Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oczywiście mi zapewnią kolejny polski nieład, podwyżkę podatków, wyższy ZUS i wyższe składki zdrowotne. Co ja od nich dostanę? Poza nowymi daninami?
0
@Wychowanek
Byłem rok temu w Paryżu i było spokojnie. Jedynie często tam kradną
4
@krol211
Silny, dynamiczny, pracuje jak wół, dobry technicznie. Moim zdaniem warto.
1
@Sensible
Za 10 lat nie będzie do śmiechu
0
@adi7adi8
Oczywiście.
To już inne czasy. Teraz zawodnicy wiedzą, że lepiej zostać 2 lata w klubie a potem skasować za podpisanie kontraktu 10-20 mln euro oraz zapewnić sobie dobre wynagrodzenie.
I przede wszystkim wybrać klub, który im pasuje. A nie na zasadzie, że idę tam gdzie chce sprzedać mnie klub.
0
@hayek
Kiedyś do Barcelony piłkarze przychodzili dla klubu, historii, miejsca i walki o tytuły. Druga sprawa, że premia taniej wychodzi niż kwota transferu na poziomie 100 mln euro.
0
@arasz1819
W prime owszem. Ale taki Rashford z Osimhenem i na prawej stronie Dembele to by śmigało.
0
@Kondziubarca
Tak, bo Barca musi wziąć wszystkich. To są przykładowe nazwiska kto będzie do wzięcia za darmo.
0
Dla tych co narzekają, że Messi i Lewy to dziadkowie to przypominam, że w 2024 roku wygasają kontrakty takich graczy jak: Kane, Rashford, Saka czy Leao. Rok później Mbappe, Osimhen, Bernardo, Neymar, Son czy Salah.
Więc na spokojnie, będzie kogo pozyskać na zasadzie wolnego kontraktu.
0
@MRE
300 mln euro to duża suma. Tylko musi być dobrze wydana.
0
@Rust_Cohle
Cristiano Ronaldo to byłby ruch marketingowy. Moim zdaniem ciągle realny
4
Nie jestem kompletnie zaskoczony miejscem w tabeli Newcastle United. W ciągu 1,5 roku wydali na transfery blisko 300 mln euro.
1. Alexander Isak - 70 mln euro
2. Anthony Gordon 45,6 mln euro
3. Bruno Guimarães - 42,1 mln euro
4. Sven Botman - 37 mln euro
5. Chris Wood - 30 mln euro
6. Matt Targett - 17,5 mln euro
7. Dann Burn - 15 mln euro
8. Kieran Trippier - 14 mln euro
9. Nick Pope - 11,5 mln euro
Coś czuje, że po awansie do Ligi Mistrzów na wzmocnienia przeznaczą kolejne 100-150 mln euro.
I wypożyczenie pewnego Pana z Arabii Saudyjskiej.
1
Moim zdaniem w tej chwili są tylko dwa kluby, które mogłyby pozyskać Fatiego: Manchester United, Newcastle United oraz Tottenham Hotspur.
Najbardziej prawdopodobny transfer byłby właśnie do Srok.
7
Śmieszy mnie nazywanie 36-letniego Messiego dziadkiem.
Facet w tym sezonie ma około 60 G+A. Był najlepszym piłkarzem na mundialu sprzed paru miesięcy.
Tak jak swego czasu powiedział Kowal. Ze swoim stylem gry to Messi może spokojnie zagrać na Mundialu w 2026 roku.
Myślę, że Argentyńczyk nawet w wieku 40 lat będzie w stanie spokojnie notować 30-40 G+A w sezonie.
0
@GeneralXavi
Odbije sobie za 2-3 lata na przenosinach do Arabii Saudyjskiej
1
@speed1
Bo oni wiedzą, że jak awansują do LM to będą wzmocnienia. A paru ciekawych graczy kupili w ciągu 1,5 roku.
0
@Herato
Uważam, że powinien przyjść obok Villi. A nawet sezon wcześniej zamiast Ibry.
0
@Emhyr
Zobacz jakie liczby robił w młodzieżówce Gruzji na tle innych chłopaków z Europy. Sorry, żaden losowy transfer.
0
@MesQueUnClub_87
Jasne, możemy sobie gdybać w tej chwili. Suarez za 85 mln euro był bardzo dobrą opcją. Ale Lewy za darmo też byłby taką samą. Tym bardziej, że z perspektywy czasu wiemy, że Lewy po prostu jest w stanie grać dłużej na najwyższym poziomie co jest mega ważne u piłkarzy.
0
@Deviler
Jak to nie prezentował? Realowi zrobił dziecko w półfinale Ligi Mistrzów.
0
Moje TOP5 piłkarzy, których uważam, że Barcelona powinna pozyskać biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny:
1. Angel di Maria - 2010 rok / cena 33 mln euro.
2. Javi Martinez - 2012 rok / cena 40 mln euro.
3. Ilkay Gundogan - 2016 rok / cena 27 mln euro.
4. Khvicha Kvaratskhelia - 2022 rok / cena 11,5 mln euro.
5. Robert Lewandowski - 2014 rok / cena bez odstępnego.
PS. Uwzględniam piłkarzy, których nazwisko przewijało się w kontekście Barcelony.
1
Oczekiwanie od Xaviego dużego ryzyka w decyzjach trenerskich jest tak samo sensowne jak oczekiwanie od studenta, że będzie szastał pieniędzmi.
Sytuacja Barcelony jest taka, że musi wygrywać tytuły, aby hajs się zgadzał.
Niestety, ale sytuacja klubu z Katalonii jest bardzo specyficzna i przypomina swoją budową instrumenty pochodne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Instrument_pochodny
Polecam poczytać na ten temat.
2
@Klejnot_Nilu
Ciężko oczekiwań od Xaviego dużej rotacji jak wyniki finansowe Barcelony są takie, że musi wygrywać tytuły. Udało się Superpuchar, uda się La Liga. Trzeba liczyć, że będzie łatwiej w kolejnych latach.
5
@Emhyr
Jak ktoś ocenia zawodnika przez pryzmat asyst to znaczy, że jest mało inteligentny. Pomocnika oceniasz przez ilość kluczowych podań. A czy one zostaną zamienione na bramkę czy nie to już od niego to nie zależy. Wiem, że myślenie wielopłaszczyznowe nie jest łatwe.
11
Najbardziej cieszy mnie pozyskanie za darmo Inigo Martineza. Ponad 400 spotkań w karierze. Reprezentant Hiszpanii. Idealny zawodnik do występów w Primera Division oraz Pucharze Króla.
Pozwoli to na oszczędzanie Araujo oraz Christensea przed kluczowymi spotkaniami w Lidze Mistrzów.
Trochę jak Nacho dla Realu Madryt.
0
@Heros11
Barca kończyła sezony ligowe z ilością ponad 100 bramek. Druga sprawa, że za czasów Messiego czy Ronaldinho to większość piłkarzy grała pod nich.
Nie zapominaj, że taki David Villa grał na lewym skrzydle. Ibrahimović był wrzucany na prawe skrzydło. Suarez też zaczynał na prawym skrzydle.
Wszystko było pod pewnego Argentyńczyka.
A co do Eto'o? To w tamtym momencie tylko Ronaldinho i Deco to byli piłkarze topowi. Xavi i Iniesta nie byli wówczas wybitni. Puyol więcej charakteru niż umiejętności. Marquez dobry, ale bez szału. A na skrzydłach Giuly czy Ezquerro.
1
@Poro6niec
Bez przesady.
Valdes w tamtym momencie nie miał podjazdu do MATS-a.
Puyol był dobry, ale więcej charakteru niż umiejętności. Marquez to nie był poziom Christensena.
Beletti czy Oleguer bez podjazdu do Kounde. Sylvinho czy Gio to nie był poziom Balde czy Alby.
Xavi czy Iniesta dopiero weszli na wysoki poziom w 2008 roku. Dobry był Deco. Poza Ronaldinho oraz Deco to nikt w tamtym momencie nie był piłkarzem klasowym.
2
@Yoshi94
Tylko weź pod uwagę, że poziom La Liga w tej chwili jest niski. Swego czasu zawodnicy z La Liga stanowili najlepszą 11-tkę na świecie.
Dzisiaj ta liga jest słabsza od Serie A.
4
Spoko, tylko pamiętajmy o tym, że Lewy jest największą gwiazdą Barcelony. A tacy piłkarze jak Henry, Eto'o, Ibra, Suarez czy Villa musieli dzielić się golami z takimi piłkarzami jak chociażby Messi, Ronaldinho czy Neymar. A niektórzy z paroma w tym samym czasie :D
1
@Ojciec5tkidzieci
O ile Warszawa, Gdańsk czy Wrocław faktycznie są wizytówkami naszego kraju to Poznań akurat nie. Tutaj na pewno byłoby lepiej wybrać Kraków, Toruń czy Katowice.