0

@ElKamil Co ty bredzisz.
Proszę o źródło tych "rekordów"
Rekordowy to był rok 2021 gdzie nowych instalacji było prawie 400 tysięcy. Np poprzedni rok to było poniżej 150 tysięcy.
"Skoro ludzi stać na polskie rachunki za prąd to stać też na instalacje."
Co za farmazon.


20

Jak Grok dziś taki odważny to niech napisze co sądzi o @wpwelement .


1

@michal26 Przecież Musk mówił że go poprawili.
Faktycznie jest lepiej xD


0

@ElKamil źle cię zrozumiałem i myślałem że chodzi ci że teraz będą musieli przechodzić na nowe warunki.
Szał na PV zaczął się w 20/21 więc większość użytkowników ma co najmniej umowy do 2035 roku.
Nie zmienia to jednak nic co napisałem.
Warunki w tej chwili są nie opłacalne,ludzi nie stać a opłaty za stare panele mogą wejść bo tu chodzi o dostosowanie polskiego prawa do wymogów unijnych.
Fakty są takie że z roku na rok ilość nowych instalacji spada drastycznie,bo jest znacznie więcej problematycznych rzecy.
Jedyny w miarę sensowny sposób na ominięcie części problemów związanych z PV to off grid.

0

@ElKamil Jakie domysły xD
Projekt już został wpisany do prac legislacyjnych rządu.
"stać na to większość ludzi"
Chłopie w jakim ty świecie żyjesz.
Wiesz jaki koszt?
Za małą instalacje PV trzeba liczyć powyżej 30k teraz.
Co za brednie, ludzie na starych zasadach nie będą musieli przechodzić na nowe.
Opluto ludzi którzy teraz chcą zakładać PV.
Widać że nie masz pojęcia o temacie.

0

@Safrani Przeszukałem te strony i żadnej informacji o kosztach i zwrocie nie znalazłem.
Uważam te twoje dane za mocno mijające się z prawdą.
Zazwyczaj takie inwestycje zwracają się po kilkunastu latach. Poniżej 10 lat nie ma najmniejszych szans.
Demontaż turbiny to jest około 30 lat ale np łopaty trzeba wymienić już po 20-30
Co do utylizacji to masz racje ze niektóre części zostaną poddane recyklingowi ale to też kosztuje nie małe pieniądze.
Już nie mówiąc o poważnych awariach.

Ogólnie niech jakis mały % będzie tej energii odnawialnej ale trzeba wprost powiedzieć że to nie jest coś wyjątkowego co nam da jakieś ogromne profity.
Jeszcze na morzu takie turbiny są dosyć użyteczne i nie przeszkadzają więc Baltic Power nie jest najgorszym pomysłem.
Natomiast nie wyobrażam sobie montowania tego na lądzie, widzimy że na siłę chcą przeprowadzić ustawę wiatrakową która do tego doprowadzi.


0

@ElKamil Co do paneli fotowoltaicznych sama utylizacja nie jest problematyczna.
Problematyczna jest UE która już chce wprowadzić przepisy że myślisz zutylizować panele które mają powyżej 10 lat a jak nie to płacisz co roku kare.
Już nie mówiąc że fotowoltaika dla przeciętnego Kowalskiego jest niewyobrażalnie droga.Kilka lat temu zmienili warunki rozliczania które bardzo są na niekorzyść użytkownika

0

@Safrani Mogę prosić o źródło?

1

@Hosh hahahaha
To znaczy że trzeba podejmować kolejne inwestycje na których będziemy tracić?
Takie tłumaczenie jest żenujące.
Poważne pytanie a ty odwracasz kota dupą i gadasz o czymś innym.

3

@Safrani Dwa kluczowe pytania.
Po ilu inwestycja się zwróci?
Po ilu latach planowana jest utylizacja i jaki będzie tego koszt.

0

@Toretto Ja też masła nie używam często.
Głównie jak robie jajecznicę,do kanapek nie używam.
Ale jak np jest rodzina dwóch dorosłych i dwójka dzieci, wszyscy jedzą kanapki na jeden posiłek w domu i jeden w pracy/ w szkole plus do tego do innych potraw to tego masła może zejść pewnie 2-3 kostki tygodniowo.

Jakby tylko masło drożało to byłby żaden problem ale drożeje wszystko.
Tu pytanie jest dlaczego drożeje, czemu tak bardzo i czemu często są promocje które to masło czynią 2x tańsze.


0

@Kinginiesta No według logiki i praw wszelakich zazwyczaj jest tak że produkty które częściej się sprzedają i są popularniejsze mają marże niszą.

1

@RinooniR Nie może być tak że jakiś trener zaczyna od eliminacji a potem jest zmieniany na turniej.
Jakikolwiek trener przyjdzie to jak awansuje na mundial to ma też tam poprowadzić drużynę.
Mam nadzieję że to nie będzie Nawałka, wolę Urbana.
Schmidt z tej trójki najlepszy.

2

Kiedy mówi że rodziców nie ma w domu i prosi żebyś przyjechał.


0

@Smrodek Na pewno takie masło jest znacznie droższe.

0

@FcPortoFan1999 A w innych sklepach jest inaczej?
W Lewiatanie np w ostatnich latach nie widziałem nigdy masła poniżej 7 zł.

4

Co sądzicie?
Masło w normalnej cenie jest aktualnie powyżej 8 złotych.
Warto zaznaczyć że w lidlach, biedronkach itp bardzo często są promocje i jak kupisz 3 kostki to są po 5 zł.
Wtedy jakoś potrafi im się to spiąć finansowo.
Jesteśmy dymani bez mydła a raczej bez masła.


3

@RoberDzik Gorzej,to nawet piwo nie jest

2

@Kgorecki2500 Brawo a teraz zapraszamy na kasę w Biedronce

0

@Danny Gaucho Ciekawe czy jeszcze załapie się na następny mundial.

22

Infrastruktura krytyczna xD
Ładnie sobie to wymyślili.


5

@RosjaninBut mordercza opona 2

2

Kolejne zabójstwo Kolumbijczyka.
W jakiej Polsce za chwilę się obudzimy?


0

@FcPortoFan1999 Wątpię, chyba że mają jakiś ciekawy draft przygotowany jeszcze.

1

@escarabajo Miałem to wczoraj oglądać ale plany piątkowe nabrały innej dynamiki i mnie nie było.

0

@FcPortoFan1999 No MSI włączyłem od drugiej mapy.
Teraz MKOI ładnie zagrało,irelia super wyszła.

5

Jakoś się nie mogę przekonać do tych KMŚ.
Wcześniej oglądnalem 20 minut Miami vs PSG i pierwszą połowę City -Juve.
Dziś włączyłem od początku Real, zobaczywszy Viniego po kilku minutach wyłączyłem.
Nie jara mnie ten turniej, może jakby Barca grała to by mnie zassało , a tak to wole serial pooglądać.

0

@SuperPatsonFCB Ja też jestem z Krakowa.
A jest opcja żeby w głosowaniu była opcja by tych pieniędzy nie wydawać na bzdury i np zostawić te pieniądze obywatelom obniżając podatki?
Jeśli tak to będę za każdym razem głosował.

Budżetu obywatelskie to czyste marnotrawstwo i sposób na zarobek dla zaprzyjaźnionych firm by zarobiły.

To z założenia jest złe bo zawsze dużo jest złych i bezsensownych projektów.

Przykład z tęcza idealny 0.37% wszystkich mieszkańców a 9% głosujących a i tak projekt będzie realizowany

2

@marcin62 Tak ludzie wybrali xD
Wiesz ile ludzi zagłosowało za tym projektem ?
0.37% mieszkańców Warszawy.
Tak działają te projekty...

6

Piękny był to odcinek, betonowy krąg.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?