni owoc od warzywa mogli o czymś decydować.

8

Nigdy w życiu nie myślałem że dożyje momentu w którym będę się cieszył wiedząc że SR może zagrać na PO …

1

Czyli na Viniciusa wystawimy Roberto?? …

0

@Wossi61FCB Dobra to teraz tak, Lewy i Zieliński faktycznie grają i mają jakość a reszta? Proszę Cię, Zalewski jest jeszcze młody i nie ma co oczekiwać od niego że będzie ciągnął grę natomiast reszta gra w zespołach przeciętnych. Spezia, Aston Villa, Genoia ... serio? Oczekujemy że Ci zawodnicy będą walczyć na równi z kadrą Holandii, Bednarek pokazał jak świetnie broni przy bramce na 0:2 ?? Holendrzy mogli sobie pozwolić na posadzenie De Lighta na ławce...

@against_modern_football No to czemu nie masz pretensji do zawodników tylko do trenera? Ja oczekuje że będziemy wygrywać z drużynami pokroju Walii a jak gramy z Holendrami to dobrze będzie jak się nie skompromitujemy, tak btw to gdyby Milik wtedy strzelił tą setę na 1:1 to pewnie inaczej byśmy dzisiaj pisali.

@david89 Ale jakie kombinowanie? Przecież za kadencji Sousy graliśmy cały czas trójką z tyłu a dodatkowo zwyczajnie do tej formacji mamy lepszych zawodników gdyż nie mamy nawet pół skrzydłowego, a w normalnych warunkach na wahadle może grać duet Zalewski - Cash

Na koniec może sprostuje, ja tam nie bronie za ten mecz Michniewicza ale serio nie mam zamiaru linczować trenera za to że przegrał 2:0 z drużyną o wiele lepszą. Jak dostanie w dupę od Walii to wtedy możemy rozmawiać.

0

@david89 Ale za co ma ich jechać? Przegrana z bardzo mocną Holandią to jest wstyd? Ja nie wiem czego czego oczekiwałeś po tym meczu ale tylko przypomnę że ich obrońcy grają w czołowych klubach PL a nasi w kopią się po czole w Serie B.

0

@Bartek22 zdecydowanie dalsza dyskusja nie ma sensu. Jeżeli uważasz absolutny brak efektów w ofensywie za udany mecz to nie dogadamy się. Ja jednak uważam że straty w ataku muszą być rekompensowane konkretnymi liczbami. Jeśli nie ma asyst i bramek to muszą być chociaż celne strzały i kluczowe podania, a tutaj również okrągłe zero.

0

@Bartek22 ależ uwielbiam takie argumenty z tyłka i uwielbiam jak ktoś piszę że starty są wpisane w gre skrzydłowego :) zero bramek, kluczowych podań i asyst też jest wpisane w gre skrzydłowego. Udane dryblingi 3/10 też są wpisane w gre skrzydłowego. Idiotyczne podanie do środka boiska w 5 minucie, przejęte przez Bayern po którym powinni strzelic tez jest wpisane w gre skrzydlowego. Ogólnie skrzydłowy to fajna pozycja, nie musi nic robić a i paprać akcję za akcją może, taka charakterystyka skrzydłowego :)

Dembele z Bayernem zagrał fatalny mecz, okropny, katastrofalny i beznadziejny i za ten mecz nic go nie broni. Od pół roku gra naprawdę fajnie ale ten mecz był zwyczajnie beznadziejny i nie broń go.

Karnego nie było więc nie mam zamiaru mu dawać za to plusa, natomiast udział w jednej akcji w której nawet nie asystował a jedynie wyprowadził piłkę to śmiech na sali. Jeżeli nota wyjściowa to 5 to dam mu za tą akcje +0.5 i zabiorę 2.5 za 25 strat w tym masę bardzo groźnych. Dodajmy do tego niską celność podań 70% i udane dryblingi 3/10. W obronie 1 odbiór. Nota marzeń wyjdzie.

Ja jestem wstanie wybaczyć skrzydłowemu naprawdę dużo, pod warunkiem że da jakiś konkret. Dembele w meczu z Bayernem więcej dał Bawarczykom.

0

@Bartek22 no tak mecz z Bayernem był wybitny w jego wykonaniu, w końcu nie zawsze udaje się zanotować 25 strat i 0 kluczowych podań, 0 asysty i 0 bramek.

0

@Pilka_jest_okragla Ale co Ty mówisz, Frenkie póki co ma bardzo dobry początek sezonu, nawet bym powiedział że równiejszy od Dembele który raz zaliczy 2 asysty a potem kopie się po czole przez następne 90 minut. Według sofascore w tym sezonie ma średnią note 7.37, najwyższą od przyjścia do Barcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?