2

Czat z założenia ogranicza się do pojedynczych wiadomości. Nie ma tam też żadnych dodatkowych funkcji jak odpowiedzi, powiadomienia itp. Mnie czat kojarzy się najbardziej z takimi cudami, które są najczęściej wrzucane na stronach z transmisjami meczów.

Mikroblog z kolei pozwala na większą dyskusje. Dokładając do tego np. hasztagi można zrobić całkiem fajny system do prowadzenia dyskusji na różne tematy. Ciekawym rozwiązaniem tego typu jest mikroblog na wykop.pl

http://www.wykop.pl/mikroblog/

1

A teraz zastanów się nad drugą stroną medalu. Tak jak mówisz, czat byłby przeznaczony do dyskusji o przysłowiowym bigosie lub innych pierdołach. Może jednak dojść do sytuacji, w której jacyś użytkownicy będą chcieli podyskutować na inne tematy niezwiązane ze stroną, ale ilość głupawych tekstów będzie tak duża, że będą w stanie tego robić. Co wtedy? Prawdopodobnie przeniosą się do komentarzy pod któryś z artykułów. W efekcie mamy niechciane dyskusje zarówno w czacie, jak i pod komentarzami.

Kiedyś zastanawiałem się nad osobnym działem na stronie, w którym użytkownicy mogliby sobie dyskutować na różne tematy. Coś a'la mikroblog. Działałoby to na takich samych warunkach co komentarze, tylko nie byłyby podpięte do żadnego konkretnego artykułu. Tam dyskusje mogłyby toczyć się bez problemu na różne tematy. Oczywiście z przestrzeganiem regulaminu.

0

Zgadzam się w stu procentach z tą argumentacją.

0

Ale ja niczego nie odbieram jako atak, tylko grzecznie wyjaśniam. Obawiam się, że z racji, iż czat z reguły jest miejscem do pisania o wszystkim i o niczym to spam byłby tam ogromny i prowadzenie dyskusji raczej trudne. Poza tym czat również nie oznacza, że dyskusje nie na temat przestałyby istnieć w komentarzach. Z pewnością to zjawisko ograniczyłoby się w jakiś sposób. Wiem, że nie pisałeś o dodatkowych moderatorach, ale niestety prawda jest taka, że ktoś ten czat musiałby też pilnować. Jeżeli są trudności momentami z opanowaniem komentarzy, to tym bardziej będzie problem z komentarzami i czatem jednocześnie.

0

Aktualnie próbujemy jeszcze innego wariantu by rozwiązać kwestię moderacji. Jeżeli to nie pomoże, to będziemy szukać dodatkowego wsparcia w postaci osób z "zewnątrz".

1

Przed czatem bronimy się rękami i nogami, bo w ten sposób to my dostaniemy dodatkowe miejsce do moderacji i trzymania porządku. Już teraz nie jest łatwo i intensywnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, a powiedzenie "weźcie więcej moderatorów" nie jest tak oczywiste i łatwe, bo niewłaściwa osoba w moderacji jest gorsza niż jej brak. Na takie rzeczy jak bigos, liga angielska, niemiecka czy skoki narciarskie jest de facto forum.

http://www.fcbarca.com/forum/

1

Gorące tematy do tej pory odświeżały się raz na cztery godziny ze względu na to, iż wyliczenie tego mocno obciążało serwer, a jeszcze nie tak dawno borykaliśmy się z problemami wydajnościowymi.

W gorących tematach nie są w nich uwzględniane artykuły, które są promowane na samej górze i najpewniej było tak, że felieton przestał być promowany, a gorące tematy się nie odświeżyły jeszcze. Teraz już jednak serwer działa sprawnie, dlatego zostanie to skorygowane przy najbliższej aktualizacji pod koniec stycznia.

Artykuł nie wrócił po interwencji Paxa, tylko sam dokonałem poprawki, bo dziwne było dla mnie, że tak dobry artykuł nie jest nigdzie na widoku. Tak w ogóle to gratulacje za tłumaczenie.

2

Nic nie zostało zdjęte z afisza tylko artykuł po prostu "zjechał" z promowanych, bo pojawiły się inne ważne, w danym momencie, informacje wymagające wyróżnienia. Nikt go po prostu nie przesunął do góry.

Co do gorących tematów. O tym, co się tam znajduje decydujecie Wy, użytkownicy. System zlicza aktywność dyskusji w komentarzach przez ostatnie 48 godzin i wyciąga odpowiednie artykuły do "Gorących". Im więcej "świeżych" komentarzy tym temat jest popularniejszy i ląduje wyżej. Matematyka w najczystszej postaci.

13

Tak a propos tego "rozpadu w Realu", to mam małe deja vu:
http://www.fcbarca.com/58588-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom.html

0

Prawo polskie wymaga przechowywania takiej ilości danych w przypadku bukmachera zarejestrowanego w naszym kraju i nic nie jesteś w stanie na to poradzić.

0

Wątpliwe, że tak nastąpi, bo wymaga to posiadania uprawnień, a Abidal chyba takowych nie ma.

1

Polecam się zapoznać z tym postem zanim zaczniesz wysnuwać nieprawdziwe teorie: http://www.fcbarca.com/61226-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom,dyskusja-3237414.html#comment-3237433

0

Otrzymał permanentnego bana za wielokrotne łamanie regulaminu.
Konto zostało usunięte ponieważ sam użytkownik o to poprosił.

2

Pomówienia nie są mile widziane tutaj. Dowody są mile widziane.

0

Staramy się, w miarę możliwości, ucinać dyskusje, które mogą być prowokujące dla obu stron.

0

Faktycznie, komentarz nie zasługiwał na bana, musiało zostać uwzględniony przy okazji moderowania innych komentarzy. Niestety to się zdarza przy kilku setkach raportów dziennie. Przepraszam w imieniu redakcji za zaistniałą sytuację.

0

Powód nadania bana oraz komentarz za który został nałożony jest podany w prywatnej wiadomości wysłane automatycznie.

41

Messi powiedział, że podobałaby mu się gra z Cristiano w jednej drużynie. Plotki w gazetach o chęci przejścia Leo do Madrytu za 3.. 2.. 1...

5

Będzie relacja na żywo na naszej stronie.

1

0

Pracujemy nad tym.

14

Error 503 Service Unavailable
Service Unavailable
Guru Meditation:
XID: 1509731988
Varnish cache server


Pamięta ktoś jeszcze coś takiego? ;)

0

Bo niektóre dyskusje i ich poziom są tak oderwane od artykułu, że nie mają racji bytu.

1

Sprawdź ustawienia swojego zegara w komputerze/telefonie/tablecie, prawdopodobnie tam leży błąd, nie u nas...

3

Po 1. kultura nie boli.
Po 2. Co jest nie tak z tym zegarem w Twoim mniemaniu? Jest godzina 19:22, mecz o 21. Szybka matematyka i mecz jest za godzinę i 38 minut. Dokładnie tak samo jak na głównej stronie.

2

Komentarz, o którym piszesz musiał zostać usunięty rykoszetem przy okazji kasowania innych. Został już przywrócony.

0

To, że dla Ciebie niektóre litery wyświetlają się jako znak nie znaczy, że w bazie danych funkcjonują jako jeden i stąd może brać się rozbieżność.

2

Juan Carlos Unzué, drugi trener. Były golkiper Barcelony, który bronił dostępu do katalońskiej bramki w 36 meczach, rozpoczyna swój trzeci etap w pracy trenerskiej w klubie. W latach 2003-2010 szkolił bramkarzy pierwszego zespołu, w sezonie 2010/11 był pierwszym trenerem Numancii, jednak już w następnej kampanii wrócił do pełnienia poprzedniej funkcji na Camp Nou. W rozgrywkach 2013/14 był asystentem Luisa Enrique w Celcie Vigo.

http://fcbarca.com/trenerzy.html

7

Patrząc na grę Alby dochodzę do wniosku, że chyba nie lubi podawać do Suareza.

0

Maciej Iwański i Michał Kołodziejczyk.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?