Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Raphinha był tak mocno hejtowany a wiele wskazuje na to, że będzie miał w tym sezonie double-double.
Uważam, że jak na pierwszy sezon, gdzie walczy na prawej stronie o miejsce z Dembele to naprawdę więcej niż dobry wynik.
13
@GeraltzKatalonii
Dembele też nie zmienił się zbytnio na twarzy. Też mam ciągle obraz młodego chłopaka.
1
@Kleps0n
Ale co to ma za znaczenie? Napisałem najbardziej utalentowany. Po filmiku to widać jaki to był talent. Talent jest czymś co wykracza poza sezon.
1
@Anonymus0608
Mimo wszystko Neuer. Lubię Casillasa, ale liczby stoją za Niemcem. Miał to coś.
0
Uważam, że to był najbardziej utalentowany piłkarz, który grał w XXI wieku w Ekstraklasie.
Drybling, technika, przegląd pola, inteligencja. Na kompilacji widać ile jego partnerzy zmarnowali genialnych zagrań w stylu Andresa Iniesty czy Kevina de Bruyne.
4
@kiper09
Mając drybling jesteś w stanie robić liczby. Spójrz na Viniciusa. Potrenuje chłopak i będą z niego ludzie. Podstawy na rasowego skrzydłowego są. Teraz potrzebne szlify.
11
@hayek
Niemcy byli, są i będą bezczelni. Oni nie chcą współpracować na zasadach partnerskich. Chcą mieć rolę przywódczą, lidera i o wszystkim decydować. A przede wszystkim o tym jak bardzo możemy się rozwijać. Albo partnerstwo w sytuacji win-win albo należy czekać aż ich pozycja będzie słabnąć.
0
Arsenal, Juventus, Manchester United, AS Roma, Sevilla, Sporting, Bayer Leverkusen. Jeszcze kilkanaście lat temu człowiek powiedziałby, że to drużyny z 1/8, ale Ligi Mistrzów :D
0
@Nhyz
Jak kupią najlepszych, ale dostosowanych do taktyki, roli i trenera to zadziała.
Ale PSG to zbieranina różnych piłkarzy. Po pierwsze potrzebują czasu. Po drugie też pewnych zmian.
0
Największy problem PSG jest taki, że tam brakuje po prostu kolektywu. Kupują wszystkich i próbują to poukładać.
Co robimy Bayern po odejściu Lewego? Nic. Czeka aż będzie do wzięcia Kane. Jak mają kupić kogoś kto nie będzie pasował to odpuszczają.
0
@Antimadridista_WR
Kounde grywał wcześniej już na prawej obronie. Kiedyś grał z jakimś Polakiem, który opowiadał, że Francuz nie czuje się idealnie ani na środku ani na prawej stronie. U nas robi bardziej za jednego z 3 obrońców.
1
@cules100pro
Dembele głównie grał na prawej stronie w BVB.
1
Problem z takimi zawodnikami jak Alex Song, Andre Gomes, Memphis Depay, Antoine Griezmann czy Philippe Coutinho był jeden.
Kupiliśmy zawodników, których próbowaliśmy na siłę na innych pozycjach i w innych rolach.
Spójrzcie na Ousmane Dembele. Zaczął grać na prawym skrzydle i robił totalny wiatr. Podobnie Raphinha, który był dużo mniej produktywny na lewej flance.
Barca powinna kupować zawodników tylko o określonej charakterystyce i roli. Tacy gracze tutaj najlepiej się sprawdzają.
Spójrzcie na Kounde, który pełni podobną rolę co Abidal swego czasu na lewej stronie. Christensen z super rozegraniem. Kessie to taka nowa wersja Seydou Keity.
Za dużo było już kombinowania i wydawania pieniędzy.
3
Problem z Depayem jest taki, że on najlepiej się odnajduje jako jeden z dwójki napastników czy jako cofnięty napastnik. Czyli podobnie jak Griezmann.
Fajny to był transfer za darmo, ale gramy zupełnie innym ustawieniem.
0
W dzisiejszym futbolu, żeby wygrywać na najwyższym poziomie trzeba mieć praktycznie dwie równorzędne jedenastki na najwyższym i odrobinę szczęścia.
Fakt jest taki, że koszty z tym związane łamią Finansowe Fair Play.
0
Jeśli uda się latem pozyskać Gundogana i Ndickę za darmo to będę mega usatysfakcjonowany. No i Firmino jako zmiennik dla Lewandowskiego to byłoby ciekawe rozwiązanie.
1
@partymaker
Przypomnij sobie jaką pakę miało Porto, gdy grało przeciwko Barcelonie w Superpucharze Europy: Falcao, Hulk, James, Varela, Moutinho, Guarin, Danilo, Alex Sandro, Mangala, Otamendi, Rolando czy Helton.
0
@MesQueUnClub96
Bo liga jest niekonkurencyjna i słaba medialnie w stosunku do PL czy Serie A.
1
Liga Iberyjska to marzenie. Prawda jest taka, że gdyby to powstało to takie kluby jak FC Porto, Benfica Lizbona czy Sporting Lizbona ze swoją sieci skautów i szkółkami byłyby w stanie bardzo szybko wskoczyć na topowy poziom. A co więcej. Nie musiałyby sprzedawać kluczowych piłkarzy.
0
Uważam, że w perspektywie 10-20 lat liga francuska zyska na popularności.
1. Kluby francuskie mają mocny skauting i skupiają się na pozyskiwaniu zawodników podchodzących lub pochodzenia afrykańskiego.
2. Stany Zjednoczone, Chiny czy Francja mocno inwestują w cyfryzację, tak więc dostęp do oglądania piłki nożnej będzie łatwiejszy.
3. Kraje afrykańskie znajdują się w podobnych strefach czasowych i mocno supportują swoich rodaków czy ludzi podobnego pochodzenia.
4. Kraje afrykańskie będą mocno rozwijać się w najbliższych latach a wskaźniki demograficzne wyglądają bardzo pozytywnie.
26
Liga Iberyjska to faktycznie coś co mogłoby stawić czoła Premier League. Pod warunkiem, że nie będzie tam Tebasa.
Barcelona, Real Madrid, Atletico Madryt, Sevilla, Real Sociedad, Valencia, Benfica, Porto, Sporting czy Braga. Widzę ogromny potencjał.
6
@Firestone
Akurat jak wypadają urodziny jego siostry :D
11
@kuz
Jakby nie było spermiarzy to nie byłoby OnlyFans
0
Pomyślcie jakby Messi przeszedł na sezon do Napoli. Jako hołd dla Maradony.
Teraz ten transfer miałby sens
3
@JohnyMemonik
W jakim stylu? Którą z tych drużyn zdominowali w dwumeczu tak jak ostatnio Liverpool w 1/8? Odpowiem Ci. Żadną.
11
@FCB24
Facet wybronił dwukrotnie bardzo ważne serie jedenastek. Sorry, ale w takim momencie trzeba mieć jaja ze stali.
Do tego miał dobre interwencje wbrew pozorom. Puścił co mógł puścić.
28
"Różnica między Benzemą, Courtois i Ancelottim, a zwycięzcami jest taka, że jakby Kolo Muani trafił to co miał w tej 120 minucie to Messi, Martinez czy Scaloni nawet nie dostaliby dziś nominacji...." - komentarz z RM.pl
Jakby nie wygrana w finale z Liverpoolem, to Benzema, Courtois i Ancelotti nie dostaliby nominacji.
A w ich miejsca w plebiscytach zajęliby Mane, Allison i Klopp.
Real grał piach w LM i jak zwykle mieli więcej szczęścia niż rywale. Trochę jak Szeliga, który wygrywa poprzez Lucky Punche.
0
@katalonczyk987
Haaland głównie dostawia nogi w City. Ale Mbappe owszem. Potrafi wygrywać sam mecze.
Widziały gały co brały. Aczkolwiek uważam, że tacy piłkarze jak Alba, Balde, Pedri, Gavi, De Jong, Raphinha czy Dembele potrafią dogrywać ciasteczka. Więc bym nie przesadzał.
2
Uwielbiam Roberta Lewandowskiego, ale:
1. Przyznał, że potrafi odpuszczać = inna mentalność.
2. Złapał kontuzje, jednak każdy kolejny rok będzie podobny.
Mamy super napastnika, który wyeksploatował się w Bayernie.
Problem Roberta jest taki, że zapłaciliśmy za niego 50 mln euro. Gdyby przyszedł za darmo, na zasadzie wolnego kontraktu i nawet za taką tygodniówkę, którą ma to nikt nie widziałby problemu. Ale oczekiwania są i będą większe.
0
Ben Davies - 300 spotkań dla Tottenhamu. Kto by pomyślał. Nigdy to nie był wybitny zawodnik. Ale zawodnik, który oddawał serducho na boisku i wkładał głowę tam, gdzie inni bali się wsadzić nogę.
Takich zawodników zapamiętuje się na lata.